Pár nápadů na vylepšení webu


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.07.2018 v 13:10

Lord: co mělo pomoct novým podmínkám diskuze (škoda, že to není zmíněno v "Novinkách na webu", ať to hned vidí i ten, kdo tady dlouho nebyl), uškodilo jiné části diskuze (čili vláknu oprav). Ale primární bylo, to aby se zahladilo, když je někdo hnusnej na druhého v diskusi a došlo ke smazání a všichni viděli proč. Tak snad se to nějak vyřeší. Ale nevím, jestli to jde naprogramovat na všechna vlákna kromě jednoho... :( tak snad se to "tam nahoře" nějak vychytá. Pokud lze...

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 08.07.2018 v 13:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pobijecmuch
pobijecmuch 08.07.2018 v 13:29

Hanka_Bohmova - ano, souhlasím. Nevím co každému řekne věta - Uživatel svůj příspěvek odstranil. Obsah už stejně nevidí. A už vůbec nikdo stejně neví, co vedlo autora příspěvku k smazání.

HTO
HTO 08.07.2018 v 17:15

Všem: co se týká osobních zpráv – moderátor rozhodně nemůže číst zprávy, které si mezi sebou posílají uživatelé. Nemá ani jak zjistit, kdo si s kým píše. Vaše soukromí je před moderátory naprosto v bezpečí. To, že se já dostanu do korespondence někoho z vás, je asi tak pravděpodobné, jako že se na facebooku dostanu k tomu, co píše po vzkazovníku Cristiano Ronaldo Rogeru Federerovi.

triatlet: s palci máte pravdu. Není to nic proti pravidlům, ale úplně to znehodnotilo žebříček. A nemluví ze mě uražená pejcha, protože jsem ten žebříček pár let vedl, sesadiv z něj nightlybirda, ať odpočívá v pokoji.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.07.2018 v 17:26

HTO: děkuji za ozvání a potvrzení, že soukromí je soukromí, místní paranoia byla vtipná. Děkuji. Snad si to všichni přečtou... :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.07.2018 v 17:37

Palcovací mafie? Když máte 100 oblíbených a každý druhý den přečtete knihu, ano, palců máte víc, pokud vám ho oblíbený dá automaticky jenom proto, že jste místní kamarádi. Tomu já říkám matematika. Ale zároveň logika. Pokud sám uživatel nebude automaticky dávat palce všem svým 100 oblíbeným, nebudou to dělat ani oni.
Ano, uvádění příklad je trapný. Ale pokud pravidelně píšete komentáře délky na dvacet řádků, ke každé té knize, kterou každý druhý den přečtete, palec by měl bejt uz jenom za ta slova a jejich počet. Už se mi hodně krát stalo, že jsem dala palec za dobrý a trefný komentář, přestože já knize dala naprosto opačné hodnocení...


siena
siena 08.07.2018 v 19:01

Já si naopak myslím, že upozornění na to, že byl příspěvek smazán, ať už moderátorem, či samotným uživatelem, už i to o mnohém vypovídá, tu má své místo. Možná by nás mohlo přimět více popřemýšlet, zda-li mám vůbec s čím přispět, zda-li nebudu za 14 dní mazat. Ono je pak otázkou, jestli "plevelením" v diskuzi je zrovna to samotné oznámení o smazání:) A to nemluvím o příspěvcích, které tu jsou mnohdy jen pro jakési "vyprovokování" debaty, a které jsou poté potichu smazány. A zůstávají tu pouze ty reakce.
Samozřejmě, v případě hlášení chyb to nemá své opodstatnění, tam bych byla pro smazání beze stopy...Jestli tedy jde takhle selektivně ošetřit.

