Pár nápadů na vylepšení webu

siena12.11.2018 v 12:43

Naias, Koka, díky, že jsem sama nemusela hledat. Ozvala jsem se proto, že mne překvapilo, že se tak možná děje stále. A jestli ano, a opravují je vkladatelé, tak tyto musí být odsouhlaseny moderátorem, tudíž se tak děje s jejich posvěcením. Protože, když opravím "hloupou" vazbu knihy, bez schválení se neopraví...?!?

Text příspěvku byl upraven 12.11.2018 v 12:50

Lenka.Vílka12.11.2018 v 12:53

Teď mi jde hlava kolem....

Takže pobijec v podstatě apeluje na uživatele (uživatelky), kteří mají potřebu neustále předělávat slovenské anotace na české, aby to nedělali. Úlohu moderátora tady řešit nebudu. Myslím, že jsem už svůj názor dostatečně vyjádřila. Konkrétně ve vlákně, které uvedla Naias. Která mi, mimochodem, připadá jako zaříkávačka vláken, když někdo něco hledá. Nic ve zlém. To byla pro Naias lichotka :) překvapení, ty taky zvládám ;)
Taky svůj názor jsem v tom vlákně vyjádřila ohledně zapojení dalších uživatelů.
(Situace: moderátor se přihlásí a bliká na něj, že je nahlášeno třicet oprav. A z toho je jedna změna anotace. Co z toho schválí bez zkoumání zdroje? Toto nebo špatně přidaného autora u dalších patnácti knih...trochu je taky chápejte a prostě to znovu předelejte.)

Koka hy si měla přečíst pobijecuj komentář z: "dnes v 10:29:47"

Protože já mám malé přiznání. Když jsem ten komentář četla poprvé, pochopila jsem ho jinak. Pochopila jsem ho, že se stává, že u slovenských knih je česká anotace hned v moment, kdy se kniha vloží. Toho jsem si taky už párkrát všimla. A byla zmatená, v jakém jazyce kniha vlastně je. Ale potom z toho nějak vylezlo, že to je případ, který tady koka řešila už několikrát. Ano, každý tady na databázi za něco kopeme. Hele, já mám třeba ráda, si někdo dá starost, otevře si goodreads a ke knize, kterou vkládá, doplní originální název, rok vydání a sérii. Když to neudělá? Udělám to já. Mlčím a udělám to. Nezaložim kvůli tomu vlákno, abych všechny nabádala, ať to dělají taky (jako já), protože to je správné. Prostě to opravim. Nikdo to o mě nevěděl (ups, už jo), takže kdyby se toto nahodilo v diskusi, nikdo můj nick nahodit nemůže (ups, teď už jo). Ale když je to téma anotaci a nahodi se nick koka, která se tímto známá, tak je to špatně? Nehci tady rozvíjet žádné konspirační teorie, ale byl by kolem toho takový urážkový bugr, kdyby první příspěvek napsal někdo jiný než pobijec? Každý má svou "diskuzni nemesis". Kdy ať je debata jakákoliv, vždy skončí stejně. Ano, my víme, máme oči. Ale v moment, kdy se mě někdo zastane, i když se jedná o "diskuzni nemesis", tak bych za to měla být užívatelsky ráda. Nebo snad ne?

Takže nakonec to skončí tak, že pobijec dostane vynadáno. Pro dobroto na žebrotu...

PS: docela povrchně vložený odkaz na špatnou anotaci. Jakto že se dostanu do úpravy knihy? Myslela jsem, že to hned koka opraví. Nebo má koka v záloze odkazy na podobné knihy, kdyby se náhodou řešilo "její téma"? Je online, svůj komentář vložila před hodinou. Tak proč je kniha stále špatně, když je to tak palčivá otázka? Nechápu... :(

Koka12.11.2018 v 12:59

sieno - to neva. Alespoň jsem se dozvěděla, že když někdo o mě napíše: "To byla asi nějaká sranda. A nevěřím, že zrovna Koka toto vypustila." - že tím se mě vlastně zastává ... hm. Dosud jsem se - asi mylně - domnívala, že zastat se někoho je opakem toho, čemu se říká "někoho shodit, zesměšnit". Ale už napříště budu vědět.
Ale ty nejlépe víš, že na ty boje a příslušnost k tomu či onomu válčnému táboru (který se svých členů zastává a nečleny, když třeba, tak nakopne - býváme toho tady denně svědky) já tady nejsem - to ať si užívají ty "morální autority", co nás tady hlídají.

