Pár nápadů na vylepšení webu

twigxi09.01.2019 v 18:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka09.01.2019 v 18:57

Teigxi: ne, to je trochu jinak. Kniha nešla ani pořádně otevřít, takže se celou dobu musela držet oběma rukama. Sama bych si tuhle blbou vazbu nekoupila (když si můžu vybrat z různých typů), protože to blbě vydali. Jeden Kingofil mi dokonce napsal: ty čteš tohle vydání? To se jim nepovedlo. Měla jsem knihu z knihovny a byla méně kvalitní než paperback o 1000 stranách. Ale jestli jste z toho přečetla, že mám problém číst tlusté knihy, tak máte problém. To jsem nepsala. A jelikož je to jeden z atributů hodnocení knihy a my jsme se bavili o atributech hodnocení knihy, hodilo se to.

Jestli jsme myslela, že se sem píší pouze věčné připomínky a lidé se chovají jako roboti a ještě k tomu po lobotomii (nebo robotomii, když to jsou ti roboti), tak diskuze návštěvujete skutečně málo. Jinal by jste pravdu znala.

Jinak doporuči jednu věc, pokud se chcete dál zapojovat do diskuse. Nejdřív si klikněte na profil toho, komu budete kázat, než začnete kázat ;) já to tak dělám běžně. Potom alespoň vím (narozdíl od vás) jakou munici mohu použít.

Text příspěvku byl upraven 09.01.2019 v 19:58

micha-ella09.01.2019 v 19:59

Já se nestačím divit. Tady se nediskutuje, tady se střílí! A možná i přestřeluje, když se pak text příspěvku musí upravovat. To je smutné.

Lenka.Vílka09.01.2019 v 20:02

Micha-ella: to víte, nikdo nechce vypadat jako trubka, když po odeslání najde v příspěvku chybu :o

twigxi09.01.2019 v 20:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka09.01.2019 v 20:52

Twigxi: to už se řešilo. Najděte si to v diskusi. Blokace jenom ve zprávách. Diskuse je pro každého. Ne jenom pro vyvolené, kteří svolí a svou archu příberou ubožáka, aby si ho vypiplali.
Ale je mi to jasné. Psát, že je to blbý, že tady nejsou druhy knih, které právě vy postarádáte, tak jsme nejky. Ale jakmile má někdo jiný názor, nejlépe ho z diskuze vyhnat, přestože neporušil pravidla diskuse, jenom se tam někomu netrefil do názoru. Jinak, pochopila jste, co jsem psala nebo jste to ve svém zatmění nepostřehla?
Na knihách mi vadí špatně zvolená vazba vzhledem k počtu stran, ne onen počet stran. A špatně vybraná vazba patří do hodnocení knihy. Stejně jako, když se kniha kvůli špatné vazbě po pár přečteních rozpadne. Ale kdo chce, přes třísku nevidí les. Tak chápu, že jste to v mém příspěvku nepostřehla...

Ano, máte pravdu. Mám přečtených knih moc. A to je špatně! Protože člověka duševně víc naplní koukat půl roku na ruskou klasiku, přestože ho to nebaví, ale řekli mu, že je to klasika, tak musí, než číst co ho baví ;) smutný předpotopní názor. Ale chápu, že každý byl už za mala nějak formován. Já aby mě čtení především bavilo. Ale to je na jinou debatu a do jiného vlákna. Sama jste to psala. Hlavně zůstat v kolonkách názvu vlákna, ať člověk nevypadá jako vyvrhel.

Mě to jedno, ale budu si trvat i na vašich příspěvcích. Protože k plevelení jsou třeba dva. Ale jestli si dva v současné době nemohou ani vyměnit názor, to je za mě smutná doba :( a potom se divte, že toho tolik přečtu :D a že z nás dvou má celá databáze hezkej večer.


micha-ella10.01.2019 v 08:33

Vy toho moc nepřečtete, vy se jen chlubíte a urážíte druhé. Nazývat někoho ubožákem nebo tím, že má zatmění, opravdu do diskuze nepatří. A máte opravdu "věčné " připomínky - chyby vám v textu zůstávají i když jich pár vymažete. Zkuste trochu sebereflexe. A nebo z diskuzí odejít, budou věcnější.

