Současní autoři společenských románů


Lidka
Lidka 27.12.2017 v 20:12

Kteří současní spisovatelé píše dnes podle vás kvalitní společenské romány? Myslím ty naše české i světové. Ráda se dám inspirovat.
Žebříčky nejčtenějších knih jsou plné trillerů a detektivek, popř. fantasty.

VladiKlaisner
VladiKlaisner 28.12.2017 v 09:27

Takových je hodně, záleží na tom zvolit vyhovující téma.
Za mě Jan Guillou - Velké století
John Irving
Anthony Doerr
Elin Hildebrand
Agnes Martin-Lugand
...a to bych mohla pokračovat. Tak snad si vyberete;)

cecetka
cecetka 28.12.2017 v 19:33

Myslim, ze velkym prekvapenim poslednich let je urcite Alena Mornstajnova.
Kvalitni historicke romany napsala i Nada Horakova.

Lidka
Lidka 28.12.2017 v 21:04

Moc děkuji.
pro VladiKlaisner: Velké století jsem četla, moc se mi líbily všechny díly. John Irving je moje srdeční záležitost, mám přečtené všechny jeho knížky, co se týká knih Antony Doerra tak Světla, která nevidíme se mi moc líbily, Dívku Grace právě čtu a na Hledače mušlí čekám v pořadníku v knihovně. Knížky Elin Hildebrandtové se mi až tolik nelíbí, ale četla jsem Poslední léto a Naboso. Přiznávám, že že od Agnes Martin-Lugand jsem zatím nic nečetla, poznamenám si.
pro cecetka: Mornštejnové jsem četla Hanu, Hotýlek i Slepou mapu. Líbí se mi i knížky od Bolavé a Hájíčka....
Taky jsem přečetla Murakamiho, Jean Guenassia, Guillaume Mussa/ na tu poslední Noc v Central parku čekám v knihovně/ Nothomb, Lamba, Sepetys, Ann-Marie Mac Donald/mj. Kam létají vrány - nádhera/, McEwana. ...
Tak že hledám, co číst dál. Moc se mi líbí severští autoři, ale ti teď píší jen samé trillery:-(( .
Navrhujte prosím dál, budu moc ráda.
Naďa Horáková je pro mne zatím neznámá, , pohledám , co od ní v knihovně mají i když přiznávám, že historické knihy moc nemusím.

denib
denib 28.12.2017 v 21:07

Když severští autoři, tak co Jonas Jonasson a Fredrik Backman?

Lidka
Lidka 28.12.2017 v 23:56

Ano, některé jsem četla, , Stáříka a Analfabetku jsem si dokonce poslechla i jako audioknihu. Od Backmana se mi moc líbil hlavně Muž jménem Ove a Babička pozdravuje a omlouvá se a taky Tady byla Britt Marie. Ty nově vydané v roce 2017 jsem zatím nečetla, dobrá rada, docela bych na ně zapomněla, dík. Jinak se mi líbí i knížky finského autora Arto Paasilinna, ale úplně všechny jsem nečetla.
Irské autorky Jennifer Johnstonová a Claire Keegan píší taky moc hezky, ale bohužel málo. I když Irsko už není severské, tak mne tak napadly.


Emilie1906
Emilie1906 29.12.2017 v 13:13

Já také nečtu detektivky, ale severské autory ano, tak jsem vytvořila seznam na toto téma, třeba vás z toho něco zaujme:
https://www.databazeknih.cz/seznamy/emilie1906-181095/severske-ale-ne-detektivky-15104
Jinak mně se líbí autorka K. Pancolová, především trilogie Josephine:
https://www.databazeknih.cz/autori/katherine-pancol-22573
https://www.databazeknih.cz/serie/josephine-4616

Lidka
Lidka 29.12.2017 v 23:57

pro Emilie1906: Za oba seznamy moc a moc děkuju, podrobně pročtu, , je tam několik autorů , kteří mne opravdu minuli, už se těším. Díky.

Text příspěvku byl upraven 29.12.17 v 23:57

intelektuálka
intelektuálka 31.12.2017 v 15:57

Krásný román A. Ragde - Topoly berlínské

mařinka.vonná
mařinka.vonná 09.01.2018 v 12:20

jonathan Franzen, Donna Tartt, jhumpa Lahiri, C.N. Adichie, M. Faber



Vložit příspěvek