Pár nápadů na vylepšení webu

Lenka.Vílka03.05.2019 v 16:29

Prosím, aby se už někdo podíval na dost vážný problém ohledně sérií.

Kniha vyjde. Je v sérii. Jupí.
Vyjde znovu. V jiném vydavatelství. Je v jiné sérii než první vydání. Ups.

V tenhle okamžik se kniha ukazuje pouze v jedné serii. Nevím, zda je technicky tak náročný, aby se každému vydání ukazovala jeho konkrétní série. S edicí to jde.

Pár příkladů, kdyby to někdo nechápal.

https://www.databazeknih.cz/serie/ultimates-1628
Druhá kniha v sérii. Když si ji rozkliknu, ukazuje se mi jiná série. Protože jsou sloučena dvě vydání ve dvou sériích. Pokud zadám do vyhledávání a najdu rovnou knihu bez toho, abych se k ní dostala přes sérii, tak se o nějaké sérii Ultimates dozvím až "ve střevech knihy". A to není správně.

Vtipná situace je třeba tady:
https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/wolverine-starej-dobrej-logan-409722

Vydání z roku 2015 vyšlo v dané sérii. Teď kniha vychází znovu, jiným vydavatelsto. A stále se mi ukazuje, v té původní sérii. Je dvanáctým dílem v sérii "Wolverine". S velkou pravděpodobností u nás předchozí díly nevyjdou. Takže ani nemám potřebu knize onu sérii doplnit, protože se mi u knihy nezobrazí. Tak co bych z toho měla, že?

Text příspěvku byl upraven 03.05.2019 v 16:30

Lenka.Vílka04.05.2019 v 20:49

A jsme zase o těch sérií.
https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/kodex-tienolovcov-250733
https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/kto-je-kto-v-tienosvete-307296

Slovenské vydání je v sérii, české vydaní není. Proto sérii nepřidám, protože by se mi ukazovala i u českého vydaní. Viz předchozí příspěvek. Super by bylo, kdyby se tím někdo zabýval :(

Text příspěvku byl upraven 04.05.2019 v 20:50

micha-ella05.05.2019 v 14:29

Ano, mně je záhadou, co z toho máte...

Lenka.Vílka05.05.2019 v 15:09

Micha-ella: ep, to je asi na mě. Už jsem to asi někdy psala. Ale někdo, kdo tady ještě nikdy nepřidal knihu a nepodílí se na chodu databáze, nemůže vskutku pochopit různé věci, které jsou pro mě důležité :)

Text příspěvku byl upraven 05.05.2019 v 15:11

reader.00705.05.2019 v 19:18

Já třeba nejsem takový fanda do komixů jako tady Lenka.Vílka, ale vzhledem k tomu, že je tahle česko-slovenská databáze postavená na knihách a knihy (často) patří do edicí a sérií a tohle je jedno z mála míst, jak si udělat přehled co a jak, je velmi na místě, aby v tom byl TADY pořádek. Pokud to někomu nepřipadá jako dostatečně logický důvod, v tom případě je další vysvětlování marné...

Lenka.Vílka05.05.2019 v 19:26

Reader.007: nejvíc to jde vidět právě v okrajové literatuře, takže chápu, proč to někdo nemůže chápat. Ale uvedla jsem příklad i běžné beletrie. U většiny knih to je vyřešené příjemenováním série "český název / slovenský název" (teď je už každá obojetna série předělaná. Pokud ne, apeluji na ostatní čtenáře, aby se zapojili. Vono je taky neubyde, že?) a je to oky doky. Všude to aplikovat nelze. Nechci mít pořádek jenom na své poličce doma. Chci, aby v tom měli pořádek i ostatní a nechodili na jiné weby kvůli správnému pořadí knih. Jestli to ze mě dělá divného a špatného člověka, budu jít hrdě a ráda...

reader.00705.05.2019 v 21:57

Lenka.Vílka: bodejť...

micha-ella06.05.2019 v 07:51

Sama jste se ptala, co z toho máte. (Vlastně jste si i odpověděla - ,,budu jít hrdě"- ach, ta čeština.) Je těžké diskutovat s někým, kdo své příspěvky přepisuje, zkracuje a často i maže, protože pak pro ostatní ztrácejí souvislost.

Lenka.Vílka06.05.2019 v 08:39

Micha-ella: aha, my diskutujeme (omlouvám se, nepoznala jsem to). A pokračujete tam, kde jste se mnou minule skončila (jsem myslela, že z nás dvou jste ta dospělá vy, ale mýlila jsem se). Pokud chcete rozebírat věci z DK, jste do diskuse vítána. Ale pokud chcete rozebírat mojí osobu, která vám evidentně něčím vadí, sobecky odmítám, najděte si někoho nového.

(Svoje příspěvky nemažu. Pouze se vrátím, abych třeba opravila chybu z důvodu: "Kdo nemá jak dál argumentnovat, zaútočí na gramatiky druhého." Ale bohužel něco mezi prsty proteče. Tak o mě neuvádějte nepravdivé informace. Děkuji.)

micha-ella06.05.2019 v 16:53

Vy jste nepoznala, že jste na stránce nazvané Diskuze? Změny a mazání textů příspěvků se jsou tady naštěstí zaznamenány.

