Možnost odpovědět na komentář v diskuzích pod knihami


MikeDV3
MikeDV3 24.03.2018 v 12:52

Zdravím,
napadlo mě, že by mohlo být užitečné kdyby tu byla možnost odpovídat na komentáře v diskuzích pod knihami. Například když se nějaký uživatel na něco ptá a tak.

Alix
Alix 24.03.2018 v 18:17

Nerozumím, tohle tady přece je? Nebo jsem tě špatně pochopila?

MikeDV3
MikeDV3 24.03.2018 v 18:40

Myslím to tak, že by byla u každého komentáře v diskuzi možnost odpovědět na komentář. Bylo by tak jasně vidět, ke kterému komentáři se odpověď vztahuje. Podobný systém jako je například na Youtube.

Eldar80
Eldar80 25.03.2018 v 01:15

Souhlasím s nápadem. Podle mě je jedno vlákno málo. U většiny knih dostačuje, ale u knih, kde se diskutuje není někdy poznat, kdo na koho reaguje.

Skallarix
Skallarix 25.03.2018 v 09:38

Tak komentáře jsou komentáře ke knize. Pak je tu diskuze ke knize zvlášť, kde se docela diskutuje i mimo knihu. Tam si lidé mohou "popovídat". Pokud někdo chce reagovat na komentář, může mu dát palec (byl bych i pro negativní palce mnohdy). Ale tímto by vznikl dosti chaos a hlavně prostor pro nadávky a vzájemné osočování se. Navíc, pokud i za ty odpovědi ke komentářům by byly "palce", kleslo by to tu na úroveň Facebooku, kde se rádoby inteligenti navzájem shazují a masírují si ego posbíranými "lajky". Rozhodně bych pro nebyl.... Stačí mi, když mi sem tam napíše nějaký náboženský, křesťanský fanatik ubrečenou zprávu, jaký to jsem pohanský antikrist a jak za mě Beránek taky ronil krev. Ze zkušenosti - někteří i ochotně reagují v komentářích u knih, či u autora třeba na mě, ačkoliv se tento komentář netýká ani knihy, ani autora. Ale i v tomto případě bych nebyl nijak pro. Tímto si Databáze knih drží nějakou úroveň.

Dříve nad tímto druhem vláken jsem přemýšlel v diskuzi (https://www.databazeknih.cz/diskuze), ale i zde by to postrádalo časem jakoukoliv přehlednost.

MikeDV3
MikeDV3 25.03.2018 v 10:01

Šlo mi o ty komentáře v diskuzi u konkrétní knihy. U klasických komentářů u knih si také myslím, že by tato funkce byla zbytečná.


Skallarix
Skallarix 25.03.2018 v 18:13

@encyklopedie - Tak ještě jednou. Jsou to komentáře ke knize. K ostatnímu je diskuze u knihy. Takové ty odpovědi ke komentářům a rozsáhlé diskuze v komentářích ke knize okamžitě nahlašuji/navrhuji k přesunutí do diskuze. Pokud má někdo potřebu jiné opravovat za chyby v textu (což není vždy na škodu), či nějak poučovat, může mu napsat soukromou zprávu.

Skallarix
Skallarix 25.03.2018 v 18:20

@encyklopedie - Ah, já zapomněl... "Encyklopedie".

tatjana1737
tatjana1737 26.03.2018 v 16:27

Původně jsem to pochopila, jako možnost komentářů ke komentářům... a nápad se mi líbil. Pak jsem nad tím přemýšlela víc a dospěla k tomu, že by se to celé spíše znepřehlednilo... a ještě by mohlo dojít k diskusi nad komentáři, spolu s nežádoucími urážkami apod., jak je to bohužel v online diskusích běžné. To stejné by se asi nakonec stalo i u komentářů v diskusi... Ale nápad, že by se uživateli, který něco napsal, zobrazilo v Upozornění, když na jeho příspěvek někdo reaguje, se mi docela líbí... Znám to akorát z mateřských webů :-), kde když někdo reaguje formou @tatjana1737, tak se můj nick zobrazí jako odkaz a server mne automaticky upozorní, že se na mne někdo odkazuje. Ale možná i toto lze řešit jen formou soukromých zpráv (Líbil se mi váš komentář, tak píšu.)...

MikeDV3
MikeDV3 27.03.2018 v 12:39

Moc děkuji za názory. :-)

babicka_amalka
babicka_amalka 27.03.2018 v 14:22

mně by zase v diskusi vyhovovala někdy místo dlouhých odpovědí možnost dát palec nahoru, palec dolů ;-)

smazenaryba
smazenaryba 02.04.2018 v 11:41

Len to nie. Ak by sa DK zmenilo na sociálnu sieť, bol by to koniec. Diskusia ku knihe je absolútne dostačujúca. Komu to nestačí, môže konkrétneho užívateľa osloviť pomocou osobnej správy. Lajky ? Komentáre ku komentárom ? Preboha, prosím, nie.

Text příspěvku byl upraven 02.04.18 v 11:41

Alix
Alix 05.04.2018 v 23:12

smazenaryba - naprosto souhlasím. Napišme svůj názor na knihu, napišme svůj názor v diskuzi, ale nechme DK důstojnost, kterou už tolik let, a zaslouženě, má.

Rade
Rade 03.05.2018 v 17:56

Smazenaryba a Alix - naprostý souhlas. Nechme DK pozitivní, komentáře ke knihám bez negativních palců a bez možnosti komentáře komentovat, nakonec to jde vždy v diskuzi ke knize. Sama se on line diskuzím vyhýbám, protože nemám ráda ten útočný tón, který se dříve či později vesměs v diskuzích projeví. (nemluvím jen o DK) .

meluzena
meluzena 12.06.2018 v 09:53

Jen to ne!
Smazenaryba, Alix, Rade - též naprostý souhlas. Právě tohle pravidlo se mi na DK tolik líbí. Od komentování komentářů je už jen krůček ke konfrontaci a to by byl konec současné úrovně DK.

KAMILADAM
KAMILADAM 20.05.2019 v 20:49

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

Skallarix
Skallarix 20.05.2019 v 21:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek