Současní čeští autoři


Marthas
Marthas 02.08.2022 v 11:41

To Ijcro: No, tahle oblast mě totálně míjí. A vidím to spíše jako komerci vyšlehnutou poptávkou po 50 Shades of Grey. Bohužel protože u nás v knihovně poslední dobou skoro nic než toto a noirky neberou :/ Můžu si spíše o čteni nechat zdát.:(
No, možná to bude jako u Vondrušky a nekamentujte mne za to srovnání. Prostě ti čtenáři neumí objektivně zhodnotit kvalitu knihy a nebo se o to ani nesnaží.
I když je pan Vondruška poslední dobou spíše manufaktura a podle toho jeho díla vypadají. Tak si srovnání s Hartlem dle mého neznalého a zaujatého názoru nezaslouží.

Text příspěvku byl upraven 02.08.22 v 11:48

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.08.2022 v 11:56

Myslím, že se to týká dost autorů. Buď píšou a náhodou se trefí do toho, co letí nebo píšou podle toho, co lidi chtějí číst, viz žánrové vlny. Netvrdím, že co se nelíbilo mě, je z toho důvodu automaticky špatné a lidi by to neměli číst. Ale přijde mi, že čtenář má pocit, že je českému autorovi blíž. Vidí to klidně třikrát do roka na různých akcích a když se sejdou na záchodě, tak to jsou úplně stejný lidi.
Asi je tohle plný klišé, ale tak to na mě působí. Protože přeci jen...jsme v Čechách, tady je větší šance na zpětnou vazbu autora na čtenáře. A koho to nepotěší? Kdo si kvůli tomu nepřipadá speciální? To je asi blbá volba slova, to speciální, ale pointa je snad k pochopení i tak. To se vám se zahraničním autorem nestane...

Text příspěvku byl upraven 02.08.22 v 11:57

siena
siena 02.08.2022 v 11:59

Pokud mohu soudit, dle ohlasů, knihy pana Hartla jsou oddechovkou, která neuráží vkus.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.08.2022 v 12:27

Myslím, že to chápu. Lidi od toho dostanou, co v současných problémech, potřebují. Takže teď asi letí o to víc. Já si na oddech přečtu něco jiného. Ale to jsme řešili jinde. Tyhle pohledy na to, jak svět odráží naše čtení...

Marika Vanova
Marika Vanova 02.08.2022 v 13:16

Pana Hartla nečtu a s prominutím můj vkus ohledně života uráží. Zkusila jsem pouze jednu knihu a musela jsem ji odložit, to nešlo.

siena
siena 02.08.2022 v 16:53

Marika Vanova, otázka zněla, proč se knihy pana Hartla čtou... literární, stylistický odpad nejsou, to jsem myslela tím neurážením vkusu.

Text příspěvku byl upraven 02.08.22 v 18:29


helenkan
helenkan 19.08.2022 v 10:49

Nějak jsem se českým autorům vyhýbala. Budu to muset napravit. Někteří jsou opravdu dobří.

Ospalý_Táta
Ospalý_Táta 17.02.2024 v 14:38

Českým autorům nějak nemůžu přijít na chuť. Většinou je to zklamání a halo kolem jejich knih nechápu. Naposled to byl Sudetenland od Kýši.

Výjimkou zde jsou Karin Lednická a Milada Střítežská. U Lednické jsem to čekal, Střítežská svými Harfeníky velmi příjemně překvapila.



Vložit příspěvek