Čtenářská kocovina


zelenoockaa
zelenoockaa 18.09.2019 v 20:08

Mám ji, bohužel. Včera jsem dočetla podlední román Zaklínače a teď tak nějak nevím do čeho se pustit dál. Knihy se mi natolik líbily, že se nemůžu absolutně začíst do knih, které mám aktuálně doma. Nemám inspiraci, nemůžu si nic vybrat, nemám ani čas nic moc hledat. Můžete mi prosím doporučit něco podobného ke čtení?

Babouš
Babouš 19.09.2019 v 19:17

Půl krále od Joea Abercrombieho ;)

Alix
Alix 19.09.2019 v 23:06

Už jsem to psala ve více vláknech, ne, nikdy jsem neměla čtenářskou kocovinu. Vždycky chci a budu číst. Na uklidnění zkus pohádky a pak možná jiný kalibr? Hunger games? Mne to hodně vzalo ...

Eldar80
Eldar80 19.09.2019 v 23:34

Já bych určitě nehledal něco podobného, ale naopak vybral něco z úplně jiného žánru. Třeba nějakou odbornou literaturu na nějaké zajímavé téma. Taky je důležité najít knihu, kterou si člověk skutečně chce přečíst a není tam takovéto "tohle bych si měl přečíst". Někdy se měl bych a chci dost liší. Hledat něco podobného znamená čelit možnému zklamání. Protože se člověk neubrání srovnání. Je lepší mít odstup. Nebo se nabízí Feist, Amber apod.

encyklopedie
encyklopedie 20.09.2019 v 09:18

....nemá inspiraci, nemůže si nic vybrat ..... jsem úplně v jiné situaci ....na stole mám nějakých 10 knih - novinek /v pondělí budou další/ - mám tam ještě asi 60 dalších nových knih v epubu.... nestačím číst.... přebírám, vybírám, vyhazuji již jednou vybrané, dodávám další.... abych je časem zase vyhodil z nabídky a přidal další...je to prokletý bludný začarovaný kruh...
ale vždycky se něco najde co se rozečte....
Eldar80 ....všechny knihy, které mám nachystané vždy patří do skupiny "chci si skutečně přečíst" ..... nemám knihy "tohle bych si měl přečíst"

Eldar80
Eldar80 21.09.2019 v 00:57

encyklopedie: U mě to tak není. Kdysi jsem si uvědomil, že čtu příliš mnoho knih z oblasti "měl bych si přečíst". Pro některé knihy či autory to myslím platí. Tak jsem to jen omezil. Problém ale je, že si toho člověk nemusí všimnout nebo to umět rozlišit.


zelenoockaa
zelenoockaa 21.09.2019 v 20:46

Díky všem, nakonec jsem se pustila do Kinga. Já mám taky doma asi 10 knih, které chci přečíst, ale zrovna na ně nebyla nějak nálada :). Už mě to přešlo. Díky všem!

Alix
Alix 23.09.2019 v 22:11

Mám spíš problém, že "tohle bych měla přečíst". A nechce se mi do toho.

Pablo70
Pablo70


Vložit příspěvek