Knihy a díly série, které by bylo dobré vydat v češtině/slovenštině


fatimka
fatimka 22.03.2017 v 21:17

CHtěla bych aby se do ČJ přeložila kniha These broken stars a další dva díly a také kniha INCARNATE a další dva díly

newtory
newtory 26.03.2017 v 00:03

No,možno by nebolo od veci,keby niekto vydal aj zvyšok Avignonského Quintetu.
Prvý diel série vyšiel :
http://www.databazeknih.cz/knihy/monsieur-aneb-knize-temnot-13027
a zvyšné štyri už nie...

LucieKap.
LucieKap. 06.04.2017 v 14:46

Právě čtu s dcerou knihu Oksa Pollocková (Cendrine Wolfová a Anne Plichota) a u třetího dílu jsme zjistily, že čtvrtý vyšel jen ve slevenštině a další dva už nevydali. Pokud to někdo dočetl v angličtině dejte vědět, moc rádi bychom věděli jak to dopadlo.

Besa
Besa 06.04.2017 v 18:14

Práve som dočítala Ctvrty hrob pod nohama od Daryndy Jones. Celkom by ma potešilo pokračovanie, v češtine vyšli zatiaľ 4 knihy tejto série, autorka ich napísala myslím 11 alebo 12.

George@
George@ 10.04.2017 v 21:06

Rick Riordan - Demigods & magicians.

Nevíte náhodou někdo, jestli se to bude překládat? První knížka totiž vyšla už v r. 2013....

Text příspěvku byl upraven 14.04.17 v 23:09

Nelly
Nelly 11.04.2017 v 16:46

Zatím všechny Riordanovy knihy u nás vydal Fragment, tak se zkuste přeptat tam (spadá pod Albatrosmedii).


George@
George@ 12.04.2017 v 08:06

Díky :-)

Francois17
Francois17 15.04.2017 v 00:02

Dobrodružné knihy co se nepodařilo vydat - tak především Hornblower - vyšly jen
dvě a přitom jsou tak skvělé. Dále Zévacův Pairdallan, také skvělý. Má to kouzlo
starého dobrého Dumase, ale ještě trochu zábavnější. Vyšly dvě z možných deseti.
A například Capitán Alatriste - autorem je Arturo Pérez - Reverte, tak ten u nás zatím
nevyšel vůbec. Nevím, co lidi čtou, ale to co já asi ne.

Skallarix
Skallarix 22.04.2017 v 20:37

Stále a asi naivně čekám na "Zpověď heretika" ((Spowiedź heretyka. Sacrum profanum)) od Adama Nergala Darského. Ale jak jsem četl na jistém webu: "Pokud ale máte obavy z polského jazyka, nezbude vám nic jiného, než poprosit nějakého důvěryhodného kamaráda angličtináře. Nebo se sebou už konečně začněte něco dělat a učte se." (Kniha v anglickém jazyce vyšla pod názvem "Confessions of a Heretic" roku 2015). Takže si jí asi budu muset nakonec pořídit v té angličtině a dokopat se...

reader.007
reader.007 23.04.2017 v 16:53

a máme tu další přírůstek:
http://www.databazeknih.cz/knihy/howluv-zamek-howluv-putujici-zamek-99011

hlavně že se i v anotaci píše že jde o trilogii, ale vydat zvládli jen první část a s ostatními je už 6 let ticho po pěšině...

Text příspěvku byl upraven 23.04.17 v 16:54

eva-lupen
eva-lupen 05.05.2017 v 11:06

Některé knihy (hlavně série) musí nejdřív natočit jako seriál, aby je tady začali vydávat. Jenže když sleduju seriál, tak už mne knihy moc nelákaj, když vím co tam bude (až na výjimky), protože zajímavých knih je tolik...

tinka99
tinka99 06.06.2017 v 20:42

Já nedávno četla Život jedna báseň od Colleen Hoover. Knížka má sice uzavřený děj, ale autorka poté napsala další dva díly, které u nás prostě nevyšly. Psala jsem na FB nakladatelství YOLI, jestli je budou vydávat a oni mi odpověděli, že to nemají v plánu, a že jelikož nejsou díly potřeba k pochopení děje, nejspíš je ani nevydají....naštěstí se dají na netu sehnat v angličtině, tak si je (s menšími problémy) čtu v anglické verzi...

Marthas
Marthas 09.06.2017 v 23:32

http://www.databazeknih.cz/knihy/lockwood-co-kvilejici-schodiste-211163
Špatně se mi vyjadřuje. Teď už stopro vím, že se víc, jak dvou dílů v knihovničce nedočkám, krok KK, že knihu šoupnou do Levných knih, je více než výmluvný.
Fakt mrzí o trochu více, že se možná na špatném startu podílela i moje recenze.
Nezbývá než se s tím smířit a aktualizovat seznam.-/

