Hledám marně slušný název......


ijcro
ijcro 12.03.2020 v 11:40

@Gerty:
Jak jsem pochopil, vy ale nehodláte vydávat díl po dílu na nějaké časové ose s prodlevou, třeba jeden za půlrok/rok, ale chcete je vydat skoro naráz. No, nejsem sice ten pravý (nemám žádné beta čtenáře), abych mohl vůbec někomu radit, ale jedna, nejvýše dvě knihy by byly dobré, když už to máte v jedné kupě.

Myslím, že je něco jiného, když píšete víc samostatně stojících dílů (třeba jako já oktalogii, která má nějakou nosnou osu a zavedený půdorys, ale jednotlivé díly jsou relativně samostatné příběhy v rozumném rozsahu), anebo již máte rozvržené dva rozsáhlejší díly v sevřeném námětu velkého románu a jen odhadujete, jak je rozsekat na čtyři kvůli počtu stránek (aby to třeba čtenáři unesli?).

Já to píšu po částech, dopíšu jeden díl a už mám nachystané dvě, tři kapitolky z následujícího (protože z předchozího použiji nějakou dotykovou linii vyprávění). Jakmile ale kniha vyjde, je příběh zamknut a už s ním nic neudělám, i kdyby měl v textu sebevětší logickou chybu (odhlédnu-li od stylistických, věřím, že laskavější čtenář snad promine).

Pokud se bojíte zamčení příběhu, kterému logicky po vydání dojde, tak je pak lepší vydat všecko najednou. Ale jak píšu výše, já to tak nedělám.

Osobně mám dost negativních připomínek, které jdou zcela proti sobě. Na jedné straně by pár čtenářů přivítalo, kdybych držel jen příběh a seškrtal text na dřeň (tedy co nejmenší rozsah stran). Na druhé straně je stejně velká skupina, která by chtěla rozšířit ty části jen tak letmo zmíněné.

(ale já si to můžu nakonec stejně udělat tak, jak chci já a co unese elektronický papír; nepéruje mě ani redaktor/editor ani nakladatel).

:) :D

Text příspěvku byl upraven 12.03.20 v 11:44

Gerty
Gerty 12.03.2020 v 19:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

ijcro
ijcro 13.03.2020 v 09:17

@Gerty: Třeba takový Dick Francis prý vydával nejvýše dvě díla za rok :)

(ale tady nejde tak o termín vydání, spíš jen o to očekávání prozatím nenaplněné tužby, což je známá praxe autorů sérií; rozvíří před vydáním diskuzi, libo-li jak, a zvyšují tím mediální zájem a v konečném důsledku i ovlivňují prodejnost díla)

Text příspěvku byl upraven 13.03.20 v 09:32

Hesonit
Hesonit 13.03.2020 v 09:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Gerty
Gerty 13.03.2020 v 17:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hesonit
Hesonit 13.03.2020 v 17:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


ijcro
ijcro 13.03.2020 v 17:48

@Gerty:
Docela vás obdivuji, dva roky na projekt je hodně. Moje poslední tři projekty měly před vydáním cca 14 dní až měsíc od korektury než šly ven

encyklopedie
encyklopedie 22.03.2020 v 13:48

.....dostal jsem možnost od Gertyho, abych nakoukl pod pokličku jeho chystané, nové knize.
Gertyho knihy jsem vůbec neznal, dokud jsem nenašel v LK krásnou knihu - krásné ilustrace od Franty Lopoura - koupil jsem ji vlastně jenom kvůli ilustracím.... jenže jsem se začetl a kurecpalec knihy byla přečtená celá .....
Nová, chystaná kniha má být tak trochu z mafiánského prostředí /já mám české knihy s touto tematikou rád , viz třeba knihy od Z.Vopata a hlavně knihy od Bureš, Svatoň - Případ toho druhého, Případ Tristan .....
Takže tématika nájemného vraha /v této knize je to žena Alice/ mě hodně nalákala....

Jenže předpoklad vydání je 2022 , to už bud zapomenu, nebo se nedožiju .... přece jenom už budu psát na začátku roků 7....

....po přečtení promo ke knize.... jsem zvědavej...rozvést děj z Riviery na Sicilii...do Mexika, na Korfu, Tahiti, Hawai, Istanbul, Kalifornie, Kolumbie a mezi tím Plzeň apod.... tak to už je odvaha...

...druhá věc z promo - mnoho dějových motivů .... napsat tak, aby se v tom čtenář neztrácel...

Bojím, bojím se nasat víc ..... tři ukázky se mi zdají výborně napsané .....

Chtělo by to přečíst aspoň první díl....potom by čtenář mohl říci ...do toho půjdu, anebo jdu od toho pryč ...... já určitě vyzkouším, ale dopředu si netroufnu ani odhadnout ...

ijcro
ijcro 22.03.2020 v 14:09

@encyklopedie:
až je to paradox, já nemám na čtení v téhle době virální čas.
Práce z domova není úplně ideální, je to spíš taková doba klipová, klip sem klip tam. Ráno v sedm práci otevřu a než se svět pootočí, je devět večer a na čtení už není ani vůle, a díky unaveným očím na písmenka už ani nevidím...

encyklopedie
encyklopedie 22.03.2020 v 15:43

ijcro .... já jsem asi jediný důchodce, který má čas ....ráno vstávám o hodinu dřív ....tím pádem má den 25 hodin ....no nekup to....
Také jsem celé roky pracoval po práci doma .....dnes jsem šest roků v důchodě a občas mi přijde z práce mejlík, at se na něco podívám, poradím, poopravím ....od mé kolegyně, která převzala moje odpovědnosti....

ijcro
ijcro 22.03.2020 v 15:51

@encyklopedie: je dobré, že si na Vás z práce vzpomenou. Není to zvykem (alespoň v těch firmách, které jsem já navštívil). Je to spíš o lidech. Když je velká fluktuace a do dvou let se vymění 9 z 10-ti lidí, pak je to se vztahy těžké (a s milostnými zvlášť).

encyklopedie
encyklopedie 26.03.2020 v 12:28

....další krach
Baronet ..../přečteno zde na DK - odpověd z Baronetu na pokračování, dalším vydání ...../
DUNA
edici science fiction ukončujeme. Čeká nás akorát ještě jedno vydání prvního dílu Duny k chystanému filmu, u ostatních dílů jsme v minulosti práva neobnovili a ani je obnovovat nebudeme. Naše ediční plány se změnily a práva se tak uvolňují pro ostatní nakladatele.

