Fake profily a uměle nadhodnocená kniha


Nelmal
Nelmal 23.02.2018 v 10:20

Jde něco dělat s uměle nadhodnocením u knih ? X uživatelů se přihlásilo poprvé a naposled, aby hodnotily a vychválili . Konkrétně zde : Nejbarevnější kuchařka.

tsal
tsal 23.02.2018 v 11:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 23.02.2018 v 12:17

já se hodnocením moc nezabývám, když najedu na nějakou knihu, ukáže mi to, jaké hodnocení jí dávají moji oblíbení uživatelé. pokud jí nedávají žádné, je to pro mě vodítko.

Nelmal
Nelmal 23.02.2018 v 13:06

aha na diskuzi mrknu, zřejmě to bude i u jiných, a vadí mi to
popisoavný rozdil(fanoušek rodinný příslušník nevidim)
tohle taky mohla být jedna osoba

Nelmal
Nelmal 23.02.2018 v 13:15

28 hodnocení jsou jednorazové profily!

Terezita
Terezita 23.02.2018 v 13:33

Já se taky pozastavuji spíš nad podhodnocováním. Už několikrát jsem se setkala s uživateli, kteří ohodnotili jen jednu knihu, téměř vždy jako Odpad, a už se tady neukázali.

Člověk s tím nejspíš nic neudělá, jen mě to nutí přemýšlet, jestli ti lidé byli knížkou tak znechucení, že si museli založit profil, nebo se jedná o účty lidí, kteří chtěli knihu jenom nějak pošpinit a dost možná ji ani nečetli.


Nelmal
Nelmal 23.02.2018 v 13:36

Toho sem si zatím nevšimla, u toho se tedy opravdu důvody hledají špatně.

Terezita
Terezita 23.02.2018 v 13:40

To je pravda. Jenom se mi to zdá úsměvné, většinou to s hodnocením ani nijak nezamává.

Memento
Memento 12.10.2018 v 14:24

Sice ne uměla nadhodnocená kniha, ale i tohle mi přijde „ujetý“ - https://www.databazeknih.cz/bazar-knih-detail/ishmael-dobrodruzstvi-mysli-a-ducha-1195779

Metla
Metla 05.12.2018 v 19:37

Každopádně tady jsou exoti používající více než jeden profil. Zrovna před chvílí jsem na takovou trubku narazila u komentářů na Janu Eyrovou. Najeďte si na "šmoulu423" a "wendy944". Každopádně hodlám sledovat další vývoj tohoto jedince, ať pochopím, o co té holčině jde:-).
Také doporučuji podívat se na autorku s pseudonymem Poli Tajemná, které se sypou pětihvězdičková hodnocení od uživatelů, co nečetli a nehodnotili prakticky nic jiného, než její dvě díla. Náhodička, že? Ze sedmi hodnocení u "Šerého světa" odhaduji jednoho skutečného (trpícího) čtenáře a zbytek musí být autorčina alter ega.

Naias
Naias 05.12.2018 v 19:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Skallarix
Skallarix 05.12.2018 v 20:16

@Metla - S autorkou "Poli Tajemnou" jsem v kontaktu. Ano, jednou si ohodnotila svá díla sama za sebe (má zde jeden profil), další hodnocení je od čtenářů, kteří se sem registrovali, pravděpodobně jen proto, aby ji knihy ohodnotili zde na DK. Má své čtenáře (čtenářskou komunitu) na svých stránkách FB.

Metla
Metla 05.12.2018 v 20:43

@Skeeve - Budiž, nekritickým obdivovatelům se v přístupu bránit nedá, ale nic to nemění na faktu, že jediný relevantní příspěvek k jejím knihám je z mého hlediska ten Váš (Tvůj). Přečetla jsem si pouze úryvek z "Šerého světa" a dvě hvězdičky mi přijdou odpovídající pro stylisticky slabou vztahovku.

