Pár nápadů na vylepšení webu


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.04.2019 v 16:08

Dan: vážně? Děkuji moc!!!!!! Super. Poslala bych moc smajlìku, ale to naštěstí nejde. Takže si vystačím s: moc dik :)

reader.007
reader.007 16.04.2019 v 16:58

Nešlo by něco udělat s tím minimálním počtem slov v anotaci? 20 znaků je docela dost a nevejde se do toho ani takové minimum jako třeba "detektivní román"

Text příspěvku byl upraven 16.04.19 v 16:58

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.04.2019 v 17:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 24.04.2019 v 10:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 27.04.2019 v 16:19

Cituji:

[kapr]
kapr 12.04.2019 v 11:20:17

Občas procházím komentáře a diskuzní příspěvky ke knihám u uživatelů, kteří mne tím, či oním zaujali. Pokud hledám inspiraci co číst, (s čím se seznámit, co prostudovat,) a to je ten nejčastější případ, velice bych stál o možnost zobrazovat si jejich příspěvky setříděné podle jejich hodnocení. (Ty nejvýše hodnocené se mezi stovkami ostatních jen obtížně vyhledávají.) Zpravidla by mne zajímaly právě ty, a jen velmi vyjimečně, (spíše pro zajímavost,) ty kterým uživatel udělil hodnocení nejnižší.

Text příspěvku byl upraven 12.04.2019 v 11:21:36
[Dan]
Dan 12.04.2019 v 12:39:26

to kapr: V profilu každého uživatele je vidět, kolik dostal palců. Pokud na to číslo kliknete, uvidíte je tak seřazené.
[Naias]
Naias 12.04.2019 v 17:28:59

Mne sa zdá, že kapr by chcel zoradiť príspevky podľa hodnotenia kníh, teda hviezdičiek, ktoré im daný užívateľ udelil, nie podľa palcov, ktoré dostal. Keďže kapr hľadá inšpiráciu, čo čítať, zaujímajú ho knihy, ktoré užívateľ hodnotí vysoko, nie tie, ktorým dal dve hviezdy, palce sem, palce tam.

Skutečně mi jde o to, abych pokud mne někdo z uživatelů čímkoliv zaujme, měl možnost si prohlédnout:

a) - co přečetl a ohodnotil - v řazení - čemu dal 5 hvězdiček, čemu dal 4 hvězdičky, atd.

b) - co přečetl, ohodnotil a okomentoval, případně vložil k tomu něco do diskuze - opět v témže řazení - čemu dal 5 hvězdiček, atd.

Ještě na vysvětlení, b považuji za důležitější a přínosnější než a.

(Naias - Díky!)

A ještě na závěr, DK může mít více různých možných postranních efektů. Jedním z nich je, (a mohlo by být i daleko více,) to jak si uživatelé jsou jeden druhému určitým vzorem, vzorem který nám pomáhá v osobním rozvoji, růstu. DK nás může činit lepšími, máme -li o to zájem.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.04.2019 v 16:22

Kapr: poslední odstavec? V diskusi nejdou dávat palce, tak si ho za něj ode mě představte :) :) :)


kapr
kapr 27.04.2019 v 20:32

Lenka.Vílka: Díky!

kapr
kapr 27.04.2019 v 20:49

Právě jsem si už po xté procházel žebříček stovky nejlépe hodnocených knih. Už kdysi jsem se přimlouval za jeho pokračování, možnost si rozkliknout pořadí dalších dvou, tří stovek.
Ještě mne napadá možnost jedné variace:

Podobný žebříček, jako je ten současný. Každý autor by v něm mohl mít jen jediný titul. Ten aktuálně nejlépe hodnocený. Pokud by se hodnocení čtenářů změnilo, kniha by z žebříčku vypadla, a nahradila by ji ta z autorových knih, která by byla aktuálně hodnocena lépe. V současném žebříčku je převážná většina autorů zastoupena více než jednou položkou. Výsledkem je to, že pro průměrného zájemce může být snad jen tak 20 až 30 položek do určité míry objevných, ostatní jsou ve většině případů nekonečným opakováním stále téhož dokola.

