Možnost vložit knihy bez ISBN


Česneksmedem
Česneksmedem 13.09.2018 v 11:01

Mám s tím také problém. Bohužel se hned napoprvé neobjevuje zdrojová kolonka. Ta by tam přece mohla být stále. Chcete přispět něčím novým (z těch bodů nic nemám), ale snaha i čas tak přijdou vniveč.

Barza
Barza 02.10.2018 v 16:11

Hanka_Bohmova: Predpokladate zcela spravne. Jeste jsem sem nikdy nic nevkladala. Dekuji za laskavost! Mejte se fajn!

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.10.2018 v 17:27

Česneksmedem: pokod isbn nezadáte a knihu uložíte, kolonka zdroje se vám ukáže. Možná to tak je "psychologicky lepší", aby lidé nevkládali pouze zdroj s tím, že na "té stránce přece isbn je, tak to může moderátor zkontrolovat a dopsat". Jenom je ohledně tohoto problému málo informací v nápovědě. Já to taky hledala dost dlouho. Kde ta kolonka zdroje je? Mají ji všichni ostatní kromě mě? Skoro jsem si tak připadala. Jenom jsem nepochopila postup. Ale podle mě je dobře, že je to až v druhém kroku.

Dan
Dan 02.10.2018 v 17:38

to Lenka.Vílka: Nakonec jsem usoudil, že je to přece jen takové matoucí, že tam kolonka jednou není a teprve až potom ano, takže jsem provedl úpravu a kolonka Zdrojový web je u knihy již v 1. kroku... (už pár týdnů)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.10.2018 v 17:46

Dan: takže zase situace, kdy jsem si myslela, že je chyba jenom na mém příjimači? :D Jednu dobu to blblo, tak jsem myslela, že to je přetrvávající jev. Ale možná se tím zlepší stav. Všimla jsem si, že teď dost lidí (víc než dřív), zadá isbn i zdroj...

zdenek52
zdenek52 21.06.2019 v 12:49

Mám kroniku města Jaroměř založena roku 1922 u které samozřejmě není uvedeno ISBN. Jak ji tedy zařadit do databáze,


Naias
Naias 21.06.2019 v 13:00

Jednoducho.
https://www.databazeknih.cz/napoveda/o-webu#jakeknihy
„Od roku vydání 1989 s nutností uvedení kódu ISBN.“
Rok 1922 je pred rokom 1989, takže ISBN netreba.

zdenek52
zdenek52 21.06.2019 v 14:28

No ale,když zadám přidat knihu, tak se ukáže- Zadejte správně číslo ISBN (bývá umístěno na zadní straně obalu knihy). Tak jak to mám tedy obejít?

Naias
Naias 21.06.2019 v 14:31

Ak je vyplnená kolonka Rok vydání ČR (SR), nemalo by sa to zobrazovať.

zdenek52
zdenek52 21.06.2019 v 14:38

No asi to vzdám a nebudu ji uvádět. Má zadáno
Datum vydání 1922
Rok vydání ČR (SR) - 1922
Rok 1. vydání originálu: 1922
a stále to po mě chce to zatracený ISBN

Naias
Naias 21.06.2019 v 14:42

Aj nakladateľstvo je vyplnené?

https://www.databazeknih.cz/knihy/andula-vyhrala-413997
Táto kniha bola vložená dnes, rok vydania je 1941 a ISBN nemá. Takže to funguje.

jiri5171
jiri5171 08.11.2021 v 18:21

ISBN je nepovinná registrace, ale ve vaší databázi je to povinný údaj.
Jak mohu přidat vydání knihy, které nemá přiřazeno ISBN?

Naias
Naias 09.11.2021 v 08:11

https://www.databazeknih.cz/napoveda/o-webu#jakeknihy
Jaké knihy patří do databáze?

Oficiálně vydané knihy v českém a slovenském jazyce. Případně i v jiném jazyce, ale pouze pokud byly vydány českým či slovenským (československým) nakladatelstvím na území ČR nebo Slovenska po roce 1945.

U knih, vydaných po roce 1989, je nutné vyplnit kód ISBN.?
Pokud kniha ISBN kód nemá, v naší databázi může být jedině za předpokladu, že má vyplněnou kolonku Zdrojový web.
Do Zdrojového webu patří www adresa detailu knihy v známém knižním eshopu, nakladatelství, nebo Národní knihovny ČR/SR. To abychom si mohli snadno a rychle ověřit její existenci. Když nebude zdrojový web odpovídající, funkční, nebo v něm nebudou patrné požadované údaje, bude kniha z naší databáze odstraněna.
U všech eknih (bez výjimky) je striktní podmínkou vyplněný kód ISBN.

Když má Vámi přidávaná publikace kód ISSN (identifikátor periodické publikace typu noviny, časopisy), do této databáze vůbec nepatří!

