Stephen King


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.08.2022 v 12:32

Premiéra adaptace knihy Prokletí Salemu se přesouvá na duben 2023. Asi je to lepší než září 2022, když ještě ani měsíc zpátky nebyl ke shlédnutí ani jediný trailer...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.08.2022 v 11:46

Titul: Prokletí Salemu

Jednou: skvělá kniha, kde jsem se nebála té věci samotné, o které to je, což jsem ani neočekávala, ale bála jsem se o postavy, protože jsem na začátku dostala jejich dokonalý rozbor, že prostě nešlo jinak, než to prožívat s nimi, a bát se o ně.

Přečteno na dva zátahy s týdenní pauzou, protože to bohužel jinak nešlo.

BrooksWasHere
BrooksWasHere 15.08.2022 v 12:32

Titul: Dallas 63

Jednou vetou: Dynamická cesta časom, na ktorej sa snažíme zabrániť jednej z najznámejších vrážd v (nielen) americkej histórii.

Geniálne prepracovaný román, ktorý by si žiadny Kráľov fanúšik nemal nechať ujsť.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.09.2022 v 13:02

Titul: Danse Macabre: Svět hororu

Jednou větou: neskutečná pecka, neskutečný rozbor, neskutečné myšlenky.

Přečteno na dva dny, přestože jsem původně plánovala, že budu prokládat beletrií, když to beletrie není, ale neudržela jsem se ;)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.09.2022 v 08:27

Tak jak to dnes s Mistrem oslavit? 75 let! To je fuška, všechno tohle táhnout, co?
Budeme se veselit, budeme číst, budeme žít, bude nám s Mistrem krásně.
Nazdraví! :)

Terror
Terror 21.09.2022 v 21:05

Na dálku mu blahopřeji a děkuji, za jeho dílo. Abych aspoň trochu oslavil jeho třičtvrtěstoletí, dočetl jsem právě podruhé Nespavost. :)


Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 21.09.2022 v 21:21

Tak ještě alespoň 25 let příjemného a tvůrčího života.
No, to bychom měli ještě nějakých 35-40 knih před sebou, odhaduji.

BrooksWasHere
BrooksWasHere 21.09.2022 v 21:54

Gratulujem, skvelé by bolo, ak by žil ešte raz tak dlho, určite by napísal ešte nejaký knižný unikát, tým som si istý.
Pánovi Kráľovi k jeho dnešným narodeninám želám iba to najlepšie :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.10.2022 v 19:49

Ode dneška je na Netflixu adaptace povídky Telefon pana Harrigana ze sbírky Když teče krev. Tak dejte vědět, jak se vám líbilo :)

Mě se totiž líbilo moc. Tenhle film mi udělal velkou radost a moc potěšil :)

Text příspěvku byl upraven 05.10.22 v 22:44

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.11.2022 v 12:16

No, jelikož se teď stále nechtělo ochladit, tak země zařídila moc hezký efekt. Mlha se mu říká. A byla fakt dlouho. Tak jsem měla plán kouknout se na Mlhu a potom si Mlhu přečíst. A čemu chtěla náhoda? Dávali to i v televizi. Nevím, kde všude momentálně lze kouknout, ale na Paramountu to ještě půjde zpátky, kdyby bylo nejhůř. Tak jsem koukla asi už po sté a přečetla novelu poprvé. Jsem ráda, že jsem konečně měla tu možnost, protože Mlha vyšla znovu, a protože starý vydání někdo v knihovně ukradnul. Věděl proč ;)
Prostě krásný dva večery s Mistrem :)

RamonVarga
RamonVarga 03.11.2022 v 17:22

Jaký máte názor na Řbitov zviřátek? Za mě zklamání.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.11.2022 v 18:34

Standardní King. Dlouho se mele a potom se něco stane. Jenom na méně stranách než obvykle :D humor ;)
Za mě fajn kniha a nesouhlasím s tím, že tuhle knihu si víc užijou, teda "užijou", rodiče. Protože jak se pozná dobrej spisovatel? Jo, přesně tak, že mě dostane tam, kam chtěl, a jak to chtěl...

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 03.11.2022 v 20:50

RamonVarga Jedna z nejklasičtějších a nejlepších kingovek.

