Pár nápadů na vylepšení webu

Lenka.Vílka09.01.2019 v 11:38

Twigxi: takže vy "přečtete" audioknihu a hodnotíte a dáte si do přečtenych papírovou? Tak to je logické, ne? Že to máte v přečtenych, přestože vkládání audioknih zde není možné...
Oddělit by to šlo, pokud vy do dalších vydání šlo přidat audioknihu a vy by jste si při hodnocení vybrala audioknihu, to by možná bylo ošetřeni, ale to tady nejde. Tak proč toto zamyšlení? Ne, že bych vám ho brala. Třeba tady jednou audioknihy budou. Ale v rámci současného nastavení nechápu otázku...

Avathar09.01.2019 v 12:18

Zdravím.
Nebolo by možné nejakým spôsobom umožniť, aby sa dali všetky hodnotené knihy hromadne zaradiť medzi Prečítané? Osobne som túto funkciu spočiatku nevyužíval, hoci teraz by som ju rád použil. To ale znamená, že by som musel všetky hodnotené knihy zaradiť do Prečítaných ručne, čo by trvalo veky...

Ďakujem

Nelmal09.01.2019 v 12:39

Možná to nějak jde, jen sem na to nepřišla... ale
Ráda bych si své přečtené knihy srovnala podle svého /né celkového hodnocení).
Všechny pětihvězdy nahoru atd...

umí to?

Lenka.Vílka09.01.2019 v 12:48

Nelmal: teď myslíte na svém profilu v "přečtenych"? To lze.
(Takhle jsem dotaz pochopila já. Pokud to bylo myšleno jinak, ráda pomohu, pokud lépe porozumim otázce...)

Naias09.01.2019 v 12:49

Pokiaľ ja viem, tak nelze.

Lenka.Vílka09.01.2019 v 12:50

Avathar: pokud to jsou nové knihy, v nastavení je "po hodnocení automaticky přesunout do přečtenych". Pokud to je dodatečně, obrátila bych se na technickou podporu. Určitě by to nějak udělat šlo. Vždyť vidí všechno. Ale spíš by mohli pomoct tam.

Text příspěvku byl upraven 09.01.2019 v 12:51

twigxi09.01.2019 v 12:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Nelmal09.01.2019 v 12:59

ano moje přeštěné, bych si chtěla řadit dle mého hodnocení.
vidím tam jen celkové, abeceda, rok originálu...

Text příspěvku byl upraven 09.01.2019 v 13:00

Lenka.Vílka09.01.2019 v 13:12

Twihxi: opravdu nechápu, co na mojí reakci bylo útočného. Jenom jsem napsala, že bohužel to nejde, protože nelze vkládat audioknihy. Proto každý, kdo poslouchá audioknihu to připíše do komentáře a hodnotí vyznění audioknihy. Na tom nic špatného není. Zatím tady audioknihy nejsou . Jestli se to časem změní, nevím. Do hlavy majiteli webu nevidím.
Jestli se vám na mé reakci zdálo něco útočného, tak opravdu nevím, jak jsem to měla jinak napsat. Ale předtím jste nenapsala, že máte návrh na novou kolonku "odposlechnuto". Pokud by zde audioknihy knihy byly, tak ok. Jenom si myslím, že je odposlechnuto zbytečné, pokud zde audioknihy nebudou v dalším vydání.

Pokud stojíte odpověď od všech kromě mě, dopište to příště do dotazu. Ať vím, že na něj sice mohu odpovědět, ale mám zakázáno vás v odpovědi oslovit. Pokusím se to příště zapamatovat. Jestli se mi to nepovede, tak mi to holt budete muset zase připomenout. Můj harddisk není nafukovací. Děkuji za pochopení.

Lenka.Vílka09.01.2019 v 13:17

Nelmal: aha. Děkuji za upřesnění. Jestli jsem pochopila správně :)
Většina lidí to řeší seznamem. Ten můžete pojmenovat po konkrétním měřítku. Třeba knihy s pěti hvězdami zvlášť, čtyřmi atd.
Nápad by to nemusel být špatný :)

Jenže já jsem jednosměrná a zvyklá pracovat s tím, co mám. Udělala bych si seznam :)

twigxi09.01.2019 v 13:21

Nelmal09.01.2019 v 13:38

Ok seznam by to vyřešil

a
Audioknihy - ano také je poslouchám, mám v přečteno a + právě seznamem :-), kde je mam zařazené.

