Pár nápadů na vylepšení webu


MichelleS
MichelleS 10.01.2019 v 11:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 10.01.2019 v 12:38

MichelleS: pokud mohu, děkuji, za váš příspěvek.

Koka
Koka 10.01.2019 v 12:50

MichelleS - tisíce komentářů k literárním příběhům, životopisům autorů, filmovým zpracováním knih atd. atd., které jsou vloženy ve zdejší databázi, dokumentují, že různí lidé naprosto rozdílně až protichůdně vnímají, posuzují a vyhodnocují tentýž text. Jste velmi zkušená a sečtělá čtenářka, tak je odemne až hloupé, že vám toto, co dobře víte, připomínám. Ale píšu to stejně (a takto veřejně, než přes SZ, kde se již - jak se občas dozvídám - upeklo už několik osobních komplotů) - na konto toho vašeho "nechápu", kterým končíte svůj příspěvek. Zkuste tedy, to své "nechápu" přehodnotit v duchu toho, co jsem napsala v první větě.

MichelleS
MichelleS 10.01.2019 v 13:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 11.01.2019 v 17:13

Tak tohle vlákno, víceméně ze setrvačnosti, pořád ještě tu a tam otvírám, a napadá mne jedno řešení, jeden nápad, jak tento web vylepšit. Ne, já vám jej neprozradím, ale řada posledních přispěvatelů, či podle všeho pravděpodobně přispěvatelek, možná uhádne a domyslí si co by při nejmenším právě tomuto vláknu, a tím i celému tomuto webu opravdu hodně pomohlo.

reader.007
reader.007 13.01.2019 v 17:34

Normálně přehlídnu zdejší technická vylepšení jako krajinu, ale to dnešní mě docela praštilo do očí a vrtíc nevěřícně hlavou, proč že je nutné Výzvu extra propagovat, když je jí obvykle věnována většina titulní stránky a i jinak je na ní odkaz všude možně, jsem začala přemýšlet, jaké vůbec titulky z lišty používám.
Tak jsem ťukla na Knihy, kam jsem vlastně ještě nikdy nezabrousila a s poměrně příjemným překvapením jsem zjistila, že se zde nachází i záložka "Eknihy zdarma".

Ne, že bych ji využila, vždycky budu dávat přednost papíru, ale uznávám, že mnozí z místního osazenstva ano a tak se ptám: Proč není odkaz na knihu zdarma i v profilu knih samotných?

Text příspěvku byl upraven 13.01.19 v 17:35


Koka
Koka 13.01.2019 v 17:43

Autory dané země si lze nechat řadit od A do Z (a také od Z do A). Např.
https://www.databazeknih.cz/autori?nid=1&;dle=az
Uvítala bych, kdyby v takovém případě byla pod jejich zobrazením abeceda místo čísliček označujících počet stran, kolik ten seznam čítá. Když hledám z dané země třeba autora na Pé, netuším, na kolikáté stránce Péčkaři začínají. Šlo by to vylepšit?

reader.007
reader.007 13.01.2019 v 17:45

Koka: jo, to samé by bodlo u těch eknih

Koka
Koka 13.01.2019 v 17:47

... ono to samé by bodlo všude, kde lze řadit jakýkoliv seznam abecedně.

Dominator.00
Dominator.00 15.01.2019 v 20:27

Mozna to tu uz nekdo nadhodil, ale proc se sem nesmi pridavat knihy, ktere vysly mimo Cesko v jinych jazycich. Prijde mi to jako skoda. Cetl jsem spoustu cizojazycnych titulu, jenz nebyly prelozeny do Cestiny, a ktere me opravdu zaujaly a bylo by fajn, aby tu byly, vedla se o nich diskuze, navzajem si doporucovali podobne atd atd. Proc to nemuze fungovat jako CSFD.cz, kde jsou veskery filmy, co kdy vysly, aniz by musely mit cesky dabing nebo ceskou distribuci?

Text příspěvku byl upraven 15.01.19 v 20:27

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.01.2019 v 20:36

Dominator.00: protože tahle databáze je určená pouze pro tituly vydané v České a Slovenské Republice. Je to záměr, je to cíleně. Jiné databáze jsou zaměřené jinak. Holt si to musíte nějak zkombinovat.

jirin@
jirin@ 16.01.2019 v 12:53

Dominator.00 - V databázi mohou být také knihy vydané v zahraničí, ale pouze ty, které jsou v českém nebo slovenském jazyce. Cizojazyčné knihy pak pouze ty, které jsou vydané českým nebo slovenským nakladatelstvím.
https://www.databazeknih.cz/napoveda/o-webu#jakeknihy

Text příspěvku byl upraven 16.01.19 v 12:54

reader.007
reader.007 16.01.2019 v 13:05

Dominator.00
Jednou z pozitivních vlastností tohoto webu je, že si to tu nehraje goodreads.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.01.2019 v 13:24

Reader.007: si taky myslím, uživateli šlo jenom o to, aby mohl hodnotit věci, které u nás ještě nevyšly a které u nás třeba nakonec nevyšly, přestože je četl, ebook v angličtině pravděpodobně. Kdybych chtěla podobných knih mám do pěti minut plný telefon. Pst, každý zná alespoň jednu takovou stranku. Já s tím, jak dočítám se zpožděním, co už dávno vyšlo, tak se mi málo kdy stane, že se nedočkvě klepu na další díl, než vyjde. To jsou jenom výjimečné situace. Je to uzavřený kruh nedočkavosti.

