Pár nápadů na vylepšení webu


zuzicek632
zuzicek632 14.05.2013 v 06:50

prevertowa, a jó, předtím jsem si nevšimla ;) dík

Geri.g
Geri.g 26.05.2013 v 05:20

měla bych pár nápadů na vylepšení webu:
- když rozkliknu danou sérii u některé z knih a vidím všechny její díly, bylo by fajn kdybych tam zároveň viděla i své hodnocení
- bylo by praktické kdybych v profilu hodnocené knihy viděla své hodnocení
- pokud rozkliknu danou sérii, přijde mi logické abych mimo jednotlivých knih mohla rozkliknout i jména autorů
- pokud rozkliknu všechny knihy od daného autora - bylo by praktické abych mohla měnit hodnocení rovnou tam
- když rozkliknu všechny knihy u daného autora a chci zaškrtnout něco z "přidat do", bylo by fajn kdyby se nabídka posunovala víš, pokud už to vychází, že je schována pod dolním okrajem monitoru

Dan
Dan 26.05.2013 v 10:29

- v rozkliknuté sérii je odteď vidět vaše hodnocení.
- v profilu hodnocené knihy je odjakživa v pravém sloupci vidět vašeho hodnocení
- v sérii je možno již rozkliknout i autora
- v přehledu knih autora je možno knihu ohodnotit, změnu hodnocení je pak nutno provést v jejím detailu
- podívám se na to.

Luksa
Luksa 27.05.2013 v 07:28

Zdravím, šlo by vidět vlastní hodnocení i v jednotlivých edicích? Např čtu edici "Mistrovská díla SF" a takhle bych jednoduše viděl kterou z knih jsem už četl a kterou ne

Dan
Dan 27.05.2013 v 08:59

to Luksa: Také přidáno.

evickakyticka
evickakyticka 29.05.2013 v 13:17

Ahoj,

někde jsem viděla funkci "vyhledej spřízněné duše". Tzn., že by mi filtr vyhodil uživatele s nejvíce podobnými oblíbenými autory nebo i se stejnými knihami....

Jinak děkuji za DK, snad nic kromě chlívku "nedočteno" mi tu už nechybí.


Lavran
Lavran 30.05.2013 v 08:31

Ahoj,
nevím, zda to tu již v minulosti nepadlo (omluvte mou lenost procházet minulé příspěvky), ale nebylo by možné, aby se k autorství přidala možnost upřesnění hmotné odpovědnosti za knihu? Databáze v součanosti nijak nerozlišuje mezi tím, kdo knihu napsal, a tím, kdo ji např. "pouze" sestavil. Předešlo by se tak řadě poměrně zásadních nepřesností.

eraserhead
eraserhead 30.05.2013 v 10:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

elfos
elfos 30.05.2013 v 11:52

Myslím, že Lavran měl tou "hmotnou odpovědností" za knihu na mysli právě odlišení toho, kdo knihu napsal (autor, spisovatel, básník), od toho, kdo knihu nenapsal, ale sestavil (editor). Na Legii jsou odlišeni autoři od těch, kdo antologii sestavili (u antologií je uvedeno Sestavil/i), což mi přijde nejpřesnější.

http://www.legie.info/kniha/2949-vojtech-kantor-pristani-na-ripu

Myslím, že by bylo fajn mít možnost tohle upřesnit i tady na DK. Pokud jde o antologie, pro mne jsou autory-spisovateli autoři povídek či básní v nich, a editor je člověk, který antologii sestavil (což je ovšem neméně záslužné a spolu s nakladatelem, který antologii vydal, jsou to lidé, kteří se zasloužili o to, že antologie spatřila světlo světa). Samozřejmě, vím, že antologie sestavují také lidé, kteří jsou sami autory mnoha báječných knih (Asimov apod.).

A ještě si tipnu, že tou nepřesností má Lavran nejspíš na mysli mimo jiné i to, že při stávajícím stavu tu pak máme sem tam mezi autory (tedy spisovateli a básníky) i ty, kdo žádnou svou vlastní knihu nenapsali a nevydali, ale coby editoři sestavili z děl spisovatelů či básníků.

Mimochodem, už jsem tu někde psala, že bychom sem měli dostat i autory básní v básnických antologiích.

Text příspěvku byl upraven 17.11.18 v 05:39

eraserhead
eraserhead 30.05.2013 v 12:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lavran
Lavran 30.05.2013 v 16:50

elfos: Ano, přesně takto jsem to myslel. Děkuji za vyčerpávající rozvedení.

Osobně bych se přimlouval za možnost přidání "(ed.)" za jméno, to je koneckonců dostatečně zažitá praxe. Zdánlivě se to sice může jevit jako nepodstatná formalita, jak ovšem řečeno výše, formalita se zásadním dopadem na rozlišení formy autorství u jednotlivých titulů, které tady prozatím (a dlužno říci, že citelně) chybí.

HTO
HTO 30.05.2013 v 17:36

Za to „ed.“ bych se taky moc přimlouval.

