Záložka "Chystám se číst"


RyxiraAmyGinger
RyxiraAmyGinger 22.02.2017 v 08:53

Ahoj, Váš web je fajn, ale trochu mě irituje záložka Chystám se číst, resp. její název. Nevím, jak ostatní, ale já si do ní přidávám především knihy, které mě zaujmou třeba na internetu a chtěla bych se k nim dostat časem, ne hned jak dočtu knihu, kterou mám momentálně rozečtenou. Z tohoto hlediska by se mi daleko víc líbil název "Chystám se přečíst" (popř. "Hodlám si přečíst"), který by daleko víc odpovídal obsahu dané záložky. Rozhodně nemám energii na to, aby první, co udělám po příchodu z knihovny, bylo otevření počítače a nasázení daných knih do této záložky, k čemuž její název podle mě vybízí.

Atuin
Atuin 22.02.2017 v 09:04

RyxiraAmyGinger: A k tomu web vybízí, nebo ponouká, či dokonce to uvedl do pravidel,jak máš s danou záložkou zacházet? Nevšimla jsem si. Neblázni a neapeluj na slovíčkách a když příjdeš z knihovny dělej si co je ti libo, rozhodně ne no to co tě nebaví, a už vůbec takovou pitominu jako to uvádět ve známost zde na webu, zde si to uveď jak budeš mít chuť a náladu nebo to neuváděj vůbec. Knihotéka jen název a k ničemu na co jsi ty přišla nevybízí.

Text příspěvku byl upraven 22.02.17 v 11:52

Lector
Lector 22.02.2017 v 09:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 22.02.2017 v 09:22

Atuin, Lector - zakladatelka tohoto závažného tématu a autorka vstupního ohromujícího diskuzního příspěvku má přece ve svém profilu uvedeno, že je puntičkářka. Díky ní mám tedy konečně vysvětlen tento pojem tak názorným příkladem, jaký bych si sama nedovedla ani představit.
Jasně - číst a přečíst není totéž, ten "vid" to jasně napovídá. Jenomže já na jejím místě bych se bála dát si jakoukoliv knihu do rubriky Chystám se přečíst , protože to bych pak i přečíst opravdu musela, i kdyby to byla úplná krávovina, a takhle mohu pitomosti jenom číst, třeba jen kousek, ale nemusím dočíst. Nebo že bych místo "chystání" pouze "hodlala", a tím bych se z toho závazku vyzula?
Přeji veselý den! Předjaří už se hlásí a buňky se probouzejí.

denib
denib 22.02.2017 v 09:38

Opravdu je to zbytečné slovíčkaření. Nemám pocit, že bych musela do té záložky naházet knížky, které se opravdu chystám číst, že bych snad musela číst jenom to, co v je v té záložce uvedeno. Navíc je to záložka jen pro mě a všem ostatním je úplně šumák, co tam mám. Nicméně jsem podobně "postižená" jako autorka, takže jsem si zavedla vlastní seznam. A to z toho důvodu, že knížky, které tam uvedu si ještě prozkoumám a teprve se rozhodnu, jestli je budu číst. A pokud ano, napíšu si je do seznamu, se kterým chodím do knihovny. Takže z tohoto seznamu zase knížky hromadně odebírám, i když nejsou přečtené. Samozřejmě bych mohla i takto využít záložku Chystám se číst, ale jak jsem psala - jsem tím slovíčkařením také trochu "postižená" :-) Ale snažím se s tím bojovat! :-) Rozhodně není potřeba na DK ohledně toho něco měnit.

Isserley
Isserley 22.02.2017 v 10:42

Musím se přiznat, že zakladatelku chápu. "Chystám se číst" mě taky trochu irituje. ;)
Od října, kdy jsem začala chodit na DK, tam přidávám, co se tu kde šustne, mám tam už dost přes sto knih. A "chystám se" zní tak aktivně, jako kdybych opravdu mohla v dohledné době přečíst sto knih, což rozhodně nemůžu. Za sebe bych záložku přejmenovala na "Rád/a bych si někdy přečetl/a, pokud okolnosti dovolí". Ale uznávám, že je to moc dlouhé. :)


Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 22.02.2017 v 11:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 22.02.2017 v 12:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 22.02.2017 v 12:21

Moje záložka Chystám se číst obsahuje jen pár knih, které mám vypůjčené z knihovny a které, pokud mě budou bavit, také v nejbližším časovém horizontu několika týdnu a max. 3 měsíců i přečtu, zbytek patří k tzv. - výše uvedenému pojmu Rád/a bych si někdy přečetl/a, pokud okolnosti dovolí". Momentálně jsem v této záložce na krásném ;-) čísle 300 ks a k tomu mám další soukromé seznamy mj. seznam koupených knih, nachystaných ke čtení, nebo seznam Tipy na čtení (především beletrie).
Skvělé je, že mě v nejbližší desítce let nepotká situace, že bych nevěděla, co bych si zajímavého mohla přečíst. ;)

cecetka
cecetka 22.02.2017 v 12:27

A me je to jedno, jak se ta zalozka jmenuje ;-)

R.E.M.
R.E.M. 22.02.2017 v 12:33

Doplnění mého předchozího příspěvku (oprava příspěvku na mobilu je chvílemi nemožná).

Jak se jmenuje záložka mi vyhovuje, používám podle svého uvážení.

Ajrad1981
Ajrad1981 22.02.2017 v 13:36

Já jsem tu záložku začala nedávno používat opravdu jen na knihy, která mám nakupeny u postele a které opravdu budu číst. Na knihy, co mě zaujmou třeba podle anotace nebo doporučení kamarádů, mám zvláštní seznam, abych na ně nezapomněla.

RyxiraAmyGinger
RyxiraAmyGinger 22.02.2017 v 13:48

Tak koukám, že jsem docela rozvířila H2O. Musím přiznat, že založení vlastního seznamu mě nenapadlo (pokud se chce někdo vyjádřit v tom smyslu, že jsem pitomá, nechť si poslouží). Vidy jsou v češtině skutečně poměrně důležité, nicméně chápu, že někdo takový pocit nemá :). A ano, mám ráda, když věci vypadají podle mých představ. Kdo ne?

Lector
Lector 22.02.2017 v 14:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 22.02.2017 v 19:12

RyxiraAmyGinger: Jak už jsem někde psala, záložku chystám se číst, taky chápu jako to, co budu právě brzy číst, tedy co jsem si právě přitáhla z knihovny. Řeším to takto, do této záložky si dám to, co jsem si opravdu přitáhla, do právě čtených to co právě čtu a ten zbytek, co se mi zalíbí si strkám do Chci si koupit, což má jednu nevýhodu, sem tam se ozývají prodejci, co by mi to rádi střelili. Tím ale chraň pán bůh nechci říct, že požaduju nějakou změnu. Není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem (nahražme slovo člověk slovem systém a myslím, že to plně vystihuje situaci.)



Vložit příspěvek