Spíše bych se vrátila k těm anotacím:
kromě zlovolnosti (ne jednou jsme tady četli kritické připomínky některých uživatelů, že co tady co mají hledat knihy ve slovenštině a slovenské příspěvky), tak myslím že značnou roli hraje i jakási tendence (kdysi kýmsi vyslovená - ale to už nenajdu), že by všechny sloučené knihy měly mít jednotnou anotaci. Někdo se toho tehdy asi chytil a dělá to - možná opravdu v dobré víře, s vědomím, že pomáhá. Vezme vždy tu nejhezčí - nejvýmluvnější a nejdelší anotaci z jedné knížky a tu vloží ke všem jejím sloučeným "sestrám". Tak vznikají nejen česko/slovenské disproporce, ale častokrát i logické nesmysly - to když nějaká věta z té přejaté anotace se týká jen toho konkrétního vydání, a pilný vkladatel ji přisoudí všem.
Už jsem hodně "povolila" ve svém původním úsilí budovat tuto databázi, vkládám a opravuji jen sem tam něco, takže mě už tak nepálí. Vstali noví bojovnící, tak ať si to dělají po svém.

Lenka.Vílka12.11.2018 v 13:03

Koka: problém je v tom, že to jsou dvě úplně jiné kategorie. Když někdo vloží slovenské vydání a zkopíruje českou anotaci. A když někdo předělá slovenskou anotaci na českou u dávno vložené knihy. Dvě úplně jiné věci...

Text příspěvku byl upraven 12.11.2018 v 13:04

siena12.11.2018 v 15:07

Měla bych tři poznámky...
1. Paní uživatelka Koka zareagovala až v momentě, kdy jsem ji do diskuze zatáhla. Zač se nyní omlouvám, příště nebudu líná a sama pohledám
2. Jestli toho moderátoři mají moc nebo hodně, nemá moc smysl diskutovat. Jestli ano, a měli bychom to chápat, proč by ho zase měli mít běžní uživatelé mraky a cokoliv tady na x-opravovali?
3. "...docela povrchně vložený odkaz na špatnou anotaci. Jak to že se dostanu do úpravy knihy? Myslela jsem, že to hned koka opraví. ..." A proč by to měla Koka stále dokola dělat? Upozornila na to již několikrát, evidentně toho upozornění nikdo nedbal. Z toho se lehce dá usoudit, že to nikoho nezajímá, proč by mělo ji, nebo někoho jiného? Znovu říkám, do této debaty jsem ji zatáhla já.
A propos...Jak to, že když Lenka.Víka tak nezištně doplňujete originální názvy u knih, že jsem mohla několik doplnit i já? Proč tu nesedíte a stále nekoukáte, co by se mělo ještě doplnit? Já vím, hloupý argument, úplně stejně, jako ten váš...

Lenka.Vílka12.11.2018 v 15:36

Siena:
Ach, chyběla jste mi, víte o tom?

K bodu 2: jestli nic opravovat nechcete, tak to nedělejte. Dělejte si co chcete. Já to taky tak dělám. "Běžný uživatel" není jenom těch dvacet, co pravidelně přispívá do diskuse. Proč ti čas nemají, naprosto chápu.
K bodu 3: prostě jsem (evidentně naivně) myslela, že pokud si někdo tak otevřeně bije na hruď a neustále kontaktuje moderátory, že se nějaká věc děje, tak to není jediná věc, kterou v rámci vyřešení problémů dělá. Pokud zároveň neopravuje (to se teď týká všeho a všech) a jenom hlásí, že by se s tim mělo něco udělat, nepovažuji to za dostatečný boj za svou věc. Brblat umí každý. I já. A jak dobře. By jste čuměla!

K závěrečnému a propos: je problém, že vy nevíte, co dělám přes den já. A já nevím, co děláte přes den vy. Ano, nedoplňuji originální názvy knihám, které mě zajímají. (Ne nějakému blemcu, který bych měla brát jako měřítko vzdělaného člověka). Že to děláte i vy, je dobře. Alespoň se nenudíte a taky si něco doplníte. Pokud vás ale uráží, že obě máme rády v jistých věcech pořádek, tak to je hodně smutné. Jelikož takhle databáze je na svých uživatelích dost závislá. Snad vás zjištění, že jsme obě doplňovačky, od této činnosti neodradí ze strachu, že máte něco společného s Lenka "ble" Vílka. Protože to je cesta, ze které není návratu....

