Jakou kuriozitu jste našli v knize?


reader.007
reader.007 30.07.2016 v 21:03

Protože nemáš tetu která čistí byt :-) Buď rád, že nemáš v rodině takový barbary ;-))

verbula
verbula 30.07.2016 v 23:40

V knihách po dědovi jsem objevila několik pohledů, které děda po obdržení používal na vzkazy. Na jedom z nich stálo - Věrko, už je půl osmé a jestli nevstaneš, tak přijdeš pozdě. Takto zajišťoval můj děda vtipálek buzení svých dětí.

Eicherik
Eicherik 31.07.2016 v 08:47

verbula: pěkné. :-)
reader.007: já měl zase tetu, která četla Sci-fi. Strejda četl Mayovky a teta Sci-fi. Ty Mayovky mě nikdy nelákali, ale nějaké ty tetiny knížky jsem si jako dítě na prázdninách přečetl a bavili mě. :-)

newtory
newtory 31.07.2016 v 09:34

V poslednom čase sa mi stáva,že nachádzam v knihách kuriozity "sám po sebe",tož čas beží...
Občas som tým zaskočený,čo všetko a aj to ako,bolo...
Nie žeby som si to nepamätal,ale možno trocha inak,alebo možno teraz na to pozerám inými očami,ktohovie ako to je...

Text příspěvku byl upraven 31.07.16 v 09:34

reader.007
reader.007 31.07.2016 v 10:52

verbula: psané budící vzkazy, tak to je dokonalé :-))))
eicherik: to máš kliku, u nás kralovala literatura faktu, zbytek rodiny měl/má knihy po půdách, almarách na chodbě atp.
newtory: to je právě ono, jak člověk znovuobjevuje svět na který nahlíží úplně jinýma očima. Já před mnoha měsíci vytáhla z kontejneru na papír celý balík Ohníčků z konce 70. let a i když to byla četba mého mladšího školního věku, jak jsem se jimi pak probírala brala jsem ty články o bídě ve světě, technickém pokroku, seriály apod. úplně jinak. Nemluvě o té pohodě, že na člověka na každé druhé straně nevybafne reklama na nějakou nepotřebnou kravinu. Nechápu, jak se dnes děti můžou vůbec soustředit na nějaká fakta, když jediným účelem časopisů je prodat jim co nejvíc nesmyslů.

Medunkavera
Medunkavera 31.07.2016 v 11:15

Když tu zmiňujete ty Májovky - ty knihy mají moje děti v knihovně, jako hezkou vzpomínku na dětství - a já si tuhle také zavzpomínala: V noci jsem zapnula televizi, jestli by tam nebylo něco, co by mě zaujalo a zrovna běžel film Vinetou - Rudý gentlemam a zrovna ve chvíli, kdy je má nejoblíbenější scéna, kdy Motýlkář jede po břiše z obrovského kopce a ten pistolník nahoře křičí: "Posílám Vám dáreček!" Motýlkář přistane dole, trochu se otřepe, oblečení má absolutně bez poskvrnky... Tlupa pistolníků se mu chechtá, pak přijde velitel těch pistolníků a říká: "Hele, Vy jste ten přítel Vinetua, žejo? Kde teď Vinetou je? Hmm?"
"To prosím nevím." říká statečně Motýlkář.
"Přivažte ho ke kůlu. Však on si vzpomene! A dejte ho na sluníčko, ať si tu tvarohovou hubu opálí!"
Tohle jsme jako děti milovaly, pořád jsme to opakovaly a pořád se tomu smály.


I.Zi...
I.Zi... 01.08.2016 v 13:13

Našla jsem v knize z knihovny - Já, Claudius - vylisovaný čtyřlístek :)

Terazky
Terazky 01.08.2016 v 16:00

Já zrovna včera našla v tátově knize útržek papíru, kde stálo: "Kapitán neno vztal. Šel jsem za ním. Dvojité." - no, asi to bude vypsané z té knihy a když to psal, chodil do třetí třídy... :)
... a teď trochu odbočím. Šla jsem s kamarádkou do knihovny vrátit knihu. Kamarádka byla zvědavá, tak jí prolistovala a našla tam (zřejmě moji) padesátikorunu. Překvapilo mě to, protože si nepamatuju, že bych si někdy schovávala peníze do knížky, ani třeba jako záložku :D

Eicherik
kenedu
kenedu 06.09.2016 v 22:46

V knize koupené na Aukru jsem našel vyplněný tiket Sportky, jenom nevím rok, ale bude asi ze šedesátých let.

Skallarix
Skallarix 06.09.2016 v 22:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 16.11.2016 v 19:24

Po dlouhé době malý úlovek. Vylisovaná květina. :-)

Daninka123
Daninka123 18.11.2016 v 18:39

V knize z knihovny jsem našla tiket na sportku, bohužel prázdný...jinak bych čísla podala znovu...co kdyby?

