S knihami okolo světa


Koka
Koka 09.05.2016 v 18:59

linchom - výborný nápad! Sama som ho už čiastočne realizovala asi tak pred rokom, keď som si založila niekoľko zoznamov nazvaných Stalo sa v .... , a vyzvala aj ďalších, aby si podobné zoznamy založili, viedli ich a doĺňali. Niekoľko nadšencov tak urobilo, a tak v rubrike Seznamy môžeš nájsť zoznam (pravdaže neúplny) kníh, ktorých dej sa odohráva v New Yorku, Prahe, Moskve, Bratislave, na Sicílii, na Šumave, v Provance atď.
Vtedy som navrhovala, aby zaradenie tej-ktorej knihy do takého zoznamu bolo súčasťou údajov o knihe - vedľa vydavateľstva, roku vydania atď. Majiteľ databáze vtedy sľúbil, že o tom časom pouvažuje - buď ešte tie úvahy trvajú, alebo už douvažoval a návrh zamietol - neviem. Nikdy jasne neodpovedal. Viem len, že ani pri tých knihách, ktoré spracovatelia "lokalizačných" zoznamov označili a zaradili do príslušného zoznamu, tá informácia dosiaľ nie je.

Text příspěvku byl upraven 09.05.16 v 19:01

MarekG
MarekG 09.05.2016 v 22:06

Taky by se mi to líbilo, projít si místa z knih. Možná by bylo dobré tuhle diskuzi dát do nápadů na vylepšení webu.

Koka
Koka 10.05.2016 v 08:00

MarekG - doporučuji, projdi si diskuzi k těm seznamům, kteou jsem zmiňovala
http://www.databazeknih.cz/diskuze/napady-na-vylepseni-webu-2/seznamy-1593/str-1
a zjistíš, že uvádět u knihy místo děje bylo už jako nápad na vylepšení webu nastoleno, že provozovatel webu to slíbil, a že ....

MarekG
MarekG 10.05.2016 v 15:58

Koka: Děkuji, prošel jsem si.



Vložit příspěvek