Zablokování uživatele adminem.


sola_lupa
sola_lupa 05.09.2018 v 12:26

Dobrý den,
mohu se zeptat, zda nabízení knih přes databázi uživatelem přímo do soukromé zprávy je zahrnuto v bodu, cituji: "Uživatel nesmí užívat portál ke komerčním účelům (vyjma sekce Bazar knih) a nesmí na portál vkládat jakoukoliv placenou či neplacenou reklamu. Nesmí rozesílat spam." Ještě dodám, že jsem o žádnou nežádala. Vím, že mohu uživatele zablokovat, ale jelikož se jedná o porušení pravidel tímto způsobem, je to možné? Díky.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.09.2018 v 12:56

Určitě nahlásit.
Ve zprávě je to stejné jako v rámci diskuse. Minulý týden se zde někdo poptával po knize v pdf nebo případně naskenovanou a šel o dům dál. Udělala jsem to přes "Napište nám".
Pokud vás to obtěžuje a je evidentní, že si uživatel zřídil profil jenom k tomuto posílání zpráv, taky bych to nahlásila a do té doby než se to vyřeší, bych uživatele zablokovala.

Někteří uživatelé začnou mile a že nechtějí obtěžovat, ale pokud bych měla zájem o přečtení ukázky knihy z důvodu názoru, to mi přijde v pohodě. Jako zpětná vazba. Ale pokud by mi ve zprávě přistálo: "Vydal jsem knihu, můžete koupit zde...bla bla...", hned bych nahlasila.

siena
siena 05.09.2018 v 13:09

Nabízení knih není dle mého žádné porušení pravidel. Jestli Vás to, sola_lupa, obtěžuje, tak si dotyčného sama zablokujte. Jiní to řeší ignorováním zprávy, či odpoví a nabídku odmítnou, nebo přijmou. Nedomnívám se, že se jedná o desítek zpráv denně, či snad ano?

sola_lupa
sola_lupa 05.09.2018 v 13:57

Díky za rady.

Raksa.A
Raksa.A 05.09.2018 v 21:25

Míníš tím i nabídku jako reakci na poptávku? Protože někdo hledá třeba víc knih, které mám, a tak neodpovídám na inzeráty jednotlivě, ale napíšu všechny do jedné odpovědi?

sola_lupa
sola_lupa 05.09.2018 v 22:30

Raksa.A: Bylo tím myšleno napsání zprávy zcela náhodné cizí osobě na databázi bez toho, aniž by se to týkalo bazaru knih. Ta osoba do zprávy napsala, že prodává tuto knihu a něco o slevě při nákupu více kusů té knihy a o nějaké záložce zdarma... už si přesně nepamatuji úplné znění, musela bych to přímo kopírovat ze zprávy. Jednoduše pokud nemá člověk inzerát na bazaru, na který by mu někdo mohl odpovědět či na nějaký na bazaru neodpovídá, nesmí se to. Běžně bych to označila za spam, nevyžádanou poštu či reklamní sdělení.
Abych odpověděla na otázku: Pokud někdo reaguje na poptávku, je to v pořádku.


siena
siena 06.09.2018 v 08:58

Já jsem dostala nabídku i knihy, kterou jsem měla v Chci si koupit, neomezovala bych "smí "tedy jen vysloveně na Bazar. Jestli to je nabídka, jak píšete, "mimo mísu", to pak je nevyžádaná pošta...

reader.007
reader.007 06.09.2018 v 17:22

Co je špatného na tom, když se někdo chce za pár korun zbavit nechtěných knih. To je má raději odnést rovnou do kontejneru, aby se "příjemce nevyžádané nabídky" hned nezačal rozhánět vyhrožováním blokace? Myslím, že to s tím fízlováním a dodržováním pravidel striktněji než striktně fakt přeháníte...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.09.2018 v 17:31

A já mám zase raději, že někdo dá knihy do bazaru a mizí mu za to kredity. Než psaní uživatelům, že knihu má, přestože ji nemá v bazaru, ale doma k prodeji ji má. Ať je to hezky spravedlivé ;)

reader.007
reader.007 06.09.2018 v 17:35

Lenka.Vílka: jo spravedlivé... hmm, tak o spravedlnosti v souvislosti s touto databází fakt raději nepřemýšlím

