Filmy a TV seriály natočené podle knižní předlohy


reader.007
reader.007 03.07.2014 v 20:27

tak jestli se mohu přidat, jako že knižní detektivky Agathy Christie miluji, zfilmované příběhy se Suchetem v roli Poirota jsou prostě okouzlující. Kostýmy, exteriéry, funkcionalistická architektura... jednoduše pastva pro oko ♥

pajonek
pajonek 03.07.2014 v 20:29

reader.007 - každý se může přidat - bude-li nás víc, nebudeme se bát neznámých filmů nic !

Adria Orici
Adria Orici 03.07.2014 v 20:34

Peter van Greenaway - film Dotek Medusy

www.goodreads.com/book/show/11555859-the-medusa-touch

pajonek
pajonek 03.07.2014 v 20:48

adria - tohle ti musíme věřit, že je lepší film /protože burton a ventura jsou fakt vynikající/ -- ale knihu asi nikdo /kromě tebe nečetl ....

Text příspěvku byl upraven 03.07.14 v 20:49

Adria Orici
Adria Orici 03.07.2014 v 20:58

pajonek - jsem rád že souhlasíš. Film je opravdu vynikající, knihu sem četl. Jen doplním že to nebylo v Angličtině,Češtině. Myslím že to v Čechách nikdo nevydal.

pajonek
pajonek 03.07.2014 v 21:00

...souhlasím, protože kniha fakt česky nevyšla................


Naias
Naias 03.07.2014 v 21:04

Mne sa ohromne páčil sfilmovaný Cranford. Kniha ma dosť nudila, ale film, či skôr seriál bol úžasný. Navyše som predtým čítala Dům od Billa Brysona a celú dobu som si to pochvaľovala. Vďaka tomu som vedela, prečo svietia striedavo raz jednou, raz druhou sviečkou, prečo rýchlo zapálili druhú sviečku, keď prišli hostia, prečo hostia na dve (!) sviečky povedali: „Kolik je tady světla!“ Prečo je pre dámu nevhodné špúliť pery a ešte kde čo. A tie poklony pri stretnutí a lúčení, správanie sa postáv a presne ako píše reader, kostýmy, exteriéry, no paráda! Dokonale to naplnilo moje predstavy o starom dobrom Albione. Keď Deborah, dokonalá britská dáma, povedala: „Vskutku?“ znelo to ako výzva do boja. A ja som sa zamilovala.

Dudu
Dudu 03.07.2014 v 21:34

Pajonku, když máš takový přehled ve westernech, má knižní předlohu Sedm statečných?

pajonek
pajonek 03.07.2014 v 21:53

...určitě nemá - protože : Sedm statečných (angl. The Magnificent Seven) western Johna Sturgese z roku 1960, JE REMAKE Kurosawova snímku Sedm samurajů z roku 1954.
------------
..doporučuji k nahlédnutí knihu Karla Jordána - Tenkrát na Západě (český průvodce světovými westerny. Praha : Mladá fronta, 2011)
------------
...ale třeba další - klasická kovbojka - u mne absolutně nejlepší !!! High Noon z roku 1952 v české verzi V pravé poledne má knižní předlohu, kterou asi nikdo nezná
John W. Cunningham napsal kovbojský román "The Tin Star", podle kterého Carl Foreman napsal scénář tohoto přeskvělého filmu - je to No.1 ve světovém westernu

Dudu
Dudu 03.07.2014 v 22:10

Díky za odpověď. Dva nejlepší westerny dělí od sebe 50 let. Sedm statečných(knižní předlohu tedy nemá) a Opravdová kuráž (film natočený podle knižní předlohy).
Film s názvem V pravé poledne jsem ještě neviděl, takže jsem rád za další zajímavý tip.

pajonek
pajonek 03.07.2014 v 22:17

Opravdová kuráž je hodně odvážně natočený novější western, ale bohužel s klasikou jako je V pravé poledne, Stopaři, Červená řeka , Poklad na Sierra Madre, Virginia City ..../a další/ se nemůže srovnávat ........

