Seznam akcí


LukBook
LukBook 06.10.2014 v 10:45

Potom ještě k dokonalosti chybí seznam literárních akcí...Aby mohli jednotivé akce vkládat častníci..Myslím, že by se to sem také hodně hodilo..Všude jsou bohužel seznamy akcí ne zcela úpné...

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 06.10.2014 v 11:26

Máme tu diskuzní vlákno: http://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/nejblizsi-akce-aneb-co-kdy-a-kde-ve-svete-literatury-1004/str-1 - můžete se o jeho úplnost sám zasloužit :)

siena
siena 06.10.2014 v 11:28

Měla bych otázku...Jak si takový "úplný" seznam představujete?

Jinak tu už delší čas existuje následující:
http://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/nejblizsi-akce-aneb-co-kdy-a-kde-ve-svete-literatury-1004/str-2#new

LukBook
LukBook 06.10.2014 v 11:53

No myslel jsem jsem spíš jako je seznam knih, autorů..Tak něco podobnýho..Ta diskuze sice pěkný, ale je tam toho minimum, nedá se v tom nijak vyhledávat třeba podle knížek a je to dost nepřehledné...Prostě bych chtěl přijít na stránky a řeknu si - kouknu se, jestli je dneska nějaká akce...Nebo kouknu se kdy je křest určité knížky a vyhledám si to.
Příklad jako to má klub knihomolů..Akorát prostě že bych měl tady všechno na jedněch stránkách...
http://www.klubknihomolu.cz/kalendar-literarnich-akci/

siena
siena 06.10.2014 v 12:11

Dobrá, zeptám se jinak...kdo by se o takový seznam měl starat?
Nechci být škarohlíd, ale zmíněná "diskuse" běží rok a kolik má příspěvků?

LukBook
LukBook 06.10.2014 v 12:19

Dobře ...to je samozřejmě druhá věc ....Já bych tam samozřejmě mohl klidně naházet nějaké akce..Ale právě že jsem to myslel hlavně tak, že bych díky tomu objevil nové zajímavé akce...Samozřejmě pokuď si myslíte, že by tam lidi žádné akce nedávali, tak to asi nemá smysl...Na druhou stranu právě že třeba někteří lidi nechtějí psát do takovéto diskuze (třeba já)...Protože je to prostě fakt téměř o ničem - nepřehedné..Ale kdyby se jednalo o přehlednější samostatnou sekci, třeba by se to uchytilo lépe...A určitě se najde mnoho idí kteří na podobné akce chodí..Ta diskuze je dost zapadlá, pokuď jí člověk vyloženě nehledá, tak si jí nevšimne...To může být důvod, proč je mrtvá


siena
siena 06.10.2014 v 12:30

Samozřejmě co já si myslím, není směrodatné. Mne jen pobavila ta představa úplného seznamu, zatím jsem jich moc ve svém životě neviděla/nečetla. Připojím se tedy k Dámě s hranostajem a ráda ocením zásluhy.

Text příspěvku byl upraven 06.10.14 v 12:37

Koka
Koka 06.10.2014 v 13:14

louluk - zoufale hledám práci! Zoufale a naléhavě potřebuji vydělávat! Pokud zařídíš, že za každé kliknutí na informaci o literární akci dostanu alespoň 7,- Kč, jsem ochotna to tam ládovat od rána do večera a shánět ty informace ze všech koutů republiky. Možná by sis´ měl uvědomit, že sestavovat takovou databázi akcí - jakýchkoliv, sportovních, kulturních, literárních - není snadné a zabere to čas, úsilí a také je k tomu zapotřebí trochu něco umět. Když se to ponechá na dobrovolné vkládání, tak výsledek vidíš v tom citovaném vlákně :-)

mhutani
mhutani 06.10.2014 v 13:19

Každou diskuzi, tedy i tu o blížících se literárních akcích je možné dát si do sledovaných. Pak už není problém, když se tam nějaká akce objeví, ji neprošvihnout. A na druhou stranu tam vkládat ty, co zaujaly mě.

Já mám navíc u počítače denní záznamník, a když někde na něco zajímavého narazím, tady na DK nebo kdekoliv cokoliv na netu, tak si to do toho bloku zapíšu. A pak už není těžké nalistovat si příslušný den a nezapomenout na nějakou akci, na kterou jsem chtěla jít nebo o ní vědět a dát o ní vědět přátelům. Celé je to jednoduché a přehledné. A taky zajímavé při pohledu do starých záznamníků z předchozích let.

