Pár nápadů na vylepšení webu

kapr14.03.2019 v 21:09

Cituji:
11. března
Na základě četných stížností, že vám chodí nabídky na prodej knih, které máte v sekci Chci si koupit, jsem se rozhodl, že do této sekce omezím přístup ostatním uživatelům. Každý tedy má odteď přístup pouze k sobě do Chci si koupit, a pokud bude chtít inspirovat své známé (např. k Vánocům, narozeninám apod.), může jim poslat speciální odkaz, který je dole v Chci si koupit.
Jestliže vás tyto nabídky neobtěžovaly, můžete ostatním přístup do sekce povolit v Nastavení.

Uvítal bych utajenou rubriku ve svém profilu, kde bych si nastavil, které knihy si chci PŘÍPADNĚ, ZA URČITÝCH PODMÍNEK, koupit.
To je současný stav, pokud jsem to pochopil.

K těmto knihám by mi automaticky chodilo upozornění, že ona kniha byla právě nabídnuta v bazaru. Upozornění by rozesílal systém bez vědomí toho, kdo knihu nabízí. Mohl bych, ale také nemusel na takovou informaci reagovat. Nehrozilo by to, že někoho zklamu, nebo, že mé úmysly nebyly čisté, že můj zájem prostě nebyl opravdový.

Takovou SLUŽBU bych doopravdy uvítal.

A ještě:

Ke knihám píšeme komentáře a diskuzní příspěvky.
Uvítal bych, kdyby stačilo, že projevím zájem o upozornění na komentáře, a nemusel bych ještě zaškrtávat, že chci upozorňovat i na diskuzní příspěvky, bývá jich totiž pomálu, a v době kdy knihu komentuji, tak pravidelně ještě žádné neexistují, a tedy nebývá co zaškrtnout.

Velmi často si půjčuji neúmyslně knihy, které jsem již kdysi, často před napojením na DK, kdysi četl. Napadlo mne, že by mohla existovat u každé knihy mimo komentářů a diskuze i nová rubrika - stručný obsah. Taková rubrika by sice také nebyla určená ke vkládání SPOILERÚ, ale přeci jenom už by nebyla tak citlivá jako obě dvě stávající. Prostě by sloužila k tomu, aby bylo možné si knihu připomenout a rozhodnout se zda jme ji již četli nebo ne. Většina komentářů a diskuzních příspěvků totiž k tomuto účelu není použitelná, což není jejich vadou, slouží a dobře trošku k něčemu jinému.

Proč to tady navrhuji - "Anotace (popisy):" bohužel k tomuto účelu často rovněž nelze použít.

A ještě jedna věc, u každého zahraničního autora bych uvítal seznam celého jeho díla - výpis názvů v originále bez jakýchkoliv dalších informací, pouze s odkazem na zdroj, odkud byla informace získána, a - kde lze obvykle získat další informace. Nejčastěji by asi šlo o wikipedii/e nebo něco podobného, ale určitě by se někde našly přímo autorské stránky, nebo stránky autorova fanklubu. Pokud na něco podobného narážím, snažím se to vkládat do zajímavostí, nedělám to ale soustavně, spíše vyjimečně, když mne autor něčím doopravdy zaujme.

reader.00714.03.2019 v 21:46

kapr: ohledně tvé žádosti na soukromé místo na anotace/popisy: nesplňuje to náhodou kolonka Poznámka, kterou lze vyplnit pokud máš knihu v některém z seznamů, jako např. Přečteno nebo Knihotéka?

kapr15.03.2019 v 11:39

reader.007

Chyba při přenosu - chyba na mé straně. (Zamotal jsem příliš mnoho různých návrhů do jednoho příspěvku, za což se omlouvám.)

Mé návrhy ještě jednou a stručně:

1.) - Zřízení soukromé rubriky v profilu - "Zvažuji případné pořízení" (při splnění určitých podmínek, a příhodné konstelace hvězd), na ni by (obdobně jako když vyjde nová kniha oblíbených autorů) navazovala automatická upozornění na novou nabídku oné knihy v bazaru generovaná systémem.

2.) - Zařazení nové rubriky "stručný obsah ve zkratce" po bok komentářů a diskuzních příspěvků. (Mnohdy vám prostudování dostupných informací - anotací, komentářů a diskuzních příspěvků nepomůže k ověření, zda jste knihu četli, zda ji znáte.) Domnívám se, že by šlo o rubriku čtenou i v řadě dalších případů. Vždyť přiznejme si, že často se pokoušíme lovit tyto informace z komentářů, kam tak úplně zase nepatří, ale prostě tonoucí ...

