Pár nápadů na vylepšení webu


Naias
Naias 29.07.2018 v 09:07

Existuje, len odkaz v päte zmizol.
https://www.databazeknih.cz/novinky-na-webu

R.E.M.
R.E.M. 29.07.2018 v 09:11

Naias, díky za informaci a odkaz. Do rubriky se uživatel dostane jen při zadání této adresy? Žádný přímý odkaz není (teda kromě toho, který jsi tu vložila)?

Naias
Naias 29.07.2018 v 09:13

Viem ja? Vyzerá to tak. Inak, už to zmizlo v apríli, ale potom to Dan vrátil.
https://www.databazeknih.cz/diskuze/napady-na-vylepseni-webu-2/par-napadu-na-vylepseni-webu-593/str-168#id227271

R.E.M.
R.E.M. 29.07.2018 v 09:13

Jedna pozitivní zpráva - ve vlastních seznamech už existuje filtrování. Díky. Skvělé.

R.E.M.
R.E.M. 29.07.2018 v 09:15

Naias: Díky, i tak máš větší přehled než já. Že "Novinky" už jednou zmizly, mi uniklo. :-)

TakySimona
TakySimona 29.07.2018 v 10:56

Pravidla chování v diskusi - stránka existuje, ale není odnikud nalinkovaná.

Novinky na webu - dtto.

Zavání mi to úmyslem.


denib
denib 29.07.2018 v 11:18

Je super, že už existuje filtrování ve vlastních seznamech. Dííííky.

Lilithen
Lilithen 31.07.2018 v 14:37

Chybí mi možnost hromadného mazání knih z bazaru.

kapr
kapr 02.08.2018 v 23:52

Dělám chyby, vím o tom, bojuji s tím, mnohdy marně.
Je nás takových povícero.
Já jsem zvyklý na obyčejnou počítačovou klávesnici, a pořídil jsem si notebook.
Výsledkem jsou chybějící písmena, tu na začátku, tu na konci slova, a občas i uprostřed.
Důsledek, cokoliv napíši si musím nejlépe dvakrát, raději třikrát po sobě přečíst a opravit.

Nezpochybnitelným faktem je, že nevkládání mezer za čárky a tečky za slovy je hnus, který každému, kdo se po vás pokouší vaše výtvory přečíst vadí. Jestli tomu nerozumíte tak jinak:
"Prostě blbě se to čte!"

Vyskytují se i jiné podobné chyby,

O čem to svědčí, návyky, spíše zlozvyky vzniklé mikrokonverzacemi na fb přenášíte mezi výtvory, které by měly být vaší výkladní skříní.

Bohužel se podobné jevy objevují i u osob, které sami sebe považují za poloviční moderátory.

Já všechny tyto chyby a jevy chápu, a nikdy bych je nikomu z vás nevyčítal, kdyby. Ano právě to kdyby. Na každý svůj příspěvek můžete dodatečně sáhnout. Pitomost, překlep a podobně kdykoliv opravit. Takže o čem to svědčí, o neúctě ke čtenáři, o neúctě k sobě samému. Ano i já umím spáchat věci, o kterých bych nevěřil, že jsou možné. Snažím se ale po sobě své výplody číst, a ty nejhorší přečiny opravit.

Text příspěvku byl upraven 24.08.18 v 12:05

kapr
kapr 03.08.2018 v 01:02

Přišlo mi následující upozornění:

Jelikož využíváte seznam Chci si koupit...

Tak ačkoliv tento seznam slouží primárně pro nové knihy, pokud byste případně zvažovali nákup i ve zdejším bazaru, ale nechce se vám vkládat poptávkové inzeráty, zbystřete!
Stačí, když si v Upozornění zaškrtnete, že až se knihy objeví v bazaru, chcete poslat e-mail. Pak už se stačí rozhodovat na základě konkrétních inzerátů :-)
(23. července v 14:12) X

