Pár nápadů na vylepšení webu


asam
asam 09.11.2012 v 09:10

vánoce mi udělaly radost. Díky .

Minas
Minas 10.11.2012 v 12:00

Byl bych rád, pokud by se zavedly profily překladatelů, jako je tomu u spisovatelů. Člověk by se tak mohl k určitému překladateli vyjádřit v komentáři, aniž by tak musel činit u konkrétní knihy. Myslím, že by si to překladatelé více než zasloužili :)

paulhunter
paulhunter 10.11.2012 v 14:24

Ano, to by být mohlo, ale zase se docela těžko posuzuje práce překladatelů v případech, kdy člověk nemůže porovnávat s originálem - ať už z toho důvodu, že jej někdo nemá anebo neumí dostatečně daný jazyk. Myslím, že by tak často hodnotilo podle čtivosti, což rozhodně nemusí být kvalitou překladu - v mnoha případech se stává, že překladatelé naprosto mění strukturu vět a zjednodušují je (a naopak), anebo podle chyb v textu (a to je práce redakce a korektorů).

Spíš bych bral profily jednotlivých nakladatelství.

_Berry_
_Berry_ 10.11.2012 v 16:40

I když je kvalitu překladů mnohdy nesnadné posoudit, nevidím skutečně důvod, proč neumožnit komentáře k překladatelům. Nicméně já osobně momentálně nejvíce postrádám možnost psát komentáře k celým sériím (známe například z Legie).

Garik
Garik 09.12.2012 v 10:30

Bolo by účelné, keby si užívateľ mohol do knihotéky pridať aj viacero vydaní jedného titulu.

orson
orson 02.01.2013 v 10:20

Dneska jsem si z posledního čísla časopisu Reflex přidával do rubriky "Chystám se číst" pár dalších knih - tento můj seznam už má asi 60 titulů (vždy jeden přečtu a tři další přidám). Ale trochu dost mi u toho seznamu chybí možnost přidávat si vlastní komentáře (pro osobní potřebu, ale klidně by mohly být i veřejné). Psal bych si tam například, kde jsem četl o knize zmínku, kdo mi ji doporučil a proč si ji chci přečíst. Když totiž po pár měsících listuji a vybírám si další knihu na přečtení, tak mi není jasné, proč tam některé vlastně mám :(


WEIL
WEIL 03.01.2013 v 17:14

Díky za to, že vím, kdo mi dává palec za komentář.

Jsem rád, že jste to zavedli.

Zdendin
Zdendin 07.01.2013 v 22:01

Proč se spousta změn zde děje k horšímu? Databáze je super a fandím zakladatelům a vůbec tomu k čemu mi a nám všem databáze pomáhá. Teď se ji třeba chystám využít pro sepsání a katalogizaci veškerých knih ve své knihovně s přesným umístěním a odhaduji to na 1000 kousků, takže to bude dost práce, ale k věci. Nad nevyhraným soubojem nad krokem zpět u vydání knih + pár dalších pokusů jsem již zlomil hůl. Jsou tu ale věci, které mi opět vadí a vím že i když je tu teď zmíním, tak budou smeteny ze stolu. Vážně jsem se snažil zvyknout a pochopit nové sloupcové uspořádání v záložce přátel a musím říci, že i když mám v přátelích jen 12 lidí už teď je to nepřehledné. Jak parádní byly ikony jednotlivých lidí, které jsme měl přímo před sebou a mohl ihned kliknout a podívat se na profil kamaráda. Teď musím rolovat a hledat ho. Opět jde o pár vteřin, ale je to horší než to bylo před tím. Takže nevím proč se na tuto variantu přešlo. Navíc zde přibylo to co právě čtou, a co nejnověji hodnotili. Tyto info jsou podle mě zcela k ničemu a pokud má člověk více přátel dělá to stránku spíše nepřehlednou. Vždy si stejně otevřu celý profil přítele a podívám se co je u něj nového. To že jsou zde vyspány 3poslední hodnocené knihy spíše odvádí oči od toho aby rychleji našly toho koho potřebuji. Je mi jasné, že staré řešení se již nevrátí (bohužel), ale nešlo by tuhle hrůzu, alespoň zpacifikovat do dvou přátel vedle sebe, aby se ten rolovací sloupec alespoň o půlku zkrátil? Dále mi pořád nejde do hlavy proč informace o knize jako je: žánr, rok vydání, počet stran atd. je pod ikonou komentáře. Co má třeba ISBN společného s uživatelskými komentáři? Nebylo by lepší kdyby tyto informace byly přímo nad, nebo pod popisem knihy a zobrazovaly se v každé záložce ať jde o komentáře, nebo bazar?

Mako123123
Mako123123 08.01.2013 v 16:41

Prosím Vás je tu a ak áno tak kde kolónka s knihami ktoré sledujem (ak príde nový komentár alebo diskusia na knihu)? Je to niekde v mojom profile? Pretože to nikde nevidím... dakujem :)

Text příspěvku byl upraven 08.01.13 v 16:51

Dan
Dan 08.01.2013 v 17:46

Když klikneš nahoře na Můj profil, a poté vlevo nahoře vedle přezdívky na Úprava profilu a nastavení, a pak popojedeš myší dolů, tak nad tlačítkem "uložit změny" je odkaz "více", kde to je.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 08.01.2013 v 17:53

Petrstik: Ha-spojenec! Tuhle možnost bych také velice uvítal.