HTO
HTO 30.05.2013 v 18:14

Ještě pár poznámek: ano, souhlasím, některé antologie jsou vyloženě autorským, ojedinělým počinem, namátkou Kunderův expresionismus, Larkinova britská poezie (česky nevyšlá), antologie Jana Zábrany, Moderní poesie americká Antonína Klášterského, neuvěřitelné Wernischovy čítanky, a nebo zase třeba Hugo Story s povídáním od Asimova (který je díky tomu povídání počítal do své bibliografie). Sláva objevitelům!

Geri.g
Geri.g 31.05.2013 v 14:27

měla bych návrh na vylepšení hodnocení - pokud ohodnotím knihu, přimlouvala bych se za to, abych mohla v jejím profilu vidět jak jsem hodnotila. Např když dám 4*, aby ty čtyři zůstaly třeba vybarvené. děkuji za přečtení

Geri.g
Geri.g 31.05.2013 v 14:32

pokud napíši něco do vyhledávače a nabídne mi to několik knih, bylo by praktické, kdyby u nich bylo možno rovnou rozkliknout i autora

Geri.g
Geri.g 31.05.2013 v 16:06

bylo by praktické pokud bych tlačítko na doplnění údajů viděla u všech záložek autora, ne jen v životopise popř. dalších

Geri.g
Geri.g 31.05.2013 v 16:12

k "tlačítku" upravit u komentáře bych navrhovala přidat rovnou i "tlačítko" smazat, ať to člověk nemusí rozklikávat, pokud chce smazat vlastní komentář

tak jak lze hodnotit knihy v záložce "knihy" u autora, navrhuju aby to šlo rovnou i v jednotlivých sériích

Venezia
Venezia 02.06.2013 v 07:48

Zdravím,
- moc sa mi páči nápad spříznené duše
- chýba mi kolonka nedočtené knihy
- chýba mi kolonka oblíbené knihy, nie je to to isté, ako oblíbení autoři, napr. od Eca sa mi páči Meno ruže, nič viac - mohlo by ich byť 10 alebo 20, nech si to poriadne rozmyslíme
- prečo nie je žáner literatura slovenská, keď je literatura česká?????
- k rebríčku kníh - nedali by sa rebríčky zoradiť aj podľa podžánrov? - napr. načítanejšie historické romany, romány pre ženy alebo vyšlo 2012 a pod.
- existuje niečo ako moje celkové priemerné hodnotenie kníh? - zaujímalo by ma, ako veľmi som kritická, či nehodnotím len dobré knihy.
Ďakujem za prečítanie a odpoveď.

Text příspěvku byl upraven 08.06.13 v 10:54

nemharap
nemharap 09.06.2013 v 22:14

Petrstik: Osobně neberu možnost poznámky v knihotéce jako nesmyslnou. Je to velice praktická věc. Já si do ní například postupně vypisuji podrobné údaje o umístění každé knihy v některé ze svých knihoven. Pak každou z nich (díky možnosti poznámky v knihotéce) jsem schopen najít okamžitě. Vzhledem k tomu, že až celou knihotéku zadám, bude obsahovat více jak 3000 položek, nedovedu si představit, že bych možnost poznámky v knihotéce neměl. Kdo by si to umístění všech těch knih pamatoval.

knedlik
knedlik 17.06.2013 v 18:42

Zdravím, možná jsem to sem už psala a možná to psal někdo jiný, ale co s těmi duplicitními citáty? Vytáčí mě to čím dál víc... Když už je někdo tedy při vkládání nepročítá a nedává pozor, jestli tam daný citát už není, měla by tu být alespoň možnost je smazat nebo... Nebo ne?

HTO
HTO 17.06.2013 v 21:36

Duplicitní citáty se dají smazat – napište to buď do Prosím o opravu, nebo to třeba pošlete po zprávě mně, když přece vy budete dělat lékařku v tom Japonsku a mně se předevčírem zdálo, že jsem samuraj.

knedlik
knedlik 17.06.2013 v 22:08

:-D Tak fajn... dnes jsem narazila na nějaké u R. W. Emersona myslím :-)

HTO
HTO 17.06.2013 v 22:18

Hai. Našel jsem tam dva, tak jsem jeden smazal a druhý nechal, neboť je v jiném překladu. Kdyžtak ty redundantní prosím zkopírujte, jestli si vzpomenete, u někoho je těch citátů hodně.

knedlik
knedlik 18.06.2013 v 00:38

Jasné :-) Tak fajn, začnu to čistit...

Děkujů!

Gnomo
Gnomo 02.07.2013 v 12:49

Ahoj. Co takhle přidat, nebo propojit "Poznámka ke knize" ze záložky "Knihotéka" do dalších záložek např. "Hodnocení" , "Komentáře". Proč to? Snad pro ty uživatele, kteří nahlížejí na své knihy v různých záložkách a poznámka ke knize by se jim tam taky hodila :-).

Text příspěvku byl upraven 02.07.13 v 13:18



Vložit příspěvek