Pár nápadů na vylepšení webu

siena12.03.2019 v 10:09

Koukám, že další novinka. Že by si nějaký zdejší velkoprodejce postěžoval, že tu pár uživatelů, kteří tzv. posílají knihy dál, si dají práci a kouknou do Chci si koupit a knihu přímo nabídnou? :(
Obávám se, že operovat kladnými ohlasy je zbytečné, že už tu docela dlouho toto nefunguje, resp. je to vlastně jedno...

Text příspěvku byl upraven 12.03.2019 v 10:11

Lenka.Vílka12.03.2019 v 10:10

Kvetulef: klikněte si na náhodného uživatele a jeho chci si koupit a pochopíte. Na vaše vlastní mužete.

Naias12.03.2019 v 10:12

https://www.databazeknih.cz/novinky-na-webu
Na základě četných stížností, že vám chodí nabídky na prodej knih, které máte v sekci Chci si koupit, jsem se rozhodl, že do této sekce omezím přístup ostatním uživatelům. Každý tedy má odteď přístup pouze k sobě do Chci si koupit, a pokud bude chtít inspirovat své známé (např. k Vánocům, narozeninám apod.), může jim poslat speciální odkaz, který je dole v Chci si koupit.
Jestliže vás tyto nabídky neobtěžovaly, můžete ostatním přístup do sekce povolit v Nastavení.

Lenka.Vílka12.03.2019 v 10:15

Snad je to jenom přechodná záležitost nebo součást nějakého předkládání. A zase si rejpnu. Kdyby dole na liště byly novinky na webu, kde by bylo info, co se děje, život zde by byl hned krásnější :(
Ne každý je hrabout, co chce ušetřit peníze za bazar. Někdo třeba rád kouká, co si chtějí koupit jiní, aby vědět, co si chce koupit sám....

kvetulef12.03.2019 v 10:16

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

reader.00712.03.2019 v 10:16

Mě by zajímalo, kolik konkrétně obnáší ty "četné stížnosti". Mně přišlo asi tak 5 nevyžádaných nabídek za celou dobu co jsem na DK. A jestli někdo kvůli něčemu tak podružnému hysterčí, on si brzy najde jiný ventil na své kverulantství.

Ale díky Naias, novinky jsem nečetla

Lenka.Vílka12.03.2019 v 10:20

Kvetulef: na stránce na to odpověďela Naias, která kopírovala informace, které jsou na novinkách na webu, které jsou sice na stránkách databáze, ale musíte mít záložku nebo stránku oblíbených, protože ze stránek se k tomu neproklikáte :(

reader.00712.03.2019 v 10:21

kvetulef: jediné propojení které jsem zaznamenala já, je, že když někdo do bazaru vloží knihu kterou mám v "chci si koupit", přijde mi upozornění do mailu.
Změna platí od 23.7.2018 (naštěstí nepromazávám poštu ani upozornění, tak můžu být konkrétní) a tato změna se též upravovala v Nastavení.

kvetulef12.03.2019 v 10:23

kvetulef12.03.2019 v 10:24

reader.00712.03.2019 v 10:25

No ano, nemění, ale už se nemůžu podívat kdože je podobný "hobík" jako já a stojí o knížky stejného druhu. Asi by to bylo nedovolené shromažďování.

Lenka.Vílka12.03.2019 v 10:27

Ne, vy se nedostanete do chci se koupit seznamu uživatele. Žádného. Vy sama si můžete v nastavení dát, že chcete, ať je to viditelné. Ale ne pro všechny. Ale jenom pro někoho, komu to dovolíte. Tak jsem to alespoň pochopila. Odklikla jsem křížek a čekala, co bude dál. Nic. Zkusím znovu.

