Lidé s podobným vkusem


Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 08.01.2017 v 20:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kofejn
kofejn 08.01.2017 v 20:29

Lector: Jakakoliv kritika je vitana, krome te, ktera se nevenuje navrhu, ale navrhovateli. Takova kritika je naprosto bezcenna....

Pisete o necem co sam delate, vasi knihovnu a vase komentare jste take prevedl do par radku pocitacoveho kodu (tohle by byl jen dalsi radek a bylo by na kazdem, jestli ho pouzije a nebo ho bude ignorovat).
(resp. to co piste mne, mohl nekdo napsat klidne vam kdyz jste si tu zakladal ucet ;-) )

Nemam ve zvyku a neminim ztracet cas nesmyslnou diskuzi na internetu ktera nema konce - takze tohle bylo posledni co bych vam k tomu rekl.
Svoji obcanksou povinnost jsem splnil - napsal jsem svuj navrh na vylepseni na urcene misto, jak se k tomu kdo stavi je jeho vec.

Bilky: Navrh na fajku prijmam :p

Text příspěvku byl upraven 08.01.17 v 20:30

tester
tester 10.01.2017 v 14:56

Už reálně funguje firma na sjednocování vkusu, pohledu na společenské události, vyhledávání a třídění pravdy atp. Fantasti se dočkali zadostiučinění.

R.E.M.
R.E.M. 11.01.2017 v 16:13

Tester: Firma? Nějaké oficiální centrum inkvizice pro "dobrovolně" stejný názor, myšlenky a občanský postoj? :-)

Skallarix
Skallarix 11.01.2017 v 16:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

tester
tester 11.01.2017 v 18:02

přihořívá.


woodward
woodward 12.01.2017 v 08:59

duše člověka je matematicky nezpracovatelná. totéž platí o duších knih. a pokud kniha duši nemá, není co algoritmovat. tolik o nápadu samotném.
a pokud jde o účel: rozmach technologií vede k tomu, že se společnost tříští na všelijak definovatelné skupiny a skupinky podle zájmů a zájmíčků. Čím dál víc mezilidských kontaktů a diskusí se omezuje jen na okruhy osob tak či onak myšlenkově spřízněných. Příležitostí k výměnám názorů, polemikám a přímým názorovým střetům v běžném životě je čím dál míň. Když se v hospodě u jednoho stolu sejdou doktor, ajťák, kuchař a překladatel, a proberou všechno od hokeje a ženských, přes politiku a reklamy v televizi až po globální oteplování a nejnovější model škodovky, každý z nich to které téma nahlíží ze svého postavení, vychází ze svých zkušeností a ze svého vidění světa. Občas se třeba o něco pohádají, ale i to jim všem poslouží k myšlenkovému a názorovému obohacení. Bez takových setkání a občasných střetů by se nikdy nedověděli, jak se na věci dívají lidé, kteří nepatří k jejich stavu. Nechci tvrdit, že počítačová technika použitá k vyhledávání "spřízněných duší" je špatnej nápad, ale je dobré (jako ve všem jiném) znát jistou míru. je logické, že se na webu houfují na společných stránkách sběratelé pivních tácků (nebo čehokoliv jiného), šachisti a cyklisti-hobíci, matky s malými dětmi, stavitelé miniaturních železnic, kuchaři-amatéři nebo, v našem případě, čtenáři. Ale hledat v rámci svého koníčka, resp. ve své zájmové skupině bližší názorovou shodu jinak, než skrze diskuzi, je kontraproduktivní. V konečném důsledku to znamená ochuzení.

tester
tester 12.01.2017 v 12:33

...... poslouží k myšlenkovému a názorovému obohacení. Bez takových setkání a občasných střetů by se nikdy nedověděli, jak se na věci dívají lidé, kteří nepatří k jejich stavu. ....to je už lepší a na DK je to vidět. Ale někteří profi-DKáči se někdy semknou a někoho svorně označují za blba.

kofejn
kofejn 12.01.2017 v 14:52

ps; ...neco jako kdyz si v e-knihkupectvi vlozim do kosiku knihy a pred potvrzenim objednavky mi dole vyskoci "Zakaznici, kteri si oupili tento titul, koupili take...: "
Prijde mi to jako prijemne vylepseni. Netvrdim ze pokazde neco najdu a nebo ze bych se bez toho neobesel, ale urcite mi to pomohlo najit jednu ci vice knih, na ktery bych nenarazil a nebo bych je objevil az dyl...