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.09.2018 v 17:50

Reader.007: je to jako se vším tady, tak co je za problém? Někdo má tenhle názor na věc, někdo jiný...ale chápu, že ten, kdo by měl potom třeba v bazaru 500 knih, tomu to asi vadí. A kdyby mi onen uživatel onen seznam poslal a neměl knihy v bazaru, tak to už na just nahlásím!
Bonzáci forever!!! :D jinak, jsem jedna z těch, které vadí, že tady jsou knihy, které tady mít nemají a řeší to. A s chutí posílá do diskuze komentáře, které tam patří. Tak jenom ať víte, s jakým uživatelem máte tu čest ;) a proč mám na věc tenhle názor a jiný mít nemohu a nikdy nebudu...

reader.007
reader.007 06.09.2018 v 18:23

Lenka.Vílka: s kým mám tu čest jsem si vědomá. I toho, že jste na to hrdá. Ale jak píšete ve vlastním profilu, je to u vás prostě jedna z... ehm, "zvláštností" které máte ve zvyku.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.09.2018 v 18:41

Reader.007: já vím, že to je mimo mísu, ale vážně jsem se musela podívat na svůj profil, protože jsem si nebyla jistá, co na něm vůbec píšu!
Že jsem trubka? To tam mám.
Že jsem bláznivá holka? Taky mám.
Že mi udělá radost každá maličkost? No, to tam sice nemám, aleže něco v tom smyslu možná jo. Říkejme tomu mé přiznání momentální rozjuchaností.
Ale jiné věci tam nemám. Snad. Ano, jsem ráda, že z mojich komentářů víte, kdo jsem. I když...to zase není tak úplně pravda. V rámci internetu se to dozvíte jenom z osobních zpráv se mnou....
Vážně ale nechápu, proč každý, kdo jede sockou a uvidí starou babču, tak jí pustí sednout. Protože ho to doma naučili. Jako slušnost. A taky mu říkali o dodržování pravidel. Proto mě mrzí, že v životě všichni tak ty pravidla dodržují, tak proč je to na internetu takovej děsněj problém?
Divná jsem, to teda jo. A kdo tvrdí, že divnej není, na tom je něco divnýho...

Text příspěvku byl upraven 06.09.18 v 18:58

siena
siena 06.09.2018 v 19:19

reader.007, divné jsme dvě.
Jak jsem pochopila, tato nabídka byla hooodně náhodná, evidentně neopakující se, ani 100-tá v pořadí. Pokládám ji za nevyžádanou poštu...Ale jak jsem napsala ve svém prvním příspěvku, nač to nahlašovat.
Lenka.Vílka, když někdo drží v ruce dvě, tří knížky, nebo jednu, kterou zrovna dočetl a podívá se, zda-li ji náhodou nemá někdo v poptávce, proč by ji měl dávat do Bazaru? Máte pocit, že si na něčem podobném snad namastí kapsu? Já tomu říkám "poslat knihu dál"...ale klidně nahlašujte. Pamatuji si, že už to i padlo, že by se mělo hlásit i na Finanční úřad, takže možností je nepřeberně.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.09.2018 v 19:28

Siena: u mě jde o to, že by mě nenapadlo, psát jiným. Sama to ráda nemám. Kromě opakovaného nákupu od uživatele. Takže ano. Když chci knihu poslat dál, dám ji do bazaru. A nemám ráda, když někdo píše mě, že knihu má.
Za tím je jednoduchá situace. Napsala jsem takhle jednou a uživatel se neozval hodně dlouho. Mezitím se ozval někdo, kdo knihu chtěl (asi to byla moje chyba, protože jsem knihu dala do bazaru), ale když jsem psala prvnímu uživateli, byl online a ještě dlouho poté, co mi neodepisoval....
Prostě já mám tenhle přístup a je logický. Vzhledem k počtu knih, které jsem už v bazaru nabídla. Ale nebudu pokrytec, chápu i přístup váš a těch, kdo mají v bazaru nebo mimo něj knih na prodej mnohem víc. Ale já to takhle mám. Děkuji za pochopení...
Ale nebojte, finančák je i na mě moc zvrhlá forma buzerace...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.09.2018 v 19:35

Jinak jak zde bylo napsáno mnou i zakladatelkou vlákna.
Mě až tak moc nevadí, že mi někdo napíše, že má knihu z mého "chci si koupit", ale já tam mám většinou knihy, které ještě nevyšly. Pokud tedy uživatel vyloženě nemá napsáno, že o něco takového nemá zájem. To je jiná situace.
Co vadí mě, a pochopila jsem i více lidem, pokud chodí nabídky mimo přání či budoucí přání koupě uživatelů. Což beru jako spam...