Pokud kniha nebo ekniha ještě nevyšla, musí splňovat tyto podmínky:
a) je znám její oficiální český / slovenský název
b) datum vydání je nejpozději v příštím roce
c) je uveden ISBN kód (u eknih)
d) je uveden Zdrojový web (viz odstavec výše)

Do databáze nepatří časopisy; s výjimkou těch, kterým bylo přiděleno ISBN.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.11.2021 v 08:18

Jak píše Naias, povinný údaj to není ;) (pokud nejde o ebook)

Text příspěvku byl upraven 09.11.21 v 08:30

jiri5171
jiri5171 13.12.2021 v 19:47

Omlouvám se, ale dostal jsem se k odpovědi až dnes. Jestli tomu dobře rozumím, tak pokud e-kniha ISBN nemá, nelze ji zařadit do databáze jako nové vydání, přestože si myslím, že to nové vydání je.
Jedná se o knihu Otokar Březina - Tajemné dálky a je dostupná na webu web2.mlp.cz/koweb/00/03/59/20/94/tajemne_dalky.epub
Máte na ni odkaz pod tlačítkem "E-kniha zdarma".
Musím si tedy vybrat nějaké jiné vydání, například to, z kterého toto vydání vychází?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.12.2021 v 19:55

Jiri5171: Dva řádky nad Vámi je odpověď...už jste se jednou ptal a bylo odpovězeno...není tam žádný háček...
Ebook je něco jiného, tam isbn potřebujete.
Ne všechny ebooky přes knihovnu Praha lze vložit. Ty ebooky nabízí oni přes tuhle databázi, ne tahle databáze. Jenom ty s isbn lze vložit...
Fakt nemůžete vzít isbn, ze kterého je ebook vytvořen a vložit jako ebook. Nebo můžete, ale bude to zbytečná práce, protože knihu smažou...

Text příspěvku byl upraven 13.12.21 v 20:04

jiri5171
jiri5171 13.12.2021 v 20:04

Já vím, že jsem se ptal, ale nechtěl jsem tomu pořád věřit. Teď to mám černé na bílém. Děkuji.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.12.2021 v 20:08

Asi takhle. Kniha dostupná je? Je. Ví se o existenci ebooku? Ví. Tak fakt je tak nutné, aby tady měla záznam? Ne.
Isbn není zadarmo, takže chápu, proč nemají potřebu ho dávat ke knihám, na která už nejsou třeba práva a jedná se pouze o digitalizaci a tím pádem mohou nabídnout zdarma...peníze a práce navíc? Taky bych do toho nešla, když mohu mít produkt zadara ;)

Text příspěvku byl upraven 13.12.21 v 20:10

Auto999
Auto999 31.12.2022 v 11:09

Spoustu knih v ČR vychází bez ISBN, jak tištěných tak e-knih. Jak tyto knihy vkládat? Některé už mi byli smazány, jen kvůli tomu že nemají ISBN. Tato praxe se autorům knih a ani mě samozřejmě nelíbí.

Text příspěvku byl upraven 31.12.22 v 11:10

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.12.2022 v 11:30

Vámi dnes smazaná kniha byla elektronická kniha, kterou jste vložil jako papírovou omylem nebo proto, že neměla isbn? Každým pádem, ať to bylo jak to bylo, bylo vloženo špatně :/
Papíru stačí zdroj, elektro potřebuje isbn. Mě to přijde fér. Hlavně v době, kdy si doma může každý spíchnout cokoliv a nazvat to knihou.

Auto999
Auto999 31.12.2022 v 12:28

V dnešním případě jde o knihu od autora který zde má již 7 knih. ISBN tato kniha nemá. Kniha vyšla jak tištěná tak e-kniha. Obě vlastním. Zdroj jsem našel již jen k elektronické knize. Ale těchto knih jsou spousty. Někteří autoři ISBN nevyužívají, sám nevím proč. Ale zároveň si knihu nechají vydat a prodávají si jí samostatně. Tak to bylo i v tomto případě. Odkaz na tuto knihu starou 3 roky již nefunguje. Chceme zde mít databázi knih nebo databázi ISBN? V druhém případě je název této stránky chybný. Přidal jsem sem 160 knih, všechny od oficiálních autorů. Kdybych věděl, že se zde vytváří pouze databáze ISBN, nikdy bych si a tím tu práci nedával.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.12.2022 v 12:34

Auto999: dole na stránce je Napište nám. Do té doby nápověda, kde je napsáno, co sem patří

Text příspěvku byl upraven 31.12.22 v 12:34

pobijecmuch
pobijecmuch 31.12.2022 v 13:22

Auto999 - nezlobte se na mně, ale nemáte pravdu. Tato databáze není o ISBN, ale o knihách. Víte sám dobře, že zde jsou knihy i bez ISBN.
To, že jsou zde určitá pravidla, tak se tomu přece nemůžete divit. S určitými pravidly se přece setkáváte i v normálním životě, nebo na jiných webech běžně. Nakonec jste jim dal souhlas i při registraci DK.
ISBN není pro autory povinné, ale nakonec vidíte, že pokud se o ISBN nepožádá, tak se kniha ztratí a nikde o ni nenajdete zmínku. V tomto případě si autoři problém dělají sami.

Auto999
Auto999 31.12.2022 v 14:17

Určitá pravidla chápu. Ale že zde nesmí být kniha, kterou napsal autor spousty knih, jen kvůli tomu, že nemá ISBN, které není nijak povinné, opravdu nechápu. Chápal bych, když si někdo neznámý jen tak napíše pár stránek a vydává to za knihu. Ale toto je úplně jiný případ.



Vložit příspěvek