Pár nápadů na vylepšení webu


siena
siena 03.01.2021 v 18:04

jaskr, tedy, omlouvám se, ale "ideologické války"? Vážně?

LordSnape
LordSnape 05.01.2021 v 19:14

@VeronikaZ Pro zahraniční knihy je dostupná česká CBDB a z těch anglických pak už Goodreads.

Marthas
Marthas 05.01.2021 v 23:22

Souhlasím se sienou, jsem tu od začátku roku 2014 a vždy tu byly česká i slovenská vydání. Jsme přeci česko-slovenská databáze? Pouze přibyla možnost přidat jazyk napsání a to český, slovenský a pokud se nehodí tak jiný, pokud tedy knihy splňují výše uvedená pravidla.. Leda v pravěku.) Pochybuju, že nás někdo rozsekne uživatelů z dřívějších let tu je už poskrovnu.
A souhlasím i s LordemSnapem.

elfos
elfos 06.01.2021 v 09:41

Ze začátku tu byla na výběr pouze literatura česká a literatura světová. Slovenská literatura (knihy slovenských autorů) byla zařazována do literatury světové. Později byla přidána literatura slovenská. Proto se dodnes může stát, že některé dávno vložené knihy slovenských autorů mají zařazení literatura světová. Pokud na něco takového narazíme, samozřejmě opravíme a přesuneme do literatury slovenské.
(Nebo pokud by dnes někdo vložil knihu slovenského autora a dal k ní chybně žánr literatura světová, taky opravíme.)

Jazyk vydání je věc poměrně nová, při vkládání knihy je na výběr možnost zatrhnout, v jakém jazyce je kniha psaná. Buď (výlučně) česky, nebo (výlučně) slovensky, nebo jiný jazyk - sem spadají mj. také vícejazyčné knihy, např. česko-anglické apod.

Koka
Koka 06.01.2021 v 14:04

Jsem na DK od r. 2013 a k výše uvedenému uvádním: ano, při vkládání knih do databáze mi číselník tehdy nabízel možnost zařazení knihy pouze do dvou "regionů" - literatura česká a literatura světová, a proto byla slovenská literatura tehdy přiřazována k literatuře světové.
K doplnění možnosti "Literatura slovenská" v číselníku upěsňujícím údaje u každé knize, došlo až cca v roku 2015. Pak ještě několik let trvalo, než uživatelé DK přemluvili provozovatele DK, aby zavedl rozlišování jazyka vydání té-které knihy - udělal to až nějak v roce 2018.
Každopádně však se zde knihy vydané ve slovenštině, resp. vydané na Slovensku, vkládaly běžně, a určitě již před rokem 2013, neboť když jsem sem v roce 2013 začala vkládat svoji knihotéku, tak stovky mých slovenských knih zde již dávno, min. od roku '11, vložené byly. Z toho usuzuji, že již od samého začátku byla tato databáze smýšlena jako databáze českých i slovenských knih, a to z důvodu, který jsem zde již několikrát tipovala : kromě ČR je totiž SR jediným státem, kde má česká knižní produkce stálý odbyt, a pokud má být tato DK marketingovým nástrojem napomáhajícím propagaci a prodeji českých knih, tak Slovensko nešlo opomenout. Proto, myslím si, se přítomnost slovenských knih zde povolila - aby DK přilákala i slovenské uživatele - potenciální kupce českých knih.