kvetulef12.03.2019 v 10:28

Lenka.Vílka12.03.2019 v 10:32

Já si pravidelně projíždím chci si koupit svých oblíbených. Protože nestíhám sledovat aktivity oblíbených. A teď mám po ptákach. Žádnej speciální odkaz po mě internet neflusnul :(

reader.00712.03.2019 v 10:33

Můžete se poptat mé zákaznické základny, ale smůla: nebyla :-))
Ne, že bych nikdy neoslovila někoho, kdo třeba příspěvkem v diskuzi, nebo třeba i komentářem u knihy nepoptával knihy, ale v Chci si koupit jsem opravdu nelovila. Poptávky mají (tedy měly) větší relevanci a já sama mám Chci si koupit jako seznam na nákup knih někdy v budoucnu, ale nic co by hořelo, takže neskáču po první nabídce co se objeví v bazaru a tak jsem přistupovala i k ostatním...

Jinak jsem nejspíš úplně slepá, nebo mimořádně natvrdlá (to připouštím), ale já nikde žádnou možnost v nastavení týkající se sekce Chci se koupit nevidím
Tak oprava: už to mám... ale stejně je to směšný. Začíná to tu vypadat jak na Poště: změny nemusí být k lepšímu, ale hlavně že se něco děje.

Text příspěvku byl upraven 12.03.2019 v 10:41

Lenka.Vílka12.03.2019 v 10:34

Nebo, počkat. Tím je myšleno to, co bylo už dřív u chci si koupit a posílal se mail jiným lidem. Odklikla jsem si to v nastavení. Mohl by na mě někdo kliknout, jestli se dostane teď do mého chci si koupit. Dík

R.E.M.12.03.2019 v 10:37

Lenka.Vílka - klikla jsem, seznam Chci si koupit je viditelný.

Lenka.Vílka12.03.2019 v 10:45

R.E.M.: děkuji moc. Jdu psát všem svým oblíbeným, ať si to taky odkliknou. Poslední co chci, je tady být v nějaké bublině, která je jenom pro mě a nikdo se do ní nedostane.

Já bych asi zvolila opačný postup, ale co už. Myslím, že bych udělala možnost zamknutí seznamu v nastavení. Ne, že bych všem uzamkla a potom jim řekla, že jestli to nechtěj, tak ať si to dají pryč, ale co už.

Ještě jednou děkuji za rychlou reakci.

Ale trvám si na svém. Zviditelnit Novinky na webu. Nebo ať novinky chodí do upozornění. Stejně jako přišlo upozornění, že se chystají změny.

reader.00712.03.2019 v 10:50

K žádosti zviditelňování novinek se podepisuji.

Lenka.Vílka12.03.2019 v 10:57

Reader.007: já to tady píšu v pravidelných intervalech. Jak si vzpomenu, ale určitě tak jednou za dva měsíce. A vždy, když je nějaká změna, které se lidi dozví vlastně náhodou. A potom vlastně po informacích píďí, když by si to v klidu mohli přečíst v Novinkách na webu. Tak snad si konečně někdo poklepe na čelo. Protože takhle důležitá funkce a není vidět? To je směšný... :(

Dan12.03.2019 v 10:57

Novinky na webu jsou zde: Nápověda - O webu

Lenka.Vílka12.03.2019 v 11:00

Dan: Uf, alespoň tak. Dík :)
Sice by je tam normální člověk nehledal, ale...
Místo dole, kde byly dřív bylo lepší. Dávalo tam smysl...

Text příspěvku byl upraven 12.03.2019 v 11:02

tsal12.03.2019 v 11:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.00712.03.2019 v 11:08

Já bych to teda raději viděla mezi novinkami v liště, třeba jako další záložku, ale budiž... třeba to nezapomenu

Raksa.A12.03.2019 v 12:35

Víte co? Já bych uvítala, kdyby se do bazaru vrátila poptávka. Potřebuju zredukovat knihovnu, ale nejsem žádný překupník ani prodavač z povolání. Víc jsem prodávala jen když jsem syslila na štěně. V poptávce jsem koukla - hele, někdo hledá knížku, kterou mám a oželím, dohodnu se a prodám.
To je teď v háji...

Vložit příspěvek