Pár nápadů na vylepšení webu


pobijecmuch
pobijecmuch 08.03.2018 v 09:10

micha-ella - možná to bylo myšleno na uživatele, kteří po vydání určité knihy, určitého autora (většinou českého) se tu náhle nově zaregistrují, napíšou komentář ke knize a už je potom DK vůbec nezajímá. A je fakt, že bylo zjištěno, že některý takový "vášnivý"komentátor se tu účelově zaregistroval i pod několika jmény.

Text příspěvku byl upraven 08.03.18 v 09:11

kapr
kapr 08.03.2018 v 09:58

Ano, všichni máte pravdu. Přesto by určitě bylo zajímavé, kdyby u knihy byla možnost si po kliknutí zobrazit i to redukované hodnocení.

Co mi tu naprosto chybí je možnost rychle se u neznámého autora zorientovat která je jeho nejvýše hodnocená kniha, a která je nejvíce čtená. I u známých autorů by to bylo někdy zajímavé. Podle čeho, jakým mechanismem je vytvářeno pořadí zobrazených knih u autora se mi prozatím nepodařilo dopátrat.

Jinak stávající systém barevných čtverečků mi po mnoha stránkách naprosto nevyhovuje.

Pokud uvážíme, že pravděpodobně nejméně polovinu titulů tvoří překladová literatura, myslím si, že bych se o překladateli rád dozvěděl zhruba totéž, co mám v současné době určitou naději se dozvědět o autorech. V současnosti DK zůstává u pouhého zobrazení obálek překladatelem přeložených titulů, a to je žalostně málo.

Podobné podrobné informace bych rád nacházel i o ilustrátorech.

To všechno platí jak o těch současných, aktivních, žijících, ale i o těch kteří již nejsou mezi námi.

Myslím si, že se samozřejmě mnohé dá nalézt na různých wiki, ale na stránkách jako je DK, by měla být pravděpodobnost, že se na nich najde osoba, která se o konkrétního tvůrce zajímá daleko větší. Oproti vytvoření wikistránky, je zde daleko snazší uvést k takové osobě některý fakt, zajímavost, odkaz, zážitek z osobního setkání, postřeh, prostě informace, které by jinak zapadly, a případnému zájemci by trvalo mnoho hodin strávených na internetu, než by se k ní dopátral, pokud by je vůbec objevil. Je možné pátrat samozřejmě i v dalších, především písemných pramenech, ale upřímně, toto cestou půjdou maximálně desítky jedinců, a v mnohých případech půjdou spočítat na prstech jedné ruky.

Naias
Naias 08.03.2018 v 10:06

Kapr, knihy u autora sa dajú zoradiť podľa niekoľkých kritérií. Možnosť zoradenia je medzi riadkom so záložkami a knihami samotnými.

kapr
kapr 08.03.2018 v 10:30

Micha-ella

Zarazila mě Kaprova věta: co s uživateli, kteří se tu čerstvě objeví... Jsem snad méněcenná? Nejsem tu moc dlouho, jakou to má spojitost?

Ona méněcennost je míněna na každého uživatele, který je zde poprvé, nejlépe první den, a nechápe jak systém funguje. Upřímně ne vždy bývá lehké to objevit, a mně ani po roce nebývají odpovědi na otázky, které přede mnou postupně vyvstávají příliš jasné, a často nejsem ani schopen se jich dopátrat.

Ona méněcennost je míněna na každého uživatele, který se zde objeví, týž den zasáhne do hodnocení, a již nikdy se nevrátí zpět. Tento bod se Vás samozřejmě netýká.

Ona méněcennost je míněna také na určitou vstřícnost každého uživatele, kterou lze posoudit po rozkliknutí jeho profilu. Nuly prostě o ničem nesvědčí, o vstřícnosti, ani cennosti. Na soukromí má samozřejmě každý právo, ale nic se nemá přehánět, a vždy je možné mnohé přibližně nastínit bez duševního striptýzu, a uvádění osobních dat.

kapr
kapr 08.03.2018 v 10:38

Naias

Chybí mi tam:
podle toho kolik uživatelů ji uvádí jako přečtenou, (tak abych nemusel každou rozklikávat.)
podle toho kolik uživatelů ji zařadilo do své knihotéky, (dtto)

Ale veliké díky, za tuto i další promptní reakce na mé glosy a (možná někdy i poněkud slabomyslné) výlevy.