Schullerka
Schullerka 14.06.2017 v 16:15

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 01.07.2017 v 13:06

....nemám rád jobovky
Když přečtu dobrou knihu z nějaké série, tak se samozřejmě těším na další ...
Jenže mnohdy se nedočkám ....a čtu vyjádření nakladatelství ..... další knihy z této serie nebudou, poněvadž se neprodávají.....mluvím o zahraničních spisovatelích
Proč se neprodávají? Jsou drahé? Ničí prodej papíráků ebooky? Ničí prodej pirátské stahování?
Tak jak jsem si přečetl vyjádření z nakladatelství Domino, že další kniha od Boltonové už asi nebude ...autorka se neprodává
...tak jsem se dočetl, že jiné nakladatelství knihu nevydá, protože se obává /už dopředu/, že bude neprodejná
...atdatd
..a ted se dovídám, že započatá série od Janet Evanovich - Série: Fox & O'Hareová1 pravděpodobně skončí po vydání druhé části ....neprodává se....
Takže co se ve světě prodává u nás je neprodejné?
Vyjádření je jednoduché. Jak napsal jeden konzument ve svém komentáři.
"Bohužel se opět potvrdilo, že celosvětový beletristický úspěch = nevalná kvalita."
Tuto větu jsem si vybral a uložil do sbírky totálních úletů a pitomostí, které jsem přečetl zde na DK...
Není potřeba dalších slov ....

Text příspěvku byl upraven 01.07.17 v 17:39

encyklopedie
encyklopedie 01.07.2017 v 14:30

tsal, určitě se shodneme......

woodward
woodward 01.07.2017 v 16:25

vzhledem k tomu, kolik blbostí se tu vydává, a často jde o ptákoviny o -nácti svazcích, bych opravdu nevěřil tomu, že by se v těchto případech nějak projevoval příliš "zjemnělý" vkus českého čtenáře. Ale je fakt, že vícedílných pitomostí jsem už objevil vcelku dost, zatímco někteří autoři se dočkají vydání jednoho, dvou titulů a šmytec. Třeba Velmi nakažlivá hra od Catherine Airdové je skvělá detektivka, ale z nějakého důvodu tu od ní nevyšlo nic víc. Ta paní přitom má za sebou plnej vagón jiných detektivek. Jednu, dvě jsem přečet v angličtině, sice nebyly tak dobré jako výše zmíněný titul, ale rozhodně nebyly špatné. Někomu se podařilo vytipovat dobrou knížku a dál se zřejmě nezajímal.
Naproti tomu se někdo obtěžoval vydat sedmnáctidílnou ságu Čarodějův prsten, což je typická nastavovaná kaše, na kterou by tři díly byly až dost, ale Google play považoval za nutné obšťastnit čtenáře plnou dávkou.

encyklopedie
encyklopedie 01.07.2017 v 17:29

....já si vypůjčím jenom čísla /bez uvádění názvu a série/ z XB 1 za měsíc /je jedno který, protože ten předcházející i ten následující jsou naprosto stejné .... všechno pro mládež
devátá kniha - fantasy série - pro mládež
desátá - urban fantasy
třetí- military SF
čtvrtá - dystopické série
první - fantasy
druhá - steampunkové
první - fantaskní
pátá - fantasy
první - dystopická série
druhá - fantaskní
třetí - romantické urban fantasy
první - fantasy
první - military SF
druhá - pohádkové fantasy
druhá - fantaskní trilogie SF
čtvrtá - fantasy
sedmá - romantická urban fantasy
....a potom - Nové vydání první knihy SF trilogie
nové vydání čtvrté knihy - military SF
.....a končím /kurecpalec, kdo by to opisoval .....je to katastrofa, protože o dvou třetinách vydávaných sérií si myslím ......

woodward
woodward 02.07.2017 v 09:26

Pierre Boulle kdysi napsal pěknou politickou scifi "Les coulisses du ciel" (Zákulisí nebes). Je to podivuhodná taškařice o učenci, který hrává šachy s Duchem svatým a o tom, jak se Panna Maria stala prezidentkou Francie. Na tohohle autora je to opravdu nebývale veselé čtení - i když ten humor je velmi škodolibý. Někdo by to měl přeložit do češtiny.

ElisvonBlemc
ElisvonBlemc 18.10.2017 v 17:54

Rozhodně Kočičí Válečníci od Erin Hunterové. Po těch deseti nebo kolika letech se mi to ale konečně splnilo!!

alexvera
alexvera 18.10.2017 v 19:15

Rudý úsvit od Pierce Browna - první díl sice v češtině vyšel, ale nakladatelství se nemá k tomu vydat i další díly (Golden Son, Morning star a v lednu vycházející Iron Gold). Bylo by skvělé, kdyby se i další knihy od tohoto talentovaného autora dostaly na český knižní trh. V kostce, knihy jsou velmi čtivé, akční a osobně pro ně mám po přečtení celé ságy v originále prostě slabost.

Yulie
Yulie 11.01.2018 v 12:47

Maya Angelou...

Nikdo._.
Nikdo._. 26.11.2019 v 19:20

100% nejsem jediná která četla nějakou knížku která má pokračování ale jen v angličtině.

Koka
Koka 26.11.2019 v 19:36

... a kromě toho jsou ještě tisíce knih, které mají pokračování pouze ve francouzštině, ruštině, kantonštině, finštině, nebo v některém jiném ze stovek jazyků ..... A co s tím?

Lukasitch
Lukasitch 27.11.2019 v 12:53

Já jsem tedy četl i knihy, které mají pokračování jen v češtině.



Vložit příspěvek