Já jsem ráda, že tady nejsou zahraniční vydání. Na goodreads chodím jenom kvůli zjišťování sérii a originálních názvů k vkládaným knihám. A vždy se mi uleví, pokud tam jsou vydání jenom v angličtině. To najdu hned. Když se do toho začnou plést jiné jazyky, je matlanina raz dva. A to ne, prosím!!!!!!

tsal
tsal 16.01.2019 v 13:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dominator.00
Dominator.00 16.01.2019 v 21:07

Lenka.Vílka: eBook? Tak to jsi me urazila. Knihu musis mit v ruce a citit ji, nesnasim eBooky. Vsehovsudy sem jsi stahl snad 2 za cely svuj zivot, mimochodem, oba v ceskem jazyce.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.01.2019 v 21:11

Dominator:00: proto jsem použila slovo "pravděpodobně", kterým jsem si kryla záda, protože vám nevidím do hlavy. Pokud tedy to byl papír, tak ok. Ale i tak je to jedno ne? Jiní to řeší účtem na goodreads a až vyjde u nás, dají sem. To je myslím slušné řešení, ne? :)

Dominator.00
Dominator.00 16.01.2019 v 21:13

Lenka.Vílka: Ano, GR nebo CBDB, ktery pracuje na velmi podobnem principu jako DK s tim rozdilem, ze zahrnuje i cizojazycne knihy, ktere nebyly nikdy vydany v Cesku nebo Slovensku.

Text příspěvku byl upraven 16.01.19 v 21:13

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.01.2019 v 21:20

Dominator.00: asi to tady majitel chce mít takhle. Já neznám přesné důvody, já znám jenom výsledek.
Tak si zřídte účet i jinde a potom to sem zkopírujte. Zatím jinak nejde. Mě osobně to vyhovuje takhle a říkám to na rovinu. Dejte mi sem zahraniční tituly a hned kopíruju komentáře, ať si sebou něco přinesu tam, kam uteču. Tak je to za mě.

Dominator.00
Dominator.00 16.01.2019 v 21:35

Lenka.Vílka: OK, OK... precet sem si par prispevku v diskuzi, na kterou sdilel odkaz tsal, chapu postoj DK a vice se v tom nechci stourat. Diky za reakce (:

Castanier91
Castanier91 19.01.2019 v 01:28

Nebylo by pěkné, kdyby si tu lidé mohli veřejně chatovat během čtení knih? Víte, že byste třeba leželi na pláži, nechávali si mořem olizovat malíčky na nohou od písku a u toho by s vámi, ale ne zas tak úplně s vámi, protože jen na videochatu, četla vaše dívka doma v posteli. Mohli byste číst stejnou knihu, nebo třeba jinou, to by záleželo na vás. Mě by se osobně nejvíc líbilo číst takhle Obranu Sókrata, protože to je dialog. Co na to říkáte?

Marika Vanova
Marika Vanova 19.01.2019 v 07:28

A neměla by být tvoje dívka s tebou na té pláži?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.01.2019 v 17:32

Mě by pomohlo, kdyby hodnocení bazaru bylo rozdělené. Teď vidím, že uživatel dostal 252627 zelených palců/1 červený. A já musím projet všechny stránky, abych si to našla. Kdo a proč dal ten jeden palec. Třeba se ukáže, že to byla jenom banalita, protože se ti dva nepochopili nebo tak. Ale bylo by to praktické. Kdyby u udělených i získaných palců byla možnost rozkliku a bylo to zvlášť. Zelené i červené palce.

Eldar80
Eldar80 23.01.2019 v 23:40

Podle mě by bylo lepší, kdyby Nejnovější témata byly nahoře v záložce Nové příspěvky. (Aby něco nejnovějšího bylo kdesi zastrčené vůči jen novým příspěvkům mi moc nesedí.)

Text příspěvku byl upraven 23.01.19 v 23:42

siena
siena 24.01.2019 v 15:50

Koukám, že pro pouhé projití nových příspěvků, je nyní nutno proklikat celou databázi. Nápad, přesunout diskuzi, nové příspěvky, k jednotlivým knihám, do diskuze obecné, nepovažuji za dobrý, nějak zvláště zpřehledňující, krok...



Vložit příspěvek