Marthas
Marthas 06.01.2021 v 17:26

To Koka: Díky. Osvěžilas mi paměť.-))


davidurban1973
davidurban1973 08.01.2021 v 10:05

Ahoj, jsem uživatelem databáze dlouho dobu, ale poslední dobou si u knih všímám, že některá hodnocení se diametrálně liší. Většinou je to u českých autorů a jejich prvotin. Jsou buď hodnoceny odpadem nebo pěti hvězdičkami.
Po rozkliknutí profilu uživatele je pak zjevné, že profil byl vytvořen účelově jen za účelem toho jednoho komentáře - vesměs se shoduje datum a čas vytvoření a hodnocení, profil je nevyplněn a nebo chybně žena/muž a nikdy již nehodnotí jinou knihu.
Všimli jste si toho?
U komentářů existuje možnost Nahlásit, jenže tam jsou možnosti, které provozovatele přímo neupozorní proč příspěvek hlásíte. Apeluji tímto na provozovatele jestli by nebylo možné přidat možnost ve smyslu "Podezření na účelově vytvořený profil uživatele", aby bylo jasné, co má člověk na mysli a provozovatel mohl ověřit, že profil opravdu existoval jen pro tu chvíli jednoho komentáře.

Marthas
Marthas 09.01.2021 v 22:15

To davidurban1973: Nemyslím si, že by to byl největší problém tady na databázi knih. Nechápu, proč by uživatel nemohl mít jednorázový profil, když ho už může mít kvůli obchodu v bazaru, tak může i hodnotit. To byste mohl též kritizovat metodiku utváření hodnocení. Jsou totiž i uživatelé, kteří dávají každé knize 5 hvězd a jsou bohužel i uživatelé, kteří všemu dávají odpad tedy 0.

Já vidím jiné problémy a to třeba neustálé rušení funkcí, aby byly nahrazeny něčím jiným a ne vždy lepším.

Např. všiml jste si, kam zmizely odkazy na osobní web autora a statistiku autora? Takhle malé písmo, vždyť to není skoro vidět. Tak podle toho je poznat, která z mnoha dobrých funkcionalit webu se, tentokráte adminovi, zdá nadbytečná. To by mne zajímalo, co má v plánu místo nich anebo raději ne. Radši to nechci vědět..

Text příspěvku byl upraven 10.01.21 v 18:04

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.01.2021 v 11:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 13.01.2021 v 22:31

Koukám, že se tu začalo realizovat, co jsme tu prosazovali před lety a to hodnocení v bazaru rovnou na profilu. Nebudu se šťourat v tom, proč, když to bylo zadarmo, to nešlo a teď to jde a jinými věcmi. Ale měla bych přesto jednu připomínku, a to, zda by nešlo, aby to bylo naprogramované tak, že se to ukáže pod knihovnou, takto to opravdu nevypadá dobře. https://www.databazeknih.cz/uzivatele/marthas-54306
Hodnocení v bazaru na dva řádky a pak knihovna. Uznávám, že se najdou lidi, co tu kolonku nemají vyplněnou ale stejně.

LiLLu
LiLLu 15.01.2021 v 09:38

Zdravim, nevim jestli se to tady uz resilo, ale mam jednu pripominku. Po pridani reklam se na stranky temer neda koukat a to z toho duvodu ze stranka neustale preskakuje nahoru dolu!!! At se na to koukam na telefonu nebo na pc vzdy musim pockat nez se stranka zklidni a ja se trefim mysi, prstem tam kam potrebudu. Je to opravdu neprijemne. TAk jen tolik z pohledu uzivatele. Chapu ze reklamy jsou potreba ale nejde to vyresit aby stranka nelitala sem a tam???

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.01.2021 v 09:40

LiLLu: vypněte si je. Když to nepomůže, záleží asi na prohlížeči a přístroji, mě třeba adblock nefungoval, nevím proč (vypnout je v základním prohlížeči telefonu nešlo mi taky nešlo), stáhněte si operu a potom vypněte (to už mi šlo). V pc stejná cesta...
:)

Text příspěvku byl upraven 15.01.21 v 09:44

LiLLu
LiLLu 15.01.2021 v 11:31

Re Lenka: dekuji zkusim

lucie.8
lucie.8 17.01.2021 v 21:33

Líbilo by se mi doplnit filtr knih u autora o možnost "nemám v knihotéce". Hned bych tak viděla, jestli mi od autora doma ještě něco chybí :)

reader.007
reader.007 17.01.2021 v 21:40

lucie.8 "chci si koupit/chci si přečíst" nestačí? Mimo to jde vytvořit libovolný počet soukromých seznamů, které můžete plnit jak (a čím) je Vám libo...