Uvítal bych možnost vytvářet si takové seznamy dva.
Ten první by byl otevřenou nabídkou, pro každého volně přístupný. Tam by byly knihy o nichž jsem jednoznačně rozhodnut, a o nákupu jako takovém nepochybuji, a předpokládám, že ani v budoucnosti pochybovat nebudu.
Zato ten druhý by se vyznačoval hned několika zvláštnostmi. Na kteroukoliv knihu bych na databázi kdekoliv narazil, mohl bych využít možnost zařadit si ji do toho tajného seznamu, včetně všech dostupných údajů. Tedy, kdo všechno ji v bazaru nabízí a za kolik, případně kdo ji doporučuje (například v diskuzi) a jakými slovy. Prostě by se základní údaje knížky vložily i s celým příspěvkem i nickem autora, který ji doporučoval, nebo si třeba jen pochvaloval něco z jejího obsahu. Mělo by to tu výhodu, že i třeba po pěti letech bych viděl na základě jakého podnětu jsem o knihu projevil zájem. Ten tajný seznam by měl jednu obrovskou výhodu. Sice by upozorňovací maily na knihu chodily, ale při nevyužití nabídky by dotyčný neměl výčitky svědomí, že inzeruje zájem, a při nabídce z celé záležitosti vycouvá. Tím pádem by bylo možné v takovém seznamu uchovávat stovky, v krajním případě i tisíce knih. Prostě v okamžiku kdy vás určitý obor zaujme, a chcete se s ním seznámit, vložíte všechny knihy které by připadaly v úvahu do takového seznamu. Z aktuálních nabídek už by se v případě trvajícího zájmu dalo zvažovat, zda jej projevit, nebo dělat mrtvého brouka, a čekat raději na lepší nabídku, nebo lepší publikaci.

O mnohé knihy mám zájem. Jsou jich stovky, spíše tisíce.
V mém "chci si koupit" naleznete pouhé tři, které jsem tam vložil v době , kdy jsem byl na DK první týden, možná měsíc.
Službu, kterou si nastavím podle svých vlastních požadavků určitě uvítám. Informace o tom co mne zajímá, i když jde o stovky titulů, uvítám rovněž. Rozhodně ale nestojím o to, aby mi každý den chodily osobní nabídky, třeba zrovna na tituly, které se mezi tím staly již neaktuální.

TakySimona
TakySimona 08.08.2018 v 15:16

K dnešní aktualizaci Podmínek užití webu.

U takto formálních dokumentů, kde v případě sporu rozhoduje každé slovo i interpunkční znaménka, bych preferovala vyznačení změn proti předchozímu stavu - něco na způsob, jemuž se v jazyce MS Office říká Revize - Sledování změn.

Text příspěvku byl upraven 08.08.18 v 15:16

Dan
Dan 08.08.2018 v 15:27

K žádné aktualizaci Podmínek užití nedošlo. Pouze byl přetížen chvíli server, takže se tato stránka zobrazila.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.08.2018 v 15:30

Jo, jo, myslela jsem, že to teplem blbne jenom mě. Tak to blblo všem ;)

TakySimona
TakySimona 08.08.2018 v 15:32

Fenomenologie v kostce:
Skutečnosti jsou takové, jaké se jeví.

pobijecmuch
pobijecmuch 23.08.2018 v 17:25

Měl bych jeden prosbu - nápad.
Nemohla by se ve formuláři přehodit rubrika - Počet stran s rubrikou pod ní - Nakladatelství? Tedy, aby ve formuláři byl k vyplnění uveden nakladatel dříve.
U všech prodejců a vydavatelství je většinou za názvem knihy a autorem, hned název vydavatele. Počet stran je vždy až skoro na konci. Když vyplňuji formulář, tak počet stran nechávám prázdný a musím se k němu vracet, někdy až po vyplnění formátu.
Potom bych poprosil zda by se nějak nemohla opravit ve formuláři rubrika - stav knihy. Při zadávání připravované knihy k vydání, si ta rubrika dělá co chce. Jednou mně zůstane, na - ještě nevyšla a podruhé naskočí - již vyšla. Většinou si toho nevšimnu a hned mně systém napomíná, že jsem zadal datum budoucí, ale stav, že vyšla. Okamžitě ztrácíte vložený obal a musíte ho vložit znovu.

sola_lupa
sola_lupa 25.08.2018 v 22:10

Ahoj, napadlo mě, že místy mám problém si pamatovat nedokončené knižní série, které čtu, a proto zapomínám sledovat, jestli u nich nevyšla nová kniha. Přimlouvala bych se za možnost označení si určité knižní série s tím, že pokud by byla v plánu nová kniha a někdo by ji do databáze přidal, přišlo by mi upozornění a poté případně ještě po jejím vydání - či pouze jednoho z toho. Mám na mysli obdobu vydání nové knihy autorem, kterého si označím, což již funguje nyní.

siena
siena 26.08.2018 v 09:00

sola_lupa, promiňte, ale není to totéž?