Já proti tomuto současnému žebříčku vůbec nic nemám. Jen toužím po tom vymyslet něco co by bylo přínosem pro mne, a nejen pro mne, prostě pro každého.

Určitou variantou by bylo snad i to, kdyby v autorském žebříčku bylo pod jménem autora uvedeno i jeho nejoblíbenější dílo, které má zřejmě na jeho oblibě tu největší zásluhu.

Text příspěvku byl upraven 27.04.19 v 21:22

Koka
Koka 29.04.2019 v 09:10

Nestojím o body, ale byla bych ráda, kdyby se v mém profilu zobrazovalo nejen kolik a které autory a kolik a které knihy jsem přidala, ale také kolik a hlavně které povídky.

Skallarix
Skallarix 29.04.2019 v 09:29

Povídky přidala, anotace napsala....?

Koka
Koka 29.04.2019 v 12:49

Povídky přidala, ale anotace napsala pouze u těch, které přečetla, a ani to ne u všech, neboť anotace u povídky obyčejně prozradí celý její děj, resp. to nedůležitejší, co na povídce je - pointu. A prozradit pointu povídky je v mých očích větší zločin, než prozradit pachatele u detektivky.
Jako příklady takových nepovedených anotací, v nichž někdo popsal celý děj, uvádím:
https://www.databazeknih.cz/povidky/stastne-leto-pani-forbesove-9530
https://www.databazeknih.cz/povidky/stopa-tve-krve-ve-snehu-9532

Právě proto bych chtěla, aby se mi zobrazovalo, které povídky jsem do DK vložila, neboť bezpečně vím, že jsem vložila mnohé, které jsem chtěla číst, ale teď už nevím, které to byly :=))

Naias
Naias 29.04.2019 v 13:01

Už tam nie je celý dej.

Skallarix
Skallarix 29.04.2019 v 13:45

To není špatný nápad, já často přidávám povídky u sborníků fantastiky a občasně píši i anotace. Samozřejmě u těch, které jsem četl. A protože u povídek oficiální anotace povětšinou snad ani neexistují, občas také narážím na výtvory od uživatelů DK a někdy žasnu, jindy zase jen opřu hlavu do dlaní... Ale to je vedlejší. Zobrazení v uživatelském profilu "přidané povídky" vedle autorů a knih je vcelku dobrý nápad.

R.E.M.
R.E.M. 03.05.2019 v 12:24

Přesunout tlačítko Stáhnout e-knihu zdarma přímo do profilu knihy vč. ponechání upozornění na nově zařazené knihy je zlepšením. Díky.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.05.2019 v 16:29

Prosím, aby se už někdo podíval na dost vážný problém ohledně sérií.

Kniha vyjde. Je v sérii. Jupí.
Vyjde znovu. V jiném vydavatelství. Je v jiné sérii než první vydání. Ups.

V tenhle okamžik se kniha ukazuje pouze v jedné serii. Nevím, zda je technicky tak náročný, aby se každému vydání ukazovala jeho konkrétní série. S edicí to jde.

Pár příkladů, kdyby to někdo nechápal.

https://www.databazeknih.cz/serie/ultimates-1628
Druhá kniha v sérii. Když si ji rozkliknu, ukazuje se mi jiná série. Protože jsou sloučena dvě vydání ve dvou sériích. Pokud zadám do vyhledávání a najdu rovnou knihu bez toho, abych se k ní dostala přes sérii, tak se o nějaké sérii Ultimates dozvím až "ve střevech knihy". A to není správně.

Vtipná situace je třeba tady:
https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/wolverine-starej-dobrej-logan-409722

Vydání z roku 2015 vyšlo v dané sérii. Teď kniha vychází znovu, jiným vydavatelsto. A stále se mi ukazuje, v té původní sérii. Je dvanáctým dílem v sérii "Wolverine". S velkou pravděpodobností u nás předchozí díly nevyjdou. Takže ani nemám potřebu knize onu sérii doplnit, protože se mi u knihy nezobrazí. Tak co bych z toho měla, že?