ijcro
ijcro 02.02.2021 v 16:15

Mám dotaz k řazení komentářů. U některých knih se mi řadí podle palců u ostatních podle času tj. nejnovější nahoře. Očekával jsem vždy řazení podle nejnovějších, řazení neměním. Proč to tak je? Nebo je to jen nějaká krátkodobá chyba?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.02.2021 v 16:42

Zkusila jsem deset knih. Vždy od nejnovějších :/

ijcro
ijcro 02.02.2021 v 17:14

Aha, takže jen nějaké momentální pochybení :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.02.2021 v 17:15

Asi jo, takže normální stav :D

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.02.2021 v 12:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

whack
whack 21.02.2021 v 11:34

Bolo by fajn, keby u autorov bol v sekcii Komentáre pre každého uživateľa limit jeden príspevok. Pretože sekcia Komentáre nemá slúžiť na diskusiu, ale na komentáre.

siena
siena 21.02.2021 v 11:50

whack, nač ta omezení? Dnes to bude jeden příspěvek u autora, příště u knihy, příště v diskuzi... Nejste první, který s tímto nápadem přišel. Dokonce, a není to zase tak dlouho, se tu rozjela diskuze, u které vyšlo najevo, že ani samotní moderátoři nemají jasno, co je vlastně přípustné kam psát... Takže pak rozumím i podobné snaze. Odpadlo by vysvětlování , a s tím možná konfrontace, proč se mažou příspěvky...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.02.2021 v 12:01

Mě by omezení nevadilo, pokud by nebyl omezen počet písmen v komentáři. Jak by k tomu přišli ty, co se rozjedou za stavu, že to není recenze ani příspěvek do diskuse a jsou nuceni ho rozdělit na víc časti? Ale tlouklo by se to s funkcí "čteno znovu". Přečtu podruhé, napíšu komentář podruhé. A v případě knihy, která třeba nejdřív vyšla klasicky a potom s ilustracemi, je rozdíl zážitku velký a komentář tedy jiný, když jsou knihy sloučeny. Myslím, že je tady dost lidí, kteří poznají rozdíl mezi komentářem a diskusi. A když někde dá téma do diskuse do komentáře, dá se pokračovat na správném místě. Po přesunu prvního komentáře :)
Ale spíš je to reakce na absenci komentář/diskuse u autorů. Ale tam vážně rozdíl je už těžko poznat :/ když se rozjede debata u Vondrušky, taky v tom ztrácím přehled. A nestydím se to veřejně přiznat...

Text příspěvku byl upraven 21.02.21 v 12:07

whack
whack 21.02.2021 v 12:02

siena, obmedzenia presne kvôli tomu, čo píšem - aby sa sekcia pre komentáre nemenila v neprehľadné diskusie. V komentároch má byť komentár. Z rovnakého dôvodu sú aj pri knihách dve sekcie - komentáre aj diskusia. Ja skôr nechápem, prečo to nie je už dávno tak aj pri autoroch.

Text příspěvku byl upraven 21.02.21 v 12:06

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.02.2021 v 12:07

Whack: ale to většinou tam je. Když není, ten, komu to není jedno, nahlásí. K čemu je omezení, když někdo sám nezná rozdíl? Třeba to pár přesunech zjistí. A jo, občas se to tak úplně nepovede, ale většinou jo. Ale já se nebudu omezovat slovy, abych na konci zjistila, že mám vybráno, ale už nic nemohu dál psát, protože mám nárok jenom na jeden komentář :/
To by nebylo dobrý...protože jsou knihy, na který to je prostě málo :(

Text příspěvku byl upraven 21.02.21 v 12:08



Vložit příspěvek