Jaký je váš názor na tyto knihy?


ZdivocelaReny
ZdivocelaReny 05.09.2015 v 20:48

Vampýrská akademie... to je pro mě skoro etapa mého dospívání. Když mi bylo čtrnáct let, ten příběh jsem milovala. Rose pro mě byla takřka vzorem, chtěla jsem být jako ona. Christian Ozera byl zase mým neoblíbenějším, charismatický kluk s dobrou dávkou sarkasmu :). Téma "Rose, Dimka, Lissa, Christian" bylo u mě a spolužačky na denním pořádku.
Pamatuji si, jak jsem s napětím očekávala vydání Krvavého slibu, Spoutaných magíí a Poslední oběti. Pamatuji si, jak jsem dočítala poslední větu...
A Pokrevní pouta? Jestliže jako Rose jsem být chtěla, v Sydney jsem se našla. Četla jsem plno názorů, že Sydney jako vypravečka je oproti Rose chabá náhražka. Ale mně - snad právě díky povahové podobnosti, ten příběh dostal ještě mnohem víc. A Adrian je prostě okouzlující...
Richelle Meadové totiž nelze upřít jednu věc - její knížky vtáhnou a nepustí. Zvlášť u PP jsem měla téměř tendenci přeskakovat řádky až odstavce, abych veděla, co bude dál.
Takže za mě - souhlasím. Vampýrská akademie je skvělá. A Pokrevní pouta báječné.

Marthas
Marthas 06.09.2015 v 14:11

To ZdivocelaReny: Já si musela na postavu Rose zvykat a když se pak změnila vypravěčka byla jsem z toho, než jsem si zvykla, nešťastná, obzvláště z toho, že různé události byli vylíčeny jinými slovy a má paměť mi pak házela, že si vůbec nevybavuju o co jde, samo ne vždy ale dost často... Když jsem si pak ale zvykla na Sydney a její úhel pohledu, musím říct, že mi vyhovovala víc, než ztřeštěná Rose a knihy se mi líbily o krapet víc... Sice jsem též četla dost názorů, že Rose je lepší postava ale nemyslím si to, obě jsou totiž neporovnatelné a právě proto, myslím, že jsou dobře napsané, nedají se splést, holt pěkně charakterově vykreslené...

Marika Vanova
Marika Vanova 08.09.2015 v 08:46

Četla jsem celou sérii , už je to dlouho, mám to i doma, pamatuji si, že se mi nejvíc líbil 1. díl a ty další mi přišly dost vyšroubované.

Lidka
Lidka 08.09.2015 v 10:50

Také jsem je četla před 20-ti roky, ale vzpomínám si právě na to, jak každým dílem se něco postupně odhalovalo. A proto si myslím, že když už to číst, tak postupně.
Obsah mnohých knih, co jsem v té době četla mi už dávno odvál čas zapomnění, ale tenhle příběh sourozenců mi z paměti zcela nevymizel. Pravdou je, že příběhy o dětech, co to v životě nemají lehké, mne oslovovaly a oslovují dodnes a je to jedno jaký problém ty děti řeší a i ty knihy jsou zcela různých žánrů. Proto se mi tolik líbila Zlodějka knih, Kam létají vrány, Modlitba za Owena Meanyho, V šedých tónech, Nejsem jako vy a tak bych ve výčtu pokračovala dál a dál. ....

Izu
Izu 09.09.2015 v 17:02

Četla jsem všechny. Je opravdu důležité číst je za sebou. Poslední díl pojednává o tom, proč se z babičky dětí stal člověk bez citů.

Mášenka2000
Mášenka2000 06.10.2015 v 15:20

chci si přečíst knihu, která mě dojme a naprosto upoutá... mohla bych se zeptat jestli aspoň jedna tahle kniha tyto vlastnosti má ??


Aiwa
Aiwa 06.10.2015 v 17:32

Četla jsem Poslední dopis od tvé lásky a moc mě nechytl. Já tedy nejsem zrovna příznivkyně tohoto žánru, takže nevím, zda můžu radit. Každopádně poutavé to je, dojímavé asi taky, ale na mě to nezabralo

Sarance
Sarance 06.10.2015 v 20:49

Čerstvě mám přečtenou Dívku, již jsi tu zanechal a pro mne úžasná. Víc se mně líbila první část, ale i jako celek to dalece překonává většinu knih, které jsou na našem trhu.
Poslední dopis na mně teprve čeká, nějak se mě do této knihy nechtělo, ale jinak jsem od této autorky přečetla všechny ostatní knihy a zklamaná jsem nebyla ani z jedné.

Mášenka2000
Mášenka2000 07.10.2015 v 14:43

Dekuji vsem :) nevíte, zda se dá na českém trhu sehnat kniha Dívka, již bsi tu zanechal ? :)

helenkan
helenkan 07.10.2015 v 19:05

Mášenka2000 : myslím,že má teď v říjnu vyjít v Knižním klubu.

