Pár nápadů na vylepšení webu


Ragdollinka
Ragdollinka 27.03.2021 v 15:44

Lenka.Vílka: Ďakujem za upozornenie :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.03.2021 v 18:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

DádazPrahy
DádazPrahy 29.03.2021 v 20:22

Audioknihy
Prosím Vás, bylo by snad možné, aby se v seznamu možností (přečteno - nedočteno - chystám se číst atd. zařadila i možnost "poslechnuto-audiokniha"? Při stále se rozšiřující nabídce audioknih by možná byla tato možnost vítána i dalšími uživateli. Děkuji za uvážení.

Skallarix
Skallarix 31.03.2021 v 01:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.03.2021 v 12:39

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.03.2021 v 12:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


PanPredseda
kapr
kapr 02.04.2021 v 07:46

Napadá mne hned celá řada vylepšení. Především se mi stává, že když narazím na nějakou zajímavost, procházím si komentáře konkrétního uživatele. A potom bych rád někdy některý z nich ocenil. Protože hodnotím obvykle pouze knihy, které jsem již sám přečetl, uvítal bych možnost zapnutí takového filtru, který by zobrazené tituly omezil. Stejně tak bych uvítal možnost řazení podle toho kolik hvězdiček uživatel knize dal, protože bych se samozřejmě zaměřil na tituly, které uživatel svým hodnocením a komentářem v podstatě doporučuje. Ještě mne napadla možnost, nazval bych ji "Posbíráno z DK", abych si mohl takový svůj vlastní seznam plnit jediným kliknutím. Uložil by se konkrétní titul, nick ze kterého byl tip stažen, počet hvězdiček, a odkaz na komentář, který mne zaujal tak, abych se k němu mohl vrátit. Jsem si vědom, že by šlo o nadstandardní funkce, přesto jsem přesvědčen, že by řada uživatelů podobnou službu uvítala.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.04.2021 v 21:52

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

paulhunter
paulhunter 03.04.2021 v 22:47

Ten zdrojový web je potřebný u knih, které teprve čekají na přidělení ISBN a nemají je prozatím uvedené, abychom si mohli ověřit, že opravdu existují / jsou v plánu.

Pokud se sem do DK vloží dílo (starší roku 1989), kterému nebude přiděleno ISBN, tak se později smaže.

Text příspěvku byl upraven 03.04.21 v 22:48

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.04.2021 v 23:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Shashlick
Shashlick 06.04.2021 v 09:47

Hodně často kupuji v bazaru od prodejců více knih najednou. Bylo by možné implementovat nějaký nástroj na tyto hromadné objednávky?
Většinou to totiž dopadne tak, že se všechny knihy vměstnají do odpovědi k jedné z vybraných knih, nebo se celý obchod odehraje mimo bazar. Což není sice na škodu, horší to pak je s následnou administrací inzerátů pro prodejce.
Teď totiž takový prodej realizuji a než jsem naklikal čtyři knížky, že jsou rezervované, tak mi to zabralo dost času. Nehledě k tomu, že ještě budu to samé absolvovat při mazání inzerátů prodaných knih.

Alizon
Alizon 14.04.2021 v 15:19

Diskuse tolik nesleduji, tak nevim jestli uz tu podobne tema nebylo nebo jestli to dokonce nejak nejde (ale osobne jsem neprisla na to jak:) Mam uz docela dost oblibenych uzivatelu a rada se inspiruji v komentarich ke kniham. Pokud ovsem kliknu na "aktivitu oblibenych uzivatelu" musim se proklikat spoustou stranek, protoze "aktivita" zobrazuje i to, ze si nekdo prave pridal 100 knih do knihoteky nebo 300 knih do seznamu "chystam se cist".
Jde nejakym zpusobem aktivitu filtrovat? Tedy zobrazit napr. jen komentare ke kniham?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.04.2021 v 15:20

Alizon: nejde :(

Alizon
Alizon 14.04.2021 v 15:26

Diky Lenko. No skoda:( te aktivity mam potom behem jednoho dne opravdu dost. Netusite jestli uz se to tu resilo? Navrhovalo? Prijde mi to jako docela dobra funkce, ktera by snad nemela byt tak tezka udelat ...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.04.2021 v 15:27

Alizon: podle mě ne. Zkuste To samé napsat přes "Napište nám" dole na stránce ;)

siena
siena 15.04.2021 v 09:50

Kromě povídek je možno ke knihám nově přidávat také pohádky a básně ;-) (předevčírem)

Mohla bych se zeptat, když už došlo k rozšíření, nelze přidat román, divadelní hru? O tom tu někteří píšeme léta, a stále se nic nedělo. Řekla bych, že když lze přidávat dvě kategorie, tak snad už to není zase až takový velký technický problém...