Bilky
Bilky 06.01.2017 v 23:05

kvoli Citatelskej vyzve 2017, som hladal Knihu ktora zacina otazkou a vo vlastnej knihe som nasiel 100,- korun slovenskych - bohuzial uz 8 rokov po neplatnosti tychto platidiel ;)

Eicherik
Eicherik 07.01.2017 v 09:40

Daninka123, Bilky: díky za vaše "nálezy". :-)

Já našel včera v nové knize reklamní samolepku a záložku. Záložka potěšila.

dmnk
dmnk 12.01.2017 v 18:36

Sem tam daruji knihy v městské knihovně a sem tam si beru. Měla jsem v paměti, že onehdá jsem něco objevila, tak jsem šla hned zkontrolovat všechny takto ukořistěné knihy a našla jsem
v Mementu od R. Johna: starý leták Prvního českého privatizačního fondu, který na přední straně velkými písmeny hlásá Já vím co chci (bez čárky! :D) a na zadní straně láká na to, abychom se stali akcionáři
v Navzdory básník zpívá od J. Loukotkové: papírek od Gordon's, The World Largest Selling Gin a na něm modrou pastelkou nakreslený slon
v Evženovi Oněginovi složené lotus origami (které tam ale zapomněla moje sestra při svém posledním pokusu o přečtení)
v V zámku a podzámčí on Němcové dva malé utržené papírky, na jednom je obyčejnou tužkou napsané: Joli
v Mateřském znamínku od N. Hawthorna byl úzký lepící proužek a na něm napsáno: 1/1 VV (ale mohly to být také fajfky)

no a ve starším vydání Tajuplného ostrova od Verna, který mám po babičce, jsem našla záložku, kterou jsem jako malá zřejmě vyrobila. Je velká, je na ní nakreslená lupa a sklíčko je vystřižené, takže se s ní může jezdit po slovech a číst skrze lupu :)
Ono je to ale těžké, většina těch starých knih obsahuje ten látkový proužek, tudíž není potřeba používat záložku :) Ale budu hledat dál, díky za novou obsesi! :))

Eicherik
Eicherik 12.01.2017 v 19:16

dmnk: děkuji předem za budoucí "úlovky". :-)

R.E.M.
R.E.M. 12.01.2017 v 20:11

V knize o vesmíru jsem nedávno našla příbalový leták k léku.

Raksa.A
Raksa.A 12.01.2017 v 21:28

Mám dotaz. K jakému léku? Uvidíš po něm vesmír v barvách?

R.E.M.
R.E.M. 12.01.2017 v 21:35

To nevím, lék neznám. Ani název mi není povědomý. - Okamžik, zrovna mám knihu z knihovny vedle sebe. Aha, tak podle textu jde o, hm, mám to prozradit? ;-) laxativum. Vypadá to, že čtenáři přede mnou - majiteli léku to sice mohlo pomoci, ale určitě ne k vidění barev. :-))

smazenaryba
smazenaryba 18.01.2017 v 14:38

Jednu zaujímavosť mám doma aj ja. Ide o knihu Srdce v Atlantíde od Kinga. Prišla mi poštou z druhej ruky. Vo vnútri nebolo nič, ale niečo som našiel na nej. Na boku, kde sa spájajú jednotlivé strany zatvorenej knihy, som našiel otlačené narúžované pery. Neviem, či to bolo z lásky ku knihe, osobe ktorej mohla byť kniha darovaná, alebo len tak z rozmaru, no vždy ked knihu chytím do rúk, vyčarí mi to úsmev na tvári. Každopádne aspoň dúfam, že osoba ktorej patria otlačené pery je žena ! :)

Text příspěvku byl upraven 18.01.17 v 14:38

dmnk
dmnk 18.01.2017 v 19:38

To je skvělé :)

denib
denib 07.02.2017 v 18:33

V knize Urozený divoch z knihovny našla knihovní výpůjční lístek z roku 1971. Knihu si tehdy půjčili jen 3 lidé, což nechápu, protože je dost zajímavá.
A v knize Nádherné dobrodružství (opět z knihovny) jsem našla objednací lístek na další knihy - má se na něj nalepit známka za 30 haléřů a nadepsat adresa Nakladatelství Svět Sovětů. Je zajímavé, že celá adresa je na tom lístku skutečně napsaná, ale ne tam, kde má adresa být. Tam jí má přepsat objednavatel :-) Objednat si můžete např. Příručku česko-ruské konverzace za 9 Kčs nebo Ruskou konverzaci pro pokročilejší za 3 Kčs :-)

Text příspěvku byl upraven 07.02.17 v 19:24

Skallarix
Skallarix 16.02.2017 v 09:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Pirnitz
Pirnitz 16.02.2017 v 09:57

Já si vzpomínám, že jsem našel protektorátní přídělový lístek na potraviny nebo prvorepublikovou jízdenku na autobus.



Vložit příspěvek