LordSnape
LordSnape 08.07.2018 v 19:07

Tak zrovna ve vlákně oprav tohle oznámení nemá vůbec žádný smysl. A co mi to teda přinese, když vidím jen, že to bylo smazáno protože to porušilo podmínky diskuze anebo, že to smazal jen uživatel? Nikdy po sobě nic nemažu i když si pak říkám, že to bylo třeba zbytečné atd. Tak se ptám čemu to jakože vypovídat? Že si někdo za svým příspěvkem nestojí anebo že nezná pravidla? To mě přivádí i k tomu kde vlastně ty pravidla pro diskuzi na DK jsou uvedená?! Snad kromě toho, že nesmí být rasistická či jinak porušovat český právní řád o ničem jiném nevím...

Na místní paranoiky nemá vůbec smysl nijak reagovat. Melou pořád jen to samé. Z okna pak čučí, jestli nepadá chemtrails... Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by lidé s právem chodit do administrace mohli i lézt do soukromých zpráv a to jsem párkrát už taková práva měl.

A palcovací byznys je stejně už dávno proprané téma jako zakládání dalších účtů pro 100% hodnocení určité knihy.

Text příspěvku byl upraven 08.07.18 v 19:16

siena
siena 08.07.2018 v 19:25

Možná že tobě nic, LordeS. Někomu jinému to může pomoci zorientovat se v diskuzích, někdo další se nemůže posléze vymluvit, že někdo zlý mu příspěvek smazal, a když mu ho smazal, že zkrátka porušil pravidla. Ono i to promazávání ve velkém, může říct i něco o samotném uživateli.
A prosím, přestaň všechny ty, kteří si dovolí něco poznamenat k osobním údajům, a jak je s nimi nakládáno, urážet. Víš o nich, s prominutím, nic.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.07.2018 v 19:34

Ok, ale zatím o smazání nechodí upozornění (dva dny zpátky nechodilo...pokud jsou změny, sekce o novinkách na webu čeká), takže pro uživatele přínos nula. Hodně velký vůl napíše OZ a nechá se zablokovat v OZ. Vše má plus i mínus...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.07.2018 v 19:37

Lorde: někde v dikuzi je odkaz na nová pravidla. Super by bylo dát změny do Novinek na webu...ale furt nic :(

LordSnape
LordSnape 08.07.2018 v 19:55

Já je neurážím, jen se to tu probíralo už tolikrát, že je naprosto směšné, jak jim to nestačí. To musí Dan natočit video na YT o tom, že do zpráv nikomu nikdo neleze? Na druhou stranu co tak tajného zdejší uživatelé v soukromých zprávách mají? Čísla účtu? jako sorry, to nejsou žádná tajná data. Podívej se, co vše o tobě ví banka a ta to vždy přeprodává, proto ti taky volají z call center...

Jinak je neurážím, jen si z nich dělám srandu a vlastně mi je jich dost líto, že nemají čas řešit závažnější věci.

A ta pravidla pro vedení diskuze jde KDE?

Text příspěvku byl upraven 08.07.18 v 19:55

Koka
siena
siena 08.07.2018 v 20:05

A on je tu snad někdo, kdo tu řeší nějaké celoplanetární problémy? Už jsem tu docela dlouho, ale tak nějak jsem si nevšimla:)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.07.2018 v 20:07

Super a pro toho, kdo tady dlouho nebyl, jsou pravidla kde? Chtělo by to odkaz z Novinek na webu, ne někde v diskuzi. Pokud to je i jinde, nechám se ráda poučit, abych nebyla věčně negativní a poslala osvětu dál... :)

triatlet
triatlet 08.07.2018 v 20:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LordSnape
LordSnape 08.07.2018 v 20:10

@Koka Přiznám se bez mučení, že tohodle vlákna jsem si prostě nevšiml. Dík za odkaz na ty pravidla, ale kdybych byl jakože nový návštěvník, tak kde je najdu? Bylo by fakt asi nejlepší, aby na ně byl snadný příchod z hlavní strany webu.

