Našeptávač odkazující přímo na profil knihy/autora


MartinezZ
MartinezZ 20.05.2013 v 20:03

Našeptávač v aktuálním stavu je trochu (hodně) zbytečný. Pokud zadám např. "Tobru" a našeptávač mi nabídne "Tobrůk 1941", tedy rovnou mnou hledaný název knihy, měl bych být kliknutím na našeptaný návrh přesměrován rovnou do profilu knihy. Pokud bych chtěl přesto vyhledávat ve všech možnostech, mohl bych i tak kliknout na Vyhledat, případně použít Enter.

Aktuální stav, kdy tak jako tak se provede vyhledávání a ve výsledcích vyhledávání mám pak stejně jen jednu variantu, nedává smysl.

Díky.

Text příspěvku byl upraven 01.06.13 v 19:31

orisi
orisi 23.05.2013 v 21:05

Například S.King To - It systém nevyhledá . Hodí jen chybu - Hledaný výraz musí mít alespoň 3 znaky.

Text příspěvku byl upraven 23.05.13 v 21:11

elfos
elfos 23.05.2013 v 22:11

Dokonce je kniha nazvaná O (tuším mezi včera nově vloženými jsem ji viděla?) - tu by vyhledávač taky nevyhledal, má jen jeden znak. A takových je víc.

Pro zajímavost jsem zkusila To zadat do vyhledávačů šesti dalších knižních databází, a s výjimkou knihovnicka.net a knizky.net, které vyhledaly a vypsaly všechny knihy obsahující -to- včetně Kinga, ostatní nevyhledaly nic a protestovaly, že to mám krátké.

Ale na DK máme mj. také možnost vyhledávat přímo v Knihách a nastavit si podle žánru (známe-li jej) nebo prostě podle abecedy - a od konce abecedy se proklikat až k T(o). Pomohla jsem si měněním koncového čísla stránky v adresním řádku, a během chvilky jsem To našla. Stejným způsobem bych hledala i knihu nazvanou O, a podobně.

http://www.databazeknih.cz/index.php?stranka=knihy&;gid=&ugid=&dle=za&id=657

Většinou se dá najít cesta, pokud je to ve výjimečných případech nutné.

HTO
HTO 23.05.2013 v 22:56

Taky jsou tu dvě knihy, které se jmenují Z.

Ivan Wernisch chtěl púvodně Loutky nazvat Ň, ale cenzura to nedovolila.

orisi
orisi 24.05.2013 v 09:07

elfos : Ano vím jak se to dá obejít . Jen sem myslel , noví uživatelé a občasní návštěvníci internetu s tím mají potíže. Dobře jste to popsala . Také mě to mohlo napadnout a rovnou to tam hodit :D .



Vložit příspěvek