Nahlásit


Koka
Koka 11.12.2020 v 08:22

Se zájmem sleduji, kolik odpůrců to nahlašování má (a to najednou, pár let poté, co bylo zavedeno!) a co je k tomu kritickému postoji motivuje.
Zajímavé, opravdu - pozoruhodné!
Toto téma by bylo - dle mého názoru - vyřešeno, rozhodnuto, jenom kdyby se mi splnilo nesplnitelné přání: kdyby alespoň půl roku nikdo nic nenahlašoval, a pokud by i nahlašoval, nebyla by žádná hlášení akceptována.
To bychom pak viděli/-y, v co by se DK změnila! To by, myslím, i ta paní, která svým prvním, iniciačním příspěvkem založila toto vlákno se slovy "web využívám hlavně pro vlastní potřebu", možná začala zvažovat, zda ten web, který ona pouze využívá, ale ničím nenaplňuje ani žádnými "nevhodnými" - odsouzeníhodnými hlášeními nekoriguje, je vůbec webem plnícím její potřeby ...

siena
siena 11.12.2020 v 08:39

Koka, ano. Potom by i ti, kteří samozřejmě nic nenahlašují, neb jsou slušnými, hůře hráli to "dělání mrtvého brouka". Ale ono je snadnější, pro správce, či moderátory, smazat, smazat beze stopy, než se s dotyčnými dohadovat, tedy smazání zdůvodnit. Protože by i toto mnohé řeklo, jasně by ukázalo, kteří uživatelé tyto stránky používají jako tribunu svých názorů. Názorů, které pojmenovává i naše legislativa, nejen zdejší pravidla.

Text příspěvku byl upraven 11.12.20 v 08:40

Naias
Naias 11.12.2020 v 08:39

Pardon, omyl.

Text příspěvku byl upraven 11.12.20 v 08:40

LooneyCZ
LooneyCZ 11.12.2020 v 08:40

Myslíte si, že by někoho uklidnilo, kdyby se to tlačítko prostě jenom přejmenovalo? Třeba na něco jako "Upozornit na chybu". Trochu mi připadá, že půlku znepokojených diskutérů vlastně jen irituje sloveso "Nahlásit", protože si ho pro sebe překládají jako "Nabonzovat".
A já si vždycky myslela, že je to veskrze užitečný nástroj, jak vykydat hnůj a opravit (mnohdy) nezamýšlené chyby. Jasně, i užitečný nástroj v rukou duševně nemocného člověka se může proměnit v nebezpečnou zbraň. Takže co, zahodíme tlačítko jen proto, že jsou mezi námi lidé, kteří to v hlavě nemají v pořádku (myšleno ti, kdo schválně nahlašují příspěvky, aby si uspokojili své choutky)?

Text příspěvku byl upraven 11.12.20 v 08:40

siena
siena 11.12.2020 v 11:51

LooneyCZ, ano, přejmenujeme. Průlomový nápad! Vždyť význam slov se zbytečně přeceňuje. Proč by někdo, kdo je na stránkách "... Váš knižní svět" na nich lpěl. Přemýšlím nad příspěvky, které jsem za tu dobu, co jsem tu, dala nahlásit, co na nich bylo vlastně "chybou", na kterou bych měla příště jako "upozornit". No, lidé svou nenávist omlouvají ledasčím, ale že ta jednou bude přejmenována na chybu, na to je má představivost krátká. To už trumfne jen to, dnes již bohužel zažité, že lež=alternativní pravda...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.12.2020 v 12:04

Upozorňuji moderátora na chybu uživatele, to zní dobře, LooneyCZ :)


Naias
Naias 11.12.2020 v 12:11

Nuž, ak si to podaktorí prekladajú ako nabonzovať, je to ich chyba, že čítajú medzi riadkami to, čo tam nie je. To menenie jedného slova na pomaly celú vetu mi pripomína Calvina, ktorý odmietal byť označovaný ako chlapec, ale chcel, aby sa mu hovorilo "chromozomálne zvýhodnená mladá osoba". Ako povedal Hobbes, to by sa nemuselo ujať.

alekis
alekis 11.12.2020 v 12:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 11.12.2020 v 12:28

Len by som podotkla, že ak užívateľ nahlási spoiler, varovanie sa pri komentáre objaví, len ak s tým užívateľom súhlasí moderátor. Je možné, že ide skôr o to, že čo je podľa jedného spoiler, je podľa iného v poriadku. Pamätám sa na jeden váš komentár, alekis, kde ste napísali aj rozuzlenie a nepáčilo sa vám, že vám ho presunuli do diskusie s tým, že prezrádza dôležitý zvrat v deji.

