Podtitul knihy


Jass
Jass 21.01.2016 v 18:13

Taky jsem rozhodně pro podtitul...

R.E.M.
R.E.M. 26.05.2016 v 14:06

Samozřejmě vím, že se budu opakovat :-)), ale opětovně volám po zvážení přidat kolonku - podtitul. Teď jsem vkládala knihu, která má úplně totožný název jako její "sestřička". Rozdíl je jen v podtitulu, který je možné vložit pouze, a nelogicky, do anotace.

PS: Vkládám žádost opětovně, neb Don Quijote byl můj bratranec z 18. kolena :-)).

Text příspěvku byl upraven 26.05.16 v 14:10

MonikaJanka
MonikaJanka 28.03.2017 v 15:31

Tiež som za, aby bola kolónka podtitul.

knihomol5555458
knihomol5555458 14.06.2017 v 18:52

souhlásim
názvy knih bych rozdělil na dvě časti název a podnázev.
příklad:
název: Alea, dívka moře
podnázev: tajemství ocaánu

dělá to zma tek ve vyhledávání nekdo ukládá pod názvem někdo pod podnázvem a někdo pod celým názvem.

siena
siena 14.06.2017 v 18:54

Zopakuji i zde:
Malá poznámka. Jestli jste knihomol..., našel nějakou knihu zadanou pod podnázvem, tak ji prosím opravte. Je to samozřejmě hloupost. Bez ohledu, jestli je, nebo není, kolonka na podtitul.

Marthas
Marthas 14.06.2017 v 19:07

To knihomol...: Já bych taky byla pro. Obzvláště, když jsem zjistila, že Alea, dívka moře je ten problém.
Víš knihomole, on se někdy ten podtitul používá místo názvu, když je jako u Aley titul názvem série, pak to netřeba opakovat. Právě jsem u tebou zmiňované Aley, dala pobídku, aby Alea dívka moře, nebylo součástí názvu, protože je již obsaženo v názvu série.


kapr
kapr 26.06.2017 v 06:56

Podtitul u mne má jednoznačné +. Někdy to bývá dokonce celá věta a název knihy pak bobtná nade všechny meze. Zvláště u odborně a naučně zaměřených knih často teprve ten podtitul informuje co vlastně berete do ruky, o čem ta kniha je. Někdo jej přiřadí do názvu, někdo do anotace. Samostatná kolonka by vedla k tomu, že by nově vkládané položky už byly učesanější, dodržovaly by lépe určitou štábní kulturu. Starší frekventovanější tituly by si jejich milovníci postupně opravili. Jen u titulů o které nemá TÉMĚŘ nikdo zájem by přechod k jednotnému standardu trval o něco déle, ale právě u takových titulů by se určité přetrvávání nejednotnosti skoro nikoho nedotklo.



Vložit příspěvek