Horor/thriller o teenagerech


hanni001
hanni001 10.04.2020 v 17:56

Ahojte, chci se zeptat, jestli neznáte nějaké fajn knížky, žánr horor či thriller a jde mi o to, že by příběh byl o teenagerech/studentech na vejšce nebo prostě mladých lidech, kteří jedou do přírody nebo někam podobně a něco by se zvrtlo...
Nedávno jsem četla Saeculum od Ursuli Poznanski a jedna část, která zaváněla do thrilleru/hororu mě fakt bavila, tak bych se chtěla obohatit o něco takového. Díky za všechny odezvy!

jana14
jana14 11.04.2020 v 10:55

Hororová klasika: Stephen King - TO. Celá první polovina knihy se odehrává ve světě dětí. Nevíte, zda se máte bát víc těch krutých mezilidských vztahů nebo nadpřirozena.
Z novějších je to kratší knížka KŘÍĎÁK, děti pátrají po vrahovi, ale je to kniha pro dospělé.
Vraždami studentů v luxusní anglické internátní škole se zabývá thriller od A. Marsons SKRYTÉ KARTY. M. Roux ASYLUM jsem kupovala jako dárek, nečetla, je to young adult, ale prý dobré. A ještě mě napadá jedna psych. thriller knížka, dnes už starší, ale výborná. Napsala ji angl. spisovatelka Ruth Rendell - OSUDNÝ ZVRAT. Je tam krásně popsaný život, vztahy, láska, erotika i sobectví a krutost skupinky mladých lidí, kteří si před lety vytvořili jakousi "komunu" na starobylém sídle, které jeden z nich náhle zdědil. Jenomže pak se tam stalo něco moc ošklivého, co je navždy poznamenalo. Teprve po letech se celá záhada rozmotává.
A ještě mě napadlo - pokud se chcete setkat s hodně pokroucenými mezilidskými vztahy a skupinou divných puberťaček, tak od G. Flynn OSTRÉ PŘEDMĚTY.

Pajuška59
Pajuška59 11.04.2020 v 20:05

Musela bych se více zamyslet, ale hned mě napadá Seznam mrtvých od Jennifer L.Armentrout- jde spíše o knihu pro teenagery. Dále třeba Les sebevrahů- myslím, že tam šlo o studenty vysoké školy. Dále pak Bez milosti od Lisy Jackson- odehrává se v internátní škole nebo Poslední lež od Riley Sager jejíž děj se odehrává na letním táboře.

niki-chan
woodward
woodward 14.04.2020 v 15:38

Bývaly doby, kdy takových příběhů byly plné veřejné knihovny. Třeba Vaska Trubačov a jeho kamarádi nebo Timur a jeho parta. To byl fakt horor číst! Ty časy jsou naštěstí již za námi. :)



Vložit příspěvek