Ainyska
Ainyska 25.12.2018 v 21:15

Nevím kde jinde bych se měla s mým podezřením svěřit. Nedávno jsem četla sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti a velmi mě zarazily dva komentáře. Buď jde o kopírování a neschopnost napsat svůj vlastní názor, nebo je za nimi jedna a tatáž osoba. Posuďte sami https://www.databazeknih.cz/knihy/sirotcinec-slecny-peregrinove-sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797 jedná se o komentáře uživatelů zichisek a Becca-books. Nevím přijde mi to praštěné a dost trapné.....

tlllk
tlllk 27.02.2020 v 15:39

Otázkou ostáva či sú to skutočne angažovaný fanúšikovia alebo platený marketingový trolovia. Nie raz som si všimol že novinka postupne stráca svoje skvelé hodnotenie. Dnes ma napríklad zarazil pol stránkový komentár, ktorý mal 17 "like-ov" ale knihu zatiaľ čítalo iba 7 ľudí..... druhou stranou mince ostávajú samotné "like". Ja viem že som užasne zábavný, ale aby som dostal 10 like-ov od jedného účtu behom jednej minúty....... trošku mi to zaváňa BOTom , ktorý má takto povzbudiť návštevníkov k písaniu hodnotení ....

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.02.2020 v 15:44

Tlllk: a zvážil jste možnost, že ty palce nejsou jenom od těch, co četli, ale protože se to ukázalo v aktivitě oblíbených a někdo z nich byl tak zaujat, že dal palec, přestože knihu nečetl? ;)
Doporučuji vlákno:
https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/hodnoceni-komentaru-4993/str-5#new

tlllk
tlllk 28.02.2020 v 08:34

@Lenka.Vílka: ruku na srdce,
A, ste profík a živý Vás biznis okolo kníh,
B, ste profík a platia Vás za Troling
C, ste zamestnancom databazeknih
D, nemáte žiadny spoločenský život

S priemerom jedna kniha na pracovný deň, za posledných 6 rokov a s počtom príspevok, aspoň v tom vlákne čo ste poslal mi nepríde že ste "bežný čitateľ". Nespochybňujem pridanú hodnotu profi profilov, ale bolo by fér aby mali príznak, aby bolo jasné aký vyšší záujem sledujú ich posty.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.02.2020 v 09:16

Tlllk:
A: jednou mi moje oblíbená napsala, že její práce je najít alespoň něco dobrého na knihách a trochu mi závidí, že já nemusím. A že mohou při hodnocení používat emoce. Takže to asi ne...
(Živí mě moje druhá největší vášeň.)
B: ano, když si dva stojí za svým názorem, jeden z nich je vždy troll. Takže to asi ne...
C: ano, proto neustále veřejně dělám vlny ohledně toho, co je tady špatně a jako správný troll se tím snažím odvést pozornost. Ale dělám to z čistého bláznovství, protože databáze nic neplatí. Takže to asi ne...
(Ale je pravda, že k čemu jsou teď peníze? Chci na korona virus umřít doma.)
D: ano, občas si říkám, že bych se měla internetovým "kamarádům" věnovat méně. Ale jsem měkota. Takže to asi jo...

Když jste mě tak hezky rozebral a teď o mě víte všechno, asi jste mohl tušit, co odpovím. Slovo od slova. Že?

(Všechno to jsou kecy, co jsem psala. Dělám pro hodně lidí z knižního biznisu. A víte, jak to zvládám? Protože jsem Kevin Wendell Crumb. A bacha, za chvíli se asi dostaví Netvor. Bylo by třeba dost věcí srovnat.)

Text příspěvku byl upraven 28.02.20 v 13:41

Metla
Metla 28.02.2020 v 18:22

tlllk: Já se klidně přiznám, že se můj systém "palcování" velmi často netýká knih, které jsem četla, nýbrž samotného komentáře - jestli mě zaujal, jestli pobavil, jestli mě navnadil, jestli mě varoval, zkrátka jestli dokázal knihu nějakým způsobem definovat. Hodnotím snahu autora komentáře, jeho schopnost se nad dílem zamyslet a vyplodit něco víc, než obvyklé: "Super počteníčko!" "Skvělá kniha!" A jestli je svůj, emotivnější proti ostatním, nemám s tím problém.
Naštěstí nemám žádný společenský život... navíc sem sypu komentáře, které jsem stvořila před x lety a pro místní zvěčnění jen učesala, tudíž také zákeřně vzbuzuji klamný dojem, že zvládám tempo jedné knihy denně, o komiksech a povídkách ani nemluvím. Samozřejmě jsem rovněž placený trol, topím se v dolarech, rublech, wonech a vůbec nejraději mám měnu čokoládovou.
Dobrá, dost bylo sarkasmu: mně se na Databázi líbí, žije to tady, jsou zde lidé podobně postižení jako já a baví mě číst poctivé komentáře, často mě dovedou k dobrým knihám.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.02.2020 v 18:33

Metla: nevím, zda sledujete i diskusi u svých přečtených knih, ale tohle je moc hezký komentář směrem k vám :)

https://www.databazeknih.cz/diskuze-o-knize/klub-divnych-deti-422847#c1063616

(Asi jenom tak se pozná ten, kdo není trol nebo zaměstnanec databáze. Kdo nečte, nekomentuje, nepalcuje a nemá svůj názor a osobní styl.)