Text příspěvku byl upraven 03.05.19 v 16:30

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.05.2019 v 20:49

A jsme zase o těch sérií.
https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/kodex-tienolovcov-250733
https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/kto-je-kto-v-tienosvete-307296

Slovenské vydání je v sérii, české vydaní není. Proto sérii nepřidám, protože by se mi ukazovala i u českého vydaní. Viz předchozí příspěvek. Super by bylo, kdyby se tím někdo zabýval :(

Text příspěvku byl upraven 04.05.19 v 20:50

micha-ella
micha-ella 05.05.2019 v 14:29

Ano, mně je záhadou, co z toho máte...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.05.2019 v 15:09

Micha-ella: ep, to je asi na mě. Už jsem to asi někdy psala. Ale někdo, kdo tady ještě nikdy nepřidal knihu a nepodílí se na chodu databáze, nemůže vskutku pochopit různé věci, které jsou pro mě důležité :)

Text příspěvku byl upraven 05.05.19 v 15:11

reader.007
reader.007 05.05.2019 v 19:18

Já třeba nejsem takový fanda do komixů jako tady Lenka.Vílka, ale vzhledem k tomu, že je tahle česko-slovenská databáze postavená na knihách a knihy (často) patří do edicí a sérií a tohle je jedno z mála míst, jak si udělat přehled co a jak, je velmi na místě, aby v tom byl TADY pořádek. Pokud to někomu nepřipadá jako dostatečně logický důvod, v tom případě je další vysvětlování marné...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.05.2019 v 19:26

Reader.007: nejvíc to jde vidět právě v okrajové literatuře, takže chápu, proč to někdo nemůže chápat. Ale uvedla jsem příklad i běžné beletrie. U většiny knih to je vyřešené příjemenováním série "český název / slovenský název" (teď je už každá obojetna série předělaná. Pokud ne, apeluji na ostatní čtenáře, aby se zapojili. Vono je taky neubyde, že?) a je to oky doky. Všude to aplikovat nelze. Nechci mít pořádek jenom na své poličce doma. Chci, aby v tom měli pořádek i ostatní a nechodili na jiné weby kvůli správnému pořadí knih. Jestli to ze mě dělá divného a špatného člověka, budu jít hrdě a ráda...

reader.007
reader.007 05.05.2019 v 21:57

Lenka.Vílka: bodejť...

micha-ella
micha-ella 06.05.2019 v 07:51

Sama jste se ptala, co z toho máte. (Vlastně jste si i odpověděla - ,,budu jít hrdě"- ach, ta čeština.) Je těžké diskutovat s někým, kdo své příspěvky přepisuje, zkracuje a často i maže, protože pak pro ostatní ztrácejí souvislost.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.05.2019 v 08:39

Micha-ella: aha, my diskutujeme (omlouvám se, nepoznala jsem to). A pokračujete tam, kde jste se mnou minule skončila (jsem myslela, že z nás dvou jste ta dospělá vy, ale mýlila jsem se). Pokud chcete rozebírat věci z DK, jste do diskuse vítána. Ale pokud chcete rozebírat mojí osobu, která vám evidentně něčím vadí, sobecky odmítám, najděte si někoho nového.

(Svoje příspěvky nemažu. Pouze se vrátím, abych třeba opravila chybu z důvodu: "Kdo nemá jak dál argumentnovat, zaútočí na gramatiky druhého." Ale bohužel něco mezi prsty proteče. Tak o mě neuvádějte nepravdivé informace. Děkuji.)

micha-ella
micha-ella 06.05.2019 v 16:53

Vy jste nepoznala, že jste na stránce nazvané Diskuze? Změny a mazání textů příspěvků se jsou tady naštěstí zaznamenány.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.05.2019 v 16:59

Micha-ella: z vaší reakce jsem nepochopila, zda o něčem chcete diskutovat nebo se jenom chcete ukázat...
Ano, tak šup do diskuze a hezky si to projeďte. Je tam záznam o tom, jak jsem nic nesmazala. Přestože bych to udělala ráda. Ale takhle to nefunguje. Že smazáním příspěvků smažete vzpomínku na lidi v diskusi :(
A proč po sobě opravuji velké hrubky jsem psala. Asi jste to přehlédla během toho čtení. Škoda...



Vložit příspěvek