Jak číst knihy?


bovinka
bovinka 24.05.2010 v 21:28

Tak já asi v posteli a pak světe div se na wc:-), tam se čte báječně

paulhunter
paulhunter 24.05.2010 v 21:45

Mně se nejlíp čte v posteli a potom ve vlaku. Na čtení musím mít hlavně klid, jinak se nesoustředím. Hodně lidí poslouchá u čtení třeba i hudbu, což bych já nemohl, dokážu se soustředit jen na jedno.

To bovinka: na WC? To by mi moc nešlo, ale proč ne, můj děda přečetl půlku svojí knihovny na záchodě ;-)

asam
asam 25.05.2010 v 07:37

V posteli to nedokážu- usínám, Ale v pohodlném křesle a hlavně v tichu. I hudba mě dokáže rušit.

bovinka
bovinka 25.05.2010 v 10:34

paulhunter : no jo no:-) to se tak někdy stává.
Jinak v dopravních prostředcích nečtu, to je mi zle. I jsem poslouchala hudbu, ale nesmí to být nic českého. Ale je fakt, že mám některé knihy spojené s muzikou.

Lusa
Lusa 25.05.2010 v 13:17

Tak nejčastěji a nejvíce čtu v posteli vždycky před spaním, pokud není moc hodin.
A pak ráno s kruma pod očima vyprávím kamarádce, že jsem si musela dočíst kapitolu X-D
Jinak v dopravních prostředcích mimo auta a autobusu, tam mi by bylo blbě.
Kromě postele si čtu ještě ve svém křesle, nebo na gauči.
A hudba ke knize je taky skvělá, ale také to nesmí být nic českého, to jsem z toho potom úplně blbá a stránku čtu celou českou písničku X-D

Lusa
Lusa 25.05.2010 v 18:05

Garik: jj to jsi
já to jednou zkoušela v hodině ve škole, ale jenom jednou protože moje reakce na knížku jsou někdy takové že bych k sobě přivolala něchtěnou pozornost učitele :))


pedro1974
pedro1974 27.05.2010 v 21:34

V tramvaji půl hodiny ráno cestou do práce, půl hodiny cestou z práce. Když mě kniha zaujme, tak večer v kuchyni, když už všichni spí. A když mě zaujme hodně, tak na jeden zátah do rána.

strougy
strougy 01.06.2010 v 16:20

Hmm, já teda jedno určité místo nemám, obvykle podle nálady a toho, kde se zrovna nacházím. Ale s oblibou čtu v práci stejně jako Garik, těší mě, že čas věnovaný mojí nejoblíbenější činností mám proplacený :-)
A hudbu si ke knize pouštím vlastně vždycky, v tichu se mi na knihu soustředí nějak hůř...

Chemiczka
Chemiczka 06.06.2010 v 19:51

U mě je to podle počasí a podle nálady. Často v dopravních prostředcích (cesta z/do školy, práce atd.), ve volných chvílích mezi přednáškama (a často i během přednášek - můj zlozvyk), v oblíbeném houpacím křesle u okna, večer v posteli. V letních měsících na zahradě.
Hudba mi u čtení nevadí, i když pokud se potřebuju více soustředit tak radši čtu v úplným tichu.

Mayanea
Mayanea 21.06.2010 v 14:44

Skoro všude - v tramvaji, na lavičce venku, na záchodě, v čítárně, při hodinách ... jen ve škole je občas trochu větší hluk, než bych si představovala. Muziku si vybírám podle toho, co zrovna čtu a o čem čtu, ale někdy na ticho nedám dopustit. Snažím se moc nečíst v noci, protože druhý den pak skoro neotevřu oči, jak bolí.

Andrys
Andrys 28.06.2010 v 00:32

Nejlíp a nejvíc jsem toho přečetla v posteli na intru a potom při čekání na MHD (občas i v MHD pokud se mi neudělá blbě) a před spaním. Teď asi na peřinách.

Bytost na cestě
Bytost na cestě 30.06.2010 v 12:27

Já čtu úplně všude :-) na WC také nejdu bez knihy :-D čtu u vaření, u jídla, v práci, dříve ve škole, při fénování, v čekárnách, při cestování, před spaním (ale to usínám), při hudbě i bez (horší je to při české muzice). I při hraní her (když se třeba nějaká část chvilku načítá), u PC, když něco dlouho trvá. No a nejčastěji při chůzi. Nikam nejdu bez knihy v ruce :-D sice lidi divně koukají, ale sranda je, když se srazím s někým, kdo je taky začtený :-D jako malá jsem to občas do něčeho naprala, ale instinkty se mi už přizpůsobily ;-)

KeFy
KeFy 14.07.2010 v 19:31

Čtu úplně všude... teda kromě auta (to mám co dělat abych neprchla ven)
Nejraději v posteli, ale třeba 8.-9. třídu jsem strávila čtením knížek... Nějakou knížku mám vždycky s sebou v kabelce...

