Připomínky


asam
asam 28.05.2010 v 10:50

Nové uspořádání diskuze je perfektní. Každý hned vidí co je nového. PRIMA

tan
tan 08.07.2010 v 11:25

Zdravím, jen mě tak napadlo, zda by nebylo časem možné trochu zapracovat na propojení profilu uživatelů. Mám namysli obdobné literární preference, vytvořit něco jako sekci "spřízněné duše" (vykrádám csfd.cz) tedy pokud se s někým shoduji třeba na 80% v oblíbených autorech nebo v hodnocení knih, mohla bych pak profil uživatele vidět v této sekci. Celkem bych to ocenila, neb bych se tak mohla dostat k dalším zajímavým literárním kouskům. Díky za zvážení.

paulhunter
paulhunter 08.07.2010 v 12:02

tan: podobný návrh už jsem adminovi podal. Tohle vylepšení můžeme časem na Databázi určitě čekat.

tan
tan 08.07.2010 v 12:10

Převelice děkuji.

Eldest
Eldest 16.07.2010 v 01:12

Ahoj... dlouho sem tu nebyl a najednou koukám, přibyla mimo jiné i položka "Citáty" - nešlo by to nějak shrnout? když už jsou tam vypisovaný tak je zpřístupnit i jinak než přímo přes autora? vím že s knihama už to nemá moc co dělat... ale příde mi to jako dobrý nápad... jen dojem

hladko
hladko 27.07.2010 v 09:09

Tě péra. Určitě bych uvítal, kdyby bylo možné seřadit záznamy knih v osobním profilu (např. přečtené knihy, doporučené knihy atd.) a to abecedně, nebo i podle jiných kritérií (rok vydání, jméno autora). Nepočítám s tím, že budu první, kdo toto navrhuje. Jinka beru tenhle web jako nejkvalitnější ze všech dtb. na knihy zaměřených. Děkuju;)


missa85
missa85 27.07.2010 v 10:33

hladko: taky mi to příjde jako dobrý nápad ;-)

Rockwood
Rockwood 24.08.2010 v 21:31

Myslím, že tu chybí vyplňování relativně důležitého údaje. A tím je podtitul knihy. Ono totiž poměrně dost knih má nějaký podtitul a řekl bych, že by bylo lepší mít na to speciální kolonku, než podtitul rvát do samotného názvu, nebo v některých případech ho nepsat vůbec.

Rockwood
Rockwood 25.08.2010 v 12:40

Možná by neškodilo, kdyby přibylo pár části do výběru kategorií knihy. Třeba do České a Světové literatury bych přidal Eseje a Úvahy, protože za Literaturu faktu se to nahradit nedá... případně eseje a úvahy vlepit třeba do odborné či populárně naučné. A v části Populárně naučných by se hodila ještě možnost třeba partnerství a vztahy, protože takových knížek je taky požehnaně.

Makoves
Makoves 29.08.2010 v 10:30

Asi jsem chybně zařadil svoji diskusi do kategorie diskusí o autorech, ale on to někdo napraví. A to je právě to co mi tu docela vadí. Malé pravomoce ostatních uživatelů.
Je tady spousta chyb u spisovatelů a básníků, mám třeba správné informace, nebo doplňující a nemůžu to změnit. Například u Martina Korečka je chyba v ocenění. Nebyl to rok 2010, ale 2009 a já nevím jak to změnit. Nebo třeba rok narození, všiml jsem si, že někde je to nápsáno pouze 19-- a nic víc. Je možná škoda, že ostatní uživatelé nemůžou napravovat chyby.

Makoves
Makoves 03.09.2010 v 14:16

A také by nebylo špatné kdyby se na profilu jaždého přispívatele zoobrazovali ty knihy a údaje a spisovatele, které on sám přidal do databáze.