Mášenka2000
Mášenka2000 08.10.2015 v 10:52

Dekuji vsem :)

Domča22
Domča22 02.01.2016 v 19:21

Ahoj zajímaly by mě vaše názory na sérii Selekce.:) Třeba jaké máte nejradši postavy, komu fandíte aby vyhrál, jak se vám kniha líbila nebo nelíbila, koho máte radši Aspena vs Maxona atd...:)?

Alexxxxx
Alexxxxx 02.01.2016 v 19:50

Miluju tu knihu. :) Mám doma zatím všechny díly které vyšli. Nejradši mám Maxona. Je starostlivý, milý... Doufám že se dočkáme i filmového spracování. Myslím že celkově je to úžasná série. Moje 2. nejoblíbenější. Nikdy jsem nečetla knihu s podobnou tématikou a to velmi na této sérii ocenuji. :)

lenochod037
lenochod037 03.01.2016 v 17:22

Celou tuhle sérii naprosto miluju. Nejradši mám Maxona, ale Aspena taky naprosto zbožňuju. Podobné série jsem sice četla, ale i přesto je úžasná. Fandila jsem Americe od začátku až do konce.

kikush
kikush 03.01.2016 v 22:07

sérii jsem začala číst před několika dny a už jí mám přečtenou. ze začátku selekce mě to naprosto nebavilo, protože to bylo něco mezi divergencí a hunger games. postupem času mě to ale začalo tak moc bavit, že jsem to přečetla hned. a u První jsem i brečela, což se mi tolik nestává. a samozřejmě jsem fandila od začátku americe :D
v serii není nikdo kdo by mi vysloveně nesedl, věechny jsem měla jakž takž ráda, ikdyž Kriss jsem moc nemusela, ani emily. určitě si to přečtu někdy ještě jednou a už se moc těšim na dědičku!!

AnykaLovesBooks
AnykaLovesBooks 04.01.2016 v 20:27

Moje nejoblíbenější postavy jsou May a Ameriky táta :)

Domča22
Domča22 04.01.2016 v 20:36

Moc děkuju za vaše názory:).

Pf79
Pf79 08.01.2016 v 12:01

Kniha dnes vyšla a prodalo se jí již přes 480 kusů. A protože se neprodává klasickým způsobem, pouze přes webové stránky vydavatele, myslím si, že by kniha mohla být bestsellerem pro rok 2016. Jaký máte názor Vy?

mariva
mariva 08.01.2016 v 12:36

Každý autor by si přál, aby jeho kniha byla bestseller, tedy ani Vy nejste výjimka.

Koka
Koka 08.01.2016 v 13:40

Chápu, každý žijící autor dělá co může, aby dostal své dílo do povědomí čtenářů, nejlépe těch platících. Ale zakládat uměle vytvořené diskusní vlákno ke každé nově vydané knížce, jen aby její název chvíli tučně svítil na DK - to mi prosím, milí žijící autoři, nedělejte! Jednak je to nefér vůči těm spisovatelům, kteří umřeli dřív, než byly vynalezeny takovéto prostředky marketingové komunikace, a jednak je to nefér vůči vydavatelům, kteří za reklamní plochu na tomto webu musejí jednoduše zaplatit.
Pak se tedy musím ptát - kdo je tu podnikatel a kdo podvodník? A proč by taková kniha měla být bestsellerem, tj. nejlépe prodávaným knižním titulem, když u nás na takovéto označerní postačí nápadná samolepka, nalípnutá na obálku knihy dřív, než se prodá co i jen jediný kus?

bamba
bamba 09.01.2016 v 15:22

mrtvý autor je oveľa žiadanejší a často aj lepšie platený.

woodward
woodward 10.01.2016 v 17:43

....Merkur, bůh obchodníků a zlodějů, oněch dvou zaměstnání, jež jsme od sebe my oddělili, ne-li odlišili, na rozdíl od starověku, který je zřejmě řadil do jedné a téže skupiny.

Tohle napsal Alexandre Dumas před víc než 150 lety a tudíž soudím, že vámi zmiňovaný titul je přinejmenším nejasný. ;)

Ale jinak soudím, že bestsellerem se může stát jakákoliv kniha. stačí když půjdete a nakoupíte víc výtisků, než kolik se v dané době prodá jiných titulů.

Text příspěvku byl upraven 10.01.16 v 17:46

TAIBRA_COPAN
TAIBRA_COPAN 13.01.2016 v 00:16

Dobrý den
Prosím o radu . Která kniha od pana Browna byla inspirací k filmu s Tomem Hanksem ? Mám na mysli Šifru mistra Leonarda . Ale těch verzí a vydání je tolik , že se v tom moc nevyznám . Pokud by nějaká dobrá duše byla ochotna poradit , prosím pošlete mi odkaz přímo na tu knihu do mojich zpráv . Moc děkuji a příjemné čtení všem přeji :-)
Radek

Atuin
Atuin 13.01.2016 v 07:55

Názvy knih jsou obsaženy v názvu filmů. Pokud se jedná konkrétně o Šifru mistra Leonarda je zcela jedno po jakémkoliv sáhnete. Obsahově se samozřejmě neliší.

lenkaknel
lenkaknel 13.01.2016 v 16:50

Jediné, čím se ta vydání liší, je, že v některých jsou obrázky.



Vložit příspěvek