Mako123123
Mako123123 08.01.2013 v 18:12

jaj, vlastne ano, dneska som tam akorát bol ale neuvedomil som si to :D díki :D

kurcatovium
kurcatovium 11.01.2013 v 12:59

Vrátím se ke Zdendinově připomínce. Nové rozložení oblíbených přátel se mi také 2x nezajídá (je to nesourodé - proč mají ohodnocené knihy před sebou barevný čtvereček, zatímco rozečtené ne?), ale určitý přínos to je, o tom není sporu. Jen by se to opravdu nechalo trochu lépe do stránky porovnat.
Ale...

"Dále mi pořád nejde do hlavy proč informace o knize jako je: žánr, rok vydání, počet stran atd. je pod ikonou komentáře. Co má třeba ISBN společného s uživatelskými komentáři? Nebylo by lepší kdyby tyto informace byly přímo nad, nebo pod popisem knihy a zobrazovaly se v každé záložce ať jde o komentáře, nebo bazar?"

Tohle je podle mě hodně rozumný návrh. Není to poprvé, co se tu podobná věc objevila.

dusty
dusty 14.01.2013 v 10:43

Proč nejde v knihotéce přidat více vydání jedné knihy? To by bylo moc pěkné vylepšení.

MaxQ
MaxQ 14.01.2013 v 15:41

Co takhle u knihy zřídit záložku CITÁTY (CITACE), kde by byly zajímavé úryvky - hlášky, myšlenky, vtipy, ale i chyby apod.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 14.01.2013 v 22:08

Citáty jsou u autorů, tam to sedne líp než ke knihám...

elfos
elfos 14.01.2013 v 23:20

Do citátů u autorů ovšem prosím dávejte opravdu citáty autorů (jednou, dvěma větami), moudro, které pronesli, nikoli půl a více stránkové výpisky z jejich knih :-) ......... ty úryvky z knih mohou být (a bývají) prozatím třeba součástí komentáře ke knize.

elfos
elfos 14.01.2013 v 23:24

A teď mě napadlo, že by také mohlo být fajn mít v Diskuzích téma Úryvky z knih, tam bychom měli všechny úryvky z knih pěkně pohromadě a žádný nový by nám pak neušel (samozřejmě, u každého úryvku by byl název knihy, ze které je, a jejího autora).

elfos
kurcatovium
kurcatovium 15.01.2013 v 00:09

elfos: diskusní úryvky je nápad vpravdě nešťastný - člověk si daný úryvek přečte jednou, pokud na něj náhodou narazí, ale časem ho už nikdy nedohledá. Navrhované řešení "citace/úryvky knihy" přímo v profilu knihy by bylo určitě přínosnější.

paulhunter
paulhunter 15.01.2013 v 09:14

Nejsem si úplně jistý, zda-li je možné používat úryvky knih takhle volně bez souhlasu vydavatele. Proto bych to určitě neaplikoval ke každé knize a nedělal z toho "oficiální sekci" a radši to zatím používal pouze v Diskuzi, jak to vytvořila elfos.

Lepší by bylo se domluvit speciálně s nakladateli, kteří by nám dodávali svoje ukázky z knih.

kurcatovium
kurcatovium 26.01.2013 v 17:39

Dost už diskuse o tom, jestli bude pivo lepší a levnější za Miloše nebo za Karla, vraťme se k DK.

Nějaký fundovaný názor k příspěvku od Zdendina z 07.01.2013 v 22:01:40?

Text příspěvku byl upraven 26.01.13 v 17:39

epete
epete 02.02.2013 v 19:43

Dovoluji si přidat několik tipů k vylepšení webu:
1. doplnit více prodejců knih (např. integrovat do tlačítka "koupit"),
2. možnost koupit použitou knihu - např. vyhledávání v antikvariátech http://muj-antikvariat.cz/
3. možnost vložit informace o nakladatelství (podobně jako knihovna nebo autor).

anthea
anthea 11.02.2013 v 20:48

Když dám vyhledat např. edici Studium, je jich tu celkem dost od různých nakladatelství a není poznat, která je od kterého. Doporučovala bych, aby u každé byl v závorce název nakladatelství.

siesta
siesta 18.02.2013 v 18:20

Ahoj, měla bych nápad nebo spíš prosbu:
Neexistuje nějaká možnost, jak si od daného autora vyjet seznam knih podle určitého kritéria? (Př. když mám oblíbeného autora, ale nečetla jsem od něj ještě všechno, tak abych si mohla najít seznam těch nepřečtených knížek a nemusela klikat na každou knížku zvlášť..)
A ještě mě napadlo, že pokud už mám knížku v knihotéce, nemuselo by mi to u ní ukazovat možnost Chci si koupit... ( Možná ještě pokud jí mam přečtenou, nemuselo by být Právě čtu a Chci si přečíst, ale chápu, že některé knížky se čtou dobře i podruhé...)
Možná už na tohle jsou někde odpovědi, v tom případě mě na ně, prosím, přesměrujte ;-)



Vložit příspěvek