reader.007
reader.007 07.09.2018 v 09:14

Lenka.Vílka: mně takhle nabídky občas chodí a v životě by mne NENAPADLO kvůli tomu někoho nahlašovat. Beru to spíš jako ochotu prodat mi knihu kterou ještě nedávám do bazaru, ale když (potenciálně prodávající) vidí že ji mám v "chci si koupit", použije to jako argument pro předkupní právo, ergo z jeho strany laskavost. Nikdo z lidí kteří mne oslovili mne do ničeho nenutil, dokonce ani když jsem neodpověděla (což se stalo mimochodem ne proto, že by mne nabídka urazila, ale proto, že jsem koupi zvažovala, ale nakonec nějak nebyl čas/peníze/volné místo abych se rozhodla kladně).
Tímto se omlouvám všem lidem, kteří si ode mne zasloužili alespoň noticku "Nemám zájem, ale děkuji za nabídku."

V "Chci si koupit" mám já osobně knihy, které bych sice ráda měla, jenže protože mám doma ještě asi 4 tis. dalších, s jejich nákupem nijak nekvaltuji. Ty které chci hodně nebo rychle, zadávám do poptávek, jenže když tu administrátor prakticky vypakoval z bazaru, je její funkce dost pochybná a čekání na prodávajícího často delší.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.09.2018 v 09:35

Reader.007: vám to nevadí. Mě to (v určitých případech) vadí. Zakladatelce vlákna to taky (v určitých případech) vadí.
Ale momentálně mě zaráží, že se přede mnou obhajujete (neví, možná jo možná ne) svůj pohled na věc. Už jsme si snad vysvětlili, že vy to vidíte tak a já onak. Přetahujete mě na svou argumentační stranu? Jsem polichocena. Že zrovna to musím být já.
Ale jak jsem psala siene. Chápu, že někdo, kdo bazaru nabízí 10 knih, má jiný názor na věc než ten 1000. Proto ho těm tisícářum neberu. Jenom jsem napsala, jak to mám já...
PS: jde o způsob nabídky. A to napsala i sama sola_lupa. Jo, i já mimochodem....

reader.007
reader.007 07.09.2018 v 09:48

Nepřetahuji Vás, to se nebojte. I když jsem příspěvek adresovala Vám, je míněn všeobecně.
Já jen nabízím úhel pohledu těm, kteří třeba do diskuze nepíšou a na jejím základu by se mohli cítit povinni hlásit kdejakou hloupost, "aby náhodou neudělali chybu". Nemám ráda takové nadbytečné plazení se před autoritami, tím to je...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.09.2018 v 10:07

No, a od toho jsou tady moderátoři, aby to vyřešili. Myslím, že uživatelé nepíšou do diskuze z úplně jiných důvodů...
Žádný jiný úhel pohledu neexistuje. V tomhle případě je levo nebo pravo. Teď už se musí jednotlivý uživatel rozhodnout, co je pro NĚJ už přes čáru. Myslím, že třeba zakladatelka vlákna v tom jasno má. Jenom potřebovala poradit, co v podobné situaci dělat. A my nabídli levo nebo pravo. Tohle rozhodnutí nechme na NICH, na jednotlivých uživatelích. Protože tam jde přece jenom o nahlášení, které je soukromé. Až na Lenku.Vílku, ta se přiznala, koza pitomá :(
Ale vážně jste četla, co jsem psala? Já jsem napsala varianty, kdy to je přes čáru pro mě. A jelikož to má každý nastavený jinak, ať se rozhodne z možností...
Jinak, hlášení není smrtelný hřích ani nevratný krok. Vždyť všechno musí schválit moderátor. Tak vo co go? Já vím, nepřidělávejme jim práci. Ale...potom se můžeme vyprdnout na veškeré nahlášování a bude tady divočina. A já jsem kočka domácí, ne divoká. V tom prostoru by se mi nelíbilo.

Text příspěvku byl upraven 07.09.18 v 10:11

siena
siena 07.09.2018 v 14:26

Matně si vybavuji...neuvažovalo se tady dokonce o propojení Knihotéka s Bazar-em?!? To by bylo panečku soukromé korespondence a následného nahlašování...



Vložit příspěvek