Pár nápadů na vylepšení webu

siena20.05.2019 v 14:42

Byl to příspěvek do Diskuze (u knih). Takže v Zajímavosti lze, v Diskuzi ne...Dobrá, budu to tak brát.
Jen mi přijde drobet úsměvné, že na odkazu na jinou stránku, je tu jedno vlákno prakticky založeno, netřeba moc nestíhat, a jinde je odkaz článek, na věřejnoprávním médiu, brán jako reklama.

Lenka.Vílka20.05.2019 v 15:26

Psala jsem, že nově jde živí odkaz přidat do Zajímavostí, protože nevím, kolik lidí to ví, je to málo používaná záložka.
Ale že odkaz zmizí z diskuse knihy je divný :(

siena20.05.2019 v 15:45

I divné věci se stávají...

Lenka.Vílka20.05.2019 v 15:46

:D :D :D tak s tím naprosto souhlasím

siena20.05.2019 v 17:21

Tož, zkusím v příspěvku odkázat do Zajímavosti a tam vložit příslušný odkaz na zpravodajský článek:)

Text příspěvku byl upraven 20.05.2019 v 17:49

LordSnape28.05.2019 v 00:10

Nechcete udělat i položku "oblíbené nakladatelství", kam by spadaly i značky jako Yoli apod.? Byl by to zajímavý průzkum trhu a zároveň i reflexe, protože třeba Talpress letos jede naprostý bomby co se týče třeba obálek...

Lenka.Vílka28.05.2019 v 08:07

LordSnape: co ty víš, třeba bude i anketa Kniha roku 2019 a lidi to ocení.

LordSnape28.05.2019 v 13:21

Na knihu roku jebu.

Jo a Dane, nešlo by naprogramovat do možností nastavení profilu, abych jej celý "vypnul" podobně jako seznam "Chci si koupit"? Že by byl viditelný celý jen pro mě a pro ty, co jim pošlu link.

Text příspěvku byl upraven 28.05.2019 v 22:00

Fifth Element28.05.2019 v 13:26

Námět 1)
i já bych tuto možnost uvítala, alespon podobne, jako je to u komentaru

námět 2)
pokud mám knihu zaskrtnutou jako "chci si koupit", chodi alespon notifikace o pridani nabidky k prodeji.

Text příspěvku byl upraven 28.05.2019 v 13:27

Lenka.Vílka28.05.2019 v 13:45

LordSnape: tuhle reakci jsem čekala a jsem za ní ráda. Je super vědět, že nějaký věci a lidi se tady nemění. Myslím to s knihou roku...poslední dobou jsou tady dost velký nazorový změny šílený, trocha stability je fajn ;)

Jinak, nápad to není špatný. To s těmi vydavatelstvími. Jenom jsem úplně nepochopila, jak by se v zaškrtnutí oblíbeného vydavatelství odráželo to, že nějaké vydavatelství má super duper obálky :(

Druhý nápad taky není špatný. Dost lidí v tom má osobní věci. Mnohdy mnohem osobnější než v "chci si koupit" :)

Text příspěvku byl upraven 28.05.2019 v 13:46

LordSnape28.05.2019 v 22:05

A víš, že změna je vlastně jediná konstanta často vedoucí k úspěchu? :-D

Ohledně (ne)možnosti mít anonymní profil mě upozornila má soulmate, která si ten svůj smazala. Je hodně introvertní a nechce buď sdílet anebo jen s určitými lidmi svůj profil. Přijde mi to jako dobrý nápad a osvěžení možností pro uživatele. Rozhodně bych standardně nastavil profily jako viditelné a až po zaškrtnutí v nastavení je takto schoval.

Ad nakladatelství: Přišlo mi to zajímavé. Nakladatelé u nás hrají obrovskou roli. Ať už svými překlady, kmenovými autory, přístupem k vazbě... To vše by se mohlo promítnout. Vznikla by tak sice další položka v "oblíbených", ale samotný žebříček oblíbenosti by pak byl dobrá statistika a zajímavost. Dan je šikovný programátor a neměl by s tím snad moc práce. :-)

Eldar8028.05.2019 v 22:20

Anonymní profil podle mě jde proti logice databazeknih. Podle mě pokud by měl mít uživatel možnost mít skutečně anonymní profil, tak potom by neměl mít možnost hodnotit knihy. Nebo by hodnotit knihy mohl, ale pak by hodnocení bylo také "anonymní" - nepromítalo by se do celkového hodnocení.

LordSnape28.05.2019 v 22:29

@Eldar80 Tak to by jí asi nevadilo. Byla by to možnost spíš jen pro lidi, co chtějí mít profil čistě pro sebe jako databázi a hodnocení taky jen pro sebe. Jako tomuhle se fakt nebráním. Chápu, že je to asi divné, ale jsou prostě mezi námi i tací.