Moc sem nepřispívám, teda do těch blížících se akcí, do té diskuze, ale zkusím se polepšit. :-)

LukBook
LukBook 06.10.2014 v 22:29

4Siena Samozřejmě uplný seznam v uvozovkách, nikdy nebude úplný ..Nesmíte mě tolik brát doslova...:-) Ale prostě co nejplnější

4Koka - Já samozřejmě vím že to je práce..Ale spousta lidí podobnou práci dělá zadarmo, protože je to prostě baví..A teprv v knižní redaktorské branži to většina lidí opravdu zadarmo dělá...Všechno na světe se netočí okolo peněz..Naštěstí..Já bych to třeba rád dělal i zadarmo..

4Mhutani - Jj já používám kalendář na to, abych si do něj napsal data vycházejících knížek..Píšu také recenze na knihy, proto vždy když vidím že má určitý den vyjít nějaká pro mě zajímavá kniha, tak si o ní píšu na recenzi..:-) Jen jsem chtěl mít tady ten seznam akcí zde na Databázi..Ale ne formou diskuze...O něco přehlednější...No nic asi si to budu muset zařídit jinak...:-)

MissiPippi
MissiPippi 09.10.2014 v 11:40

Myslím, že se časem dočkáte.

Navíc pan louluk tu psal, že by to chtělo seznam, kde by vkládali akce sami uživatelé. Tudíž reakce typu, kdo by se o to měl starat, že je to moc práce zadarmo, jsou bezpředmětné.

Pokud by se zavedlo vkládání samotnými uživateli, určitě to bude chtít , aby se uváděl i zdroj stránek, kde byla akce zmíněna či plánována.(Jako u recenzí).

Mě samotnou tento nápad již napadl, ale bude na tom hodně práce.

Plus případně zavedení filtrace podle druhu akce nebo podle kraje, bude další velké plus tohoto seznamu akcí/ kalendáře.

siena
siena 09.10.2014 v 11:58

Ale o to právě jde, že sami uživatelé. Promiňte, ale jsem velmi skeptická a nemyslím si, že i když se to bude jmenovat Seznam akcí, či jinak, nebude to součástí stávajícího diskusního vlákna, počet příspěvků se rapidně zvýší. Však sám louluk uvádí podmiňovací způsob, ne že samozřejmě budu přispívat:)

MissiPippi
MissiPippi 09.10.2014 v 12:11

Rozhodně je možnost to mít přehlednější, já sama zde zmiňované vlákno našla, ale když tam byli uvedeny možná ani ne 3 akce v průběhu půl roku, tak jsem to zas rychle zavřela. Nějaké datum a místo se v haldě textu ztratí a odkazy bez řádného nadpisu na návštěvnosti taky nepřidají.

Nemluvě o tom, že se sem přidávají hodně recenze z knihkupectví jako je neoluxor a bux, nemyslím si, že by se akce konané těmito společnostmi nezaevidovali, kdyby byla ta možnost. Plus je spousta blogerů, kteří pořádají různé kecací srazy apod a jelikož ty bojují o každého fandu, pochybuji, že by to nevyužili.

Je to o tom, že ne každý zdejší uživatel je diskutující. Já sama diskuzi navštívím jen párkrát do měsíce, někteří tuto sekci nenavštíví vůbec, není to prostě podle jejich chut. A od toho se samozřejmě odvíjí to, že v tématu o akcích automaticky přícházíme tak odhadem o polovinu uživatelů. Zatímco, kdyby kalendář akcí měl samostatnou sekci/ záložku jako jsou recenze, novinky apod, to snad ani nemusím říkat, jaký by to mělo vliv na návštěvnost, přehlednost atd...


Edit: Plus další možnost tohoto seznamu akcí by byla evidovat probíhající soutěže na ostatních webech (jak literární, tak o knihy). Nevím, o žádném webu, který by tuto možnost měl, rozhodně by byla vítaná a zvýšilo by to opět návštěvnost webu (od toho se dále vyvíjí více hodnocení knih, aktivnější diskuze a jiné). Jen nevím, jestli by to už nebylo v rozporu s něčím po právnické stránce. Omlouvám se, do práva moc nevidím.

Text příspěvku byl upraven 09.10.14 v 12:28



Vložit příspěvek