alekis
alekis 11.12.2020 v 12:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 11.12.2020 v 12:41

Asi kráčí o to, že sa mu nechce čítať všetky komentáre, ktorých môžu byť desiatky. Prečo by to preboha človek mal robiť? Aby získal právo nahlásiť jeden spoiler? Nehovoriac o tom, že môže ísť o dakoho, kto knihu ešte nečítal a po prečítaní komentára so spoilerom radšej tie komentáre prestal čítať, aby nenarazil na ďalší.

alekis
alekis 11.12.2020 v 12:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 11.12.2020 v 13:05

Opakujem, ak niekto nahlási spoiler, musí to odsúhlasiť moderátor. Ak by sa chcel niekto realizovať škodením konkrétnemu užívateľovi, musel by utvoriť alianciu s moderátorom.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.12.2020 v 13:08

Takže předvánoční akce "Podplať si svého moderátora?" :D
Hustýýýýý.... :O

Naias
Naias 11.12.2020 v 13:12

Samozrejme len v prípade, že tam spoilery nie sú. Ak tam skutočne sú, tak je možné len nesúhlasiť a protestovať a to je všetko, čo sa s tým dá robiť.

LooneyCZ
LooneyCZ 11.12.2020 v 13:27

A co třeba formulace "Zdá se mi, že u toho příspěvku se vyskytl problém". Pojďme být hyperkorektní, nebojme se toho.

Naias
Naias 11.12.2020 v 13:31

A čo tak "zdá sa mi, že by sa o správnosti tohto príspevku dalo s úspechom pochybovať"?

alekis
alekis 11.12.2020 v 13:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LooneyCZ
LooneyCZ 11.12.2020 v 13:36

Naias: To se mi líbí :-D

Naias
Naias 11.12.2020 v 13:45

Alekis, ja som napríklad nevedela, že táto autorka vždy skončí happyendom. Ak je to niečia prvá kniha od tej autorky, môže to za spoiler považovať. Ako som už písala, názory na to, čo je spoiler, sa môžu líšiť, nemusí ísť o naschvály.

PanPredseda
PanPredseda 11.12.2020 v 14:32

Když už tu byl zmíněn Karel Čurda, rád bych upozornil na fakt, že Augustin Přeučil byl daleko větší svině.
(A ano, je to spoiler ke knize Zrada na křídlech Hurricanu.)

Koka
Koka 11.12.2020 v 14:39

Panééé podérááátore, kdosik tady vyzrazuje, že byla kdysi jakásik hajdrychiáda a kdo v ní byl vječčšíí svině! zabraňte mu v tom!
(P.S. - toto je anonymní udání a jsem připravena jej kdykoliv popřít - jak se ve slušné společnosti uživatelů DK sluší a patří).

siena
siena 11.12.2020 v 16:15

Ano, buď nahlásit úplně všechno nebo nic... Jaj, jak spravedlivé, jaký jsem to já ale slušný člověk. A další perla, alekis... do debaty, zda-li je slušné na DK nahlásit nenávistný, antisemitský komentář, a ráda bych zdůraznila, že to už musí být, aby byl smazán, neb příspěvky, které odkazují na stránky tzv. "nové pravice", komentáře typu, že je samozřejmě správné, že lidé, jako Josef Čapek, skončili v koncentračních táborech, ty tu samozřejmě zůstávají. Takže do této debaty přimíchat tragický osud našich parašutistů a následně i obyvatel Lidic, tak tomu říkám trefa do černého! Lepší ukázku relativizace, relativizace která překročila jakoukoliv hranici vkusu, bych už ani na DK nečekala. Evidentně mne zdejší stránky stále mohou překvapovat, stále jsem nenarazila na pomyslné dno. Vlastně, beru zpět, jsem si pořádně přečetla zde napsané. Příměr byl použit na "nahlašování " spoilerů u knih paní Sandry Brownové...

Text příspěvku byl upraven 11.12.20 v 16:18

alekis
alekis 11.12.2020 v 16:27

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 11.12.2020 v 16:33

alekis, to spíš my na tohle nemáme! Kozu, velmi nevkusnou, jste stvořila sama, nevím, kdo se tu pustil do velkého filosofování. Ale omluvou může být, že jste si nejspíš jen spletla vlákno...

Koka, když už takhle poklesle vtipkujeme... nejde si tak nějak nepřipomenout, kdo nám tu dnes vládne, kdo tyto vládce obklopuje. Když pak zahlédnu nějakou společnou fotku, říkám si, že si chlapci mají určitě co říci... "pak, že jen disidenti vzpomínají na časy v Bartolomějské"...

Text příspěvku byl upraven 11.12.20 v 19:13



Vložit příspěvek