A když už jsme u toho promítání se do celkového hodnocení, vzpomněl jsem si, jak jsme se bavili, že nově založený profil (před zkušební dobou třeba 3 měsíce) by se také neměl v rámci hodnocení započítávat do hodnocení... Tím by odpadly jednorázové a účelové profily fanoušků samonákladů.

Eldar8028.05.2019 v 22:46

LordSnape: Tak pak v tom nevidím problém. Otázka je, co na to Dan... :)
Ano. S tím také souhlasím. Vlastně se divím, že tu taková funkce ještě není. Některé knihy mají velmi málo hodnocení a tam pár jednorázových účtů může hodnocení výrazně změnit. Proto jsem třeba upozorňoval na pár účtů, které třeba pár stovkám knih daly odpad.

kapr29.05.2019 v 06:44

Chybí mi možnost vložit Zajímavost přímo k autorovi. Myslím si totiž, že jejich výskyt v praxi je daleko častější, nežli u kterékoliv knihy. V současnosti to řeším tak, že ji prostě vložím k autorově nejpopulárnější knize s vědomím, že to není správné. Přesto, když se chci podělit na co jsem někde narazil tak v současnosti nemám jinou možnost.

kapr29.05.2019 v 07:17

Co mi na DK v komentářích a diskuzi velice chybí - jednoznačné určení konkrétního příspěvku. Když si jej vyhledáte, tak musíte zdlouhavě odlistovat až na stránku z onoho dne tak, aby bylo možné zjistit na co příspěvek reagoval, na co navazoval. Jaký byl tedy vlastně jeho význam a smysl.
Při prohlížení a pročítání vláken bych uvítal možnost přepnutí na opačné reverzní zobrazení vlákna tak, aby bylo možné jej číst pozpátku bez neustálého přejíždění a přepínání mezi stránkami.
U komentářů bych uvítal ve všech jejich zobrazeních, (u knih, autorů, i uživatelů,) vícero možností jejich řazení, (podle palců, i podle hvězdiček.)

MartinezZ30.05.2019 v 09:58

@Fifth Element: Děkuji za info. Ano, asi jsem se s tím už jednou možná setkal, ale jinak zřejmě nikdo mnou hlídané knihy nově do bazaru nepřidává, tak asi i proto jsem si toho moc nevšiml. OK, tenhle bod beru zpět :)

Lenka.Vílka30.05.2019 v 15:04

Nevím, kam to patří, tak to napíšu sem.
Škoda, že teď diskuse u knih vypadají, jak vypadají. Jen se tam koukněte. Každej druhej příspěvek začíná "nemá někdo k prodeji", "nabízím knihu", "koupím celou sérii".
:( :( :(
A ne jako diskuze. Možná pár knih nedočkavců, co diskusi myslí vážně. Ale zbytek? Fuj, Blažková!
:( :( :(

siena30.05.2019 v 16:56

Lenka.Vílka, ale to se v diskuzních příspěvcích objevovalo vždy. Tedy, bylo to tam přesunuto z Komentáře.
Spíše by mne zajímalo, co si uživatelé představují pod tou rubrikou Diskuze...Jestli diskutovat o tom, zda-li to vyjde za měsíc a přitom včera bylo pozdě, zda-li hlavní představitel "chodí pěkně oblékaný", či, zda-li je společensky přípustné, dovolit si polemizovat s názorem na knihu.

Text příspěvku byl upraven 30.05.2019 v 17:14

Lenka.Vílka30.05.2019 v 18:13

Siena: řekla bych, že to je půl na půl, ne? Co rovnou píšou do diskuse a co je přesunuto z komentářů :) ale je toho hodně ;(
Takže za mě stále lepší debata o šatech. Alespoň to nějaká debata je...

LordSnape30.05.2019 v 20:24

Jj, to se nahlašuje a přesouvá z komentářů hojně od doby, kdy Dan zavedl kredity. A teď je směšný, že platíš i za poptávku, což se tam taky promítne.

siena31.05.2019 v 08:55

Tak podobné příspěvky se objevovaly i před kredity, ale je logické, že jich nyní bude přibývat.

Skeeve31.05.2019 v 10:15

Tak to se pak nabízí zcela samo. Měly by se zpoplatnit i diskuze :-D

siena31.05.2019 v 10:20

Moc bych nežertovala...:-)

Koka31.05.2019 v 11:42

V kterémsi sousedním vláknu kdosi kriticky poznamenal, že vlákno "Pár nápadů .." je plné i skvělých nápadů, jen si je nikdo nevšímá a nechce je uvést do života. Obávám se, že jeden "životaschopný" se právě výše zrodil :=( a že zpoplatnění diskuze je na obzoru (samozřejmě - kromě diskuzního vlákna plného nadšených výkřiků lidí, hlásících se hlasitě ke svému hlasování v soutěži o jakousi čtenářskou pomůcku slabozrakých - tuším lupu).

Vložit příspěvek