Čtete? A co čtete, když jsou knihovny zavřené?


Dani25
Dani25 20.04.2020 v 10:35

Mám ešte doma 22 neprečítaných kníh :) ale knižnica mi aj tak chýba, popozerať, pohrabať sa, vždy som tam niečo našla

Radka1911
Radka1911 20.04.2020 v 16:54

Během roku vždycky nakoupím pár knížek do zásoby, kdybych náhodou neměla co číst. Čtu ze zásob, čtu dávno přečtené knížky z mé vlastní knihovny, no a samozřejmě se těším až otevřou tu veřejnou.

cirruska
cirruska 20.04.2020 v 17:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

tez80
tez80 21.04.2020 v 08:52

Mám doma zásoby knih přečtených i nepřečtených, Není od věci si znovu přečíst něco, co člověk četl před 20 nebo 30 lety - podívat se na to, co mě bavilo s odstupem (vytáhla jsem si ze stodoly třeba Tři mušketýry). K zahození není ani se ponořit do povinné literatury z dob střední školy (vlastně takového Komenského, Shakespeara, Čechova, Nerudu, Máchu atakdál člověk v té době dospívání není schopen pořádně pochopit a docenit. pokud to tehdy vůbec čte a dočte).

martinka.cz1
martinka.cz1 26.04.2020 v 15:31

Já čtu hlavně ze čtečky a zásobu ebooků naštěstí mám :).
Kdyby měl někdo zájem o výměnu, klidně napište - https://www.databazeknih.cz/seznamy/martinka-cz1-310759/e-booky-41150

Peršanka
Peršanka 29.10.2020 v 20:05

Zdravím vespolek, taky si říkáte, co si jen počnu? Máte třeba doma nějaké oblíbené knihy, které se dají číst opakovaně? Máte naditou čtečku? Pište...


Eicherik
Eicherik 29.10.2020 v 20:07

Mám ještě nasyslené dvě knihy z knihovny. Až dojdou mám v záloze sestru Fidelmu a Martina Becka. :-)

KnihomolkaEva
KnihomolkaEva 29.10.2020 v 20:25

Mám ještě 16 knih z knihovny, ačkoliv si nejsem jistá, jestli mě všechny budou bavit. Pak si taky můžu půjčovat eknihy, ale jen 3 na měsíc, což je pro mě málo a taky tam nejsou všechny, co bych chtěla. Ve čtečce něco mám a pak se taky podívám doma, snad najdu něco, co mě zaujme a ještě jsem to nečetla

Eicherik
Eicherik 29.10.2020 v 20:27

Pak mám ještě v záloze knihovnu rodičů. :-D

encyklopedie
encyklopedie 29.10.2020 v 20:44

...zavřená knihovna, zavřená Kniha? ....není co číst? ebook si vyrobím /vyrobíme s kamarády/ sám/sami/.....včera "vyjel" 400 stránkový zbrusu nový Erle Stanley Gardner ...ebook povídek, které Gardner psal do prestižního krimi magazínu Black Mask než začal chrlit romány s Perry Masonem ..... Gardnerův dareba Ed Jenkins vstoupil na scénu ....
...a takových samosbírek v ebookách vyjelo od časů covidu již 12 .......
.....navíc dostanu skeny knihy A.C.Doyla, jediná jeho válečná kniha?
https://www.databazeknih.cz/knihy/na-podmorske-lodi-31005
...takže další ebook do čtečky

Text příspěvku byl upraven 29.10.20 v 20:55

Martnova
Martnova 29.10.2020 v 21:45

U nás knihovna stejně zavírala kvůli stěhování do nové budovy, takže jsem se zásobila a jinak mám hodně knih stažených v telefonu.

bamba
bamba 29.10.2020 v 22:56

V najhoršom prípade mám harelkýnky a rodokapsy - ale k tomu snáď nepríde. Dobre zásobená knižnica po mojich predkoch to na nejaké to storočie istí. Slušne mi praská vo švíkoch čítačka. No a v úplne najhoršom by som mohla konečne dožehliť.

Text příspěvku byl upraven 29.10.20 v 22:57

alexLytton
alexLytton 30.10.2020 v 10:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

RMarkéta
RMarkéta 30.10.2020 v 13:30

Mám doma v knihovně plno knih, které bych mohla číst. Proto mi zavřené knihovny nevadí. Jen z toho blázince všude kolem nemám náladu na čtení a nějak se nemůžu pořádně soustředit.