Text příspěvku byl upraven 15.04.21 v 09:58

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.04.2021 v 10:15

Siena: psala jsem přímo majiteli, protože jsem si všimla, že sem někdo vložil novely. Ale musel odškrtnout, že je to povídka....ať to vyřeší nebo dovysvětí.
Jenom jsem si nevšimla rozlišení na stránce autora. Všechno, co bylo vloženo dřív, je povídka. To asi nikdo zpětně opravovat nebude, protože je tady i tak dost pohádek, co se "smí" teprve odteď. Prostě jsou u něj "části děl" a co je odkliknuto vidím v záznamu, ne na záznamu...
Mě zajímají zase novely.
Ale předevčírem někdo vložil i, v anotaci psáno "čtyři knihy" jako část díla. A jak je vložil. Jako povídku. Dokud tohle někdo přesně neurčí, bude v tom akorát bordel :(
Dost jsem se rozepsala ve vlákně Otázky, a něco v tom stylu jsem právě napsala výš. No, snad někdo, nějak, zareaguje :/

Text příspěvku byl upraven 15.04.21 v 10:17

siena
siena 15.04.2021 v 10:20

Vždyť pod povídkami jsou tu již léta vkládány romány a divadelní hry, když vyšly v souborných vydáních. Samozřejmě, že v "Povídka" je tu tedy chaos. Jak jsem, již několikrát, psala, moc hezká ukázka tohoto zmatení je profil H. Ibsena. Mne jen zaráží, že když konečně k rozšíření došlo, proč jen pohádky a básně. A jestli u toho zůstane, nebo se konečně i ta divadelní hra a román dočkají...

Text příspěvku byl upraven 15.04.21 v 10:23

siena
siena 15.04.2021 v 10:24

Teď koukám, že takto vložené romány, divadelní hry zmizely z profilu knih... Mám být optimistická, a že snad na ně dojde... ?!?

Text příspěvku byl upraven 15.04.21 v 10:25

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.04.2021 v 10:26

Siena: já vím a to jde. Tak před rokem zde byla akce "nahlaš, co tam nepatří a za každou knihu dostaneš jednoho bludišťáka" a teď tohle. Přijde mi to vtipné ;)

siena
siena 15.04.2021 v 10:29

Tak tuto akci jsem nějak přehlédla, ale zase mne to už moc nepřekvapuje. Však co si to ty romány a divadelní hry dovolují, vycházet i nesamostatně:-) Tak vyčkáme, čeho se nakonec nadějeme... jestli něčeho. Ale vtipné to tedy je, tak dlouho s něčím otravujete, píšete, až se vám to smaže ...:-) Taky řešení!

Text příspěvku byl upraven 15.04.21 v 10:41

Hana H.
Hana H. 15.04.2021 v 13:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.04.2021 v 13:26

Taky nechápu, proč je na profilu počet palců, které jsem dala, když mi ten údaj je k ničemu a nikam se přes to nedostanu. Asi si někdo rád honí triko nad tím, kolik palců dostal, takže to na profilu je a vypadá to dobře :D

jirin@
jirin@ 15.04.2021 v 13:50

LV, siena - kromě povídek teď můžeme vkládat též pohádky a básně. Proto jsem se Dana ptala, zda do formuláře bude mít možnost přidávat podle potřeby i další žánry, ze kterých pak můžeme vybírat.

Básně: pokud se jedná o konkrétní sbírku básní, dobře, můžeme vložit jednotlivé básně.
Ale co v případě, že knize je několik básnických sbírek? Co s takovým titulem?
https://www.databazeknih.cz/knihy/dilo-i-87170
V knize jsou čtyři básnické sbírky (uvedeno v anotaci). Mám vložit jen názvy básní? To, že kniha obsahuje dříve samostatně vydané básnické sbírky, nevyhledáme.
I na toto jsem se ptala. A také na divadelní hry, fejetony ...



Vložit příspěvek