Lenka.Vílka09.01.2019 v 13:44

Twigxi: ale ono na většinu zde položených otázek a návrhů reagují jiní uživatelé. (Pokud pravidelně navštěvujete diskuzi, tak to moc dobře víte. Stejně jako to, že nezáleží na tom, kolik dalších uživatelů návrh odkýve jako super, že to automaticky neznamená, že proto se to zavede.) Ne majitel nebo moderátoři. Kdybych hned na začátku napsala, že si myslím, že by bylo fajn, kdyby to šlo, taky by jste po mě taky vyjela? Jenom mě to zajímá.

Jinak, mě by existence audioknih tady nevadila pouze v případě, kdyby vycházeli ve svém poměru k papírovým třeba jako enihy, přestože eknihy nečtu a audioknihy neposlouchám.

Jenom nevím, jestli je to tady chtěné. Jinak by tady už byly. Protože audiokniha by se podle mě měla hodnotit úplně podle jiných věcí než kniha. Líbil se mi hlas? Celkové provedení? Jak určit rozdíl obsahu? Je tam spousta jiných věcí. Proto mi vadí, když čte někdo knihy v originále a hodnotí zde. Já na knize vážně nehodnotím jenom "text samotný". Z originálu (ve většině případů ekniha). Nemůže tak do hodnocení dát spoustu věcí, které tvoří knihu. Desky, papír, překlad. Co když se mi bude líbit čtený text, ale nepůjde mi do ucha člověk, který audioknihu četl? Dám majštštichu jenom tři? U audioknihy jsou (za mě) úplně jiná kritéria hodnocení. Proto si myslím, že to bylo zbytečné složité a hodnocení jedné až pěti hvězd a nic dalšího nezvládne pokrýt hodnocení audioknihy jako celku.

Nelmal09.01.2019 v 13:47

Složité by to nebylo
tedy pokud by si to člověk složité neudělal

Hodnocení stejné jako u knih by zcela stačilo (kdo co jak složitě hodnotí u knih audioknih, e hnih, to je celkem jeho "problém" jaké subjektivní kritéria zavede, rozepsat si to pak může třeba v poznámce)

Text příspěvku byl upraven 09.01.2019 v 13:48

Nelmal09.01.2019 v 13:49

Každopádně mi nijak nevadí ani stávající stav, prostě je mám v přečtených.

Lenka.Vílka09.01.2019 v 14:02

Nelmal:
No, právě. Ať si to lidi píšou do poznámky. Třeba stylem, že "víc v poznámce" nebo podrobným rozebraním v blogu, ať to v té sekci víc žije.
Ale já už dospředu vím, že moje hodnocení audiknihy by bylo jiné. Jsem prostě trapná :D a hodnotím všechno. Pravda, že ne vždy to vypíšu do komentáře, ale už jsem pár knih nedočetla kvůli blechám. Blbost, že jo? Jenom formát. Ale pro mě to blbost není. Doma mám jenom jednu audioknihu. Stále zabalenou. Všemi dary oddarovaná. Přesto jsem naposledy znovu sáhla po klasické vetrzi knihy, mám obojí. Nevím, zda je to zvyk nebo moje zaprděnost

Text příspěvku byl upraven 09.01.2019 v 14:06

twigxi09.01.2019 v 14:49

Lenka.Vílka09.01.2019 v 15:06

Twigxi: já to nepoužívala jako argument, ale jak jsem si to přebrala. A napsala jsem, že nejsem proti tomu, aby tady audioknihy byly. Přestože je neposlouchám :) Jenom bych měla problém s jejich hodnocením. A na tom si trvám. Že pokud by se neupravilo zároveň celkové hodnocení, nevěděla bych jak na škále hodnotit audioknihu. Pokud knihu nehodnotíte komplexně, ale jenom text, který tvoří příběh, v tom případu chápu, že se vás toto dilema netýká. Ale já prostě hodnotím knihy asi jinak. To mě naučili komiksy. Nejde jenom o text, tak proč většina hodnotících zahrnuje jenom text. A pokud ne, chci si to přečíst v komentáři. Proto ten problém s hodnocením audioknihy z mé strany v rámci dalšího vydání sečteného s ostatními vydánimi.