3.) - U každého autora splňujícího podmínky k jeho uvádění na těchto stránkách připojovat následně standardně v odůvodněných případech i soupis názvů celého jeho díla, tedy včetně položek, které dosud nebyly přeloženy a vydány v žádném z obou našich jazyků, (především v případech, kdy jsou tyto informace dosažitelné z hodnověrného pramene.) - Nejde mi ani tak o rozmělňování obsahu DK, jako spíše o to, že informace, které zde lze někdy nalézt jsou pokaždé na trošku jiném místě, v jiném tvaru, a tak mne napadlo, že by možná bylo dobré časem jejich formu sjednotit. Stejně se vyskytnou jen u autorů, kteří jsou pro některého z uživatelů něčím vyjimeční.

jelito15.03.2019 v 11:53

kapře promiň mi tu nekorektnost a upřímnost ale tvé nápady jsou chrlený v brutálním množství a jsou nesmyslné

Je to sice věc provozovatele ale je tu bazarová poptávka /s upozorněním/ , je tu chci si koupit a ty bys přidával Zvažuju případné pořízení ??? To jako vážně? Aboslutní nesmysl

reader.00715.03.2019 v 11:54

vezmu do od konce

bojím se že bod 3 odporuje základní podmínce DK, a to té, kde se říká, že je to databáze jen ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH knih, uvádět celé dílo autora, ať si je sebevýznamnější, je popírání smyslu, to sem prostě nepatří. Tímto je DK ve svých zásadách ojedinělá a já, i když mám mnohé výhrady na jiné věci, tohle naprosto schvaluji.
Nevím, jestli by ti moderátoři zatrhli, kdybys názvy děl v originále připojil do výpisu v životopise, ale výpis děl v češtině/slovenštině jak je dnes, by se měnit neměl. Tím se snažíš dohánět Goodreads nebo google books a duplikovat ty, je boj s větrnými mlýny.

bod 2 - vzhledem k tomu že hodně čtenářů v komentáři vyžvaní celý děj knihy, je rubrika "Stručný obsah..." nadbytečná, mnohdy to splňuje dokonce už i anotace. A lidi nepředěláš, i když nastavíš podmínky sebelíp, vždycky se najde někdo kdo podmínky nečte/nedodržuje a když je na to upozorněn, ještě se diví, případně vzteká a prská o svobodě vyjadřování :-))

a konečně bod 1) kdo si hýčká seznam "Chci si koupit" jako přísně tajný, vřele bych doporučila jej sesumírovat ručně do sešitku se zámkem a ten případně zakopat na odlehlém místě, případně zazdít ve sklepě. Tam bude V BEZPEČÍ A NIKÝM NEVIDĚN. Navíc to má tu úžasnou výhodu, že mu u něj nedojdou baterky, neodpojí elektřinu ani internet :-))

Text příspěvku byl upraven 15.03.2019 v 11:55

Lenka.Vílka15.03.2019 v 11:57

A je tady vlákno, kam mohou uživatelé psát své návrhy. Tedy pokud mu to jeden nebude zakazovat, ať sem uživatelé ony návrhy píšou. Provozovatel to čte, vstřebává a dál...uvidíme.
Proč se vždycky najde někdo, kdo s tou představou má problém?! :(
Ať kapr píše. Jeho nápady nejsou špatné. Jenom jich je hodně. Čili na dlouhodobější zpracování a popřemýšlení. A? Vlákno používá k tomu, k čemu je určené...

reader.007 diskutuje, což je fajn. Ale proč někdo jenom nadává a posílá někoho pryč?

Text příspěvku byl upraven 15.03.2019 v 12:11


reader.00715.03.2019 v 12:06

když už jsme u těch návrhů, současné zobrazování bazarových položek u knihy mi připadá mnohem méně přehledné než bylo předtím

Julinka67916.03.2019 v 15:08

Nevím, zda se to zde již řešilo ale bylo by fajn si u knížky zvolit jazyk ve kterém ji uživatel zrovna čte. Možná to i zahrnout do statistiky :-)

encyklopedie16.03.2019 v 15:16

Julinka679....bylo, je a bude dobře, že na téhle ČESKÉ databázi je zvolený jazyk čeština ....

Lenka.Vílka16.03.2019 v 15:20

Julinka679: ale to tady přece je. Vyberete si konkrétní vydání. A z toho je jasné, zda to bylo česky nebo slovensky. Nevím, proč by se měl zaznamenávat jiný jazyk. Od toho je případně poznámka u knihy. Nebo to píšou lidi do komentáře. Ale jestli chcete přesně vědět třeba jiný jazyk, můžete si udělat seznam. Dočtete třeba polsky, dáte do seznamu "Čteno polsky" a je to :)
Protože číst zahraniční knihy a hodnotit je na české databázi je (sorry) blbost. Kde chcete do hodnocení započítat překlad, obálku, vazbu, písmo, když budete hodnotit jinou knihu, než kterou jste četla?!
(Ano, taky mám ohodnoceno pár zahraničních knih. Ale ne protože mě baví číst v angličtině nebo to chci číst dřív, než u nás vyjde. Ale protože u nás jsem uz nesehnala vydání.)

Text příspěvku byl upraven 16.03.2019 v 15:31

Lenka.Vílka25.03.2019 v 21:25

Mám trochu problém ohledně položek u knihy. Autor obálky je jasný. Ale všimla jsem si, že dost uživatelů má problém s tou druhou ilustrace/foto. To je to v knize, lidi. Ale dost lidí vidí foto a dá tam toho, kdo dělal foto na obálku.

