Pár nápadů na vylepšení webu


Eldar80
Eldar80 28.05.2019 v 22:20

Anonymní profil podle mě jde proti logice databazeknih. Podle mě pokud by měl mít uživatel možnost mít skutečně anonymní profil, tak potom by neměl mít možnost hodnotit knihy. Nebo by hodnotit knihy mohl, ale pak by hodnocení bylo také "anonymní" - nepromítalo by se do celkového hodnocení.

LordSnape
LordSnape 28.05.2019 v 22:29

@Eldar80 Tak to by jí asi nevadilo. Byla by to možnost spíš jen pro lidi, co chtějí mít profil čistě pro sebe jako databázi a hodnocení taky jen pro sebe. Jako tomuhle se fakt nebráním. Chápu, že je to asi divné, ale jsou prostě mezi námi i tací.

A když už jsme u toho promítání se do celkového hodnocení, vzpomněl jsem si, jak jsme se bavili, že nově založený profil (před zkušební dobou třeba 3 měsíce) by se také neměl v rámci hodnocení započítávat do hodnocení... Tím by odpadly jednorázové a účelové profily fanoušků samonákladů.

Eldar80
Eldar80 28.05.2019 v 22:46

LordSnape: Tak pak v tom nevidím problém. Otázka je, co na to Dan... :)
Ano. S tím také souhlasím. Vlastně se divím, že tu taková funkce ještě není. Některé knihy mají velmi málo hodnocení a tam pár jednorázových účtů může hodnocení výrazně změnit. Proto jsem třeba upozorňoval na pár účtů, které třeba pár stovkám knih daly odpad.

kapr
kapr 29.05.2019 v 06:44

Chybí mi možnost vložit Zajímavost přímo k autorovi. Myslím si totiž, že jejich výskyt v praxi je daleko častější, nežli u kterékoliv knihy. V současnosti to řeším tak, že ji prostě vložím k autorově nejpopulárnější knize s vědomím, že to není správné. Přesto, když se chci podělit na co jsem někde narazil tak v současnosti nemám jinou možnost.

kapr
kapr 29.05.2019 v 07:17

Co mi na DK v komentářích a diskuzi velice chybí - jednoznačné určení konkrétního příspěvku. Když si jej vyhledáte, tak musíte zdlouhavě odlistovat až na stránku z onoho dne tak, aby bylo možné zjistit na co příspěvek reagoval, na co navazoval. Jaký byl tedy vlastně jeho význam a smysl.
Při prohlížení a pročítání vláken bych uvítal možnost přepnutí na opačné reverzní zobrazení vlákna tak, aby bylo možné jej číst pozpátku bez neustálého přejíždění a přepínání mezi stránkami.
U komentářů bych uvítal ve všech jejich zobrazeních, (u knih, autorů, i uživatelů,) vícero možností jejich řazení, (podle palců, i podle hvězdiček.)

MartinezZ
MartinezZ 30.05.2019 v 09:58

@Fifth Element: Děkuji za info. Ano, asi jsem se s tím už jednou možná setkal, ale jinak zřejmě nikdo mnou hlídané knihy nově do bazaru nepřidává, tak asi i proto jsem si toho moc nevšiml. OK, tenhle bod beru zpět :)


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.05.2019 v 15:04

Nevím, kam to patří, tak to napíšu sem.
Škoda, že teď diskuse u knih vypadají, jak vypadají. Jen se tam koukněte. Každej druhej příspěvek začíná "nemá někdo k prodeji", "nabízím knihu", "koupím celou sérii".
:( :( :(
A ne jako diskuze. Možná pár knih nedočkavců, co diskusi myslí vážně. Ale zbytek? Fuj, Blažková!
:( :( :(

siena
siena 30.05.2019 v 16:56

Lenka.Vílka, ale to se v diskuzních příspěvcích objevovalo vždy. Tedy, bylo to tam přesunuto z Komentáře.
Spíše by mne zajímalo, co si uživatelé představují pod tou rubrikou Diskuze...Jestli diskutovat o tom, zda-li to vyjde za měsíc a přitom včera bylo pozdě, zda-li hlavní představitel "chodí pěkně oblékaný", či, zda-li je společensky přípustné, dovolit si polemizovat s názorem na knihu.

