Pár nápadů na vylepšení webu


kapr
kapr 19.02.2019 v 07:03

Velkým pokrokem by byla možnost si v žebříčcích zobrazit i další místa u knih, autorů, i čtenářské výzvy. Pouhý náhled několika desítek prvních míst totiž vždy bude ovlivněn a tedy znehodnocen právě panující módou, a skutečně zajímavé položky by bylo možno nacházet až na dalších stovkách míst. Zaregistroval jsem tam i informaci, že žebříček uživatelů je generován každou hodinu nově. Myslím si, že taková aktuálnost je snad až přehnaná, možná by bohatě stačila aktualizace jednou za měsíc, s možností náhledu na stavy předchozí. Týden bych pokládal za rozumný střed.

kapr
kapr 19.02.2019 v 19:25

Jinak si myslím, že asi jediné vhodné místo pro Novinky na webu by bylo mezi Novinkami, a to hned na 1.místě tak, aby se každý příchozí mohl rychle zorientovat. Za současné situace se s některými novinkami seznamuji v některých případech třeba až za dva měsíce po jejich realizaci, a upozorněn na ně bývám nejčastěji čtením diskuzí. Samozřejmě by se zobrazovala z novinek jen ta poslední, a za ní by těsně následoval odkaz na Archiv novinek na webu, kde by bylo možné se seznámit s předcházejícím vývojem.

Koka
Koka 19.02.2019 v 19:29

Je pomalu konec února a na liště u rubriky Výzva pořád svítí zelený poutač "nové". Přimlouvala bych se za to, aby barevně a slovem nové, bylo označováno to, co je opravdu nové, zejména různé nenápadně zaváděné nové novinky.

siena
siena 20.02.2019 v 09:50

kapr, ona rubrika Novinky na liště, obsahuje kromě Novinek i Recenze a Blogy, a to všechny Novinky, Recenze a Blogy. Takže je otázkou, zda-li by pod ní, když nebude upozorněn, někdo ty opravdové novinky všeho druhu hledal...

Text příspěvku byl upraven 20.02.19 v 09:51

bulat
bulat 27.02.2019 v 21:06

Dobrý večer. Rád by som sa spýtal autorov webu, prečo v kritériách usporiadania kníh zmizlo najvyššie hodnotenie a miesto neho bolo zaradené zoraďovanie kníh podľa najpočetnejšieho hodnotenia? Napríklad keď si chcem utriediť knihy určitého vydavateľstva, tak mi to vyhodí najmasovejšie knihy, to ale povie o kvalite daného titulu málo. Nestálo by za zváženie ponechať obe možnosti?

fan_tomas
fan_tomas 28.02.2019 v 07:46

Zdravím tvůrce webu. Něco na vylepšení, když už je tu možnost stažení knihy v elektronické podobě, co dát vždy k danému titulu co jde stáhnout "políčko" Stáhnout e-knihu? Takhle člověk musí složitě hledat v seznamu volně stažitelných knih. Díky a omlouvám se, zda už tu takový dotaz byl. To.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.03.2019 v 15:56

Chápu, že moderátor může jiné věci než klasický uživatel. Ale za mě je sprosté, když sám moderátor vkládá knihy bez isbn a ani není schopen přidat zdroj (když má třeba vyjít za měsíc), když na té stránce musí být, aby se dostal k těm informacím. Mě by taková kniha vložit nešla. A u toho konkrétního moderátora to není poprvé. Jasně, nejsem megera, tak zdroj doplním. Ale jak to má působit na ostatní normální uživatele? Že mohou vklákat vložené knihy a stačí jenom základní údaji, aby to šlo uložit s tím, že nějaký dobrák všechno doplní? Jo, přesně tak to působí. A to fakt není dobrej signál... :(

Text příspěvku byl upraven 01.03.19 v 16:05

Lukasitch
Lukasitch 05.03.2019 v 16:58

Zdravím. Nejspíš to tu zapadne a píši tedy zbytečně, ale... Osobně bych ocenil možnost práce, aspoň nějaké základní, s knižními sériemi. Ne je pouze rozkliknout, ale také bych chtěl mít možnost vložit sérii např. do oblíbených nebo do "rozečtených", kde by byla možnost notifikace v případě, že vyjde další díl rozečtené série.
V souvislosti s tím by se mi líbilo, kdyby bylo možno nastavit si oznámení o přidání nové knihy oblíbeného autora do databáze, ale ne na mail, jak je to dosud, nýbrž zde na databázi buď formou notifikace, nebo rovnou zprávičky.

Monnyska
Monnyska 08.03.2019 v 23:12

Dobrý den přátelé, dnes jsem zjistila, že autor, od kterého jsem četla jednu jistou knihu je již po smrti.. už rok. Hodně mě to zasáhlo, protože jsem to vůbec netušila. Napadlo mě, že by na hlavní stránce webu mohla být každý den poznámka k výročí narození nebo výročí úmrtí spisovatelů.. někoho by to mohlo přivést k novým knihám a myslím, že by nás to všechny obohatilo... Já bych to rozhodně uvítala a myslím, že bych nebyla jediná :) popřemýšlejte o tom :)

reader.007
reader.007 09.03.2019 v 00:39

Monnyska: sleduj vlákna:
https://www.databazeknih.cz/diskuze/diskuze-o-autorech-8/opustili-nas-1962/str-8#new
a
https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/vyroci-kalendarium-3953/str-3#new

a taky můžeš občas přispět svou hřivnou. Tak to chodí tady...