Naias
Naias 08.03.2018 v 11:01

Ešte by som podotkla k tej menejcennosti, že nie každý, kto je tu prvý deň, je nezorientovaný. Ja som si to tu nejakú dobu obzerala, než som sa zaregistrovala a to už som poznala rôzne funkcie a časom som prišla na kĺb aj iným. Ono to nie je zas také ťažké zistiť, proste treba popozerať, čo kde je a na čo sa dá kliknúť a potom vyskúšať, čo sa stane, ak urobím toto, čo sa stane, ak urobím hento...

Uvádzať pri zoraďovaní kníh, koľkokrát je ktorá v knihotékach či prečítaných, sa mi už zdá priveľa. To by tam mohli byť všetky údaje, ktorá kniha je koľkokrát v niečom profile. Pretože jedného zaujímajú prečítané, iného ČV, ďalšieho zas niečo iné. Čo sa mňa týka, nechápem, načo je vlastne dobré vedieť, koľko ľudí tú knihu vlastní, či ju čítalo.


bubka
bubka 08.03.2018 v 19:01

mně vadí, že po zadání autora a národnosti se musím zepředu nebo zezadu proklikat až k počátečnímu písmenu jeho jména, že nemohu zadat konkrétní začáteční písmeno

Raksa.A
Raksa.A 09.03.2018 v 17:17

Bubka, to mě taky vadí a už jsem to sem chtěla napsat. To by byl takový problém přidat kolonku jméno?

bubka
bubka 11.03.2018 v 22:47

ten vyhledavač je úplně k ničemu zadala jsem Felix (chtěla jsem si vyhledat knihu Felix z 1. nástupiště ) a po několika málo felixech s něčím dalším jsme přešli na Káju Maříka a t velmi podrobně a tí, to zhaslo

když už se stále přenastavuje DK, nelze něco udělat i s tím nemožným vyhedávačem?

Medunkavera
Medunkavera 12.03.2018 v 09:49

Doprčic, co si tu pořád stěžujete.
Buďte rádi, že tenhle úúžasný web existuje.
Získáte tu informace o všem. O knihách. O spisovatelích.
Mohla bych pokračovat .. Až do nekonečna..

Medunkavera
Medunkavera 12.03.2018 v 10:22

Aha. Tak promiňte.
To víte, jsem taková jednodušší. Nepotřebuji tak rozšířené hledání.

micha-ella
micha-ella 12.03.2018 v 10:39

Já bych to taky spíš smrskla. Ráda si o knížkách povídám, ale tady je to roztříštěné. Opakuji návrh: nešlo by spojit dohromady komentáře ke knížce a diskuzi o ní?? Rozumní lidé neprozrazují děj ani pointu.

pobijecmuch
pobijecmuch 12.03.2018 v 10:50

micha-ella - sloučit komentáře s diskuzí u knih, to rozhodně ne. Vždyť v té diskuzi jsou někdy takové příspěvky, že nevím zda to daný uživatel myslí vážně, nebo si dělá srandu. Příspěvky v diskuzi většinou nemají s knihou nic společného, jsou to prostě většinou jen takové výkřiky do tmy.

Alienor
Alienor 12.03.2018 v 10:55

Nemuseli by sa práve zlučovať, ale prívítala by som aspoň keď zaškrtnem sledovanie, aby mi prišlo upozornenie na nové príspevky v komentároch, v diskusii aj v recenziách. Teraz musím zaškrtnúť políčko samostatne pre komentáre aj pre diskusiu, koľkokrát to zabudnem a určite nie som sama. A s recenziami mám smolu, tam sledovanie neexistuje.