Lenka.Vílka06.05.2019 v 16:59

Micha-ella: z vaší reakce jsem nepochopila, zda o něčem chcete diskutovat nebo se jenom chcete ukázat...
Ano, tak šup do diskuze a hezky si to projeďte. Je tam záznam o tom, jak jsem nic nesmazala. Přestože bych to udělala ráda. Ale takhle to nefunguje. Že smazáním příspěvků smažete vzpomínku na lidi v diskusi :(
A proč po sobě opravuji velké hrubky jsem psala. Asi jste to přehlédla během toho čtení. Škoda...

micha-ella06.05.2019 v 20:49

Já reaguji v diskuzi velmi zřídka. Na DK jsem kvůli čtení knih. Vy kvůli zapisování knih, které zřejmě vůbec nečtete. Pokud si kdokoliv diskuzi projede, tak samozřejmě vidí, kdo z nás se neustále ukazuje.
Jsem dospělá a už hodně stará na to, abych se s Vámi nadále dohadovala, stačí si přečíst, jak se prezentujete ve Vašem profilu. To raději taky smažte. Sbohem.

Lenka.Vílka06.05.2019 v 20:56

Zlatíčko, tak podruhé a naposledy. Všechno, co mám na svém profilu v přečtených knihách, jsem přečetla. Pokud tomu nevěříte, tak ok, ale je to váš problém. Pokud nečtete tak, jak by jste chtěla, je to blbý, ale nekažte tím radost ze čtení ostaním.

Jasně, když už nemáte pindy na mou gramatiku, opakujete, že si knihy klikám podle nálady, ne podle čtení. Už jsem byla souzená podle fotky, teď podle toho, co mám napsané na svém profilu. Vy jste mi vážně teď řekla, že si mám věci ze svého profilu smazat? Sorry, ale nuda, jak sedím na svém gauči není pro mě... :(

Doufám, že to vaše sbohem myslíte vážně. Myslím, že to tak pro vás bude lepší.

Text příspěvku byl upraven 06.05.2019 v 20:57

stju09.05.2019 v 22:46

to Lenka.Vilka: baví mě DK, sledování a možnost komunikace s lidmi, kteří mají stejnou lásku k literatuře jako já, je to pro mne velké obohacení a také relax. Nevyhledávám Vás v diskuzi (ač jste mě již kárala-minimálně Vás na peskování upozorňovali také "Vector"a "R.E.M."), ale když jsem teď na Vás tady náhodou narazila, chtěla jsem Vás požádat, abyste zvážila svůj způsob komunikace (mimochodem než zmiňujete "pindy" na Vaši gramatiky-projděte si Váš příspěvek 6. 5. - časování slovesa být ). Ráda bych si zde vyměňovala názory na kulturní a slušné úrovni a proto Vás prosím, zda byste se nepokusila o totéž. Děkuji

Text příspěvku byl upraven 09.05.2019 v 23:06

Nelmal10.05.2019 v 12:05

"mimochodem než zmiňujete "pindy" na Vaši gramatiky" ???? prosím o překlad

Lenka.Vílka10.05.2019 v 15:25

Stju: možná mám problém jenom s lidmi, kteří na mě zaútočí jako první. Byla jsem upozorněna, že tak to lidé mají. Nepřečtou si všechno, jenom konec. A už nevidí to, že na můj obyčejný dotaz správně umístěny do vlákna, na mě někdo začal mít komentáře. Které vyeskalovaly slovy, že stejně nečtu, co mám v přečtených. No, tomu se můžu jenom usmát a jdu psát komentář k další knize, kterou jsem opět nepřečtla, a protože se svým profilem jenom chlubím (jak jsem se dozvěděla v minulém kontaktu s mojí novou nejkou).
Protože já tady nejsem od slohu a opáčka gramatiky (svým příspěvkem jste akorát potvrdila pravidlo: "Když nevím co říct, mluvím o gramatice druhého"). Jsem tady kvůli tomu, že ráda čtu knihy. Jako spousta jiných uživatelů. Ale prr, hlavně sem holka nepiš, co fakt čteš, mohlo by se to někomu zdát podezřelé. Když ti stálo za to, vyhrabat na internetu ty detaily, které jdou, tak bacha, ať nepřijdou na to, že jsi to nečetla. Udržuj ten komplot na úrovni, holka! :D
Hezkej den všem, kteří rádi čtou a nezávidí to ostaním :)

PS: a protože nejsem jako vy, nebudu vás upozorněnovat na to, že žádného Vectora neznám. Znám jenom Lectora. A pro toho jste buď špína na jeho rameni nebo pokud ho vidíte jako místního boha, spřízněna duše. Asi je vám jasné, že jsem onou špínou raději...

Lenka.Vílka10.05.2019 v 15:27

Nelmal: vy jste nikdy omylem neodklikla nabízené slovo místo toho správného a potom si toho nevšimla?...

Nelmal10.05.2019 v 15:42

Lenka vilka, ptám se stju, vás ne

Lector10.05.2019 v 15:47

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka10.05.2019 v 15:51

Nelmal: omlouvám se. Došlo mu to pozdě. Asi skrvny na měsíci. Poslala bych virtuální květinu, ale nejde to. Sorry, snad bude vyslyšeno...
Jsem dnes nějaká popletená...

Text příspěvku byl upraven 10.05.2019 v 15:54

Lenka.Vílka10.05.2019 v 15:54

Lector: já nechci být ale vaše kamarádka. Omlouvám se, pokud moje reakce tak vyzněla, to jsem nechtěla. Sorry, to fakt ne

Lector10.05.2019 v 16:03

Lenka.Vílka10.05.2019 v 16:07

Lector: já vím, špína je od toho, aby se setřepala z ramena. Tak jsem holt spadla. Plnim svůj účel :) pa

Lector10.05.2019 v 16:12

Lenka.Vílka10.05.2019 v 16:32

Lector: jste dobrej. To vás šlechtí :)

Vložit příspěvek