Vlastní seznam knih - zkušenosti, očekávání, tipy


knedle
knedle 03.10.2016 v 15:14

delší příspěvek k práci s vlastním seznamem knih

pozadí práce na databázi knih: dostal i se mi do rukou 3 přepravky knih a já je potřeboval co nejrychleji katalogizovat - udělat jejich seznam

Nejdůležítější zpráva: zadávání do vlastního seznamu je super (na PC) - asi se nedá už více ulehčit (ale i tak bude návrh níže) - VELKÁ POCHVALA!

a teď další poznámky:
- přihlášený v mobilní aplikaci tento "vlastní seznam" nevidím a tudíž do něj nemohu vložit (naskenovat ISBN) knihu - fail
- "vlastní seznam" neumožnuje export (ten je jen u nativních seznamů - přečteno, chci čist aj.) - fail (+ aktuální export - název, autor, poznámka - je naprd, chce to přidat - rok, nakladatel, edice...)
- existují 2 přehledy (dvousloupcový, jednosloupcový) - oba ovšem jsou problematické pro rozumnou správu - tabulka je tabulka, občas není třeba obálky
- nelze změnit řazení - řadit dle autora by bodlo - fail
- pokud má kniha více vydání, netuším, jak to správné do tohoto seznamu přidat - možná má chyba
- editace poznámky - pokud jsem na straně 2 a více, po uložení se vždy dostanu na 1 stranu seznamu - fail - obecne kdyby to bylo ajaxem/popup, bylo by to super
- každej seznam by měl mít filtraci - tohle by ovšem nebylo třeba, kdyby existoval ten pořádnej export

další nápady - ale to už jsou vychytávky

- hromadná úprava - odstranění, přesun do jiného seznamu, kopie do jiného seznamu
- přidávání do seznamu hromadně z karty autora, edice, nakladatelství...
- rozšírit typy:
--- veřejný - dohledatelný (akt)
--- osobní - nedohledatelný, lze videt na profilu (akt)
--- neveřejný - nedohledatelný, ale přes url zobrazitelný komukoli
--- privátní - nevidí nikdo jiný než autor, ani url nepomůže
- případně soukromý popis, který nění vidět

možná ještě něco doplním

snad nejsem sám v tomto tématu

EDIT: a kdyz seznam, tak nekde uvest počet knih v nem zarazených!

Text příspěvku byl upraven 05.10.16 v 18:45

Naias
Naias 03.10.2016 v 15:27

Správne vydanie sa pridáva tak, že treba kliknúť na záložku Vydání, potom na konkrétne vydanie a potom na Přidat do mých knih.

knedle
knedle 03.10.2016 v 19:21

super, díky!

ono nejde poznat, že se pridává to ci ono vydání - kdyz mám napr rok 1957, pridam, překliknu na rok 1954, ten seznam je furt zaskrtlej
- avsak s tim 1954 musim odskrtnout a znovu zaskrtnout

mozna by to chtelo nejaké info

pridat vice vydani jedne knihy do stejneho seznamu asi neni mozne, co? (jen info)

reader.007
reader.007 03.10.2016 v 19:44

knedle: Není

R.E.M.
R.E.M. 03.10.2016 v 20:22

Ale je možné si vložit soukromou poznámku ke knize s informací o počtu a roku vydání

knedle
knedle 04.10.2016 v 08:48

jo, poznamka je fajn - je to reseni

ale vlastně zmatečny, u toho roku bych dabloval data


baghira
baghira 04.10.2016 v 11:33

Pro seznam knih bych použil geniální software Calibre. Existuje do něj i plugin, který z databazeknih dotáhne řadu informací, včetně obálky a popisu knihy.

R.E.M.
R.E.M. 04.10.2016 v 15:34

knedle: Momentálně o žádném jiném vhodném řešení (při současném stavu) nevím.

Taky už jsem, a mnoho jiných uživatelů, vložila do diskuzních vláken návrhy na vylepšení seznamů, i těch vlastních, ale zatím se nic neujalo.



Vložit příspěvek