Jinak jsem dost konsternovaná věcmi, které se tady dozvídam. Ano, podle mě není zbytečné každý den databázi chvilku věnovat. Třeba kontrolou ten den přidaných knih a jednou za čas sérií nebo edicí.

No, já dočetla knihu (jako teda mnohem zajímavější než tohle vlákno), tak jdu sesmolit komentář ;) tady začíná být nuda :(


Koka12.11.2018 v 15:36

sieno, nechci tě kárat, ale proč, po pánakrále se tady zabýváš lidma, kterým o žádné slovenské antace nikdy nešlo a ani dnes nejde, ale jsou jenom každičkou chvíli dne připraveni si do mě (konkrétně do mě) kopnout, a tak se zapojí do každé debaty, kde k tomu mají příležitost. Takové je třeba ignorovat, neboť jenom kradou čas a pozornost, jenž je možné věnovat příjemnějším, nebo důležitejším tématům.
Že se zas tady spustí nějaký "masakr motorovou pilou" od uživatelky, která má roztomilou holčičku s motorovou pilou v erbu? - to musel předem odhadnout každý, kdo posledních pár měsíců pozorněji sleduje diskuze. To přece není žáden knižní rébus - to jsi mohla vědět předem :=))
A nikam jsi mě nezatáhla - tam, kam já sama nechci, mě nikdo nedostane. Tak co si vyčítáš?!

Lenka.Vílka12.11.2018 v 15:39

To je jak mluvit s pytlem brambor. Von se tý baby zastane a vona nejenom mu jednu vlepí, až spadne do bláta, tak ho v něj ještě chvilku vyválí. A potom se to zakončí větou: "Co proti mě všichni máte? Já to nechápu. To bude tou prudkou povahou."

Lenka.Vílka12.11.2018 v 16:01

A jestli má někdo problém s mojí profilovou fotkou, tak to jsem z toho jelen...teda, ehm, sob. Alespoň to znamená, že mám ve věcech jasno. A ta motorovka jde vidět alespoň hned na první pohled. Ne že ostatní vyzenujete pocitem bezpečí a potom zezadu zaútočíte.
Protože jestli profilová fotka podle někoho vypovídá o skrytých touhách, tak to mám docela strach. Je nás tady dost psycho. Ale pst, šeptat, nikdy nevíte, kdo by to tady mohl zaslechnout...
(A mám to tak měsíc. Prr, jo? Takže jestli jste kdokoliv cokoliv pozoroval dřív, je to tam, protože se fotka v příspěvcích z minulosti předělá. Ale já si kvůli pár nervózním dámám nezměním foto na rozkvetlou louku jako to mají ony, ty jenž útočí ze zálohy...)

pobijecmuch12.11.2018 v 16:33

Tady začíná být opravdu šílené.
Čekal jsem, že někdo. který se tu jeví jako moudrý člověk, napíše: "tak tedy pardon, asi jsme se nepochopili". Ale slovo pardon je asi sprosté slovo, které se tu nesmí používat.
Místo toho se od anotací raději přejde k profilovému obrázku. Opravdu nechápu, co mají ty dvě téma společného. Tady je, ale už opravdu všechno možné.

siena12.11.2018 v 18:33

pobijecmuch, možné je opravdu všechno...jen si pod tím "možné" každý bude představovat něco jiného...

Text příspěvku byl upraven 12.11.2018 v 18:34

cetriolo24.11.2018 v 16:59

Nevím zda to patří do tohoto vlákna, ale tohle jsou nápady za mne :)

1) bylo by fajn mít možnost hodnotit celé série
2) spousta knih je duplicitně (např. u hry o trůny je každý díl 3x, protože poprvé vyšel rozdělený na dvě části a poté v jedné části, ale přitom se stále jedná o stejnou knihu... ), díky tomu tomu je u série uvedený značně nadsazený počet dílů...
3) inspirace u Legie: možnost zařadit knihu do nějakého světa (např. Star Wars mají spoustu knih a spoustu sérií, ale nelze se podívat jaké všechny knihy do daného světa patří)
4) u mobilní aplikace by bylo super vidět do jaké série zobrazená kniha patří a mít možnost si tu sérii zobrazit...