Text příspěvku byl upraven 08.07.18 v 20:40

Koka
Koka 08.07.2018 v 20:16

LS + LV - máte oba pravdu, citaci linku pravidel jsem vzala přímo z diskuze, kde jsme se k Danovu návrhu vyjádřovali. Vůbec mi nedošlo, že on poté, co na naše návrhy udělal nějaké drobné úpravy, ta pravidla nikam na jasně dostupné místo nepověsil; nejsou ani v Nápovědě, ani - jak jsem se teď dívala - v Podmínkách užívání tohoto webu. No ale někde přece musejí být zašité, když se mi z toho prolinku otevřely, že?
Tudíž: mám nápad na vylepšení tohoto webu: Dane, když jste zformuloval pravidla, doporučuji udělat pro jejich uplatnění širokou osvětovou kampaň, a i kdyby nebyla ani široká, ani osvětová, tak alespoň ta pravidla někde na viditelném místě zveřejněte.

Text příspěvku byl upraven 09.07.18 v 08:36

LordSnape
LordSnape 08.07.2018 v 20:32

To vlákno "Moderování diskuse" je výživné. Tam jsou výborné pomníky. Hned jsem si vzpomněl na Pejsánka, co měl stejně jedovatý podtón svých příspěvků podobně jako binysek. A jak si krásně notovali. :-)) Je fajn, že pravidla existují, ale fakt bych odkaz na ně vystavil někde více na oči. Ať už na hlavní straně někde dole nebo při kliknutí na sekci "Diskuze" z horní lišty.

soukroma
soukroma 08.07.2018 v 20:40

triatlet: děkuji za info - Zajímavě ukončená diskuze... https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/nightlybird-s-yj-night-pub-73/str-44
"Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky."
k 22/7/2016
Jinak bych se totiž vůbec nedozvěděla, že moje novější příspěvky, ač neporušovaly žádná pravidla, byly smazány - bez varování, náhrady, možnosti si je třeba zkopírovat, protože něco v té diskusi zajímavého bylo. Holt jsem pod nátlakem nesmazala, tak mi bylo smazáno, bez diskuse.
V tomto případě to došlo tak daleko, že už tady nelze věřit snad vůbec nikomu a ničemu, činí se zde autoritářské zásahy bez náhrady a upozornění zainteresovaných. Neuvěřitelně jste mě zklamali - provozovateli a zodopovědní za tuto hurá akci. Nikdy bych nevěřila, že něco takového zde může někdo iniciovat a provést s posvěcením vedení, ale bez vědomí těch, jichž se to týká.

Text příspěvku byl upraven 08.07.18 v 20:41

LordSnape
LordSnape 08.07.2018 v 20:46

@soukroma Odkud vám byly smazány? Z toho Nightlybirdova vlákna? Docela mě zajímá povaha smazaných příspěvků, abych si udělal obrázek o zdejším soudnictví.

Já si zrovna nedávno na pajonka a Nightlybirda vzpomněl a mrzí mě, že tací uživatelé tu již nejsou. :-(

Text příspěvku byl upraven 08.07.18 v 20:50

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.07.2018 v 20:49

Uzavření tohoto vlákna chápu a myslím, že k tomu mohlo dojít už dřív. Čistě z respektu, aby to tam zůstalo krásné a nestala se z toho žumpa jako ve štrikovně...

R.E.M.
R.E.M. 08.07.2018 v 20:49

soukroma: Není to první případ, kdy se smazaly příspěvky. Už se stalo, že se nejdřív mazaly příspěvky a pak, asi pro jistotu, se smazalo celé vlákno.

LordSnape
LordSnape 08.07.2018 v 21:03

Jo a navážu ještě na Lenku.Vílku. Bylo by vážně fajn, kdyby danému uživateli přišla prostě do SZ i upozornění, že mu byl příspěvek v diskuzi smazán. Pamatuji si, že tohle fungovalo třeba i při přesunutí komentáře do diskuze u knih. Aspoň mi teda jeden takový přišel i když v něm už nebylo uvedeno jaké knihy se to týká...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.07.2018 v 21:13

Jo, jo, upozornění chodí. I v případě, že z komentářů do diskuze pošle uživatel sám sebe (dnes jsem provedla). Což mi přišlo vtipný. V diskuzi to bylo hned a upozornění mi přišlo několik hodin na to :D ale když tam pošlu sama sebe...to mě dostalo ;)



Vložit příspěvek