Monnyska
Monnyska 09.03.2019 v 09:47

reader.007 moc děkuji :)

kapr
kapr 11.03.2019 v 09:00

Zase jednou po dlouhé době jsem zavítal do bazaru. Povšiml jsem si, že není možné si nabízené knihy seřadit podle ceny. Mám takový pocit, že to snad v minulosti bylo možné, ale mohu si to asi plést i s tím jak prakticky denodenně procházím nabídky antikvariátů. Velmi dobře vím, že poklad je pravidelně možné získat za hubičku, a šunt za majlant. Jde o jednu ze základních voleb, na kterou narazíte při návštěvě snad kteréhokoliv eshopu. Já používám obě nastavení, jak setřídění od nejlevnější položky, tak setřídění od nejdražší položky. Oba výsledky porovnávám. Někdy ta nejdražší položka může být nejvýhodnější vzhledem k tomu co je v ní zahrnuto, a v jaké kvalitě, v jakém stavu.
Každopádně je to vždycky to první co při návštěvě každého eshopu nastavuji. Protože pod cenami nula, jedna, nebo dvě se skrývají položky, které již, nebo momentálně nejsou v nabídce, případně protistrana čeká na ceny navrhované zájemci a nechce vlastní návrh uvést, tak zpravidla uvádím nějaké minimum, třeba 5, nebo 10 korun. Protože mám určité limity, které nutně můj zájem omezují, často uvádím i maximum, obvykle 99, nebo 999.
O možnost zobrazit si nabídku bazaru v obou těchto setříděních, a nejlépe i s možnostmi nastavení vlastního minima a maxima bych velice stál.

reader.007
reader.007 12.03.2019 v 09:53

Tak to je to vylepšení bazaru Dane? To, že znemožníš přístup do sekce "Chci si koupit"? Deaktivováním funkcí které jsi sám zavedl si určitě získáš mnoho kladných ohlasů...

Text příspěvku byl upraven 12.03.19 v 09:57

kvetulef
kvetulef 12.03.2019 v 10:08

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

siena
siena 12.03.2019 v 10:09

Koukám, že další novinka. Že by si nějaký zdejší velkoprodejce postěžoval, že tu pár uživatelů, kteří tzv. posílají knihy dál, si dají práci a kouknou do Chci si koupit a knihu přímo nabídnou? :(
Obávám se, že operovat kladnými ohlasy je zbytečné, že už tu docela dlouho toto nefunguje, resp. je to vlastně jedno...

Text příspěvku byl upraven 12.03.19 v 10:11

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2019 v 10:10

Kvetulef: klikněte si na náhodného uživatele a jeho chci si koupit a pochopíte. Na vaše vlastní mužete.

Naias
Naias 12.03.2019 v 10:12

https://www.databazeknih.cz/novinky-na-webu
Na základě četných stížností, že vám chodí nabídky na prodej knih, které máte v sekci Chci si koupit, jsem se rozhodl, že do této sekce omezím přístup ostatním uživatelům. Každý tedy má odteď přístup pouze k sobě do Chci si koupit, a pokud bude chtít inspirovat své známé (např. k Vánocům, narozeninám apod.), může jim poslat speciální odkaz, který je dole v Chci si koupit.
Jestliže vás tyto nabídky neobtěžovaly, můžete ostatním přístup do sekce povolit v Nastavení.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2019 v 10:15

Snad je to jenom přechodná záležitost nebo součást nějakého předkládání. A zase si rejpnu. Kdyby dole na liště byly novinky na webu, kde by bylo info, co se děje, život zde by byl hned krásnější :(
Ne každý je hrabout, co chce ušetřit peníze za bazar. Někdo třeba rád kouká, co si chtějí koupit jiní, aby vědět, co si chce koupit sám....

kvetulef
kvetulef 12.03.2019 v 10:16

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

reader.007
reader.007 12.03.2019 v 10:16

Mě by zajímalo, kolik konkrétně obnáší ty "četné stížnosti". Mně přišlo asi tak 5 nevyžádaných nabídek za celou dobu co jsem na DK. A jestli někdo kvůli něčemu tak podružnému hysterčí, on si brzy najde jiný ventil na své kverulantství.

Ale díky Naias, novinky jsem nečetla

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2019 v 10:20

Kvetulef: na stránce na to odpověďela Naias, která kopírovala informace, které jsou na novinkách na webu, které jsou sice na stránkách databáze, ale musíte mít záložku nebo stránku oblíbených, protože ze stránek se k tomu neproklikáte :(

reader.007
reader.007 12.03.2019 v 10:21

kvetulef: jediné propojení které jsem zaznamenala já, je, že když někdo do bazaru vloží knihu kterou mám v "chci si koupit", přijde mi upozornění do mailu.
Změna platí od 23.7.2018 (naštěstí nepromazávám poštu ani upozornění, tak můžu být konkrétní) a tato změna se též upravovala v Nastavení.

kvetulef
kvetulef 12.03.2019 v 10:23

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

kvetulef
kvetulef 12.03.2019 v 10:24

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

reader.007
reader.007 12.03.2019 v 10:25

No ano, nemění, ale už se nemůžu podívat kdože je podobný "hobík" jako já a stojí o knížky stejného druhu. Asi by to bylo nedovolené shromažďování.



Vložit příspěvek