Kniha v knize


minipolis
minipolis 11.06.2021 v 08:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.06.2021 v 09:47

Minipolis: horší je situace, pokud kniha u nás nevyšla. A že o ní autor v hovoru postav psal fakt dlouho a mě přišla zajímavá....

Naias
Naias 11.06.2021 v 09:58

V knihe Nebýt Jezevčíka, ktorá sa mi teda moc nepáčila, som narazila na zmienku o Ceste do Indie od Forstera a to bol veľmi zaujímavý pohľad na vzťah Veľká Británia - India.

Adhara
Adhara 11.06.2021 v 14:38

Ja som si prečítala knihu Boh múch od Goldinga na základe toho, že sa veľmi páčila všetkým postavách v mnohých románoch Stephena Kinga. Pomaly nebolo hororu od Kinga, aby nespomenul Boha múch. Na základe toho som čakala veľa - veď si túto knihu ctí aj taký velikán - ale bola som sklamaná.

Inak, názov tejto témy mi skôr evokoval, že reč bude o situáciách, kde si autor fikcie v románe vymyslí inú fiktívnu knihu a tá hrá dôležitú úlohu.

Text příspěvku byl upraven 12.06.21 v 10:45

Koka
Koka 11.06.2021 v 16:29

minipolis, zajímavé téma diskuze, díky za něj!
Ano, autoři literatury často v svých dílech odkazují na jiná literární díla, a někdy jsou to tipy málem tak dobré, jak od uživatelů DK :=)
Právě čtu knihu, v níž jedna postava předhazuje druhé: "Kdo z hebrejských autorů se může poměřovat s Dostojevským, Čechovem, nebo Tolstým?"
A ten vyzvaný odpovídá: "Bjalik, Amichaj, Grossman, Oz ... "
A protože jsem od Grossmana a Oze přečetla vše, co jsem sehnala, zaujala mě ta první dvě jména. Díky tomu jsem zjistila, že naše DK autora jménem Bjalik (dohledala jsem, že se jmenuje Chaim Nachman Bjalik) nezná a Amichaj je zde na DK zastoupený dvěma básnickými sbírkami, pod jménem Jehuda Amichai.
Díky právě čtené literatuře tak mám další tipy na literaturu ...

PanPredseda
PanPredseda 14.06.2021 v 09:51

Ad Adhara:
K Vašemu poslednímu odstavci mohu uvést knihu Jak vycvičit draka od Cressidy Cowell, která uvnitř obsahuje celou(!) fiktivní knihu od profesora Sígroně, která se jmenuje také Jak vycvičit draka.
A k původnímu dotazu: přes Lovecrafta jsem se dostal ke Králi ve žlutém od Chamberse, zatím jsem četl (a poslouchal) pouze část povídek a jde spíše o zklamání.
A pokud by nešlo o konkrétní díla, ale o autory, tak opět přes Lovecrafta jsem se dostal k atlantskému knězi Klarkash-Tonovi neboli Clarku Asthonovi Smithovi a ten mne potěšil. A v hromádce k přečtení čeká jedna kniha od Algernona Blackwooda.


petronella14
petronella14 25.06.2021 v 12:02

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

petronella14
petronella14 25.06.2021 v 12:02

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

encyklopedie
encyklopedie 25.06.2021 v 12:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek