Přečtené knihy

Lostindream24.10.2010 v 11:48

Nebylo by špatné, pokud by u přečtených knih bylo možné zadat i data přečtení. Tedy např. že jsem knihu (do)četl v červenci 2007. Zatím jsem si to psal do textového souboru kvůli přehlednosti, kdy jsem co četl. A když už existuje takovýto pěkný web, nebylo by špatné to mít i zde a následně to využít a propojit s dalšími službami.

Popř. by mne velmi potěšilo, kdyby existoval nějaký export knih z mého profilu. Stačilo by např. XML, TXT, CSV nebo jakýkoliv podobný formát, pro načtení seznamu na svém webu. Sloupeček s Naposledy přečtenými knihami (získanými pomocí XML) s odkazem na databazeknih.cz pro podrobnější info o knize by přece vůbec nebylo na škodu.

To samé by se pak dalo udělat i s bazarem a dalšími seznamy. Dovedu si představit seznam posledně hodnocených knih na svých stránkách. Výborně to má řešené last.fm, kde je možné získat takovéto exporty posledně poslouchaných skladeb, interpretů atd...

A nemuselo by jít jen o vlastní web. Propojení s nějakou aplikací na Facebooku nebo umístění na jiných sociálních webech by pak mohlo být mnohem jednodušší. Uživatelé by byli šťastnější ve využívání širšího spektra služeb a navíc je to přecejen dobrá reklama prezentovat své služby na tolika (velkých) webech.

Zkuste nad tím prosím zapřemýšlet. :-)

Hanny24.10.2010 v 17:20

Mně by se líbilo, kdybych si v seznamu přečtených knih mohla vybrat podle čeho je chci seřadit - podle autora/hodnocení/data hodnocení(data dočtení)/abecedy apod.

Lostindream25.10.2010 v 07:56

@Hanny To s tím vlastně souvisí, a jsem každopádně pro. :-)

Dan25.10.2010 v 23:53

Souhlasím a průběžně se na tom budu snažit pracovat.

Právě jsem spustil filtrování v Knihotéce, Přečtených, Doporučených a Chystám se číst - na dalším se pracuje...

Teii-hime23.01.2011 v 12:24

Já bych chtěla, abych si při prohlížení něčího profilu mohla rovnou prohlédnout seznam přečtených knížek, které máme společné, tudíž nakolik máme podobný vkus. Mám na mysli podobnou funkci, jaká je např. na webu last.fm...

frenchie23.01.2011 v 17:08

souhlasím s Teii-hime, a pak taky třeba něco jako doporučení uživatelů s podobným vkusem, popřípadě nějaký systém doporučování knížek..ale to spíš do budoucna - až tu bude víc uživatelů :)

Addie10.04.2011 v 20:54

Frenchie má asi na mysli jakýsi generátor, který můžeme najít např. na ČSFD... Jsem jednoznačně pro! :)
Možná by nebylo od věci zavést něco jako Oblíbená periodika...

zlovlk10.10.2011 v 20:39

Docela bych uvítal možnost seřazení přečtených knih podle vlastního hodnocení. Zajímalo by mě, kolika titulům jsem vlastně uštědřil pět hvězd a kolika žádnou.

sam19810.10.2011 v 22:32

"Docela bych uvítal možnost seřazení přečtených knih podle vlastního hodnocení. Zajímalo by mě, kolika titulům jsem vlastně uštědřil pět hvězd a kolika žádnou."

Naprosto nechápu absenci této funkce. Není to sice tak hrozný tak jsem s tím danielsona zatím neotravoval ale je zarážející že to nejde.

paulhunter11.10.2011 v 08:29

Tuto funkci lze určitě v nejbližší době očekávat. Jednotlivé filtry v profilu přibývaly postupně.

ELKA.06.11.2011 v 15:00

Přidávám se k Lostindream - také bych uvítala, kdybych si u přečtených knih mohla evidovat, od kdy do kdy jsem ji četla.
Při hodnocení knihy jsem dotazována, zda chci knihu přidat do přečtených - toto bych brala, že by mohlo fungovat automaticky. Možná jsou čtenáři, kteří hodnotí knihy, aniž by je četli, proto by toto mohlo fungovat přes osobní uživatelské nastavení a bylo by na každém, zda by chtěl být dotazován, nebo zda by chtěl knihu přesunout do přečtených po ohodnocení (pozn. u povídek se třeba dotaz nezobrazuje vůbec ???!).
Neobjevila jsem možnost vložit k přečtené knize citaci. Jde to k autorovi, ale tam umisťovat citaci, která se mi líbí a váže se ke knize, přijde trochu nevhodné. I toto by mohlo být pouze osobní. Není nutné, aby jiní uživatelé viděli co se mi v dané knize za věty líbilo.
Případně by ani nebylo na škodu, kdyby se vlastní komentář zobrazoval vždy na prvním místě, bez ohledu na další přidané komentáře (současné volby řazení by zůstali zachovány, jen by přibyl třetí pohled) - důvodem je to, že vracet se k vlastním komentářům přes profil/komentáře mi přijde zdlouhavé.

