Kniha v jiném než českém jazyce


Richie1
Richie1 17.11.2016 v 19:41

150 přítomných tu bývá tak ve 2 ráno. Během dne tu běžně je 500-800 přítomných.

Jsem rád, že tu cizojazyčné knihy nejsou, stačí mi české (+ slovenské). Pokud chci zjistit něco o cizojazyčných knihách, jdu na zahraniční weby.

Zdejší bazar nepoužívám, domnívám se, že jeho zrušení by webu prospělo.

paulhunter
paulhunter 17.11.2016 v 20:13

Jak píše, Richie1, bývá tu v průměru naráz cca 700 přihlášených uživatelů. A to nepočítáme ještě ty, kteří jsou zde anonymně - to je dalších 2000 (unikátních návštěv) během jedné hodiny. Takže o žádném úbytku nemůže být řeč :-)

Text příspěvku byl upraven 17.11.16 v 20:14

Naias
Naias 17.11.2016 v 20:33

Ja som mala dojem, že ten úbytok zo 700 užívateľov na 150 sa týka webu karaoketexty.cz, nie DK.

Marthas
Marthas 17.11.2016 v 20:35

Naias: Přesně, zrovna jsem to sem psala ale smázlo se mi to.-/
A nikde jsem to nenašla, i když jsem to určitě ukládala.
Takže pokud by někdo narazil na můj přízpěvek, našel ho někde poletovat v internetovém éteru, tak si ho může přečíst.

Text příspěvku byl upraven 17.11.16 v 20:41

e(l)a
e(l)a 02.08.2018 v 21:52

Souhlasím s tím, že by tu měla být možnost přidávat i cizojazyčné knihy. Takhle je to strašně limitující, zvlášť ve Čtenářské výzvě. Mám přečtené knížky, které do ní patří, ale nemůžu si je tam přidat, protože jsou třeba nové, a ještě nejsou přeložené... Je to hloupost neumožnit vložit tam knížku, která odpovídá zadání, ale není ještě přeložená... :-(

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.08.2018 v 22:23

Jsme česká a slovenská knižní databáze. Proč je tady potom tolik fňukání jak je to nefér, že tady nejsou i jiné knihy?! Kdo se registroval, věděl, do čeho jde.
(Stejně jako si přečtl, že sem zahraniční knihy vkládat nejdou a jak to každý den vypadá...)
Pokud se to někomu nelíbí, je tady řešení. Víc profilů na více knižních databázích. Dělá to tak dost uživatelů, aby mohli psát komentáře ke knihám, které u nás (ještě) nevyšly.
Takže, držím databázi palce, aby nepodlehla tlaku. Žádné zahraniční vydání knih (jenom to slovenské a pro slováky české).
Jo a PS: jsme česká a slovenská databáze. Jenom pro jistotu. Kdyby někdo nevěděl.


tsal
tsal 02.08.2018 v 22:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

ddkk
ddkk 02.08.2018 v 22:45

Bezvýhradně souhlasím s tím, že je naopak hloupost požadovat v ČS knižní databázi i knihy cizojazyčné, v Česku a na Slovensku dosud nevydané. Nejde vůbec o jazykové bariéry, ale o bezbřehý chaos a zaplevelení knihami, které sem prostě (zatím - dokud nebudou v tuzemsku vydány) nepatří. Určitě se dá najít jiná platforma, kde je možné využít zkušeností nabytých z četby cizojazyčných knih.

JP
JP 29.09.2018 v 01:27

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

TakySimona
TakySimona 29.09.2018 v 06:34

Všem, všem, všem, co toto vlákno čtou:
Sama příliš něvěřím tomu, že se hodlám stát Danovým advokátem, protože moje výhrady k jeho způsobu vedení DK a hlavně komunikace s námi běžnými uživateli jsou veřejně dohledatelné, ale tady jde o zásadní věcný problém.

to JP:
Sice čtete opravdu zajímavé knížky (mrkla jsem na váš profil), ale kdybych soudila jen podle vašeho příspěvku ze včerejška, musela bych se pousmát a s chutí vám v duchu "nalepit" nejednu nepěknou nálepku.

To, že Dan nemíní prolamovat omezení, ze kterého vyšel při zakládání tohoto webu, tedy, že se bude jednat o DATABÁZI knih, které vyšly na území bývalého Československa a mají ISBN (resp. jsou v evidenci aspoň jedné z národních knihoven) je jeden z faktů, za něž jsem Danovi vděčná. Dává to těmto stránkám mimořádnou informační NADHODNOTU, což se mimojiné projevovalo ještě poměrně nedávno tím, že stránky byly archivovány v projektu Národní knihovny v Praze.

Na druhou stranu chápu, že když se web začal pomalu, ale DEFINITIVNÉ měnit v ... hádankářsko-hrníčkovský generátor zisku, není již v technických možnostech a hlavně zájmu Národní knihovny jeho dynamicky\ tvořený obsah "zálohovat" pro budoucí generace. Koho z příštích literárních vědců bude za pár let zajímat ...třeba ten nekonečný příběh skládaný ze tří slov?
To je pěna dní, jistě pro některé zábavná (tedy čas zabíjející), ale v podstatě plevelná.