Lenka.Vílka24.11.2018 v 17:08

cetrilo:

1) řešeno v samostatném vláknu, asi nebude, nikdo z vedení nereagoval
2) to nejsou duplicity, ale jiná vydání. Pokud ale najdete skutečnou duplicitu, hlaste do příslušného vlákna jako ostatní. Moderátor opraví.
3) řešeno štítky. Třeba štítek Star Wars tady je. Už je jenom na uživatelích, zda nové knihy přiřazují...
https://www.databazeknih.cz/stitky/star-wars-242

bamba24.11.2018 v 22:48

Kníhkupectvo mi umožňuje najnovšie filtrovať knihy aj podľa farby obálky! To je super nápad, ak mi ešte niekde chýba 8 cm bledomodrej! Možno by tento geniálny nápad mohla prevziať aj miestna databáza.

kapr26.11.2018 v 16:48

Po celou dobu po kterou jsem chodil na DK den co den, mi vůbec nevadilo, že v diskuzi je v patičce uvedeno pouhých pět NEJNOVĚJŠÍCH TÉMAT. Teď kdy mám mnoho práce a málo času, trpím pocitem, že mi jistě něco uteklo. Přinejmenším tak usuzuji podle toho, že už žádné z těch pěti neznám.
Ano, pravda, samozřejmě můžu couvat na "Nejnovější příspěvky v Diskuzi", ale to je s prominutím tak zahnojeno různými hlubokomyslnými hrami, že by to mohl používat snad jen naprostý zoufalec.
Celá diskuze je zde znehodocována tím, že systém na kterém je postavena vede k periodickému zacyklovanému a tím pádem nesmyslnému probírání týchž otázek pořád dokola, a tudíž její přínos k vývoji DK bývá často sporný.
Nechápu, proč minimálně nemá každý příspěvek svůj jednoznačný identifikátor, takže při hledání souvislosti je nutné slepě couvat a hledat poslední příspěvky dotyčné osoby ve vláknu.
Žebříčky jsou zase znehodnocovány svoji krátkostí tak, že na prvních místech se výrazně prosazují módní a generační vlivy do té míry, že vytahovat si z nich tipy ke čtení nebývá dost dobře možné. Působí tak trošku zbytečně, podobně jako Zlatý slavík. Do určité míry to zachraňují žánry, ale když jsem je použil tak mezi Cestopisy a místopisy mi to vyhodilo na prvním místě
Doktor v extrémních podmínkách: Hranice života a smrti pohledem sportovního lékaře - K. Kamler, což může být výborná knížka, k cestopisu to bude mít pravděpodobně spíše dále, a k místopisu už vůbec. Na šestém místě pak
Anthropoid - J. Padevět, což mi připadá taktéž zavádějící.
Vždyť to zobrazení dalších míst musí být naprosto triviální záležitostí.
Žebříček autorů je podstatně kvalitnější, přesto by možnost zobrazení dalších míst byla určitě zajímavá. Napadlo mne, že i vyfiltrování autorů podle žánrů by bylo přínosem. Je sice fakt, že je možné si autory přiřadit k několika žánrům současně, a i část autorů se vědomě věnovala několika často zcela nesouvisejícím tématům, například beletrii i literatuře naučné, někdy i s pedagogickým nebo vědeckým zaměřením, přesto by stálo za to se o to přinejmenším pokusit.
Mnohé se zde mění, ale mám pocit, že jde často o věci nepodstatné, navíc spíše zneklidňující pravidelné uživatele tím, jak se často používaná tlačítka / funkce stěhují, nebo dokonce i mizí.
Naopak podstatné funkce zůstávají často dlouhodobě nedokonalé a bez pokusů o jakýkoliv vývoj.

