Pár nápadů na vylepšení webu


eraserhead
eraserhead 29.01.2018 v 12:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pobijecmuch
pobijecmuch 29.01.2018 v 12:24

eraserhead - existuje zde nějaká nápověda, podmínky, atd. Kdo je nechce dodržovat, musí počítat s následky. Neznalost neomlouvá.

eraserhead
eraserhead 29.01.2018 v 12:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pobijecmuch
pobijecmuch 29.01.2018 v 12:38

eraserhead - jasně, máš pravdu, oba, ale víme co jsem myslel. Nebudu to rozvádět, tsal to už pochopila.

eraserhead
eraserhead 29.01.2018 v 12:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

evickakyticka
evickakyticka 31.01.2018 v 14:42

Tak se mi zdá, že jsme konečně zabrečeli na správném hrobě. Pod jednotlivými povídkami se zobrazují i ve kterých knihách se objevily. BRAVO!!! Děkuji.


siena
siena 31.01.2018 v 15:02

Pěkné, díky za povídky:) nastavení není sice úplně stejné, jako bylo to dřívější, že anotace byly separátní, stejně jako u jednotlivých vydáních knih, přesto, díky za to!
Ještě by bylo dobré doplnit do Novinky na webu, ať se "staroúprava" více zviditelní...

Oceňuji i možnost nějakého řazení knih ve štítkách, ale kdyby se ty ještě zkombinovaly se žánr/kategorie...:)

Text příspěvku byl upraven 31.01.18 v 15:08

denib
denib 31.01.2018 v 15:09

Také děkuju za povídky.

Makocka
Makocka 03.02.2018 v 14:27

Nemám kapacitu to tu celé pročíst, tak nevím, zda se nebudu opakovat, ale mě by se hodila u knihy i kolonka "Nedočteno"...do "Přečteno" ji dávat nechci, když to není pravda, ale stejně bych chtěla mít někde ty knihy evidované.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.02.2018 v 14:32

Makocka: už se to řešilo několikrát a nikdy to nevedlo k nové kolonce u knihy. Jde si vytvořit vlastní seznam, kde lze napsat poznámka, proč nedočteno. Jenom je to seznam pro tebe a není viditelný u knihy...

Eicherik
Eicherik 03.02.2018 v 14:37

Je ale pravda, že informace "Nedočteno", která by byla u knihy vidět, by měla svoji vypovídající hodnotu. :-)

Makocka
Makocka 03.02.2018 v 14:37

děkuju, už jsem to našla, omlouvám se:-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.02.2018 v 14:45

Eicherik: Ano, vypovídající hodnotu to má. Já bych se taky přiklonila k tomu, proč by to tady mělo být. Ale taky chápu argumenty, proč to tady není (třeba jako čtu znovu, četl jsem v mládí a už si nepamatuji, o čem to bylo atd.). Pokud mám potřebu nějakého rozsáhlého komentáře ke knize, kterou jsem nedočetla, napíšu to do diskuze ke knize (jinak mám onen seznam). Tam je to vidět hned. Tedy pokud se nejedná o titul, kde je sto komentářů o tom, jaká kniha byla v originále rok předtím, než u nás kniha vyšla, tam by to zapadlo. Ale jinak by nezapadlo.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.02.2018 v 14:46

Makocka: není zač, omluv není třeba, fakt ne :) ;)

kapr
kapr 03.02.2018 v 16:10

V první řadě chci moc a moc poděkovat, za turistické průvodce, kterým se napříště chci hlouběji věnovat. (Tedy těm po Čechách, Moravě, Slovensku, Podkarpatské Rusi a jejich nejbližšímu okolí - souvisícímu území v rozsahu užitečnému pro pěší turistiku.)
Bohužel mám právě nyní několik přečtených knih, ke kterým bych rád vložil na DK komentář, a tak se bohužel po nějaký čas k průvodcům nedostanu. Každý komentář, i ten stručný, zabere zhruba den času. Ne, že by byl tak časově náročný, ale určitý časový odstup mezi nimi je k zachování určitého minimálního standardu prostě nezbytný.