Taky jsem si všimla, že dost lidí je moc akční a dá tam třeba Grada publishing. Nebo teď, Ricardo u knih Baronetu. Což je blbost, ale třeba neví, že tam musí být jenom "živej člověk", ne společnost nebo banka fotek.

Chtělo by to trochu pozměnit nebo poopravit. Mě to je jasné, ale evidentně dost uživatelů v tom plave.

Dík za vyslechnutí.... :)

kapr26.03.2019 v 00:22

Cituji:

"když už jsme u těch návrhů, současné zobrazování bazarových položek u knihy mi připadá mnohem méně přehledné než bylo předtím"

Bazar bych potřeboval zobrazovat v mnoha jiných podobách. Například se pravidelně zajímám mimo roku vydání i o otázku ceny - třídění od nejnižší (co je pro mne ještě dostupné), třídění od nejvyšší (o co je možná největší zájem).
Bazar je zajímavý tehdy, pokud je možné se v něm přehrabovat, hledat a řadit jej podle většího množství možností. Současná omezená podoba je vhodná snad pro vyhledání jedné konkrétní knihy, nikoliv ale pro pohyb v bazaru, pro prohlížení nabídek a poptávek podle mnoha různých kriterií.

Dále, občas nemám čas vše sledovat, a když se vrátím, tak se mi zobrazí jen poslední tři nová diskuzní témata, z nichž obvykle dvě bývají hluchá - bez návaznosti, pokračování, obsahu. Tři nová představuje pravidelně jen jedno které stojí za přečtení, někdy také žádné z nich. Procházet všechny diskuzní příspěvky v záplavě her a dalších .. je nepoužitelné.

A ještě, žebříčky mají své nezobrazované návaznosti. Opravdu by bylo tak těžké tam mít odkaz - zobrazit dalších padesát a pod.?

siena26.03.2019 v 08:03

Teď hlavně v Bazaru stále chybí poptávkové inzeráty...nevím, proč by neměly mít poptávky stejná "práva", když nyní mají stejné "povinnosti".

Nelmal26.03.2019 v 08:19

jaké mají poptávkové inzeráty povinnosti? :-)

siena26.03.2019 v 08:24

Jaké? Že jsou též zpoplatněny, stejnou částkou jako nabídkové inzeráty. Neměly by tedy, po rozkliknutí Bazaru, mít možnost být vidět?

Text příspěvku byl upraven 26.03.2019 v 08:27

Nelmal26.03.2019 v 08:27

Opravdu?, já myslela, že jsou zadarmo, ještě nedávno to tak bylo..

siena26.03.2019 v 08:29

Je to asi týden, kdy se zpoplatnění zavedlo. Přiznávám, že s tím už otravuji, ale možná se jednou dočkám odpovědi. Jednak proč se zavedlo, ale hlavně, jestli se tedy vrátí i tyto inzeráty do Bazaru, a jestli ne, z jakého důvodu, ne.

Text příspěvku byl upraven 26.03.2019 v 08:30

Nelmal26.03.2019 v 10:37

Aha tak to je krok zpět, bezdůvodné. Chápu při prodeji, ale tohle je špatně!!

IVANA012326.03.2019 v 16:16

A kde je to zpoplatnění napsané? Nikde jsem to neviděla.

Lenka.Vílka26.03.2019 v 16:19

Ivana0123: když vkládáte poptávku, tak na té stránce...

Nelmal26.03.2019 v 18:58

Je to opravdu tam, velmi dobře pamatuji, když sem si cca před měsícem kupovala kredit, bylo ještě napsáno, poptávkové vždy zdarma... To moc bazaru na databázi nepomůže

Lenka.Vílka27.03.2019 v 09:09

Série, série, série.

Fakt je tak těžký technicky, aby se ukazovala série jenom tomu danému vydání? U edice to jde, proč to nejde u serie?

Knihy mohou být ve více sériích podle vydání. Ale abych se dostala druhé sérii, protože se ukazuje jenom jedna, tak musím dovnitř do knihy. To je dost na palici.

Potom se v praxi stane, že kniha, která vyšla v roce 1978 má stejnou sérii jako kniha, která vyšla loni, jinému vydavatelství, wtf. Stejně když přidávám další vydání, musím údaje vypsat všechny znovu. Takže se info pod knihou mění podle toho, jaké mám vydání. Proč to nejde se sérií? Když to jde s edici? Zvláštní... :(

Lenka.Vílka27.03.2019 v 09:12

Zajímavosti, zajímavosti, zajímavosti.

Prosím, o možnost správy mojich zajímavosti jako knih na mém profilu. Nebo alespoň možnost živého linku, když se tam stejně nejvíc dává odkaz někam (třeba trailer adaptace) a možnost řádkování. Proč v zajímavostech nefunguje enter?!


Update: děkuji, už jde živý odkaz a enter taky funguje...dík

Text příspěvku byl upraven 27.03.2019 v 10:08

Eldar8030.03.2019 v 00:12

Dan: Proč vlastně nelze dávat recenzím palce? Když jdou dávat palce komentářům, proč není možné to stejné pro recenze, které mají někdy velmi dobrou úroveň?

Lector30.03.2019 v 07:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.Vložit příspěvek