Lenka.Vílka28.11.2018 v 11:55

Opět moc prosím o edukaci směrem ke zdroji při vkladní nové knihy. Nebo viditelné rozepsani při vkládání knihy. Ne přes otazník. Kniha bez isbn, kde je zdroj "kosmas.cz" je vskutku o ničem. Uživatel byl na knize, aby se dostal k ostaním údajům knihy, ale toto je špatně. Přijde mi, že uživatelé "špatně zadaný zdroj" neberou na stejne úrovni jako "špatně zadané isbn". A je to několikrát denně. Jenom aby všichni uživatelé věděli. Ne, nejsou tady kouzelní skřítci, kteří to opravují...

pobijecmuch28.11.2018 v 15:51

Přidávám se k předchozímu příspěvku Lenka.Vílka.
Kolonka Zdrojový web při přidávání nové knihy, by měla pro některé uživatele asi červeně blikat s dovětkem co s tím mají správně udělat. Troufnu si říci, že více jak polovina uživatelů neví, co tam má vložit, nebo tam vkládá nesmysl. A ostatní potom znovu jenom hledají a opravují.

Lenka.Vílka28.11.2018 v 16:01

Pobijecmuch: děkuji, že se mnou opakovaně souhlasíš, ale mrzí mě, že na to nebyla ještě nikdy žádná reakce. Protože mě už to nebaví. Hledat zdroj a správně ho doplnit, když to měl udělat uživatel, když na té stránce byl. Takže děkuji, že mám někoho, s kým se o tu práci mohu podělit. Asi toho budeš mít víc, protože já mám chuť se na to vys...(víš co)
Tak já zase za měsíc dotaz hodím znovu do placu, jestli se někam posuneme...ale Sibyla ve mně má rozbitý kompas, takže se řídím instinktem a vidím to černě...

E. Witerez29.11.2018 v 12:36

Nedalo by se udělit reklamě, kterou nemohu zavřít křížkem, "statické místo"?
Zcela to zakrývá některé údaje jak se to posunuje.. Např zde není vidět kdo z uživatelů má knihu ve svých seznamech:
https://imgur.com/PWXxA6Z

Koka29.11.2018 v 19:20

Připojuji se k upozornění E. Witerez: veliký blok reklamy zakrývá rubriky "Mají v knihotéce ... V přečtených .. Chci si koupit ... atd. Ani "vyblokování té reklamy situaci neřeší - po reklamě zbyde prázdné bílé místo a rubriky se nadále na stránku "nevejdou".
A ještě další problém (nevím, zda jenom můj, resp. mého PC ?) - při vyhledávání názvu knihy se mi nabídne "roletka" s podobnými tituly (nebo zcela rozdílnými názvy - ale to teď neřeším) a při kliknutí na zvolenou knihu se místo té knihy zobrazí reklama, která původně byla roletkou překryta.

Text příspěvku byl upraven 29.11.2018 v 19:36

siena29.11.2018 v 19:33

Ano, jsem na tom podobně. Po uzavření sice reklama zmizí, ale text se stejně nezobrazí. Ale je mi jasné, že jediné, co se tu na toto téma dozvíme, je, že si máme nainstalovat blokační program...

elfos29.11.2018 v 19:40

To mi připadá jako nějaký technický problém.... Možná by bylo lepší napsat to do

https://www.databazeknih.cz/diskuze/chyby-na-webu-6/technicke-potize-1880/str-34

Lenka.Vílka29.11.2018 v 19:45

Zobrazení přes telefon je ok... :)
Jenom je nepraktické, pokud knihu nemá nikdo v žádném seznamu nebo nejsou žádné podobné knihy. Potom je autor mezi těmi dvěmi reklamami jaksi ztracený :(

siena29.11.2018 v 19:48

elfos, nevím. Teď jsem si vyhledala vysvětlení Dana, proč před časem nastal přesun toho, co bylo vpravo, vlevo. S dovolením ocituji...
""...pravá strana naopak není nijak strategická, protože pravý sloupec vidí každým dnem méně a méně uživatelů. Každý druhý návštěvník na Databázi nahlíží přes mobil nebo tablet a v řádu měsíců bude návštěvnost z počítačů v menšině (na menších displejích je tak pravý sloupec přesunut pod levý, takže je každým dnem méně viditelnější..." Takže, opravdu je pravý sloupec méně viditelnější, resp. neviditelný...

Text příspěvku byl upraven 29.11.2018 v 19:52

elfos29.11.2018 v 19:53

Tak píšete, že vám dnes - ne před časem - začala reklama zakrývat obsah DK. To mi fakt přijde jako nějaký dnes vzniklý technický problém, se kterým bych se obrátila do diskuse hlášení technických problémů....Vložit příspěvek