Knihy, po kterých pátrám - poraďte


Zrzka
Zrzka 15.02.2012 v 12:33

ahoj, neznáte někdo sci-fi knížku o světě v budoucnosti, kde jsou lidi rozdělení do skupin podle inteligence -nejmíň inteligentní jsou ve skupině č. 5 nebo 6. A nejvíc inteligentní je skupina nula. Hlavní hrdina se živí tím, že chodí místo jiných lidí na přezkušování inteligence, aby je dostal do vyšší skupiny. on je chytrý. Pak se setká se záhadnou ženou, která ho přivede k odhalení, že svět celé je to jen kamufláž, protože svět je ovládaný mimozemšťany a ti lidi a zemi nějak zneužívají...přesně už nevím, o co šlo. A závěr už si nepamatuju. Prosím poraďte. Díky. Zrzka

sam.rav
sam.rav 15.02.2012 v 19:27

Zdravím HTO, děkuji ti moc, moc za tipy. Už si letíííííííííííím pro tužku a papír, jdu opisovat :-).

HTO
HTO 15.02.2012 v 23:36

Velmi rádo se stalo. Na SF a fantasy existuje specializovaný web, LEGIE; já ty novější autory fantasy moc načtené nemám.

Azizi
Azizi 16.02.2012 v 14:25

sam.rav: Už som raz na podobnú tému knižky niekomu radila, tak ich pridám aj sem :)

Barva kouzel (Pratchett)
Špinavá práce (Moore)
Temné hmoty (Pullman)
V temnotě (Thurman)
Nádraží Perdido (Miéville)
Zaklínač (Sapkowski)
Noční klub (Kulhánek)
Konec světa (Chadbourn)
Nikdykde (Gaiman)
Hra o trůny (G.R.R. Martin)
Niektoré som už čítala a na niektoré sa ešte len chystám, ale všetky by mali byť dobé.

Text příspěvku byl upraven 16.02.12 v 14:26

Headline
Headline 12.03.2012 v 19:30

Ahojte..hľadám knihu o filmoch, ale ide o filmy od 90. rokov 20 stor. až po rok asi tak 2010 ale dá sa aj menej ..neviem, či niečo také existuje...
Ak by ste mi vedeli poradiť budem rada Dakujem

valentýna
valentýna 12.03.2012 v 19:58

Dobrý den Headline, zkuste se podívat i na knihu Legendární filmy, o knize filmů v letech, které uvádíte bohužel nevím.


Headline
Headline 11.04.2012 v 09:37

Dobrý deň. Už minule ste mi pomohli pri hľadaní knihy. Poprosila by som vás aj teraz o pomoc...
Hľadám knihu o divadle. Potrebovala by som, aby tam nebola len historia, ale i vysvetlené jednotlivé pojmy, npr. čo je tragedia...

Prípadne, ak by ste vedeli o nejakej knihe o scenografii ...

Nie som odborník na tieto témy, preto by som potrebovala knihy, ktoré su napísané jasne a zrozumitelne a ak sa dá , nie príliš odborne. Veľmi pekne za akúkoľvek pomoc dakujem

Nirfaz
Nirfaz 06.06.2012 v 22:17

Zdravím. Už delší dobu se snažím vypátrat název knihy, kterou mi kdysi doporučil kamarád. Děj se má odehrávat ve společnosti, kde je každý občan očíslován číslem, které mu určuje pozici v hierarchii společnosti (něco jako čím nižší číslo, tím větší póvl). Hrdina knihy je poměrně vysoko v tomto žebříčku, jenže jednoho dne ráno se probudí a díky nějaké chybě v systému, či co, se mu jeho číslo sníží a padne mezi spodinu. A on se pak snaží dostat zase nahoru.
Neznáte někdo tuto knihu, resp. její název? Moc rád bych si ji přečetl, ale nemám se čeho chytit.
Díky moc za pomoc.

rebro
rebro 08.06.2012 v 23:12

Mohlo by ísť o knihu Obchodníci s vesmírem od Pohla? Dej, ktorý opisuješ by zhruba mohol sedieť (čítal som to už dávnejšie).

nightlybird
nightlybird 09.06.2012 v 00:08

Podobný je svět v Zajdelově Limes inferior - společnost rozdělená do 7 tříd podle IQ na 0 - 6, ale obráceně - 6 nejnižší. Podle třídy vzniká nárok na přidělení bodů (peníze neexistují), ale také povinnost pracovat pro společnost. Jaro ryba ve vodě se v této společnosti pohybuje drobný podvodníček a hochštapler Sneer. Pokud si matně vzpomínám, docela zábavné , oddychové čtení (snad proto mám vydání z edice Knihy na dovolenou).