Text příspěvku byl upraven 30.05.19 v 17:14

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.05.2019 v 18:13

Siena: řekla bych, že to je půl na půl, ne? Co rovnou píšou do diskuse a co je přesunuto z komentářů :) ale je toho hodně ;(
Takže za mě stále lepší debata o šatech. Alespoň to nějaká debata je...

LordSnape
LordSnape 30.05.2019 v 20:24

Jj, to se nahlašuje a přesouvá z komentářů hojně od doby, kdy Dan zavedl kredity. A teď je směšný, že platíš i za poptávku, což se tam taky promítne.

siena
siena 31.05.2019 v 08:55

Tak podobné příspěvky se objevovaly i před kredity, ale je logické, že jich nyní bude přibývat.

Skallarix
Skallarix 31.05.2019 v 10:15

Tak to se pak nabízí zcela samo. Měly by se zpoplatnit i diskuze :-D

siena
siena 31.05.2019 v 10:20

Moc bych nežertovala...:-)

Koka
Koka 31.05.2019 v 11:42

V kterémsi sousedním vláknu kdosi kriticky poznamenal, že vlákno "Pár nápadů .." je plné i skvělých nápadů, jen si je nikdo nevšímá a nechce je uvést do života. Obávám se, že jeden "životaschopný" se právě výše zrodil :=( a že zpoplatnění diskuze je na obzoru (samozřejmě - kromě diskuzního vlákna plného nadšených výkřiků lidí, hlásících se hlasitě ke svému hlasování v soutěži o jakousi čtenářskou pomůcku slabozrakých - tuším lupu).

LordSnape
LordSnape 31.05.2019 v 13:05

Diskuzi u knih nemůžeš zpoplatnit. Úplně to odpírá smyslu fungování databáze a jako komunitního webu. U bazaru to byla otázka času, páč si i teď pamatuji, jak to Dan měl jen jako "doplněk".

evickakyticka
evickakyticka 31.05.2019 v 15:39

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Skallarix
Skallarix 31.05.2019 v 18:56

.. Ještě se může zpoplatnit členství, samozřejmě. Nebo - možnost si kupovat prémiové členství, ať už to bude znamenat cokoli.... ( #Trollínápady ;-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.06.2019 v 08:39

Když si rozkliknu vydavatelství, vidím u přípravovaných knih buď datum nebo otazník. To je ok. Nešlo by to takhle udělal i u již vydaných? Jako situace: dlouho jsem byla mimo a chci se kouknout na vydané knihy svého oblíbeného vydavatelství. Jasně, ty knihy se zobrazují jakž tak podle data, ale při aktualizaci knihy vypadá zase trochu jinak s pořadím.
Dík

PS: a co ten návrh, aby každá kniha měla svou sérii viditelnou u svého vydání, ne jenom tu hlavní, která se ukazuje všem vydáním? Jenom pro připad, kdyby dotaz z minula (opět) zapadl v...nečekané reakci.
Dík

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.06.2019 v 13:46

Nápad: víc nutných kontrol a schválení moderátorem. Příklad? Včera večer jsem nahlásila smazání autorů, protože to je antologie (můj první střet s knihou byl, když jsem nechala smazat autory, protože jsou u povídek a kvůli doplňeni antologie). Včera večer si s tím dal moderátor práci a všechno smazal, aby zůstala jenom antologie. Dnes ráno tam jsou zas všichni autoři. Proč? Protože na tohle není potřeba schválení moderátora. Do dalších autorů si vlastně může kdokoliv naklepat cokoliv a nikdo to nekontroluje. Což je za mě dost důležitá část knihy a je osvobozena kontrole moderátora? Jasně, to by moderátor neschválil, když vidí, že má kniha povídky. Ale takhle má akorát práci s mazáním.

