"Sci-fi a fantasy" rozdelit na dve samostatne kategorie


Skallarix
Skallarix 16.02.2017 v 07:33

Jak už tady zmínil tenax, i mě se více zamlouvalo staré řazení kategorií, kde po vyplnění jednoho políčka jste měli možnost vyplnit "podžánr", který se vám otevřel až pak dle té kategorie, kterou jste vybrali. Samozřejmě to, co je nyní ve "škatulkách" jistě není finální verze.
Co mě trápí ohledně úprav údajů u knih není aktuální rozdělení kategorií. Není dokonalé, ale je dostačující, vcelku. Více mě trápí, že knihu může upravit každý. A ne jeden hňup se registruje sem jen proto, aby si pohrál s daty a zadával hlouposti. Takových případů tu bylo mnoho. A nejsou to jen tito trollové. Jsou tu i uživatelé, kteří tu jsou léta a dělají podobné hlouposti, snad v dobré víře, že něco napravují. Těm, bych nejraději po x opakovaných zmrvení údajů přístup k úpravě odebral také.

Marthas
Marthas 16.02.2017 v 14:54

To Skeeve: Koukám, že mám štěstí, že jsem se vrhla na upravování YA, je pravda, že mne nenapadlo kontrolovat po mých úpravách všechny mnou provedené změny, ale podle toho, že bodů neubylo, tipuju, že jsem se s žádným takovým dobrákem nesetkala a doufám, že jím sama také nejsem. I když souhlasím s tím, že nějaká stručná charakteristika žánru by se bodla, když už se to trhlo. též jsem upravovala z mnou přečtëných knih jen to, kde jsem si byla jistá, že je to fantasy a ještě to nemám vše.-(
U těch kde jsem si jistá nebyla, jsem nechala obojí. Někteří uživatelé tu mají tendenci ke knihám YA fantasy přidávat Pro děti a mládež/Romány/ Dívčí romány, což mi přijde směšné, tak za prvé, když už je to pro děti, proč to musí být zvlášť ještě psáno jako dívčí, a za druhé, když už tam ten chytrák dá romány, proč tam ještě dává dívčí ROMÁNY?
PS: Sice Skeeve chápu tvé spravedlivé rozhořčení, ale troufám si připomenout, že jsme uživatelská databáze, kde se dá předpokládat, že pokud nemají všici práva stejná, tak je mají aspoň obdobná. Spíš mi vadí, že se ty změny projdou, před nedávnem, jsem např. musela nahlašovat, že nějaký dobrák vyměnil obálku, a že teď dvě vydání té samé knihy mají stejnou obálku a prošlo to skrz moderátora, ta změna na špatně.-( Sice taky chápu, že moderátoři asi nemohou kontrolvoat vše, ale....

Leiah
Leiah 16.02.2017 v 16:52

Skeeve, tak jsem se dívala a všechny knihy ze Star treku mají opět v popisu i román a fantasy. Pro někoho asi bude hoodně fantasy...

Možná by také potřeboval vysvětlit pojem zařazení "román". Pokud se u všech knih bude zadávat, že je to i román, jakou to pak má cenu??? Konkrétně zmiňované Star treky bych na romány neviděla. Pokud už někdo nutně potřebuje k tomu sci-fi něco dalšího, byla by to možná spíš novela. Osobně bych se ale raději zařazení do prozaického žánru vyhnula.

Text příspěvku byl upraven 16.02.17 v 17:00

Eldar80
Eldar80 16.02.2017 v 17:24

Leiah - Očividně to zde někdo naschvál sabotuje a nebo jen sbírá body. Marťan, Koule, Jurský park i Stalker, který jsem už 2x měnil a mají znovu kolonku Fantasy. Ale vždyť to musí nějaký moderátor potvrdit, takže je sabotér mezi moderátory? Opravdu nevím jak tomu mám rozumět. Za takovéhle situace bylo rozdělení zbytečné a krok špatným směrem.

elfos napsala, že se to zvládne během pár dní. Aktuálně vypadá, že se to nezvládne nikdy, dokud bude možné žánry libovolně měnit a moderátoři to budou nesmyslně schvalovat.
(Teď jsem se díval a k fantasy nikdo žánr Sci-fi zpět nepřidává, takže se tohle poškozování týká jen Sci-fi knih. To by mě zajímalo, kdo z toho týdenního žebříčku to dělá, protože už musí mít dost bodů.)

Text příspěvku byl upraven 16.02.17 v 17:36

Skallarix
Skallarix 16.02.2017 v 18:00

Nemůže se jednat o nějakou chybu na samotném webu? Samozřejmě má kniha "Zpěv vzdálené Země" od Clarka znovu štítek "fantasy". Stejně tak i díly Ledové společnosti....

Eldar80
Eldar80 16.02.2017 v 18:05

Skeeve - Aha. Máš pravdu, to mě nenapadlo. Solaris má žánry Literatura světová, Romány a Sci-fi a tam to zůstává. Možná je chyba v tom, že nelze žánr "vynulovat" nastavením kolonky "-vyberte -".

Tahle to určitě bude. Moderátor to schválí, ale systém tam vrátí původní hodnotu. Takže všechno je asi v pořádku, jenom já jsem paranoidní. :D

Text příspěvku byl upraven 16.02.17 v 18:15


Skallarix
Skallarix 16.02.2017 v 18:13

@Eldar80 - Na nějakou chvíli to jde. Často se přesvědčuji, jak dopadla kniha po mé změně. Jestli byly mé změny schválené.... Také mě napadlo, že kdyby to byl člověk, kdo by tu záměrně vracel žánr "fantasy", musel by mít už jistý počet bodů, který by ho prozradil v žebříčku nejpilnějších uživatelů týdne. Asi to bude chtít kontaktovat webmastera...

Eldar80
Eldar80 17.02.2017 v 11:58

Aktuálně je to tedy tak, aby se ze Sci-fi knih odstranil žánr Fantasy, tak se musí změnit všechny 3 žánry. Takže z původního: "Romány, Sci-fi, Fantasy" je nutné vytvořit "Literatura světová, Romány, Sci-fi". U některých knih jsem to tak udělal, ale nepřijde mi to jako zrovna moc šťastné řešení. Na druhou stranu se tak možná popis knihy uvedením 3 žánrů zpřesní.

elfos
elfos 22.02.2017 v 09:30

Problém s objevováním se žánru Fantasy u knih v šuflíku Sci-fi Dan vyřešil, takže se můžeme pustit do třídění a rozdělování. Fantasy už se tam po vymazání nebude samo od sebe znovuobjevovat, i když je ke knize přiřazen třeba jen jeden žánr, Sci-fi. Díky moc vám všem za trpělivost.



Vložit příspěvek