siena
siena 12.01.2017 v 16:29

kofejn, uvádíte příklad "Zákaznící si také koupili...". Víte, že dost často přemýšlím, když se mi při objednávání podobné seznamy objeví, co to vlastně je za výběr, podle čeho se dělají? Jestli podle toho, že jsem zrovna nakupovala knihy pro široké příbuzenstvo, či přátele, tak mi to maximálně napoví, koho ti dotyční obdarovali...
Já samozřejmě nemám nic proti Vašemu návrhu. Za situace, kdy se tu špatně něco hledá, kdy vyhledávač nenajde štítek, když si zadám termín v jednotném čísle, a on tu je v množném, kdy mi kniha zadaná s přesným názvem, vyjede v sáhodlouhém seznamu až na jeho konci (o našeptávačí ani nemluvím), ačkoliv před ní jsou názvy jen hodně podobné, leč knihy vice vyhledávané, tak mi přijde Váš návrh, nezlobte se, méně prioritní a dostatečně ošetřený funkcí "Oblíbení uživatelé" v kombinaci "aktivita". A proto se zas a znova přimlouvám za zlepšení zdejšího vyhledávání:)

Zkusila jsem si vyhledat určitou knihu a zjistila jsem, že přednostně se v seznamu, v našeptávači, objeví knihy, které jsou z knižní série stejného názvu jak má hledaná kniha?!? Nejsem programátor, ani knihovník, ale docela by mne zajímalo, proč to tak je...:)

Text příspěvku byl upraven 12.01.17 v 17:19

kofejn
kofejn 12.01.2017 v 17:29

siena: a prave proto bych uvital nakej sofistikovanejsi seznam zalozeny ne na tom kdo co kupuje, ale kdo co precet a jak hodnotil :p

Ale to ze tu jsou nalehavejsi navrhy na vylepseni nezpochybnuju.

Lector
Lector 12.01.2017 v 17:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 12.01.2017 v 19:54

Lectore, souhlasím s Vámi. Lze dokonce najít spřízněné uživatele, ačkoliv se "čtenářsky" můžeme míjet...

Text příspěvku byl upraven 12.01.17 v 20:01

R.E.M.
R.E.M. 12.01.2017 v 20:07

Vzpomínala jsem, jaké to bylo první měsíce po registraci. Nevyužívala jsem oblíbené uživatele, nevyhledávala knihy na čtení... Víceméně jen evidovala přečtené. Docela dlouho trvalo než jsem si (i kvůli času) zmapovala web, jeho funkce a možnosti , vyhledávání a . také okruh uživatelů, kteří mě mohou inspirovat, jejich ž názor na knihy má smysl brát v úvahu.

Dnes mi funkce vyhledávání spřízněných duší nijak nechybí, ale první týdny a měsíce po registraci bych ji asi uvítala jako takovy prvotní malý odrazový můstek pro další hledání neboli oblíbené výhledavací a inspirujíc8 "šmejdění". Podobnou funkci jsem, ze zvědavosti, využila na obdobném webu zaměřeném na filmy a seriály.

siena
siena 12.01.2017 v 20:21

R.E.M, já si myslím, že odrazových můstků je tu i nyní dost...jsou tu Seznamy, jsou tu diskuzní vlákna věnující se různým žánrům, lze dohledat, kdo z uživatelů má stejné Oblíbené autory...

Text příspěvku byl upraven 12.01.17 v 21:10

R.E.M.
R.E.M. 12.01.2017 v 21:43

Siena: Já jsem se na to zkusila podívat z pohledu nového uživatele. Že zkušené
uživatelky už předvýběr nepotřebujíe, je jasné. Ví, kde, co hledat, co DK umí a nabízí.

Text příspěvku byl upraven 12.01.17 v 21:44

newtory
newtory 12.01.2017 v 22:30

Všimol som si,že občas (občas aj dosť často) to funguje dosť inak,ako by človek čakal. S užívateľmi s ktorými si rozumiem v diskusiách sa nie veľmi zhodnem v literárnom vkuse a naopak,ale niekedy to funguje "tak aj tak". Pritom som si spomenul na film: "Hodíme sa k sobě miláčku ?" (Brejchová,Brodský).

kofejn
kofejn 15.01.2021 v 14:16

Tak jsem rád, že nakonec po letech něco takovýho vzniklo! :P

PanPredseda
PanPredseda 15.01.2021 v 14:26

Ad woodward12.01.2017 v 08:59
Ač se leckdy neshodneme, tak tomuto Vašemu příspěvku tleskám.
---
Ad Skeeve11.01.2017 v 16:18
Myslíte Nenávist zdarma? ;-)



Vložit příspěvek