To je jenom takovej nápad. Může zůstat ignorován. Holt si moderátoři máknou ;)

(A to se netýká věcného boje antologii, ale třeba i kdyz někdo předělá staré dílo po svém, je vedený jako autor jenom on a potom se najdou tací, kteří stále přidávají autora původní látky jako spoluautora. A kontrola v tom případě prostě není.)

LordSnape
LordSnape 12.06.2019 v 16:55

Ono je jednodušší tam nafrkat autory a už ne povídky s jejich jmény...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.06.2019 v 19:23

Ono je to trochu jinak. Od moderátorky jsem se dozvěděla, že pokud u knihy nejsou doplněny povídky, je lepší, aby tam všichni autoři byly, a až se doplní povídky, tak se autoři smažou a dodá antologie. Což je podle (mého) zdravého rozumu blbost (u určitých knih). A kdo to bude doplňovat, když většina lidí stejně hodnotí celou knihu, ne jednotlivé povídky?

Jde hlavně o knihy, kde už povídky jsou a stále někdo má potřebu autory doplňovat, přestože jsou u povídek. V případě mojí knihy (teď už to byla poslední kapka) a já tohle napsala, má příběh happy end, když se během 24 hodin mazalo dvakrát a předtím už taky. Asi jde zamknout knihu stejně jako sérii.

Jenže to nevyřeší problém jako celek...

Text příspěvku byl upraven 12.06.19 v 19:23

siena
siena 13.06.2019 v 09:32

Dle mého to blbost není. Jestliže opravdu nejsou vložené jednotlivé povídky, tak je, vložení alespoň jejich autorů, jediná možnost, jak něco najít. Souhlasím s LordemS., že to je podstatně snadnější práce. A kdo to bude doplňovat? Doplňovat to budou ti, kteří mají v ruce a kteří jinak vkládají. Ostatně jako všechno tady:)

Ale, když už se tu toto téma otevřelo. Ráda bych opět připomenula, že tu jsou pod povídkami vložené romány, divadelní hry, neb jiná možnost vkládání sebraných spisů není. Nevím, jak technicky náročné to je, ale jestli by se alespoň nešlo pokusit naprogramovat možnost vkládání i něčeho jiného, než povídek...Řekla bych, že by to bylo velké vylepšení zdejších stránek, vylepšení právě jejich "databázovosti".

Text příspěvku byl upraven 13.06.19 v 09:49

LordSnape
LordSnape 13.06.2019 v 09:57

Ale teď si představ, že někteří z těch autorů napsali stovky povídek. Takže u nich v seznamu budou stovky knih? OMG, to snad nemyslíte vážně. Ty povídky se daj krásně dogooglit.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.06.2019 v 10:18

Siena: to je ten problém. Naděje umírá poslední, možná tam ty povídky třeba i někdo doplní :) ale neustále znovu doplňovat autory, pokud už povídky doplněny, aby moderátor smazal, je na hlavu. O tenhle případ mi šlo v první řadě. Ale teď už vím, že to jde vyřešit s moderátorem a to je fajn.

A svůj návrh neberu zpět (to další, co píšou ostatní, je na delší diskuzi, která už jisto jistě proběhla víckrát). Tj že vkladní dalších autorů knize, která tady už je, by mělo podléhat kontrole moderátora :)

siena
siena 13.06.2019 v 10:45

Tak kdybych chtěla být škodolibá, tak bych mohla říct, že vše se dá nakonec "vygooglit", LordeS...Holt, budou stovky knih, stejně, jako by byly stovky povídek v jeho seznamu.

Lenka.Vílka, s kontrolou moderátorem souhlasím. A znovu se budu opakovat. Jestliže musí projít kontrolou změna vazby knihy, tak tím spíš tyto důležitější údaje...



Vložit příspěvek