Joanne Kathleen Rowling


benyben
benyben 05.02.2014 v 21:43

Já J. K. Rowling naprosto miluji!!! :) Je prostě geniální!! Když jsem dostala na Vánoce knihu Prázdné místo, málem jsem se rozbrečela štěstím.. Doufám, že toho ještě spoustu napíše a já se zabalím do peřin a všechno to najednou přečtu... :)
Co si budeme nalhávat.. Je nejlepší!! :*

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 05.02.2014 v 22:07

O novou knihu J. K. Rowlingové Volání kukačky nyní na DK probíhá soutěž :)
http://www.databazeknih.cz/souteze

Text příspěvku byl upraven 05.02.14 v 22:16

Patw
Patw 20.02.2014 v 18:08

Já si jí zamiloval díky Prázdnému Místu. V době Harryh Potter mánie jsem nějak zaspal a HP nevěnoval pozornost ale Prázdné Místo mě dostalo stejně jako Volání Kukačky. A nedávno jsem se namátkově zakoukal a začetl do Harryho Pottera a je mi na sto procent jasné, že to musím dohnat.

Azizi
Azizi 28.02.2014 v 09:50

http://www.priori-incantatem.sk/show.php?page=site/denny_prorok/novinka&;id=7936

A tu je niečo o pokračovaní s názvom The Silkworm. Vydanie novej knihy je naplánované na jún. http://www.priori-incantatem.sk/show.php?page=site/denny_prorok/novinka&;id=7919

Text příspěvku byl upraven 28.02.14 v 10:08

Patw
Patw 06.08.2014 v 17:15

J.K. se nechala slyšet, že by ráda vydala víc knih o Cormoranovi než o Harry Potterovi. Což tedy znamená, že by série o londýnském detektivovi mohla mít víc jak sedm knih. Původně se mluvilo jen o trilogii, ale J.K. to zřejmě baví. Jinak třetí díl už je z více jak poloviny hotoví.

woodward
woodward 27.06.2015 v 11:04

Právě jsem vyslechl z rádia zajímavou novinu. Paní Rowlingová připravuje divadelní hru o Harrym Potterovi.


reader.007
reader.007 07.07.2015 v 23:40

woodward: za ty roky kdy jsem se nejen seznámila s jejími knihami, ale i s jejími dalšími činy a výroky si troufám myslet a tvrdit, že paní Rowlingová nyní trpce lituje okamžiku kdy se rozhodla kouzelnickou sérii ukončit a tak se z ní alespoň snaží vytřískat co se dá...

Text příspěvku byl upraven 08.07.15 v 11:56

woodward
woodward 16.10.2015 v 19:14

Já myslím, že nemá čeho trpce litovat. Stvořila cosi velkého a svébytného, je to "hotové" a ona už nikdy nemusí pracovat kvůli obživě. Ta divadelní hra bude nejspíš nápad nějakého "experta na marketing" a pro ni je to třeba výzva - do dramatu zatím nedělala, tak proč to nezkusit?

Kika28
Kika28 11.12.2018 v 11:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Orange8knihomol
Orange8knihomol 16.02.2019 v 17:39

Jaké vydání Bradavické knihovny (Bajky barda Beedleho, Famfrpál v průběhu věků a Fantastická zvířata a kde je najít) od J. K. Rowlingové je dle Vás nejzdařilejší?

Jaké vydání ,,Bradavické knihovny" byste mi doporučili?

Text příspěvku byl upraven 17.02.19 v 09:13

kní
kní 21.02.2019 v 15:20

Pravý, tedy nefalšovaný potterista musí mít všechno a všechna vydání! :D
(mně osobně se velmi líbí nové ilustrované vydání Bajek, nový Famfrpál a Zvířata jsou také krásné, ale jsem ráda, že mám i původní brožované vydání)

Yoshika
Yoshika 12.05.2019 v 20:21

Fantastická zvířata jen velmi obtížně seženeš v původním vydání. Mně se to podařilo v antikvariátu, ale pouze v paperbacku. Proto jsem si s radostí k tomu pořídila nové rozšířené vydání.
Ono záleží, co upřednostňuješ. Osobně bych šla do původních verzí, protože jsou tam obrázky přímo od Rowlingové. Ty novější jsou sice pěkně ilustrované, už to není od samotné autorky :)
Co se týče ilustrovaných vydání, Zvířata ani Bajky mě nezaujaly natolik, abych za ně chtěla utrácet ne zrovna malé peníze. Ale to už je na vkusu jednotlivce.

Takže: pokud chceš hezkou jednotnou trojici, běž do nového vydání, kde jsou i ta rozšířená zvířata. Pokud toužíš po původních kresbách Rowlingové - původní vydání. A pokud se chceš kochat propracovanými a krásnými ilustracemi, tak pak ilustrovaná vydání. To je asi nejlepší shrnutí :)

Orange8knihomol
Orange8knihomol 13.05.2019 v 20:14

Yoshika a kní, moc děkuji. :)

Orange8knihomol
Orange8knihomol 23.04.2020 v 13:24

Zdravím všechny knihomoly!
Chtěla bych se zeptat, zda nemáte nějaké tipy na knihy podobné Harrymu Potterovi, jejichž příběh by se např. odehrával v magické škole? Do Harryho Pottera jsem se naprosto zamilovala (ale to asi většina čtenářů) a ráda bych si přečetla podobnou knížku či sérii. Pár sérií s ,,potterovskou" tématikou jsem již našla (Magisterium, Děti Rudého krále, Mágové, Sedmý smysl, Škola černé magie/Temný dvorec, Příběhy Septimuse Heapa, Magický expres, Nikdyuš, Čarodějnice školou povinné), ale i tak bych samozřejmě uvítala nové tipy a vaše doporučení.
S přáním příjemného čtení
Orange8knihomol

trevize
Orange8knihomol
Orange8knihomol 24.04.2020 v 10:25

trevize, moc děkuji za zajímavé tipy, určitě z nich něco vyberu. :)
Orange8knihomol



Vložit příspěvek