Baobab21.01.2012 v 11:41

Nějak mě zlobí to, že mi nefunguje v "Chci přečíst", abych to přesunula do "Právě čtených" a z Chci si přečíst se vymazala. Zůstane mi tam. A taky by mi moc vyhovovalo, kdyby po přečtení knihy a přesunutí do "Přečtených" se mi vymazala i v sekci "Chci si přečíst". Když na to zapomenu, musím to dodatečně mazat.

elfos06.04.2013 v 14:24

Jejej, tak když si vezmu, že Čapkovu Pudlenku přečtu 8 až 14x za rok, tedy jsem ji četla už víc než stokrát, dvěstěkrát...., tak by se mi Přečtené knihy Pudlenkami přímo hemžily. :-)

Geri.g29.07.2013 v 19:53

byla bych pro, aby bylo možno stáhnout si seznam přečtených knih ve formě např word, pdf spolu s jejich hodnocením, pokud jsem je hodnotila
uživatelům by tak byla umožněna záloha, aniž by se obávali o ztrátu profilu atd

Geri.g08.08.2013 v 19:06

dobře, seznam přečtených knih lze stáhnout, je nějaká možnost jak je stáhnout i s hodnocením? díky

babicka_amalka29.01.2017 v 16:31

uvítala bych možnost zařazovat do přečtených knihy i z doby, kdy jsme nebyli registrováni v databázi, a to i bez uvedení přesného data;
dlouho jsem v databázi jen hledala recenze a pomáhala si např. před koupí knížky, registrovala jsem se až teď; často tu narážím na knihy, které jsem četla dříve (někdy i hodně dávno) - ráda bych je měla v přečtených, ale jak se "popasovat" s daty? - před 5 lety, před 20 lety, kdysi ;-)) mám na mysli knihy, které mě i tenkrát zaujaly - jen nebyly žádné počítače ani databáze;
nebylo by možné k datu vložit i nějakou takovou možnost (např. bez přesného data, před registrací apod.)?

Eicherik29.01.2017 v 17:20

babicka amalka: to není problém. U každé knihy je okénko "Přidat do mých knih", to rozkliknete a zatrhnete okénko "Přečteno".

babicka_amalka29.01.2017 v 18:07

Eicherik: ano, to vím; ale tady se knihy řadí podle data "přečtení" - tudíž třeba knihu, kterou jsem si přečetla před 20 lety, by tam figurovala jako přečtená v r. 2017 (respektive by se dalo upravit na nějaké nejzazší nastavené datum); já měla na mysli něco jako třeba kategorie "přečteno kdysi"; ale nevím, jestli je to reálné a jestli by taková možnost oslovila ještě někoho jiného; mně by se to líbilo ;-)

Čtec24.02.2017 v 14:30

babicka_amalka: u Přečtených knih je (napravo) možno upravit datum přečtení; já to používám - i když si přesně nepamatuji, kdy jsem ji přečetl, tak tam zadám třeba 1.1.1970-31.1.1970 a ona se automaticky zařadí k tomu datu (tzn. dozadu) a neplete se mi vpředu mezi aktuálně přečtenými knihami

babicka_amalka24.02.2017 v 21:47

čtec: vzápětí po položeném dotazu jsem na to "přišla" taky a od konce ledna to používám; ale to víte - začátečník, někdy to chvilku trvá.... úmysl byl přesně stejný - aby se mi to nepletlo mezi momentálně čtené;

bigbabe30.06.2017 v 11:09

Ahoj, je možné zadat u jedné knihy více dat přečtení? Např. teď v rámci čtenářské výzvy jsem si přečetla knihu, kterou jsem již před x lety četla, ráda bych měla přehled o tom, že jsem jí četla dvakrát.
A s tím souvisí podobný dotaz. Přečetla jsem jí 2x, ale pokaždé v jiném vydání z jiného roku. Pokud nejsem hodně neobratná, tak se mi to nepodařilo zadat, původní vydání se z přečtených smaže a přepíše na to "nové" (v uvozovkách, protože jsem si přečetla starší.
Děkuji za odpověď, Jan

Naias30.06.2017 v 11:32

Nie, nie je to možné. V prečítaných môžeš mať knihu iba raz. Ak chceš mať prehľad koľkokrát si ju čítala a ktoré vydania to boli, môžeš si to písať do súkromnej poznámky ku knihe.

Daninka12321.09.2017 v 23:20

Ahoj, právě čtu knihu Když prší od De Jong Lisa a nenašla jsem ji mezi knihami, vkládá tady někdo knihy? Můžu poprosit?

Naias22.09.2017 v 06:02

Vkladať knihy a autorov môže každý užívateľ. Prečítaj si nápovedu
https://www.databazeknih.cz/napoveda/jake-knihy-patri-do-databaze
https://www.databazeknih.cz/napoveda/jak-pridat-novou-knihu
https://www.databazeknih.cz/addauthor
a s chuťou do toho!

Naias22.09.2017 v 06:06

Ale When It Rains tuším v preklade do češtiny či slovenčiny nevyšla. V tom prípade na DK nepatrí a nemožno ju vložiť.

Vložit příspěvek
1