Text příspěvku byl upraven 29.09.18 v 06:35

Eicherik
Eicherik 29.09.2018 v 08:52

A nemohli bychom sem přidávat i hudební nosiče, abych si nemusel odskakovat na Hard Music Base?

Text příspěvku byl upraven 29.09.18 v 08:53

nokid
nokid 29.09.2018 v 11:05

Dovoluji si upozornit, že pouze knih vydaných na území býv. Československa - a to v obou nár.jazycích, neboť vycházely i zde cizojazyčné tituly, samozřejmě - je k dnešku na 750.000 !!! Takže DK není ještě ani v polovině cesty, předpokládám, že "bude úplná" až kolem 900.000 - 1,000.000 vydaných knih.
A to je snad málo ???
Jinak i já kupuji a čtu cizojazyčně, jenže uznávám že by nebylo v silách jedince databázi o takovém objemu vůbec spravovat...

TakySimona
TakySimona 29.09.2018 v 11:18

Ano, nokide, každý má možnost založit ČESKÝ web pro knihy vydané zahraničními vydavatelstvími a uspět jako Dan!
Stačí k tomu velmi málo.
Ale frflat míň bolí!!!
:-)

tsal
tsal 29.09.2018 v 11:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 29.09.2018 v 11:54

Myslím, že není co dodat. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.09.2018 v 13:09

Každý by měl asi pochopit, o co téhle stránce jde. Je zaměřena na knihy vydané ve dvou zemích. Česká a Slovenská republika. S tím to tady majitel základal. Plus knihy v cizím.jazyce, ale vydané českým vydavatelstvím. Věčně stěžování si, že je to nefér je zase třeba nefér vůči tomu, kdo si to tady vybral, protože ho zaujalo, že majitel chce jenom tyhle dva jazyky.
Komu s nelíbí podstata webu, tak není problém v tom být tady i jinde. Má to tak dost uživatelů.
Protože jestli se tady zavede možnost dalších jazyků (čili půjde se proti podstatě tohohle webu), tak nemám důvod tady být a budu hledat místo, kde jsou jenom české a slovenské knihy. Protože tady bude stejný bordel jako třeba na goodreads. A s tím já nechci mít nic společného.

Text příspěvku byl upraven 29.09.18 v 13:10

encyklopedie
encyklopedie 29.09.2018 v 13:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.09.2018 v 13:18

Jak píše Tsal. Minule mě rozčílilo, když si dlouholetý uživatel stěžoval, že tady není nějaká třicet let stará kniha. Jako co mu brání ji vložit? Ne, takhle je to lepší. Hodit do placu a čekat, až se nějaký z kamarádů obětuje? A jak by to tady vypadalo s podobnými věcmi be více jazykach?!?!?!?

JP
JP 29.09.2018 v 13:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.09.2018 v 14:45

JP: jestli vám nestačí věta: "Chce to tak majitej a s tím to tady zakládal.", tak vám už žádný argument stačit nebude. Prostě se s tím smiřte, všechny tady pošlete někam jako ignoranty "pokroku" a jděte (jenom) na goodreads.
Minule se mě nerudnej dědek zeptal, proč nesmí do krámu s vozíkem. Byl sprostej a vztekal se. Já mu na to řekla: "Pokud vám nestačí to, že si to já nepřeju, tak uz nevím, co vás jako důvod stačí." Ano, pokud si to tak majitel nepřeje, tak už vážně nikdo neví, co vám na to říct. Protože ať řekněme cokoliv, nebude to to, co chcete slyšet. Změny jsou fajn. Ale pokud jdou proti podstatě toho, co chce majitel, proč by to dělal?

tsal
tsal 29.09.2018 v 15:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.09.2018 v 15:08

Tsal; dávám všechny možné palečky a myslím to upřímně :)

JP
JP 29.09.2018 v 16:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 29.09.2018 v 16:32

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.09.2018 v 16:58

JP: Končím, vždy se najde nějaký hlupák, který si kope jámu tím, že všechny uráží. Přeji hodně štěstí s hledáním databaze, která možnost jiných knih nabízí, která vám bude komplexně vyhovovat (klidně si udělejte něco svého, když to nikde není ideální). Když si založim veganskou restauraci, protože ji takovou chci mít, nezačnu tam podávat kvůli zájmu zákazníků maso. Řeknu jim, ať si najdou jinou restauraci.
Ale v moment, kdy tedy ženy něco řeknou (nedej v horším případě pravdu), jsou to hysterky, protože pan je nejspíš zakompexovaný nebo žije v přesvědčení, že je mačo. Hodně štěstí do života. A doufám, že už brzy zareaguje i majitel webu (i když už po sté kvůli stejnému). A snad nebude označen jako dinosarus a starý páprda, protože nechce jít proti své idee.
Mimochodem, databáze dostala i ocenění, takže to i přes určitě mouchy nebude žumpa.
Protože my, stejně jako vy jsme řekli svůj názor a nikdo se nehadal. Jenom jste nás všechny začal urážet.
Za všechny hysterky se loučí Lenka.Vílka :)



Vložit příspěvek