Lenka.Vílka10.01.2019 v 08:57

Micha-ella: není problém, já si dám předsevzetí, že knihy, které přečtu, nebudu dávat na svůj profil. Ať to nevypadá, že se chlubím. Já teda myslela, že si tam máme dávat, co přečeme, ale co už. Holt jsem nepochopila podstatu této databáze.

A co by jste na mém místě dělala vy? Napíšu jasně a zřetelně, že jsem knihu nedočetla, protože v jednom z vydání byla nevhodně zvolená vazba k počtu stránek a proto si jí půjčim v jiném vydání a druhá strana mi napíše reakci: Ale kniha nemůže za to, že nezvládnete přečíst víc stran. To vy to nezvládnete.

Takže jo, logicky toho prvního napadne, že druhý měl v rámci svých argumentů zatmění. To je klasický příklad výměny názorů. Když s někým mluvíte, taky neposlouchá, co říkáte, přestože vás nechce slyšet. Holt v psané diskusi, to druhý nechce číst. Ale to zde není poprvé a nebude ani naposled.

A co jako? Že pokud po sobě nechám chybu, tak nesmím do diskuse? Mě zase štve tohle selektovaní na lepší uživatele a plebs. Jakmile někdo neví kam dál, vždycky urazí toho druhého a řekne mu, že by si měl ohlídat pravopis a jestli ne, tak kšá.

A přečtěte si znovu, co jsem psala. Archa je diskuze a tim ubožakem, kterým jsem podle vás nazvala vaši kamarádku, jsem byla míněna já sama. Protože ona mě neustále z archi tlačí a teď už i vy a nejraději by si mě ona dala do blokace i zde na diskusi a já se na archu nedostala. Proč bych tady měla někoho nazývat obožákem a riskovat to, že moje příspěvky budou smazané a tím spoustě lidem udělat radost? Co bych z toho měla? Ale hezky to ukázalo, jak pozorně jste četla, co jsem napsala a co jste si z toho vybrala a před čím (tím nejpodstatnějším v textu, hodnocení knihy podle vazby) zavřela oči, protože jste bránila kamarádku před zlem. Já to chápu. Hezké gesto. Ale potom je šance, že něco přehlednete.

Text příspěvku byl upraven 10.01.2019 v 08:58

micha-ella10.01.2019 v 09:26

Vy se mýlíte, já tu paní neznám, reaguji jen na to, co zde čtu a čtu pečlivě. Je zjevné, kdo je arogantní a kdo ne.

Lenka.Vílka10.01.2019 v 09:33

Micha-ella:
Takže chápete, proč jsem psala o zatmění, když čtete tak pečlivě?
A víte, jak to bylo s tím ubožákem?
Sorry za předpoklad, že pokud máte někoho v oblíbených, tak se o něj bijete do krve. Já to tak mám. Asi se v té své aroganci zajímám o lidi víc, než by si podle jiných zasloužili.

Text příspěvku byl upraven 10.01.2019 v 09:38

twigxi10.01.2019 v 11:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

MichelleS10.01.2019 v 11:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka10.01.2019 v 12:38

MichelleS: pokud mohu, děkuji, za váš příspěvek.

Koka10.01.2019 v 12:50

MichelleS - tisíce komentářů k literárním příběhům, životopisům autorů, filmovým zpracováním knih atd. atd., které jsou vloženy ve zdejší databázi, dokumentují, že různí lidé naprosto rozdílně až protichůdně vnímají, posuzují a vyhodnocují tentýž text. Jste velmi zkušená a sečtělá čtenářka, tak je odemne až hloupé, že vám toto, co dobře víte, připomínám. Ale píšu to stejně (a takto veřejně, než přes SZ, kde se již - jak se občas dozvídám - upeklo už několik osobních komplotů) - na konto toho vašeho "nechápu", kterým končíte svůj příspěvek. Zkuste tedy, to své "nechápu" přehodnotit v duchu toho, co jsem napsala v první větě.