Nirfaz
Nirfaz 10.06.2012 v 07:40

Díky moc, mrknu na obě.

borbor
borbor 01.07.2012 v 20:41

Zdravím a mám prosbu, cca před 25 lety jsem měla půjčenou knihu od kolegy, na kterého jsem dávno ztratila kontakt a neznám ani název knihy, ani autora. Šlo o sci-fi, ale bez mimozemštanů, byl tam nějaký šílený doktor, který voperoval lidem na pokraji smrti umělé orgány (vím, že nějaké ženě srdce) a namluvil jim, že jsou připojeni na nějaký okruh a pokud by odešli z jeho kliniky, tak zemřou. Ty lidi mu tam pak zajištovali chod kliniky, protože se báli odejít. Ještě si pamatuji, že tam telepaticky ovlivňoval hlasatelku v TV nebo v rozhlasu v přímém přenosu a někomu se nakonec snad podařilo lidi z té kliniky zachránit. Bylo to hodně poutavé a napínavé a moc ráda bych si ji přečetla znovu, neznáte ji někdo? Předem díky za pomoc

Petrapetronela
Petrapetronela 04.07.2012 v 13:39

Dobrý den,poraďte mi prosím knížku-dostala jsem ,,chuť" na nějakou duchařinu-zatím se chytám na Osvícení od Kinga,ale ještě bych ráda nějaký tipy...ráda čtu knihy - J.Herbert,S.King,D.Koontz..tak klidně ráda přidám i jiného autora do své sbírky....děkuji

Lomax
Lomax 04.07.2012 v 18:57

Petrapetronela:


Jako jeden z nejlepších duchařských příběhů je často označována povídka Charlese Dickense HLÍDAČ.Mohu potvrdit,že povídka je to opravdu skvělá.
Najdeš ji třeba zde:
http://www.databazeknih.cz/knihy/hlas-krve-17106
http://www.databazeknih.cz/knihy/fantasticke-povidky-60184

Jinak bych stále zůstal u klasiky a doporučil bych mistra tohoto žánru:
http://www.databazeknih.cz/knihy/zeleny-des-60520

Text příspěvku byl upraven 04.07.12 v 18:57

knihomoli
knihomoli 04.07.2012 v 20:19

Petrapetronela - zkusila bych výběry, člověk tam najde další autory, např. Tichá hrůza, Lupiči mrtvol, Čas a smrt, Fantastické příběhy atp...

eraserhead
eraserhead 04.07.2012 v 20:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Petrapetronela
Petrapetronela 04.07.2012 v 21:21

Děkuji, zkusim Hlídače a ghost story ;o) Mockrát děkuji za doporučení;o)

summer
summer 05.07.2012 v 07:35

Prosím, najdu tu jakým jednoduchým výběrem bilingvní knížky? Díky za odpověď, summer.

elfos
elfos 05.07.2012 v 07:45

Summer, ve štítcích najdeš štítek "dvojjazyčné knihy".... Ovšem záleží na nás všech, jak moc jsme ho zaplnili (a zaplníme) přidáváním k dvojjazyčným knihám..

Azizi
Azizi 06.07.2012 v 16:35

summer: A tu je adresa toho štítku http://www.databazeknih.cz/stitky/dvojjazycne-knihy-746 Viem, že už sa dajú nájsť štítky aj vo vyhľadávaní, ale ja na to sem-tam ešte zabudnem, tak keby náhodou :)

EDIT: Vau a už fungujú aj linky vo fóre, tak to som si všimla až teraz, skvelé!

Text příspěvku byl upraven 06.07.12 v 16:37

Raksa.A
Raksa.A 16.07.2012 v 14:31

Konrad Fialkovski, kniha povídek Pátý rozměr. Rozhodně to, jak píšeš o té klinice, je povídka Biohazard (bez té televizní hlasatelky).

Text příspěvku byl upraven 16.07.12 v 14:32

Valerian
Valerian 31.07.2012 v 14:00

Zdravím. Nedávno jsem si vzpomněl, že nám na střední učitelka češtiny doporučovala jednu knihu. Nemůžu si vzpomenout ani na název, ani na autora. Kniha byla zvláštní tím, že byla rozdělená na očíslované části, které se daly číst v různém pořadí, v kterých vždy kniha dávala různý význam. Kdyby někdo věděl, o jakou knihu se jedná, byl bych moc vděčný.

Gnomo
Gnomo 31.07.2012 v 21:46

Valerian - mám jednu takovou "Ani sami bohové" od Asimova. Začíná šestou kapitolou a možná se dá číst v různém pořadí, ale že by tím dávala jiný význam, to asi ne. Nejspíš to nebude ta, kterou hledáš.

Minas
Minas 31.07.2012 v 22:26

Gnomo: Taky si myslím, že Ani sami bohové to nebude..
Spíše mi to připomíná gamebooky - knihy v nichž se čtenář (hráč) rozhoduje, jak se má příběh odvíjet.. ale to asi taky nebude Valerianem myšlená kniha.

HTO
HTO 02.08.2012 v 20:57

Napadají mne dvě možnosti: Lanark od Alasdaira Graye, který nezačíná první částí, a pak Nešťastníci od B. S. Johnsona, kde je označena jen první a poslední kapitola a ty mezi tím se dají míchat a číst libovolně.



Vložit příspěvek