Žirafa
Žirafa 15.07.2010 v 08:56

Taky čtu úplně všude... asi jako většina knihomolů :o) Knihu mám vždycky s sebou ať jdu kamkoliv, takže čtu v MHD, v čekárnách u doktorů, na úřadech, když zrovna není co dělat tak i v práci. Doma čtu v posteli, ve svém oblíbením křesle, ve vaně, na WC, v kuchyni při vaření...

Ula
Ula 16.07.2010 v 21:24

Já čtu jako většina v posteli před spaním, ve vaně, a když na něco koukám v televizi a zrovna nežehlím - tak jedině s knížkou jsem schopna přežít reklamy. Ale teda závidím, těm, co čtou v práci - to se mi za celý život nepodařilo. Co děláte ?

HarryHaller
HarryHaller 17.07.2010 v 15:21

V posteli, na balkóně, ve vlaku..nedokážu číst u rádia, televize nebo tam kde je hodně lidí. Kniha je soukromým světem který nerad sdílím s okolím ..

V práci jsem čítal, když jsem ještě pracoval ve videopůjčovně, kdy jsem kapitoly prokládal filmy:)

tan
tan 22.07.2010 v 20:31

A jako obehraná deska opakuji: čtu všude - wc, mhd, vlak, postel, křeslo, zápraží, pokud je kniha dobrá, tak čtu za chůze. Hudbu ke čtení poslouchám málokdy, ale třeba Myrerův Poslední kabriolet, mám vyloženě spojený s poslechem Duka Ellingtona a Elly Fitzgerald. K tématu se to báječně hodilo a vytvářelo to, spolu s knihou, nezapomenutelnou atmosféru.

Brockchen
Brockchen 25.07.2010 v 20:31

Po přečtení všech příspěvků jsem se fakt uklidnila:-). Vidím, že nejsem sama, kdo čte snad úplně všude:-). Moji blízcí jsou zvyklí, že moje rozečtené knihy se nacházejí všude po domě. A nejen tam :-). Vždycky s sebou nosím aspoň jednu knihu. Čtu více knih naráz, protože mě většinou zajímá víc dílek, které si donesu z knihovny a nevím kterým začít:-). Pouze se vyvaruju toho, aby měly knihy společné téma. Nerada se nudím a to s dobrou knížkou nehrozí, takže čtením vyplnuju každý volný čas. Ale nejvíc se těším na večer, až celý dům usne a já budu moct číst a číst. Když je kniha velmi dobrá, čtu třeba i do pěti do rána. Pak si nadávám, že jsem to nezabalila dřív. Ale taky vím, že kdybych to nedočetla, stejně bych pořádně nespala, protože můj mozek by si pohov nedal a vymýšlel, jak to dopadne:-). Nejčastěji čtu úplně všude, ale nejraději v posteli, kdy mám pohodu a klídek :-).

missa85
missa85 26.07.2010 v 19:29

Já čtu nejčastěji v posteli...a musím na to mít hrobové ticho :-( Takže když se přítel dívá na tv (máme jen jeden pokojík), tak já šupnu do uší špunty a vesele se soustředím jen na knížku :-) Ale zase je fakt, že mě jedna knížka tak moc zaujala, že jsem se nenechala rušit ani ve škole na přednášce :-)) Ale takový můj otec čte pouze a jen ve vaně ... ikdyž popravdě za celý svůj život přečetl asi 20 knížek :-D

Alix
Alix 30.07.2010 v 16:20

V posteli a ve vaně. Většinou víc knížek najednou podle nálady. A bez hudby.

daviskaaa
daviskaaa 31.07.2010 v 10:53

Já čtu všude kde to jde, dokážu se do knihy tak zažrat, že mi nevadí ani vyrušení:).

Márinka
Márinka 31.07.2010 v 12:00

V posteli a v ušáku, který jsem si konečně pořídila. A pokud jedu - což není často - tak v autobuse nebo ve vlaku.

Ronee
Ronee 31.07.2010 v 23:18

Čítam doma na stoličke, s nohami vyloženými na posteli, alebo v autobuse, s kolenami opretými o sedadlo. A potom ešte na balkóne, ale väčšinou po sediačky. Kedysi výlučne po ležiačky, no tak sa vraj kazia oči.

Cajda
Cajda 02.08.2010 v 08:26

Úplně nejčastěji večer nebo ráno v posteli, pak také na WC.... :o)

bai.Cerna
bai.Cerna 02.08.2010 v 22:12

Taktéž všude, jako většina, ale na toaletě nikdy. Nejvíc samozřejmě v posteli před spaním. A můj sen - krásné čtecí křesílko se super čtecí lampičkou. Až si ten sen splním, tak se s vámi o svou radost podělím.



Vložit příspěvek