RamonVarga
RamonVarga 04.11.2022 v 12:49

Beta Dobrovský vydali katalog knih Stephena Kinga k jeho narozeninám, jsou tam všechny knihy co vydali je to celkem pěkně udělané, stažení zdarma v pdf ;)

https://nakladatelstvibeta.cz/Katalog-STEPHEN-KING-75

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.11.2022 v 12:23

Titul: Poslední úkol pro Gwendy

Jednou větou: epická a dojemná vesmírná jízda s neskutečně příjemným přesahem od autorova universa :)

Přečteno na dva zátahy.

Mariona
Mariona 05.11.2022 v 16:08

Ahoj, snad nebude vadit menší reklama, ale malují a nově i dělám transferový potisk na tašky, po domluvě můžu potisknout i vak na záda nebo tričko. Samozřejmě nechybí i motivy se Stephenem Kingem a postupně budou přibývat. Jsem jeho dlouholetá fanynka. Kdyby se chtěl někdo podívat, na facebooku jsem jako NEEDFUL BAGS ( https://www.facebook.com/profile.php?id=100087238811810 )

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 07.11.2022 v 19:34

RamonVarga Pěkný. A super že tam dali i předchozí vydání, pokud existují. Trošku to napovídá, jak dlouho s Kingem jsem.
Nezapomenu třeba, na nekonečné těšení a čekání na pátý díl temné věže a pocity, s jakými jsem pro to do knihkupectví běžel.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.11.2022 v 09:38

Jenom taková menší novinka v rodině ;) Hillova Vánoční říše v grafickém románu :) rozšíření původního příběhu :)

https://www.comicscentrum.cz/vanocni-prekvapeni-pro-ii-pololeti-2022

Text příspěvku byl upraven 09.11.22 v 10:00

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.12.2022 v 11:20

Tak povídejte, svěřte se. Kolik jste přečetli letos knih od Kinga? Kolik znovu? Co se vám líbilo nejvíc? Jaká adaptace se letos povedla a která ne? Už napůl oficiálně je to tady nakažený Hillem, tak třeba i od něj topky.
Já začnu. Snad se ke mě někdo přidá :)

Co jsem letos přečetla poprvé?
Billy Summers, Poslední úkol pro Gwendy, Holčička, která měla ráda Toma Gordona, Dolores Claiborneová, Žhářka, Dolanův cadillac, Prokletí Salemu. Danse Macabre: Svět hororu.
Co jsem letos přečetla opakovaně?
Carrie

Ale top je Prokletí Salemu. A ten konec? Dóóbrý. Já miluju ten (ne)epilog :)

Od Hila?
Černý telefon a další příběhy a komiks Vánoční říše.

A přestože novou adaptaci Žhářky nemá nikdo rád, až na pár momentů, je to za mě dobrý film. Telefon pana Harrigana byl luxusní kousek. A Černý telefon? Ou yeah!

Byl to dobrej rok. Díkec :)

Terror
Terror 01.01.2023 v 09:03

Uf! Mé shrnutí se bude týkat pouze knih, protože filmy a seriály se dostávají pomalu ale jistě do pozadí mých zájmů.

Přečteno opakovaně: Temná půle, Svědectví, Čtyři po půlnoci 1 a 2, Nezbytné věci, Geraldova hra, Dolores Claiborneová, Nespavost, Rose Madder, Zelená míle.

Přečteno nově: Temná věž: Pustiny, Dolanův cadillac, Pátá čtvrtina.

Topky jsou jen v těch opakovaně čtených. Svědectví, Nezbytné věci a Zelená míle.

A teď už vzhůru do nového roku s mistrem! :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.01.2023 v 09:39

Trailer na novou adaptaci Kostlivce:
https://m.youtube.com/watch?v=QsudEHsuvIg
V kinech 2.6.2023 :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.02.2023 v 12:05

Titul: Z Buicku 8

Jednou větou: Na konci to do sebe hezky zapadlo a proto se mi moc se líbilo sdělení, které má kniha přenést jejímu čtenáři.

Přečteno na dva zátahy, jenom mezi těma dvěma potahama byla trochu pauza.

(Škoda, že se tohle "Čteme Kinga a chceme to dát vědět" neuchytilo mezi víc lidma.)

Text příspěvku byl upraven 08.02.23 v 12:13

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.02.2023 v 10:45

Nějak nevím podle propojení společností, kde to i u nás skončí na streamu či zda vůbec, ale při nejhorším, že? :)

Kukuřičné děti, 21.3. 2023.

https://m.youtube.com/watch?v=HK41isxFC34

RamonVarga
RamonVarga 12.04.2023 v 00:36

Četl tu už někdo Později?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.04.2023 v 10:43

Samozřejmě :)



Vložit příspěvek