Text příspěvku byl upraven 26.08.18 v 09:10

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.08.2018 v 09:22

Pokud má čtenář od autora rozečteno víc sérii, musel by se rozklikávat, do které série zrovna tahla nová kniha patří, pokud přijde jenom to upozornění (a třeba autora nemá v oblíbených, že?). O to asi jde. Aby přišlo upozornění rovnou s názvem série. Což mě osobně přijde zbytečné. Já jednou za čas projdu své rozečtené série, abych zjistila, kolik mi toho vypadlo z hlavy, naklikam do "chystám se číst" (tam je snazší na ně nezapomenout) a ještě k tomu nabalim další spoustu knih :D
Ale je zase pravda, že mám dny, kdy si říkám: "Proč si sem vůbec lezla?" Tímhle systémem, mám čtivo na další dva životy... :(

sola_lupa
sola_lupa 26.08.2018 v 11:15

Lenka.Vílka: Přesně tak jsem to myslela. Já většinou zapomenu, jak se ta série jmenovala a dohledávat to už v přečtených mi přijde dosti komplikované, případně vzpomínat na jméno autora. Když si autora označím, tak pak přemýšlím, proč jsem to dělala, proto mám momentálně jen jednoho. :D Zatím mě zachraňuje tužka a papír, ale z organizačního hlediska je dost komplikované mít názvy na různých papírech, protože ho můžu ztratit a pak už jsem v háji. :D Byl to jen návrh, který mi přišel užitečný. Pokud se nelíbí, tak nic. :)
No, já jen vlezu na cizí profil, koukám na knihy, co kdo čte a už to jede a knížky přibývají... Případně inspirace z novinek nakladatelství, to je též má zhouba. Je to hrozné. Doufám, že před mojí smrtí stihnou vědci zjistit, jak že se vlastně zpomaluje stárnutí buněk, případně jak ty staré odstranit. Fandím našim univerzitám, když už se do toho pustily a doufám, že se budu moct přihlásit jako dobrovolník. :D Nebo nás zachrání reinkarnace opět do člověka.

LordSnape
LordSnape 26.08.2018 v 20:14

Nešlo by, kdybych kliknul na edici u knihy, kde je rovněž i uvedeno pořadové číslo, aby mě to zavedlo na tu konkrétní stránku, kde je ona zmíněná kniha? Dost mě to mrzí zrovna u velkých edicí jako je Trifid od Tritonu, kde je na 400 knih... :-/

Kralicekusacek
Kralicekusacek 28.08.2018 v 18:03

Ono také jednu sérii může psát více lidí, takže se třeba stane, že na novém díle nepracuje právě ten autor, ale některý jiný, v jeho knihách se to tedy neobjeví.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.09.2018 v 23:38

Stovka sem, stovka tam. Vím, že to je dárek. Kniha, kterou jsem jinde nesehnala. Chtěla jsem jí, protože vím, že někomu udělá radost, takže na penězích nezáleží.
Jenom mi přijde zvlášťní, že kniha má 70 hodnocení (poslední komentář skoro před rokem)...v bazaru byla nabízena jenom jednou a jakmile jsem projevila zájem, hned se v bazaru kniha zjevila nabízena jiným uživatelem levněji. Samozřejmě jsem poslala peníze tomu prvnímu člověku (kdo jsem? Manželka od prasete?!...jenom ať nejsem smazaná). Ale zdá se mi to jako zvláštní náhoda. Dost by mě zajímaly principy, na kterých bazar funguje. Na mém profilu je vidět, že jsem o knihu projevila zájem "v rozpracoványch". Vážně tam ta položka musí být. Jako potom odkliknu, že obchod byl dokončen, ale nechápu, zda je to podstatné "pro celkovou věc".
Říkejme tomu paranoia, je mi to jedno. Ale co když z toho důvodu někdo zruší původní obchod, přejde za "nově vytvořenou" levnější nabídkou, nakonec z toho sejde (protože ono vložení je prostě podezřelé) a jak to má potom vysvětlit onomu jedinému, který původně knihu v bazaru nabízel, uživateli? Vážně je záložka "rozpracované" nutná?

Dan
Dan 03.09.2018 v 07:59

to LordSnape: Co se pak dozvíš o té knize na té konkrétní stránce edice, pokud by odkaz vedl až tam? Takhle to chápu tak, že člověk v detailu knihy vidí, že je zařazena v edici a kliknutím si edici otevře a prohlédne si další knihy z edice.

to Lenka.Vílka: Tomu příspěvku moc nerozumím... je to jen náhoda. Na vašem profilu vidět nikde není, že jste projevila zájem, protože sekci Rozpracované vidíte pouze vy sama, nikdo jiný.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.09.2018 v 08:27

Dan: nevěřím na dvě věci na náhody a trpaslíky, ale děkuji za vysvětlení. Asi začnu věřit na náhody :D protože tohle v tom případě byla fakt velká mega náhoda :D

dm1
dm1 03.09.2018 v 21:59

nebolo by možné doplniť do Chci si koupit možnosť exportu do excelu? A tiež by veľmi potešilo doplnenie filtrovania ako je aj vo vlastných zoznamoch teraz.



Vložit příspěvek