Lusa
Lusa 03.09.2010 v 15:23

Makoves: Pokud objevíš někde chyby můžeš se přeci obrátit na forum chybné údaje, nebo na některého moderátora.

s-reader
s-reader 03.09.2010 v 15:50

Aby kdokoliv upravoval údaje, které jsem do databáze vložil, to bych nebyl rád. Není ani jistota, že by ta oprava byla vždy správná. Zajímavá by byla "zpětná vazba" - napíšu hloupost, dovím se to, příště si dám věší pozor. Naopak bych přivítal, kdybych u vložené knihy viděl, kdo ji tam vložil. Například i z toho důvovu, že bych si udělal obrázek o tom, jak kvalitně kdo vkládá knihy a kolik práce si s tím dává, na které informace je větší pozor. Ale mám pocit, že by to narazilo na to, že mnohé knihy mohou být "kolektivní díla", někdo vloží to, někdo zase ono. Suma sumárum, vlastně jsem spokojený se stavem, který je.

nightlybird
nightlybird 09.09.2010 v 01:07

Už jsem tady někde na téma vkládání a četných chyb u něj něco plácnul a přítel s-reader mne srovnal. Dal jsem mu - jak ostatně často - za pravdu a vymyslel novou variantu: vkladatel nových autorů nebo knih by vložil svůj nick do okénka zdroj (které tam už je) a měl by možnost příspěvek, který sám vložil libovolně editovat ( jako múže třeba už teď každý upravovat své komentáře). Kdokoliv by zjistil nějakou chybu, obrátil by se rovnou na vkladatele, který by to posoudil a napravil. Moderátor by s tím neměl tedy žádnou práci, fungoval by jen jako určitý "smírčí soudce" v případných sporech a uvolnily by se jim "ruce a hlava" na vymýšlení jak DBK zkvalitnit a rozvíjet. Další výhodu bych spatřoval v kvalitě příspěvků - nekvalitní nebo dokonce nekvalifikované příspěvky by byly okamžitě viditelné, respektive jejich autoři a myslím si, že by si každý dal větší pozor na to co a jak vkládá. Některé vložení knih na mne dělají dojem, že je vkladající nejenže nečetl, ale dokonce ani fyzicky tu knihu nedržel v ruce a slyšel o ní vyprávět v rychlíku.
Asi by to měl posoudit Danielsson, neodhadnu, jak by to bylo náročné a pokud by to bylo vůbec realizovatelné. Každopádně bych ale chtěl znát názor vás ostatních - může to být třeba naprostá blbost a zbytečnost. Mne ale opravdu štve, když narazím každou chvíli na poloviční nebo dokonce stupidní údaje jak o knihách, tak o autorech a je mi jasné, že není v silách pár moderátorů projít a opravit okolo 50.000 záznamů.

nightlybird
nightlybird 09.09.2010 v 01:14

Jó, ještě mi napadla jedna věc - moderátoři by museli mít zachovanou možnot provádění jakýchkoliv oprav jako dosud, aby bylo případně možné opravovat věci vložené "mrtvými dušemi" nebo lidmi, kteří se tady objeví jednou za uherský rok. A už dobrou noc.

paulhunter
paulhunter 09.09.2010 v 10:15

nightlybird: je to sice zajímavý nápad, ale nefungovala by určitě vazba se vkladatelem. Je tu spousta lidí, kteří vkládají a než by se tu znovu ukázali a chybu opravili (a jak chybu opravili).... utekla by třeba i dlouhá doba, protože ne všichni sem chodí pravidelně. Myslím, že to tu zatím funguje dobře tak, jak je to zavedené doposud, možná je to složitější, ale zvládá se to a pokud tu někdo vloží do diskuze 20 chyb, tak je opravíme co nejrychleji. .. Myslím, že daleko lepším systémem by byla možnost editace všemi, ovšem takovým způsobem, že by se daná změna u knihy objevila až po zkontrolování a odsouhlasení moderátorem. ------- Jinak fakt, že u mnoha knih jsou poloviční údaje je způsoben pustupným přidáním "náležitostí" u knih - např. počet stran a překladatel byl v informacích přidán až později. Takže ano, poloviční údaje tu jsou, což ale vůbec nebrání komukoliv (i bez moderátorských oprávnění), aby tyto informace doplnil....

Dan
Dan 09.09.2010 v 15:01

Bude to zcela jinak:

moderátoři budou moci cokoliv a kdekoliv hned upravit (současný stav), kdežto nemoderátoři budou moci upravovat také cokoliv a kdekoliv, ale jejich změny se projeví až poté, zda je některý z moderátorů schválí. Schvalování bude vypadat tak, že vedle sebe budou staré údaje a vedle údaje nové, doporučené ke změně. Snad jsem to napsal srozumitelně.