MichelleS10.01.2019 v 13:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr11.01.2019 v 17:13

Tak tohle vlákno, víceméně ze setrvačnosti, pořád ještě tu a tam otvírám, a napadá mne jedno řešení, jeden nápad, jak tento web vylepšit. Ne, já vám jej neprozradím, ale řada posledních přispěvatelů, či podle všeho pravděpodobně přispěvatelek, možná uhádne a domyslí si co by při nejmenším právě tomuto vláknu, a tím i celému tomuto webu opravdu hodně pomohlo.

reader.00713.01.2019 v 17:34

Normálně přehlídnu zdejší technická vylepšení jako krajinu, ale to dnešní mě docela praštilo do očí a vrtíc nevěřícně hlavou, proč že je nutné Výzvu extra propagovat, když je jí obvykle věnována většina titulní stránky a i jinak je na ní odkaz všude možně, jsem začala přemýšlet, jaké vůbec titulky z lišty používám.
Tak jsem ťukla na Knihy, kam jsem vlastně ještě nikdy nezabrousila a s poměrně příjemným překvapením jsem zjistila, že se zde nachází i záložka "Eknihy zdarma".

Ne, že bych ji využila, vždycky budu dávat přednost papíru, ale uznávám, že mnozí z místního osazenstva ano a tak se ptám: Proč není odkaz na knihu zdarma i v profilu knih samotných?

Text příspěvku byl upraven 13.01.2019 v 17:35

Koka13.01.2019 v 17:43

Autory dané země si lze nechat řadit od A do Z (a také od Z do A). Např.
https://www.databazeknih.cz/autori?nid=1&dle=az
Uvítala bych, kdyby v takovém případě byla pod jejich zobrazením abeceda místo čísliček označujících počet stran, kolik ten seznam čítá. Když hledám z dané země třeba autora na Pé, netuším, na kolikáté stránce Péčkaři začínají. Šlo by to vylepšit?

reader.00713.01.2019 v 17:45

Koka: jo, to samé by bodlo u těch eknih

Koka13.01.2019 v 17:47

... ono to samé by bodlo všude, kde lze řadit jakýkoliv seznam abecedně.

Dominator.0015.01.2019 v 20:27

Mozna to tu uz nekdo nadhodil, ale proc se sem nesmi pridavat knihy, ktere vysly mimo Cesko v jinych jazycich. Prijde mi to jako skoda. Cetl jsem spoustu cizojazycnych titulu, jenz nebyly prelozeny do Cestiny, a ktere me opravdu zaujaly a bylo by fajn, aby tu byly, vedla se o nich diskuze, navzajem si doporucovali podobne atd atd. Proc to nemuze fungovat jako CSFD.cz, kde jsou veskery filmy, co kdy vysly, aniz by musely mit cesky dabing nebo ceskou distribuci?

Text příspěvku byl upraven 15.01.2019 v 20:27

Lenka.Vílka15.01.2019 v 20:36

Dominator.00: protože tahle databáze je určená pouze pro tituly vydané v České a Slovenské Republice. Je to záměr, je to cíleně. Jiné databáze jsou zaměřené jinak. Holt si to musíte nějak zkombinovat.

jirin@16.01.2019 v 12:53

Dominator.00 - V databázi mohou být také knihy vydané v zahraničí, ale pouze ty, které jsou v českém nebo slovenském jazyce. Cizojazyčné knihy pak pouze ty, které jsou vydané českým nebo slovenským nakladatelstvím.
https://www.databazeknih.cz/napoveda/o-webu#jakeknihy

Text příspěvku byl upraven 16.01.2019 v 12:54

reader.00716.01.2019 v 13:05

Dominator.00
Jednou z pozitivních vlastností tohoto webu je, že si to tu nehraje goodreads.

Lenka.Vílka16.01.2019 v 13:24

Reader.007: si taky myslím, uživateli šlo jenom o to, aby mohl hodnotit věci, které u nás ještě nevyšly a které u nás třeba nakonec nevyšly, přestože je četl, ebook v angličtině pravděpodobně. Kdybych chtěla podobných knih mám do pěti minut plný telefon. Pst, každý zná alespoň jednu takovou stranku. Já s tím, jak dočítám se zpožděním, co už dávno vyšlo, tak se mi málo kdy stane, že se nedočkvě klepu na další díl, než vyjde. To jsou jenom výjimečné situace. Je to uzavřený kruh nedočkavosti.

Já jsem ráda, že tady nejsou zahraniční vydání. Na goodreads chodím jenom kvůli zjišťování sérii a originálních názvů k vkládaným knihám. A vždy se mi uleví, pokud tam jsou vydání jenom v angličtině. To najdu hned. Když se do toho začnou plést jiné jazyky, je matlanina raz dva. A to ne, prosím!!!!!!Vložit příspěvek