Koka
Koka 12.02.2018 v 09:02

Za poslední dva tři měsíce každý můj pokus odhlásit se z DK probíha tak, že hned po kliknutí na ikonku "další" v záhlaví stránky se mi nerozbalí ta roletka, v níž je kromě jiných možností i "odhlásit se", ale se rovnou dostanu do svých údajů, jako bych chtěla něco měnit ve svém profilu. A tak se musím pořád vracet a mnohokrát zkoušet, než se mi rozbalí nabídka, v níž je "odhlásit se".
Je to už natolik únavné, že bych uvítala, kdyby tlačítko "odhlásit se" bylo někde úplně jinde, naprosto separátně od jiných funkcí. Nejlépe vytvořit takovou ikonku, jak mají TV ovladače - to kolečko protnuté malou přímkou.

Skallarix
Skallarix 12.02.2018 v 10:15

@tsal - jednodušší a spolehlivější je už (co se týká ověřování knih, jestli tu jsou, či ne) přejít na vyhledávač na Google, zadat jméno knihy společně s "Databáze knih" a mám daleko větší šanci, že se kniha objeví, pokud tu je. Protože tento skvělý "vyhledávač" je naprosto tristní. Vždycky byl vcelku na nic, ale zdá se mi, že je čím dál tím horší. Ne, počkat - nezdá.

siena
siena 12.02.2018 v 16:03

Skeeve, nemusím ani zadat spolu, stačí když samotný název. Samozřejmě musí se trochu pohledat, ale jak píšete, je to jistější. Smutné zjištění.
tsal, sběrna dat, přesné...a je velká škoda těch vkládaných dat, když tak horko-těžko nalézají uplatnění...

Text příspěvku byl upraven 12.02.18 v 16:39

kapr
kapr 12.02.2018 v 17:19

tsal
Příklad: Hledám Jiráskovo Temno (to jsem použil kvůli stručnosti a jednoznačnosti!)
Na Seznamu i na Googlu vyjede na prvním místě !!!
A ještě, jak se to píše (zadává):

temno site:databazeknih.cz

R.E.M.
R.E.M. 12.02.2018 v 19:38

Je to horší. Jednu dobu fungovalo vyhledávání knih přes ISBN dobře.

Dan
Dan 13.02.2018 v 18:48

Vyhledávání je technicky nejtěžší věc na webu.. u knihy "Poznáváme - Karibské ostrovy" byla chyba a nyní ji to v našeptávači v pořádku zobrazí.

Která kniha nelze vyhledat podle ISBN? Prosím o příklad. Zrovna tak se porovnává isbn s pomlčkami i bez.

Obecné nadávání mi bohužel k vylepšení nepomůže. Díky za pomoc.

R.E.M.
R.E.M. 13.02.2018 v 19:08

Dan: Nenapadlo mě problémy s vyhledáváním nahlásit. Brala jsem to tak, že špatné vyhledávání je způsobeno nastavením systému, ne že jde o jednotlivé chyby. Příště nahlásím.

SSTknihy
SSTknihy 13.02.2018 v 19:17

Nevím, jestli tenhle dotaz patří právě sem, ale zkusím: pravidelně se mi stává, že zaškrtnu políčko u vybrané knihy (přidat do...), pak jdu např. do profilu nebo svého seznamu a zjistím, že kniha není přidána tam, kam jsem ji zaškrtla. Vrátím se, zopakuji, ale situace se opakuje, často i několikrát za sebou. Například jsem si postupně zařadila přečtené knihy do vlastního seznamu, poté si seznam otevřela a knih tam bylo polovic. Vzhledem k tomu, že není žádné tlačítko "uložit" nevím, co s tím. Díky.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.02.2018 v 19:26

Sstknihy: a děje se to v mobilu nebo pc? Musí se počkat na kompletní načtení stránky a potom. V mobilu mi to taky blbne. Ale jak se všechno načte (celá stránka a všechny reklamy), už to funguje v pohodě. Jenom se na to musí pomalu a nikam nepospíchat...pochopila jsem, že se jedná právě o tohle. Pokud ne, tak raději napsat do chyby na webu. Ale něco podobného se tady už, myslím, řešilo....

Morpheus28
Morpheus28 13.02.2018 v 19:43

Prosim o moznost vlozeni foto obsahu knihy ke kazde knize. Tozn obalka knihy , obsah knihy.

Text příspěvku byl upraven 15.02.18 v 10:06



Vložit příspěvek