Lusa
Lusa 08.01.2011 v 11:51

Tato zpráva se asi může týkat všech, myslíte si, že vy co prodáváte knížky u kterých není ani anotace, ani obrázek byste se mohli pokusit to doplnit? Člověk pak ani neví co kupuje. A pokud je to nějaká starší knížka, tak vy jste jediný kdo ví o co tam jde a jak ta knížka vypadá. :))

Laccaria
Laccaria 30.01.2011 v 12:14

Mně by se líbila možnost přidávat ke knihám úryvky z textu (třeba omezené počtem znaků, aby se to nezvrhlo ve vkládání celých knih). Myslím, že o dané knize řekne mnohdy víc, než anotace od nakladatele.

MartyMcFly
MartyMcFly 05.02.2011 v 14:45

Mít u každé knihy / autora záložku "Seznam změn", něco jako má wikipedie v historii. Aby se vědělo kdo co upravil.

MartyMcFly
MartyMcFly 06.02.2011 v 19:28

Vymyslím tedy něco lepšího. Nahoře v odkazu KNIHY se dá klikat na knihy a dostanu se do profilu knihy. Dalo by se přidělat, aby i název autora byl klikatelný a uživatel by se dostal do profilu autora ?


+ s tím souvisí ještě jedna designová záležitost, na té samé stránce (Knihy) se je nahoře:
////////Žánr: řazení:////////////
Uživatel si vybere a knihy se automaticky seřadí podle parametrů. Tedy sami.

Ovšem kupříkladu na stránce autora, v rubrice knihy se dá také řadit, ale uživatel musí po vybrání kliknout na tlačítko ZOBRAZIT (třeba podle roku vydání).



==== Šlo by zachovat jen jedno ? Osobně jsem pro to první, kliknout a ono se to samo seřadí, bez nutnosti ještě potvrzovat dalším kliknutím.

nightlybird
nightlybird 07.02.2011 v 01:25

Všiml jsem si, že se poslední dobou množí požadavky na nejrůznější doplnění této DK. Přátelé - buďte soudní. Uvědomte si, že Danielson je taky jenom člověk, že má mimo této DK docela jistě i jiné koníčky a nepochybně i řadu povinností a že den má jen 24 hodin. Je mi jasné, že každý má na účel a smysl tohoto projektu jiný názor. Já osobně se domnívám, že je postačující, když tady bez velké pátrací akce najdu základní informace o autorovi a vydáních jeho knih (hlavně těch, které jsem z jakéhokoliv důvodu "zasklil") - pokud potřebuji rozsáhlejší a podrobnější informace, není už takový problém si je vyhledat na netu a hlavně mám možnost se seznámit s názory ostatních na tu kterou knihu (i když je třeba nemusím akceptovat). Pokud tedy chceme, aby tato DK byla lepší a kvalitnější, zaměřme se my všichni - nikoliv jen Danielson a moderátoři - aby byly údaje úplnější a komplexnější. A přidávejme spisovatele a knihy - nikoliv pochybné grafomany a jejich duševní potraty.

elfos
elfos 07.02.2011 v 09:04

Líp bych to nevyjádřila, naprostý souhlas s Nightlybirdem.
A ještě dodám, že na Databázi knih je skvělé mimo jiné i to, jak je přehledná, přístupná pro lidi.... tak snad se z ní někdy v budoucnu nestane neproniknutelná houština, spleť všelijakých udělátek a nepříliš podstatných funkcí a přílipků.. Někdy méně je více.

Dell
Dell 07.02.2011 v 13:41

Taky souhlas. Ještě bych dodala, že ač jsem tu jen pár měsíců, za tu dobu se tady změnilo dost věcí, a to k lepšímu. Pro mě jsou nejdůležitější funkce vyhledávací, když už, tak bych byla pro rozšiřování těchto možností. A toto rozšiřování tady postupně probíhá.
A je na nás, co všechno si budeme moci v databázi najít.

Brambram
Brambram 15.02.2011 v 17:33

Ahoj, jsem nová, zatím se orientuju, nechci zakládat novou diskuzi, tak se zdovolením zeptám zde. Jde mi o to, že s rozmachem ebooků se začíná na netu hodně rozšiřovat i amatérské překládání knih. A tak mám dotaz, mnohé z nich jsou velmi kvalitní, troufám si říct i kvalitnější, než následně vydané oficiální překlady knih (pokud jsou). Zakládat tedy novou knihu/autora, když vlastně kniha fyzicky u nás nevyšla? S tím souvisí i dotaz,lze zakládat knihy cizojazyčné?



Vložit příspěvek