Metla
Metla 28.02.2020 v 18:53

Lenka.Vílka: Jejda, díky za upozornění, neměla jsem tušení (diskuze sleduju jen výjimečně) a teď se stydlivě červenám a v duchu rozpačitě koktám...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.02.2020 v 18:54

Metla: je to zasloužené koktání a červenání ;)
(Asi jsem blbě použila slovo...zasloužené..., ale víte, jak to myslím.)

Text příspěvku byl upraven 28.02.20 v 18:58

tlllk
tlllk 02.03.2020 v 00:16

Možno som Paranoik, ale to neznamená že ma nikto nesleduje :

Takže k bodu B. Viem minimálne o troch spoločnostiach čo sa v CZ živa písaním recenzií, zvyčajne na mobilné telefóny, domáce spotrebiče, lieky, ale v poslednom čase mám podozrenie aj na filmy a knihy.

Mňa živia analýzy, takže ak si zoberiem objemy ktoré obe uvádzate vo svojich profiloch a podelím ich počtom pracovných dní a priemernou rýchlosťou čítania podľa KTN, tak sa dopracujem k nejakým cca 8-12 hodín čítania na pracovný deň . Ak aj pripustím že čítate rýchlejšie ako priemer, stále je to vysoké číslo na bežného čitateľa. Preto A a C.

V bude D , predpokladám že čítate každý deň to by sme dostali na 5-7 hodín za deň.

To nie je osobné, len ak mám do činenia s osobou ktorá má finančný prospech z propagovania alebo zatracovania nejakej knihy, bolo by fér to vedieť .

Ohladne "palcov" som sa trochu povŕtal v DB, takže napríklad naposledy 2.2.2020 v čase od 21:50 -23:01, som dostal ~10% všetkých "palcov" s tým že dva účty stihli viac ako 10 do jednej minúty,alebo 15.12.2018 stihol jeden účet dať 30 "palcov" za 6 min. Nešlo o chronologicky zoradené titulu ani spoločnú tematiku.

Aj keď som ješitný , na toto som už trochu starý.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.03.2020 v 06:44

Já myslím, že je dobře, že se s tím někdo konečně rozhododl něco udělat! V měsíci březnu doufám tedy, že své účty hromadně zruší všichni, kdo:
- jsou zároveň autoři, takže umí psát, protože to palcově rozhodí přehled u komentářů
- všichni, kteří dělají v knihkupectví a jsou stará škola a chtějí mít přehled o novinkách, které prodávají
- všichni ti, kteří s pěti hvězdičkami na konci recenze děkují vydavateli xxx, za vypůjčení knihy
(A teď ta nejhorší kategorie)
- všichni, které baví číst a nestydí se za to

Jste paranoidní a je to směšné.
Dnes bych moc ráda přečetla dvě knihy od vydavatele crew. Doufám, že mám povolení a nebude to vypadat podezřele. Jako reklama, podpora zaměstnavatele (přeci jenom jsem se minule přiznala, jak se ve skutečnosti jmenuji) a další bla bla bla. Už předem čekám dvakrát pět hvězd, protože obě série jsou bezkonkurenční a muselo by se stát něco vážně hrozného...
(Raději to tedy zaťukám...)

Naias
Naias 02.03.2020 v 08:09

Mňa živí rozmýšľanie a ten rozbor je vážne srandovný. Tlllk, vzali ste do úvahy, že ľudia si môžu dávať do prečítaných aj knihy, ktoré čítali kedysi dávno, predtým než sa tu zaregistrovali? A keby ste si prečítali Metline komentáre, zistili by ste, že sa často zmieňuje o audioknihách. Mali by ste tú analýzu prepracovať, alebo ešte lepšie, hodiť do koša.



Vložit příspěvek