Knihovny - nová sekce na webu!


Chesterton
Chesterton 02.03.2020 v 09:54

encyklopedie - knihy, ale i knihovny jsou věčné, jen forma se mění :o)
Vy jste měl závodní knihovnu, já s mou dobrou známou farní knihovnu skvěle vybavenou a dodnes navštěvovanou a přesto, že není zrušená, není už tolik navštěvovaná, protože nabídka knih i knihoven je obrovská, včetně těch elektronických nebo audioknihy.
Kniha se ke čtenářům vždy dostane, pokud rodiče nebo škola pomohou dětem odlepit se od internetu a televize.
Jen se na to musí asi i jinými formami než jen závodní knihovnou.
Pokud nefungují odbory stejně jako před mnoha léty, musí se hledat jiné cesty, nostalgie nestačí :o)

Jaruš7
Jaruš7 20.03.2020 v 13:48

V této době krize, by čtenáři s radostí uvítali počin pro e-knižní výpůjčky z knihoven za měsíc ze dvou knih na vícečetné. Zavření knihoven je krutá nutnost, což se bere na vědomí, ale ochudit mysl je pro české čtenáře nemilé. :-)
Díky za všimné a pozitivum. J.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.03.2020 v 14:54

Jaruš7: u nás už navýšili. Z tří na pět :) a jsou poctivý. Když vyjde ebook, většinou už je druhý den v systému. A každý má nějaké zásoby. Musí se to zkombinovat... :)

Jaruš7
Jaruš7 21.03.2020 v 05:24

Lenka.Vilka : srdečný dík za informaci, která potěší. Není nad variabilnost v knižních formátech, pro dokonalost (to už opravdu asi chci příliš) zápůjčka virtuální MP3 by byla luxusním obdarováním pro nadšence. :-).
Bez knižních zásob je představa nepředstavitelná. ;-)

Leniiis
Leniiis 21.03.2020 v 06:33

Knihovnu navštěhuji u nás ve Vyškově a jsem spokojená. Novinky každý pátek, rezervace za 15,- Kč což není nic, roční poplatek tuším 250,- Kč pro dospělýho, příjemný personál..co víc si přát! :-)

VladiKlaisner
VladiKlaisner 11.04.2020 v 21:38

Chodím do SVKKL, poplatky lidové. Jsem spokojená s nabídkou, ale třeba v MK kde jsem byla nedávno na besedě byl mnohem příjemnější personál.
Do knihovny hlavně proto, že už doma nemám kam knihy dávat a tak si kupuji jen ty co chci mít stále po ruce. Jít kolem knihkupectví nebo antikvariátu aniž bych nezašla dovnitř, to zas ne.
Teď mě hodně mrzí, že je obojí (knihovna i knihkupectví) zavřeno. Pustila jsem se do některých knih z knihovničky které jsem už delší dobu nečetla nebo čekají právě na tuhle dobu.


kapr
kapr 27.01.2022 v 17:50

1.) - Již podvakrát jsem na web vložil Maďarskou knihovnu, a ještě než jsem si ji stačil přiřadit mezi navštěvované, vzápětí zmizela.
Faktem je, že s maďarštinou jako jazykem spíše koketuji, jde mi především o schopnost pohybovat se v maďarskojazyčném prostředí, zajistit si ubytování, stravování a dopravu. Přesto knihovnu rád navštěvuji, i když v současné době covidové je to o něco málo složitější nežli dříve.
2.) - Pravidelně si procházím seznam pražských knihoven na webu DK, a zřím, že se o její část věnovanou knihovnám dlouhodobě nikdo nestará. Je možné zde narazit na pokusy cosi vložit, jejichž následky zde po dlouhé měsíce zůstávají neopraveny a nenapraveny.
3.) - Pokud porovnávám oba výše uvedené body, a zamýšlím se nad nimi, stále nerozumím systému, jakým je tato část webu spravována.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.01.2022 v 18:00

Ke dvojce: kdo by to měl spravovat? Majitel? Moderátor? Jako...proč?
Na webu, kde většinu obsahu tvoří uživatelé, ne správce jako jinde...
Tohle ať dělají ti, kdo danou knihovnu návštěvují. Já jsem udělala to samé s tou, kterou návštěvuju. A když se v knihovně uživatelů něco znění, změní to v záznamu.
Být moderátor, nechci si vylosovat Černého Petra, že to budu zrovna já, kdo třeba jednou za měsíc musí kontrolovat, zda se v knihovnách celé naší zemičky něco nezměnilo :/

S jedničkou bych se obrátila na moderátora, ať nemaže. Pokud je na našem území, nenapadá mě důvod, proč by tady neměla být :)

Text příspěvku byl upraven 27.01.22 v 18:09

Bonda
Bonda 29.06.2022 v 14:34

Používáte Souborný katalog nebo Knihovny.cz, když máte zájem o knihu? Máte registraci ve více knihovnách?

amapola
amapola 25.08.2022 v 09:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Moudd
Moudd 08.03.2024 v 16:08

Kde se dají v Praze půjčovat slovenské knihy?
Ve slovenštině vychází hodně zahraničních thrillerů, které nevyšly česky a ráda bych si je přečetla. Ale v Praze v Městské knihovně už roky snad slovenské knihy nekupují a nezařazují. Z posledních let jsem tam nenašla ani jednu knihu,o kterou jsem měla zájem. Existuje v Praze nějaká slovenská knihovna nebo jediná možnost je knihy si koupit ?

Text příspěvku byl upraven 09.03.24 v 11:28



Vložit příspěvek