Skallarix
Skallarix 12.03.2018 v 10:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Alienor
Alienor 12.03.2018 v 11:03

O to ani tak nejde, už si dávam dosť pozor. Problém je, že keď chcete reagovať na nejaký komentár a urobíte to v diskusii, k dotyčnému sa tá reakcia väčšinou ani nedostane, lebo nemá diskusiu zaškrtnutú. Tak to väčšina užívateľov dá do komentárov, aj keď to tam nepatrí.

Text příspěvku byl upraven 12.03.18 v 11:09

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2018 v 11:04

Alianor: teď nechci vyznít zle, ale asi tak stane. Tak si holt myškou kliknete víckrát, to se toho stane! Myslete na to, kokil jedno kliknutí spálí kalorií. Koukám, že mě Skeeve brutálně předběhl, ale já mu to odpustim... :D
A od kdy sledování u recenzí nejde? Pokud jsou zde na DK, tak jde...
A když je něco hodně ouvej v diskuzi, existuje tady něco jako soukromá zpráva...
PS: teď jsem to vyzkoušela...Když se něco napíše do diskuze knihy, sledování se automaticky zapne stejně jako v komentářich nebo v recenzicht...problém je v tom, že dost komentářů skončí v diskuzi z důvodu nedisciplinovanosti uživatele...a s podobnými komentáři upřímně nechci mít nic společného...

Text příspěvku byl upraven 12.03.18 v 11:09

Alienor
Alienor 12.03.2018 v 11:07

Iste, všetko sa dá nejako okľukou urobiť. Ale prečo by som s tým musela byť spokojná?

Text příspěvku byl upraven 12.03.18 v 11:07

pobijecmuch
pobijecmuch 12.03.2018 v 11:09

Číst některé diskuzní příspěvky u knih ve mně vyvolává trauma. :-)
To opravdu raději dvakrát kliknu, ale mně stačí jen komentáře, tam také se někdy strašně divím ....

Text příspěvku byl upraven 12.03.18 v 11:13

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2018 v 11:16

Alienor: jestli je dvakrát kliknout navíc obklika, tak olalá, mám strach ze skutečných problémů. Ale váš názor beru, to jo. Ale jak píše pobijec, pro mě je nepředstavitelné, že po dočtení knihy Skleněný trůn (nebo jakoukoliv knihu od autorky) mi začnou automaticky chodit upozornění třeba na diskuzi, kde to vypadá jako ve válečné zóně. To bych musela zase všechno odklikavat pryč? A potom by mi zmizela veškerá upozornění, kdyby to bylo v jednom balíčku? Každá mince má dvě strany...

Text příspěvku byl upraven 12.03.18 v 11:17

pobijecmuch
pobijecmuch 12.03.2018 v 11:20

Lenka.Vílka - přesně jsi to napsala, rozlišovat komentáře od příspěvků v diskuzi by bylo hrozné.

Alienor
Alienor 12.03.2018 v 11:22

Mne príde o dosť horšie, že v komentároch máme príspevky do diskusie a následné úpravy a presuny.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2018 v 11:25

Alienor: stačí kliknout, nahlásit a moderátor to přesune, pokud není označeno slovem spoiler...easy...stále je dost uživatelů, co nepoznají hranici mezi komentářem a příspěvkem do diskuze...ale na DK je dost pilnych včelicek, které rádi pomohou...a jestli se do toho nechce vám, mě to problém nedělá, když na podobný komentář narazím ;)

pobijecmuch
pobijecmuch 12.03.2018 v 11:27

Alienor - pokud si myslíš, že do komentářů některý příspěvek nepatří, máš možnost ho navrhnout moderátorům k smazání, nebo přesunu do diskuze.
Do komentáře opravdu nepatří různé odkazy na vlastní blog, hesla: hurá už ta knížka konečně vyšla, nebo dotaz kdy vychází další díl.

Alienor
Alienor 12.03.2018 v 11:33

To všetko viem a už dlho to praktizujem. Ale stále si myslím, že problém je v tom, že keď napíšete príspevok do diskusie, nedostanete naň odozvu, pretože väčšina ľudí má zaškrtnuté iba komentáre.



Vložit příspěvek