Dudu
Dudu 03.07.2014 v 22:26

Myslíš tím, že je takový trochu syrovější, a tím tak odbočuje z klasiky starších krásných westernů ?

pajonek
pajonek 03.07.2014 v 22:38

...dnes se westerny moc neumí točit / kuráž měla sice 10 nominací na Oscara/ ....ale žádné westernové oživení...bratři Coeni vsadili na "klasiku" a to NA STAROU KLASIKU prostě nestačí.....jinak ale je to vynikající film......

pajonek
pajonek 03.07.2014 v 22:45

Dudu, rád bych tě upozornil, že tenhle film je remake filmu z roku 1969 s Johnem Waynem - Maršál /True Grit/
...i když tento film není 100%, tak Wayne má oscara za hlavní roli

Text příspěvku byl upraven 03.07.14 v 22:46

pajonek
pajonek 03.07.2014 v 23:01

to Naias - bohužel jsem Elizabeth Gaskell (kniha) a ani seriál Cranford nečetl a neviděl, takže nemohu hodnotit.... a nějak se mi zdá, že stejné je to i Dům od Billa Brysona......hanbím sa

Dudu
Dudu 03.07.2014 v 23:02

POZOR SPOJLER ! Možná to bylo i v tom, že tady byl hlavní hrdina notorický opilec, happyend se konal jen takový poloviční, protože pomstychtivá dívka nakonec přišla o ruku... asi Ti tam chybí taková ta pravá vůně westernů, které přeci jen voní jemněji.
O verzi s Johnem Waynem vůbec nevím. Musím se na ní také podívat.

Alienor
Alienor 03.07.2014 v 23:25

Naias - súhlasím, aj mne sa páčil sfilmovaný Cranford viac. Skombinovali všetky tri knihy dokopy tak, že to dávalo väčší zmysel. V knihách to bola len zbierka epizód zo života malého mesta, ale seriál tomu dodal úžasnú atmosféru. Videla som to prednedávnom a hneď nato som Cranford prečítala znova. A, napodiv, bolo to lepšie, ako som si to pamätala. To mám za to, že som ovplyvnená seriálom. :)

Naias
Naias 04.07.2014 v 10:00

Pajonku, veď o pár dní ideš do dôchodku, budeš môcť čítať a čítať... Ja ti tak závidím!

Alienor, ešte keby tak vyšla Lady Ludlow, čo?

Alienor
Alienor 04.07.2014 v 10:22

Ach bože, kedyže to bude. Fakt by som sa potešila.

R.E.M.
R.E.M. 13.07.2014 v 22:42

Napíšu, co mě napadlo jako první, a to Jméno růže, Angelika, Hrbáč a seriál Hříchy pro pátera Knoxe (ovšem pouze 1. série). Všechna zfilmování byla lepší než knihy (i když ani ty nebyly propadákem).

Alienor
Alienor 14.07.2014 v 07:52

S Menom ruže nesúhlasím. Filmové spracovanie sa knihe ani len nepriblížilo, ukázalo len príbeh.

notburga
notburga 14.07.2014 v 09:55

Souhlas, filmové Jméno růže bylo dobré tak pro puberťačku, která ujížděla na Connerym - a tento bezesporu krásný filmový zažitek ji pak nakopl k přečtení (nejenom) této knihy. Můj subjektivní názor samozřejmě ;)

Venezia
Venezia 14.07.2014 v 10:08

Notburga, puberťáčky "ujížděli" predsa na Christianovi Slaterovi. :-)

notburga
notburga 14.07.2014 v 10:24

Mno, byla jsem divná, no :DDD

R.E.M.
R.E.M. 14.07.2014 v 20:18

Norburga: Trefa vedle :-)) Kdysi jsem nejdřív četla knihu a pak náhodou viděla film. A puberťačka už jsem v té době, myslím, taky nebyla.



Vložit příspěvek