Napadá mě totiž jedno. Co když budete knihu nejdřív číst a následně ji uslyšíte, a ukáže se, že by jste každé nejraději hodnotila jinak? Uděláte průměr hodnocení? Jedno si vyberete a druhé napíšete do komentáře? O to mi šlo primárně.

A potom ještě jeden problém audioknih, jak jsem pochopila. Některé se "zakládají na knize" a jsou zkrácené a některé jsou doslova přenesené. Jak toto hodnotit? Je z toho stejný zážitek?

(Teď je text dál do diskuze, ne pouze součástí reakce jako počáteční text po oslovení).

A teď jak by reagovalo moje negativní, paranoidní a konspirace milující já, takže poslední odstavec berte s rezervou a neberte ho vážně, ale zároveň si po jeho přečtení řekněte, chápu, proč to tam napsala, ale je to nadnesené, a pokud to někdo čte, kdo to pochopí vážně a ne nadneseně, tak chápu, proč se v diskuzi nemůže pochopit:
"Začne to čtením knih a skončí vkládáním filmů, protože to jsou adaptace knih do jiného formátu, ale ten příběh tam je?"

Text příspěvku byl upraven 09.01.2019 v 15:13

Nelmal09.01.2019 v 15:12

Myslím, že se časem audioknihy v databázi nějak objeví, projeví.
Jsem pro

twigxi09.01.2019 v 15:20

Nelmal09.01.2019 v 15:21

aháá nebudou.. tak nic neva
kniha to je, jen mi ji přečte nikdo jiný

Lenka.Vílka09.01.2019 v 15:28

Twigxi: nedávno psal jeden uživatel, že se mu zdá zbytečné, že je tady třeba deset vydání jedné knihy, když je to furt ta jedna kniha. Problém je v tom, že Kingovo To mi nešlo, protože se mi kniha blbě držela a nešlo to vůbec číst kvůli vazbě. Půjčim si jiné vydání. Ale mít to jenom dvěstě stran, knihu dočtu a na konci dám o hvězdu míň. Protože můj čitatelský komfort stál za starou belu a napíšu to do komentáře.
Proto myslím, že pokud se čtenář po dočeteni zastaví a popřemýšli, je schopný dát do hodnocení všechno (pochopitelně to nejde s každou knihou, to je mi jasné), ale já bych místní čtenáře nepodceňovala ;)

A to je ten problém. Muselo by se to hodnotit odděleně. A jak jsem psala na začátku. Nejsem si jistá, zda vychází tolik audioknih, že to stálo za to. Mít u knihy dvě hodnocení....

Nelmal09.01.2019 v 15:38

Tak u vydání mi vadí ty slovenské verze, tedy dost mě to spletlo. V seznamu audioknih se mi najednou ovjevil Vzdušný zámok, ktorý vybuchol (néé to jsem fakt nečetla, neposlouchala, co to je? a ono to Dívka, která kopla do vosího hnízda). Většinou tam mám tedy českou verzi.

Lenka.Vílka09.01.2019 v 15:42

Nelmal: pokud budete najeta na konkrétním vydání, které jste četla a dáte do přečtenych, bude se vám zobrazovat to, co máme zakliknute. A ve všech oznámeních. To tam vidíte v seznamu vydání. Někde je název černý a někde červený.

Ve většině případů se načítá české vydání, protože to je jakési "hlavní vydání". Proto si musete vybrat, pokud je hlavním třeba to slovenské...

Text příspěvku byl upraven 09.01.2019 v 15:43

Nelmal09.01.2019 v 15:44

Aha, tak to bylo v nějakém jiném seznamu, co jsem si prohlížela a měla jsem to tam již ohodnoceno, nevěděla jsem, že bych to kdy četla...

Vložit příspěvek