Jak často si kupujete knihy?


myshmother
myshmother 28.04.2014 v 10:43

Kupuji zpravidla 3-5knih měsíčně. Snažím se se krotit kvůli nedostatku místa. Zhruba stejný počet knih kupuje měsíčně moje dcera žijící samostatně a vzájemně si je pak půjčujeme.

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 28.04.2014 v 12:47

Já zpravidla nakupuji knihy jednou měsíčně, objem se liší. Na začátku roku jich kupuji nejvíce, díky povánočním výprodejům, kdy se vyplatí i ošklivé poštovné sto korun. Od poloviny roku se mnohdy omezím pouze na 1-3 knížky měsíčně, pokud mi nějaká padne do oka. Spíš to záleží na tom, jak často jezdím do Liberce, jelikož zde u nás je to s knihkupectvími bídné, tudíž mohu krotit svou závislost :)

uska
uska 29.04.2014 v 15:14

Snažím se krotit, ale minimálně 2 knížky měsíčně. Kupuji hlavně slevněné knížky (většinou pod 100,-), takže mě ani pak nemrzí, když mě při čtení nezaujme.

Mikko
Mikko 29.04.2014 v 20:07

Linu : taktéž jsem rád, že je nás takhle "narušených" víc ;)

Muflonius
Muflonius 30.04.2014 v 09:47

Průměrně tak jednou týdně procházím antikvariáty a sem tam se zatoulám do různých knihkupectví. Málokdy se mi stane že se domů vracím s prázdnou. Nebo se mi stává ,že jsou akce na internetových antikvariátech a tam se taky neudržím. Chapejte, antikvariární ceny a třeba dvacet procent dolů!!!!

Podtrženo sečteno, řekl bych že kolem těch 6-8 knih měsíčně si dopřeju v průměru... tento měsíc už jsem to ale opět velice snadno překonal... viditělně se mi rychleji zvětšuje seznam knih které se chystám číst, než roste počet přečtených.

Ale co se týká antikvariátu, řídím se filozofií: kdy budu mít zase možnost získat takovou knihu za tak dobrou cenu? Nejednou se stane, že člověk si řekne rozmyslím si to, a když se vrátí za dvě hodiny už tam ten kousek není. A to je k zlosti, protože věděl že se pro ni vrátí už když odcházel poprvé:))

Text příspěvku byl upraven 30.04.14 v 09:55

Mikko
Mikko 30.04.2014 v 14:46

Jsou taky měsíce, kdy si nekoupím nic, ale tento měsíc hlásím 19 zakoupených kousků.. přečtené 4 :D


KriKri
KriKri 04.05.2014 v 16:33

Tak jsem se uklidnila, že nejsem sama, kdo nakupuje víc knih, než jich stačí přečíst. Nikdy jsem to nepočítala, ale myslím, že v průměru mi měsíčně přibude v knihovně tak 4 - 5 knih. Ať už z knihkupectví, internetových obchodů, zdejšího bazárku atd...

binysek
binysek 06.05.2014 v 12:07

na svou kapsu a prostory - příliš ba přehnaně často

Lucie.noci.upij
Lucie.noci.upij 24.01.2017 v 10:49

Když mě naprosto neuvěřitelně baví a uspokojuje si knížky vybírat v e-shopu a pak čekat až dorazí objednávka. Doma si všechny postupně prohlédnu, čichnu si k nim a zařadím do knihovny. Kdykoliv pak jdu okolo, musím se do ní alespoň spěšně podívat :-D Před studiem VŠ jsem neměla peníze na nové knihy, při studiu nebyl čas a teď mám pocit že vše musím dohonit. Kupuju cca 15 knih měsíčně a to ještě dost často potají. Naštěstí se manžel o mou knihovnu nezajímá, ale tímhle tempem se asi zajímat brzy bude :-D Přečtu cca 2 knihy týdně.

Leniiis
Leniiis 07.02.2017 v 12:21

Prakticky vůbec! Čtu hrozně rychle a tím stylem bych měla věčně vymetený konto. Ale plánuju určitě jednou ve svým novým bytě nějakou příjemnou knihovničku a kdyby to šlo, tak i čtecí koutek přímo jen pro mě.

linpro
linpro 06.07.2017 v 12:54

Knihu už jsem nekoupila, ani nepamatuji, spíš zjišťuji, že knihy, které jsem koupila před rokem a více, už ani číst nechci, takže spíše o víkendu zase nějaké knihy vytřídím a poputují dále.

Eicherik
Eicherik 06.07.2017 v 14:24

Teď jich kupuju malinko víc, tři až čtyři měsíčně, protože malinko aktualizuju knihovničku. Vytřiďuji knihy, které už nečtu a nahrazuji je většinou historickými detektivkami a historickými romány.

VladiKlaisner
VladiKlaisner 06.07.2017 v 16:13

Téměř vůbec, mám malou knihovničku s tím co opravdu chci vlastnit, tj. knížky do kterých se ráda podívám kdykoliv. Na ostatní není místo, proto už pár let aktivně navštěvuji knihovnu kde je velký výběr a nemusím koukat na obsah ani cenu.
Pěkná knížka jako dárek ale vždy udělá radost.

intelektuálka
intelektuálka 06.07.2017 v 18:17

Ráda bych kupovala, ale není kam dát. U nás mají knihovnu 4 osoby, takže spíše třídím a dávám do domova důchodců, do nemocnic, sousedům a tak. Zůstávají pouze srdcovky.

linpro
linpro 06.07.2017 v 18:34

intelektuálka:
Kdybych si měla nechat pouze srdcovky, tak by mi z cca 70 stávajících knížek zůstalo ani ne 10. Snad se k tomu jednou dopracuji.

intelektuálka
intelektuálka 06.07.2017 v 18:40

Pro linpro:
Tak to já mám těch milovaných víc, shromažďuji 40 let. A pak muž válečné, syn sci-fi a vnuk dětské. A těžko se zbavuji...

bamba
bamba 06.07.2017 v 18:56

najčastejšie v digitálnej podobe - niekoľko kníh ročne. Nedigitálne iba detské, alebo dostanem do daru, alebo dávam do daru.Jediné s čím som sa lúčila pomerne bezbolestne boli knihy o rybárení a o rybách.

martina.tim
martina.tim 07.07.2017 v 08:39

No jelikož jsem členem KK tak objednávám čtvrtletně. Kupodivu málo z katalogu, ale spíše to co mám vyhlédlé už delší dobu. Pak samozřejmě když jdu kolem levných knih nebo nějakého knihkupectví tak tam zabrousím. Už teď přemýšlím, jak si naplánovat abych šla kolem knihkupectví.



Vložit příspěvek