R.E.M.
R.E.M. 30.10.2020 v 16:28

Půjčené knihy z knihovny mám přečtené (poslední jsem dočetla včera).

Knih na čtení mám ale i tak dost. Stačí zalovit v knihovně nebo v kupce knih u postele, otevřít e-knihu.

A kdyby mi to nestačilo, kdykoli si můžu stáhnout e-knihu zdarma tu na DK nebo půjčit e-knihu z knihovny, je tam dost knih, které mě lákají.

A k úvodnímu dotazu ještě - mám desítky oblíbených knih, které se dají číst znovu.

Text příspěvku byl upraven 30.10.20 v 16:31

Peršanka
Peršanka 30.10.2020 v 17:35

No, já mám doma jen několik tutovek, třeba Co život dal a vzal, Herrioty, několik bratrů Strugackých, dva Saki, Saturnina a pár dalších, to mi dlouho nevydrží :(

Marthas
Marthas 30.10.2020 v 18:38

No já mám jednu rozečtenou a jednu tenkou. Když to budu natahovat, tak na měsíc.
Jinak taky mám potíže se soustředěním, takže se z toho důvodu nemůžu pouštět do re-readingů a čtečku knih nevlastním pro dobro svých očí.

DádazPrahy
DádazPrahy 30.10.2020 v 18:44

Pořád mi doma přibývají knížky a chystám se je číst, až jednou bude čas..., takže určité mám co číst. Upřímně, při mém obvyklém tempu čtení 1 - 2 knihy měsíčně se obávám, že mám "vystaráno" tak na deset let dopředu. Naopak, v tomto nouzovém stavu čtu dokonce méně než obvykle, protože se doma věnuji i jiným činnostem a čtu většinou cestou z/po práce, což teď při práci z domova odpadá.

encyklopedie
encyklopedie 30.10.2020 v 19:07

...jak jsem se výše zmínil o ebooku povídek Gardnera / s hrdinou Ed Jenkinsem/, které psal pro krimi magazín Black Mask ....tak dnes jsme si "vydali" druhý ebook jeho povídek ....v hlavní roli tentokrát Ken Corning.....
Kdo by se chtěl podívat, jak takový ebook vypadá ......
https://ibb.co/cbhphW3
https://ibb.co/RTWMFkk
.......hodně přes 600 stran čtení z Black Mask

Marla
Marla 30.10.2020 v 23:03

Kompletní Dick Francis. Agatha Christie. Ngaio Marsh.... a další a další, k tomu na sto knih které už se mi nepodařilo sehnat v tištěné podobě, takže jsou ve čtečce..zásoba čtiva rozhodně na dlouho! :))

gladya
gladya 31.10.2020 v 12:57

Mám dost, a kdybych neměla, tak bych se konečně pustila do celého Malazu.
Mám nepřečtené knížky ve čtečce a možnost kdykoli dokoupit nebo stáhnout něco z legálně volně dostupných zdrojů, třeba tady DK.
Doma máme dost papírový knih, i pár nepřečtených se najde. Kousků, které si s chutí přečtu znovu, mám hodně.
Samozřejmě, dá se koupit knížka na internetu, jsou to peníze, vím, taky nerada utrácím za knížky, které se hodí maximálně na jedno přečtení a pak je člověk odloží a nevezme do ruky,
Do knihovny ale chodím docela málo.

Text příspěvku byl upraven 31.10.20 v 18:11

gladya
gladya 31.10.2020 v 13:00

to marthas
podle mě čtečka očím nevadí, funguje na jiném principu než obrazovka nebo display

encyklopedie
encyklopedie 31.10.2020 v 13:04

.....o kazení očí při čtení ze čteček jsem tady už několikrát psal .... je to blbost, čtení ze čteček oči nekazí.... nakonec to byla trochu součást mého zaměstnání
ale ne čtení z tabletu a PC...to je jiná darda...špatná

Peršanka
Peršanka 31.10.2020 v 14:25

Achich ach, jak závidím všem vám čtivem zásobeným... Čtečku jsem si chtěla původně pořídit taky, ale nakonec jsem to rozchodila. Stačí si přečíst, že se může zlomit displej, že přístroj nekomunikuje s nějakým programem, baterie se brzy vybije a jiné špeky. A s tím soustředěním se- proč se vám to děje? Únava, málo slunce? Situace ve společnosti?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.10.2020 v 14:35

Pokud jste v klubu u dobrovského, zrovna nabízí další ebooky zdarma...plus k těm měsíčním dárkum...



Vložit příspěvek