Věříme, že se některá nakladatelství série ujmou a dočkáte se dalších vydání.

encyklopedie
encyklopedie 26.04.2020 v 20:15

....jeden z největších nedomrdků se zrodil v palicích nakladatelství Paseka !!!
Série Joe Coughlin
Nakladatelství vydalo dvojku a trojku a první díl je kde? Našinec by řekl - v pr....
Jeden náš současný spisovatel napsal .... Atmosferické, krásně napsané, se spoustou postav, které si člověk zamiluje a bude jim fandit i přes fakt, že žijí pod rouškou noci.
Není co dopsat. Snad, že se jedná o klasický noir, gangsterku .... jestli byl Kmotr nejlepší knihou 20.století ....je Lehaneho série tím nejlepším počátku 21.století.....
Pod rouškou noci /2
Zmizelý svět/3

encyklopedie
encyklopedie 26.05.2020 v 17:39

......možná si tady někdo myslí, že čtu jenom thrillery/ o kterých mám velký přehled/, ale daleko větší přehled mám o světovém válečném románu .... a tak sleduji knihy z vydavatelství Naše vojsko /kde jinde bych měl hledat nové válečné knihy/ ..... a mohu řící, v poslední době je tam knižní ho.no ....ale kdysi se vesele snažilo Naše vojsko prodávat hrnečky a trička s potiskem Hitlera, Heydricha a třeba taky bátušky Stalina....
Ale nyní to je bomba .... NV vydalo kalendář s představiteli třetí říše, 12 fotek těch největších zkur.enců, lidských hovad a zrůd......
To je tam v nakladatelství banda neonacistů nebo idiotů, kteří za mrzký peníz jsou schopni vydat ty nejzvrhlejší grázly a prodávat to .......
kua, cihlou bych jim dal přes tlamu....

Text příspěvku byl upraven 26.05.20 v 17:57

siena
siena 26.05.2020 v 17:51

encyklopedie, sice sdílím tvůj názor, ale proč by nevydávali, když to prodají? Vždyť kolik tu je uživatelů, kteří k této době shlíží, nacistickou ideologii obhajují. Ne zrovna málo dalších, jejich komentáře považují za rozumné... Zajímavé nakonec nejsou jen samotné počiny vydavatelů, ale i jejich "životopis" a vazby...

Text příspěvku byl upraven 26.05.20 v 18:01

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.05.2020 v 19:06

"Je to nevkusný...ale je tady biznis."

Slova pána nakladatele. To mluví samo za sebe...

R.E.M.
R.E.M. 26.05.2020 v 21:51

Že zrovna Naše vojsko! ??

Text příspěvku byl upraven 26.05.20 v 21:53

siena
siena 27.05.2020 v 07:23

... protože ho vlastní pan Emerich Drtina...

encyklopedie
encyklopedie 14.11.2020 v 16:48

nová série - Will Carver : Detektiv Pace
Nakl.Alpres opět boduje .....proč vydávají až druhý díl této série?

....ono těch úletů je víc a nejhorší jsou zařezávky .... třeba
https://www.databazeknih.cz/serie/jet-5415
https://www.databazeknih.cz/serie/kryci-jmeno-tesseract-2956
atd atd

Atuin
Atuin 15.11.2020 v 21:34

Já jsem kupříkladu od září vždy vytočená když si vzpomenu na email, který mám ve schránce, kde mi vydavatelství píše, že nedovydají sérii Poldark, čtyři díly před koncem série (12 dílů). Ty důvody které uvádějí psát nebudu už jsem je trochu nastínila v diskuzi pod posledním vydaným dílem, protože jsem pak vytočená ještě víc.

radomir5388
radomir5388 23.07.2021 v 10:50

hledám jednu knihu / brožuru ale to jestli někdo pozná co to je tak fakt klobouk dolů..

- Odehrává se to v 2. světové válce
- Hlavní postava jsou dva uprchlíci: slovák a němec tuším..
A oni se nějak nevím jak dali dohromady a utíkají ze sovětského svazu?
A nějak se ocitli na Ukrajině a přežili jen díky tomu že jedli lískové ořechy to je udrželo při životě aby neumřeli hlady... :D :D

Víte někdo co by to bylo být?
Ani to moc nebude kniha ale spíš brožura nějaký tenká knížečka? :-[

Koka
Koka 23.07.2021 v 16:40

radomir5388
- především: svůj dotaz jste nepoložil do toho "věcně příslušného" vlákna, lépy by mu bylo ve vláknu Knihy po kterých pátram :
https://www.databazeknih.cz/diskuze/diskuze-o-knihach-7/knihy-po-kterych-patram-poradte-1242/str-109#new
- tam by měl větší šanci na zodpovězení.

Přesto doporučuji: projděte si produkci série MAGNET, která takové příběhy v brožovaném formátu vydávala:
https://www.databazeknih.cz/edice/magnet-ruzni-vydavatele-21/strana-1



Vložit příspěvek